|
Kaprun |
« Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » |
Avtor |
Sporočilo
|
matejp |
Objavljeno: Čet Nov 21, 2024 11:10 pm Naslov sporočila: |
|
|
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40 Prispevkov: 270
|
Jaz bi rekel da gre za ali za goro Henne na poti v Fieberbrunn ali pa za goro Hochalmspitze/Reichkendikopf nad Hinterglemmom. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
miki |
Objavljeno: Sob Mar 08, 2025 10:47 pm Naslov sporočila: |
|
|
 Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25 Prispevkov: 3710 Kraj: Maribor
|
Po skoraj štirih mesecih spet v Kaprunu, tokrat sem seveda začel 'v dolini' na Maiskoglu (uradni začetek obratovanja 8:30, ampak so se nas usmilil 10 minut prej):
Na tem delu je kabinska žičnica v 2 odsekih, šestsedežnica in dve bejbiki na krogce. In za moj okus zelo lušne proge, zjutraj povsem prazne, ker vsi takoj navalijo na povezavo proti 'ledeniku'.
Okoli 11. sem se tudi jaz spravil na povezovalno 3S z zanimivo traso:
Na Kitzsteinhornu (OK, pod njim) pa se mi danes sploh ni dopadlo. Najprej se je nad smučišče usedel oblak in tam čepel do štirih, kar sicer ni preveč oviralo vidljivosti, ampak zame brez sonca pač ni pravega 'filinga' ... pa še zeblo me je, tega mi v tej lepi pomladi res ni treba:
Potem: polno, polno. Saj na žičnicah ni bilo nekih hudih vrst, razen na GJ3:
Ampak na progah je bilo pa občasno kar mravljišče. Povrhu pa, za razliko od jesenske predsezone ko zgoraj v glavnem smuča folk z dobrim smučarskim znanjem, je trenutna publika (čez palec: 50% Nizozemcev) taka da bi nekateri bolj sodili na bejbike kot kam drugam. Komentar k progam: za moj okus jih je večina, če izvzamemo tiste na ostanku ledenika, čisto preozkih za kapaciteto naprav in število smučarjev, zato pa so bile že opoldan 'puklaste':
(in to niso bili mehki pukli iz putrčka, ampak pukli iz starega suhega snega, med njimi pa zelo trda podlaga, mestoma tudi ledena)
Edina proga ob osemsedežnici ... slab vic:
Še najboljše so bile proge ob obeh 'ledeniških' vlečnicah, torej ob Kitzliftih:
... in na Maurerju:
Seveda bom na KSH še prišel, če ne prej, za konec sezone ko druga smučišča ne bodo več obratovala. Danes mi pač ni 'sedel'. Nekaj fotk (nekaj je enakih, večina pa drugih kot tukaj) se najde še na:
https://alpinfans.com/viewtopic.php?p=35828#p35828 _________________ Sezona 2024/2025: 55 smučarskih dni = 7 x Kitzsteinhorn, 6 x Pohorje, Schladming, 5 x Meli, 3 x Obertauern, Tauplitzalm, 2 x Grosseck/Speiereck, Katschberg, 3 Kralji, Flachau, Riesneralm, Dachstein West, Kope, Golte, 1 x Fanningberg, Wurzeralm, Filzmoos, Rauris, Galsterberg, Zauchensee, Schmitten, Radstadt/Altenmarkt, Hochkönig. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
GreenIce |
Objavljeno: Čet Apr 24, 2025 6:45 pm Naslov sporočila: |
|
|
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Mar 2024 11:02 Prispevkov: 109
|
Po zelo ponesrečenem aprilu razmišljam o parih dneh primernega zaključka sicer dobre sezone. Je kdo na Kaprunu že smučal maja, kak teden pred zaprtjem? Kakšne so navadno razmere, dela večina zgornjega dela smučišča? |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
miki |
Objavljeno: Sre Apr 30, 2025 10:07 pm Naslov sporočila: |
|
|
 Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25 Prispevkov: 3710 Kraj: Maribor
|
miki je napisal/a: | Seveda bom na KSH še prišel, če ne prej, za konec sezone ko druga smučišča ne bodo več obratovala.(...) |
Seveda sem prišel , v ponedeljek in torek sem pod Kitzsteinhornom zaključil salzburški del smučarske sezone 2024/2025. Kaj naj rečem? Vsekakor je bila smučarija neprimerljivo boljša kot nedeljska na Obertauernu, posebne kemije pa med menoj in tem smučiščem očitno ne bo nikoli.
Mogoče sem malenkosten, ampak po dolgi in lepi sezoni se mi je merilna letvica premaknila višje. Začne se že na parkirišču: medtem ko so v Obertauernu ob res skromnem obisku imeli redarja, ki je ovce lepo zlagal v ogrado (pardon, avtomobile na parkirišče), so v Kaprunu ob vsaj 10 x večjem obisku dečke očitno že poslali na dopust, zato je bilo parkiranje kar malo kaotično in predvsem neracionalno, s prevelikimi presledki med avtomobili in posledično (pre)dolgim pešačenjem do žičnice. Da obratuje samo ena od obeh paralelnih linij (funitel GJ 1 + kabinka GJ2), se da preživeti, vrste so bile ob pol devetih max. 2 minuti.
Medtem ko je bila preparacija na višje ležečih progah dobra in sneg dopoldan zimsko trd, se nižje niso ravno pretegnili, sploh proga proti Langwiedu je bila steptana bolj nemarno kot Habakuk na povprečen januarski dan:
Recimo da jim polovico odpustim, ker tovrstnega mokrega snega verjetno res ni lahko steptati. Višje je izgledalo tudi tako:
Vreme je bilo - in tu res ne krivim nikogar razen Vsemogočnega - tudi bistveno slabše od napovedanega. Zjutraj ob 7. je res bilo brez oblačka, že pred 9. pa tako:
In ta presneti oblak je oba dneva vztrajal na vrhu Kitzsteinhorna, v ponedeljek praktično ves dan, v torek do poldneva. Razlike so bile neverjetne, in to na mali razdalji. Medtem ko je bil recimo Kitzlift v senci, in delno v megli, je bila Kristalbahn cele ure v soncu:
V torek popoldan smo dočakali sonce - in odličen, komaj za odtenek odjužen sneg - tudi na vrhu. Posebej sta se mi dopadli črni progi ob Maurerliftu:
Pa proga ob Schmiedingerbahnu, sama sedežnica je sicer že zaprta, ampak se da progo vseeno presmučati:
Področje za trening, za katerega je (razumljivo) zdaj spomladi precej manjše znimanje kot jeseni, tako da se da brez težav najti 'špuro':
Pod črto: dobra smučarija, sploh ni dvoma, za oceno 'odlično' pa nekaj manjka. Nekaj več fotk in komentarjev pa: https://alpinfans.com/viewtopic.php?t=2575 _________________ Sezona 2024/2025: 55 smučarskih dni = 7 x Kitzsteinhorn, 6 x Pohorje, Schladming, 5 x Meli, 3 x Obertauern, Tauplitzalm, 2 x Grosseck/Speiereck, Katschberg, 3 Kralji, Flachau, Riesneralm, Dachstein West, Kope, Golte, 1 x Fanningberg, Wurzeralm, Filzmoos, Rauris, Galsterberg, Zauchensee, Schmitten, Radstadt/Altenmarkt, Hochkönig. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
miki |
Objavljeno: Sob Okt 11, 2025 8:14 pm Naslov sporočila: |
|
|
 Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25 Prispevkov: 3710 Kraj: Maribor
|
Po nekaj razmišljanja sem se odločil, da bo moja smučarska sezona 2025/2026 ponovitev lanske, torej SSC + 5 dni Pohorja. In kot se spodobi, sem sezono začel prvi obratovalni dan nad Kaprunom. Zjutraj v dolini nekaj stresa, 20 min vrste za nakup karte in dodatnih 20 pred gondolo (danes je delala osemsedežna Panoramabahn, ki se mi zdi manj zmogljiva kot funitel). Zagotovo pa je še manj zmogljiva, če se asocialen folk v osemsedežnih kabinah vozi po 6 ali celo po 4, žičkota pa samo šetata po spodnji postaji z rokami v žepu ...
Ampak ko prideš nad meglo, je vse slabo pozabljeno :
Prva smuka sezone:
Sneg ni bil tako vrhunski kot lani v tem času, zgleda da je naravni sneg spustil in čez noč znova pomrznil, ali so prepozno teptali, ne vem. Vem pa, da je bilo mestoma kar grudasto (da bom fer: niso to bile tiste betonske grude kot včasih spomladi ali pa ko Pohorci razgrinjajo mokre kupe nastreljanega snega, ampak grude ki se jih je dalo s smučko zdrobiti):
Ponekod pa tudi prefektno grifig, trdo ampak ne ledeno:
Obratuje standardna jesenska ponudba: oba odseka Gletscherjeta (3. + 4.), oba Kitzlifta in Magnetkopfllift. Predvsem spodnji, neledeniški del prog ob Kitzliftih je bistveno širši kot v istem času lani, zahvaljujoč zasneževanju in predvsem deponijam:
Dopoldan se je na Kitzliftih čakalo max. 3 minute, po 12 pa nič. S tem da je bil sneg popoldan bistveno boljši kot dopoldan, ker so se grude zvozile. Odprta je tudi proga do Alpincentra, malo bolj na ozko, ampak dopoldan povsem solidna, ob pol štirih pa z orjaškimi pukli:
Med vožnjo z GJ3 sem lahko občudoval, kako s snegom iz deponij urejajo progo v Sonnenkar:
Zelo lepo je bilo pobočje kjer navadno trenirajo, iz nevemkakega razloga danes brez motečih količkov. Stanje malo po 15. uri:
Na vrhu je že prava zimska idila. Za letošnjo sezono so potegnili cevovod in na stolpe nastavili 6 (belih !) TF10 in eno žirafo po celem robu med izstopom GJ4 in zgornjo postajo Kitzliftov:
 _________________ Sezona 2024/2025: 55 smučarskih dni = 7 x Kitzsteinhorn, 6 x Pohorje, Schladming, 5 x Meli, 3 x Obertauern, Tauplitzalm, 2 x Grosseck/Speiereck, Katschberg, 3 Kralji, Flachau, Riesneralm, Dachstein West, Kope, Golte, 1 x Fanningberg, Wurzeralm, Filzmoos, Rauris, Galsterberg, Zauchensee, Schmitten, Radstadt/Altenmarkt, Hochkönig. |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
Smucar9 |
Objavljeno: Sob Okt 11, 2025 10:44 pm Naslov sporočila: |
|
|
 Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17 Prispevkov: 672
|
Mikija za predsednika !!
zdej še sam čakam, da drug let ubodeš EpicPass za 1100$ in prefuraš še ostala EU , ZDA in Avstralska smučišča
https://www.epicpass.com/regions/europe/italy/skirama-dolomiti.aspx
https://www.epicpass.com/regions/europe.aspx?tc_1=2 _________________ 2024/25: Flachauwinkl,Saalbach,Kitzbuhel,SkiWelt,Peca,Goldeck...
2023/24: Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian,Kope,MB/Areh...
2021/22: Moelltal,Višarje,Zoncolan,BKK,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo...
2018/19: Nassfeld,Turracher,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta...
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla...
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,AltaBadia,Marmolada,Kr.Gora,Golte... |
|
Nazaj na vrh |
|
 |
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|
|
|