Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Cash
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2013 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2013 18:02
Prispevkov: 3


Pozdravljeni. Sem visok 180, težak 95kg, znanje od 1-10 imam nekje 5-6. Rad imam nekje počasno (slalom) do srednjo hitrost (veleslalom), in smučam na urejenem smučišču. Zanimam se za Elan - Morpheo serijo, vendar ne vem, katero številko vzet... 6, 8, ali 10. Višino bom verjetno vzel 168. Za odgovore bi vam bil zelo hvaležen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bansi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 18, 2013 7:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Nov 2013 12:00
Prispevkov: 3


DeX je napisal/a:
@bansi

Vidim, da je že Amater:) pojasnil kaj sem hotel povedat

Prezahtevne bi bile, če bi upoštevali zgolj tvoje znanje ob predpostavki, da bi imel recimo 70kg. Ker je tvoja telesna teža večja rabiš trše smuče in je poleg znanja potrebno upoštevati tudi ta faktor. Menim torej, da ne bodo prezahtevne.

Poleg tega ne drži, da so Amphibio kot take namenjene bolj izkušenim smučarjem Amphibio je tehnologija, ki kombinira rocker in camber profil. Posledično je po tej tehnologiji poimenovana tudi cela serija Elanovih smuči s to značilnostjo.

V Amphibio rangu najdeš tako trše modele za bolj izkušenje smučarje, kakor mehkejše, za tiste malo manj izkušene (npr. model Amphibio 78 brez titana, ali Amphibio 10). Zgoraj predlagana Amphibo 12 in 82XTI sicer spadata med trše, ampak s tem ni nič narobe, ker imaš 120 kg.

Se pa pridružujem mnenju Amaterja tudi glede Waveflex 12.. Praktično ista zadeva kot Amphibio 12 le brez nove rocker-camber tehnologije. Sicer pa čisto solidne smuče, ki se jih najbrž dobi za zelo pameten denar. Amphibio tehnologija ti smučanje sicer še malce olajša, ampak če si finančno omejen, razlika sigurno ni tako velika, da bi moral na vsak način vsa sredstva dat v smučke, samo zato, da bodo Amphibio. Boš imel več od vsega skupaj, če boš šel za razliko v denarju parkart več smučat


Potem bi bile waveflex 11 tudi v redu izbira? Stare nekaj sezon, ampak v cenovnem rangu, ki si ga trenutno lahko privoščim.

Tale model:
http://www.made4ski.com/img/imagenes_producto/elan-waveflex-11-qt-ski-u-el10qt-23618.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Godfather20
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2013 3:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 1:16
Prispevkov: 26


Se enkrat jaz. Nikakor se ne morem odločiti med
Head ispeed worldcup rebels 175 17,1m ali 170 16,1m radija (111-65-93)
in
Head isupershape speed 177 15,5m radija (120-66-99).

Do sedaj sem vozil FISCHER RC4 WORLDCUP RC PRO 2010 175 16m radija (112-66-96)

S fischerjem sem bil zadovoljen (super smuča), ampak bi probal se kaj drugega. Skrbi me, da bi bil s supershape razočaran. Ali imajo kje v slo možnost rentanja omenjenih smuči?

S katero se primerja moja bivša smuča? S supershape ali rebels? Kje ima letos head testne dneve.
Počasi mi preseda izposojanje smuči. Probal sem recimo na rogli amphibio 14 in mi deluje kar mehka ( res da 2 leti stara in precej zdelana) dynastar speed course 170 mi je bila recimo mnogo boljša ( skoraj nova) (124-74-104) in bi jo tudi kupil, ampak je v cenovnem rangu heada s to razliko da rabljena fischer ali head se proda za med.
http://www.dynastar.com/SL/SI/speed-course-fluid_DACC204_product_dynastar-skis-men-race.html
Probal sem tudi progressor 8, pa ni zame :-) ( milo rečeno)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogocak
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2013 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


Pozdravljeni, včeraj sem na Krvavcu imel izposojene smuči fischer progressor 800 in se mi zdi, da mi je malenkost pre trda. Predvsem na strmini jo zelo ztežka ukrivim kot bi jo sam hotel, na položnejšem pa za carvam kot je treba.

Višina 175, 75 kg, znanje rekreativec, urejeni tereni, najbolj uživam na položnih terenih...

Sedaj, smuč je v trgovinah na pretek: Rang okrog 300 e kaj predlagate?
Prodajalci so mi izbrskali tele:
- Head INTEGRALE 007 z vezmi PR 11 (se mi zdi da je enako trda kot progressor 800)
- elan AMPHIBIO 11 FUSION z vezmi EL 10
- atomic NOMAD S MAGNET z vezmi XTO 12
- Nordica TRANSFIRE 70 z vezmi N SPORT FASTRAK
- ELAN AMPHIBIO WAVEFLEX 78

Lahko še vi kakšno dodate, pogoj da je malenkost mehkejša kot progressor 800. Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2013 8:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


gogocak je napisal/a:
Pozdravljeni, včeraj sem na Krvavcu imel izposojene smuči fischer progressor 800 in se mi zdi, da mi je malenkost pre trda. Predvsem na strmini jo zelo ztežka ukrivim kot bi jo sam hotel, na položnejšem pa za carvam kot je treba.

Višina 175, 75 kg, znanje rekreativec, urejeni tereni, najbolj uživam na položnih terenih...

Sedaj, smuč je v trgovinah na pretek: Rang okrog 300 e kaj predlagate?
Prodajalci so mi izbrskali tele:
- Head INTEGRALE 007 z vezmi PR 11 (se mi zdi da je enako trda kot progressor 800)
- elan AMPHIBIO 11 FUSION z vezmi EL 10
- atomic NOMAD S MAGNET z vezmi XTO 12
- Nordica TRANSFIRE 70 z vezmi N SPORT FASTRAK
- ELAN AMPHIBIO WAVEFLEX 78

Lahko še vi kakšno dodate, pogoj da je malenkost mehkejša kot progressor 800. Hvala

huh, če so bile razmere kolikor toliko podobne sredinim, in ti je v Tihi dolini smučka ustrezala, smučka najbrž ni premehka. Le "jajc" nimaš, da bi jo izkoristil oz lezeš nazaj v strmini.Ker zgoraj je bil vsaj v sredo precej trd sneg in bi z mehkejšo smučko imel še več preglavic(sam sem imel probleme z premehko smučko). Takole cez prst bi rekel, da je to smučka katera ti bo omogočala nadgradit obstoječe znanje. Je pa vprašanje, če ti je to v interesu oz koliko si sploh na snegu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogocak
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2013 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


Letos je namen narediti min 15 dni na snegu, do zdaj sem fural fusion s8.
Ob 12 je bila megla da nisi videl 10 m pred sabo tako, da nas je večina res smučala samo v tihi dolini.

Občutek je pač takšen, da je progressor 800 pre trd, možno da je kriva prva smuka to zimo, ali pa da sem preveč pazil na kakšen kamenček (izposoja), a kljub temu bi raje videl nekaj kar je malenkost mehkeje.
Sedaj vleče me da bi si nabavil elanovke, čeprav se mi je zdel tipček v hervisu čisto zmeden ko sem ga spraševal o dilah. Zato še vedno ne vem a so mehkejša ali trša...
od elan bi izbiral:

elan amphibio w78
elan amphibio 11 fusion
elan wf 11 fusion

Ponudb je veliko vprašanje je kaj vzeti.

Dejansko je plan, letos izboljšati svojo tehniko, in nato še naprej uživati na smučkah vsaj kaki 2 leti-nato možna nadgradnja.
Kot sem že omenil, črne proge me ne zanimajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 4:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


gogocak je napisal/a:

Sedaj vleče me da bi si nabavil elanovke, čeprav se mi je zdel tipček v hervisu čisto zmeden ko sem ga spraševal o dilah.


Ne kupuj smuč v raznih Hervisih in podobnih trgovinah, ker imajo škart robo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

Ki9 je napisal/a:
gogocak je napisal/a:

.


Ne kupuj smuč v raznih Hervisih in podobnih trgovinah, ker imajo škart robo


Odkod tebi take buče, Ki9? Hervis je največja specializirana športna trgovina v Slo, in da bi preko Elana (in drugih) tvegali, da si zapravi veliko število kupcev s škart robo, ker potem ne bodo hodili kupovat niti drugih artiklov?

Je pa drugo izobraženost prodajalcev; tukaj ga Hervisovci (pa ne le oni) res krepko lomijo. Pa tudi njihov pogodbeni servis smuči je kar nekaj.
_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 6:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


U Hervisu imajo veliko smuči ki jih ne najdeš v katalogih proizvajalca, naprimer elanove slalomke slr ki niso s od slalomk, lanske modele z letošnjo grafiko... Uglavnem "ponaredki" za isto ceno
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogocak
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 6:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


Fantje, raje se skoncentrirajte na moja vprašanja kot pa na škart robo

V Hervisu je Amphibio 78 fusion
v Intersportu pa Amphibio 11 fusion

Obe smučki sta na uradni elanovi strani, torej zgrešiti ne morem- prosim pa da mi kdo razloži katera je mehkejša v primerjavi z fischer progressor 800?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 7:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


Progressor 800 so primerljive z Amphibio 12, ki so trše od obeh modelov ki jih gledaš. 78 imajo ojačitev iz lithiuma in so nekoliko trše od 11 ki imajo ojačitev iz fiberglassa . Jaz bi sicer na tvojem mestu stestiral še 78ti in pa Amphibio 12 v malo boljših pogojih.
26.12 Katchberg
11.1 Nassfeld, Krvavec
http://elanskis.com/sl/where-to-test.html
aja pa Elan ima vedno v posezoni od 30-40% popusta, tako da se ti mogoče splača počakati
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogocak
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


Elanfan hvala. Torej bi morale 78 biti ta prava izbira. Nakup pa bo sledil po božiču
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 9:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Sej se zavedaš, da bo takoj po novem letu začetek razprodaj, kjer bodo znižane tudi vse smuči? Če dobiš kakšen konkreten popust že sedaj po božiču ok, drugače je pa veliko bolje z nakupom počakati še en teden in vmes smuči dejansko stestirati na kateremu izmed free testov.
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cash
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 10:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2013 18:02
Prispevkov: 3


Jaz sem pred parimi dnevi kupil v Intersportu Fisher Progressor 800 znižane iz 550 eurov na 300 eurov, potem pa sem jih preko Mercatorjevega 10% popusta dobil za 270 eurov. Kupil pa sem dolge 170cm na mojih 180cm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gogocak
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 22, 2013 10:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Dec 2013 13:18
Prispevkov: 62


DeX je napisal/a:
Sej se zavedaš, da bo takoj po novem letu začetek razprodaj, kjer bodo znižane tudi vse smuči? Če dobiš kakšen konkreten popust že sedaj po božiču ok, drugače je pa veliko bolje z nakupom počakati še en teden in vmes smuči dejansko stestirati na kateremu izmed free testov.


30 % je zadosti z mojega vidika, smuče pa dvomim da bodo na razprodajah prilezle sploh do teh 30%, še lanskih modelov ne prodajajo z več kot 30-40%, torej nima smisla čakat ali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 34, 35, 36 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 35 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB