Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2013/14

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 28, 29, 30  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2013/14 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Po šihtu sem skočil za dve uri na Pohorje ... po pričakovanju ni bilo ravno nekih superlativov, sedem fur v dolino pa sem vseeno spravil skupaj. Sneg je čuden, ampak saj je takšna že vsaj en teden tudi vremenska situacija: veliki mehki kupi, vmes trda podlaga, predvsem na Habakuku pa tudi kosi zdrobljenega ledu, verjetno so nastali ko je ratrak zdrobil ledeno 'glazuro' na vrhu snega. Ob štirih je bilo še najbolje, ker so se zvozili hodniki po katerih se je dalo solidno vijugat.

Gneče na žičnicah ni bilo, na Vzpenjači smo se vozili po 3 ali 4 na kabino, Poštela pa je sploh vozila skoraj prazna. Še najbolj polno je bilo Sleme in bejbika. Za mehke proge je bilo še to preveč.

Izjemoma začenjam na parkirišču, parkirna mesta pod drevesi so neuporabna:


Opustošenje v gozdovih, pogled s Poštele:










V glavnem je bilo oblačno, vidljivost ni bila vedno najboljša:


Okoli treh se je vidljivost začela izboljševati ... :






... in nekje ob pol štirih se je zjasnilo, seveda takrat na smučišču ni več sonca:






Upam da mi še uspe priti nekajkrat na Pohorje, preden vse skupaj 'crkne', prognoze niso obetavne - jug, dež, dež in jug . Tudi glede meje sneženja sem skeptičen - 'meja sneženja med 700 in 1000m' (ARSO) navadno pomeni, da bo na Pohorju snežilo nekje do 1100m . Škoda, pa tako lepo je zgledalo še teden dni nazaj ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iLoveSkiing
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 18:28
Prispevkov: 130


Lepo je zgledalo 1 teden nazaj ja.. kako je pa zgledalo 3 tedne nazaj? ali pa 4? dosti slabše ko zdaj. Tako kot lahko kaže čez 2 al pa 3 tedne dosti bolše ko zaj. Vidiš kaj hočem povedat? Zaenkrat je vredi, se da smučat.. izkoristi kolk se da, kak pa bo čez 2 tedna al pa 3 al pa 4 al pa 5.. bomo pa vidli takrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2014 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Nočna katastrofalna (ajde, za proge smo navajeni) ...pacient pri pacientu....če je bilo treba tud z glavo (brez čelade) v drevo-samo da se pride čimhitreje dol.....aja, četrtek je bil (Večerovka)....ti mater, pa sem že lani ugotovil, da se ob četrtkih ne gre na nočno (aja, ob torkih tudi ne-uganili ste Večerovka)....Rezime: v torek in četrtek je nočna rezervirana za kamikaze na vseh vrstah desk (pležuharji, pohodniki s smučmi in brez, deskarji, smučarji)nadzornik najprej eden, šele po kakšni uri se primaja še eden ...skratka en sam totalni kaos.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2014 11:15 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 176
Kraj: Maribor

Pa to je ja sveto pravilo! Ob torkih in četrtkih je na Pohorju rezerviran termin za kamikaze, pležuharje in podobne "smučarje". Sam oba dneva zmeraj ostajam doma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iLoveSkiing
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 07, 2014 4:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 18:28
Prispevkov: 130


Danes ok smuka, pri habakuku so meli neko tekmovanje in je bila proga zlo solidno urejena, ko so nehali je bil prav užitek tam vozit, ampak spodaj pod luko pa katastrofa od proge, eno so sicer pristaši in uživajo smučat v tak zdelanih progah polnih razdrtin pa hribov, takda tisti so verjetno uživali.

fischer kaj misliš z tem da smo navajeni na proge na nočni, sam nisem glih nočni tip za smučanje in ne hodim na nočno smuko, samo v kolikor mi je znano za nočno skoz uredijo proge preden se začne, ali se motim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iLoveSkiing
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 09, 2014 11:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 18:28
Prispevkov: 130


Lahko kdo potrdi če videc pa partizanka obratujeta, na spletni strani imajo namreč že par dni napisano da obratujeta samo za povezave, ampak od včeraj dalje pa je pri obeh tudi še znakec da obratujeta obe progi, 12 in 18. Zdaj pa si samo misli če obratujeta ali ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svfilip
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 09, 2014 1:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:25
Prispevkov: 193
Kraj: Maribor

Vceraj bil gori, videc in partizanka sta odprti tako kot pise. Ampak sta slabi, ker je snega premalo.
_________________
sezona 2015/2016=8dni:3xKaprun, 1xObertauern, 3x Mb. Pohorje, 1x Mb. Pohorje nočna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 1:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 204


Ima mogoče kdo iz prve roke preverjeno informacijo (na blagajni pri gondoli namreč ne vedo):

Ali med tednom zvečer med nočno smuko delujeta oba otroška poligona - tisti spodaj pri gondoli in tisti zgoraj zraven vlečnice Bellevue?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 1:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 176
Kraj: Maribor

andmer99 je napisal/a:
Ima mogoče kdo iz prve roke preverjeno informacijo (na blagajni pri gondoli namreč ne vedo):

Ali med tednom zvečer med nočno smuko delujeta oba otroška poligona - tisti spodaj pri gondoli in tisti zgoraj zraven vlečnice Bellevue?


Močno se mi zdi da zgornji na nočni ne deluje, spodnji pa. Za spodnjega imajo celo nad blagajno obratovalni čas napisan na A4 listu, tako da bi na blagajni sigurno morali vedeti. Vsaj v nedeljo so ga imeli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iLoveSkiing
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 1:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 18:28
Prispevkov: 130


Jutri bo pa zgleda kr zanimivo vreme za pohorje, naj bi bilo močno deževje celi dan, vsaka stran pa drugače napoveduje temperature tako da težko vedet kak bo dejansko stanje. Če bo se izkazalo tak ko eni pravijo bo močno deževalo na vseh progah, če pa nasprotno pa bi lahko nad 900 metrov močno snežilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 11, 2014 2:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 204


Bronco je napisal/a:

Močno se mi zdi da zgornji na nočni ne deluje, spodnji pa. Za spodnjega imajo celo nad blagajno obratovalni čas napisan na A4 listu, tako da bi na blagajni sigurno morali vedeti. Vsaj v nedeljo so ga imeli...


Hvala za info, še posebej glede lista. Včeraj čez dan, ko sem smučal, sem spraševal na blagajni, pa ni vedela. Mogoče se z blagajničarko samo nisva razumela.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Faraonka
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 12, 2014 12:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2014 18:39
Prispevkov: 53


Če koga zanima..v petek sem bila na Pohorju. Osredotočila sem se bolj na Pisker, zgornji del je bil kar precej leden, od sredine dalje pa bolj ali manj mehko. Kaj hočemo, smuka pa je vseeno bila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
metallicaslo
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 13, 2014 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 9:32
Prispevkov: 34


Včeraj na nočni smo smučali, no, bolje rečeno smo se trudili priti celi v dolino preko vseh robov, kanalov in grbin od ratrakiranja.
Da je bilo že pa res kičasto, so te pa na Čopki po eni uri pričakali še fenomenalni kupi mokrega snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 13, 2014 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Današnji dan je bil tako fotogeničen, da enostavno moram prilimat par fotk. Zjutraj sem najprej zavil proti dolini ... :


... ampak me proga ni prepričala. Do Luke je še bilo OK, dalje proti Trikotni Jasi pa vse od plošč, grbin (ob 9. zjutraj !!!), sledov gosenic do ledenih grud. Vem da so pogoji hudi, vem da je v torek na progo padlo skoraj 30 mm dežja in potem nekaj južnega snega, vem da je ponoči površinsko zmrznilo - ampak zagotovo bi se dalo bolje steptati.

Nisem si pustil pokvarit dneva, zato sem se odpravil proti Arehu - začuda je bil Stolp poln:


Idila na Videcu. Snega je dovolj, kamenja ni, je bilo pa seveda zelo mehko:


Podobne razmere tudi na Partizanki, niti zgoraj na prelomnici ni kamenja. tako Videc kot Partizanka sta bila zelo polna, celo malo smo morali počakat na spodnji postaji (je pa res da na Partizanki dela samo ena od obeh vlečnic, na drugi niti ni sider!):


Povezava Partizanka - Ruška, lepa zima:


Enako tudi na Ruški:


Največ sem smučal na Piskru, proge mehke, spodaj na strmini je bilo med mehkimi kupi tudi nekaj ledenih plošč. Ni bila najboljša smučarija ever, ampak v tej sezoni moram biti s takim dnevom več kot zadovoljen. BTW, zahodno progo so ponoči zasneževali, ravno nekih hudih kupov pa niso naredili:






Nazaj domov:




Ob pol teh sem še enkrat poskusil srečo na progi v dolino ... :




... ki je bila ojužena in bistveno boljša kot zjutraj, sem moral kar trikrat ponovit. Jutranje grude so se zmehčale, ledene plošče nekoliko poustile, skratka, fajn je bilo:





_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 13, 2014 11:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 176
Kraj: Maribor

metallicaslo je napisal/a:
Včeraj na nočni smo smučali, no, bolje rečeno smo se trudili priti celi v dolino preko vseh robov, kanalov in grbin od ratrakiranja.
Da je bilo že pa res kičasto, so te pa na Čopki po eni uri pričakali še fenomenalni kupi mokrega snega.


Pretiravaš. Edini kupi, ki sem jih jaz opazil so bili na znanem Čopkinem S-u. Drugače pa je bila nočna včeraj prav super. Tudi moja sedemletna hči je večkrat prišla brez vseh težav cela v dolino in to brez pretiranega truda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24 ... 28, 29, 30  Naslednja Stran 23 od 30

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2013/14
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB