Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Skibike - zakaj je prepovedan?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Skibike - zakaj je prepovedan? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lovro81
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 4:15 pm    Naslov sporočila: Skibike - zakaj je prepovedan? Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 16:11
Prispevkov: 4


SKIBIKE je okvir kolesa na katerega so zmontirane smučke!

Zadeva je preverjena,varna,odlična in zabavna,a žal "prepovedana" v tem smislu da ti žičničarji ne dovolijo uporabo!

Kdo ravna protizakonito????

Žičničarji!!!

Zakaj???

Zato:
3. člen

(aktivnosti na smučišču)
(1) Na smučišču je dovoljeno le smučanje. Druge športne aktivnosti ali druge dejavnosti so znotraj smučišča dovoljene le s soglasjem upravljavca smučišča in na površinah, ki morajo biti povsem ločene od smučarskih in posebej označene ter zavarovane.

4. člen

(pomen izrazov)
Posamezni izrazi, uporabljeni v tem zakonu, imajo naslednji pomen:

1. Smučanje je drsenje po snegu s pomočjo smuči in smučem podobnimi športnimi rekviziti z različnimi smučarskimi tehnikami.


TOREJ ZAKAJ NE SMEMO NA SMUČIŠČE,OZ. NAS PODITE STRAN??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 4:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Podobno kot za vas, velja za pležuharje....sicer v MB ne oz. se ne izvaja-sicer ne vem zakaj...do prve nesreče pležuharja s smučarjem...potem pa bo veselica
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lovro81
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 5:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 16:11
Prispevkov: 4


PLEŽUHAR???
Kaj naj bi blo to??

O nesrečah nima smisla govorit........vsakdo lahko nardi nesrečo,smučar ali border ali bilokdo.........


je pa bla ista mentaliteta o boardih,ko so bli "novost"!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lovro81
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 5:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 16:11
Prispevkov: 4


Sem vidu kaj je pležuhar,ja...........dosti bol nevarno mi deluje kot "pravi" skibike!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 5:10 pm    Naslov sporočila: Re: SKIBIKE.......razlaga o prepovedi! Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


lovro81 je napisal/a:

TOREJ ZAKAJ NE SMEMO NA SMUČIŠČE,OZ. NAS PODITE STRAN??


Smučišče je privat zadeva in upravljalec določi kdo je lahko tam. Magari lahko prepove vsem boarderjem (ali smučarjem), če hoče, to je njegova pravica. Tudi sankanje ni dovoljeno na urejenih progah, ampak samo na za to posebej določenih.

Najbolj preprosto bo, da najdete en hrib v okolici, poštamfate in se vozite.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_nyc_
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 6:33 pm    Naslov sporočila: Re: SKIBIKE.......razlaga o prepovedi! Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 0:48
Prispevkov: 351
Kraj: kranj

jaz imam pležuh ter snowbike, vozim se po krvavcu, za pležuh so me 1x ustavili in rekli, da naj imam ˝varnostno špagco˝
_________________
sezona 07/08: Krvavec 69x
sezona 08/09: Krvavec 70x. Stari Vrh 2x
sezona 09/10: Krvavec 56x. Stari Vrh 1x
sezona 10/11: Molltal 2x. Krvavec 64x. Kranjska gora 4x
sezona 11/12: kaprun 2x, Krvavec 79x
12/13: Krvavec 110x, Rogla 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lovro81
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 8:10 pm    Naslov sporočila: Re: SKIBIKE.......razlaga o prepovedi! Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Nov 2010 16:11
Prispevkov: 4


_nyc_ je napisal/a:
jaz imam pležuh ter snowbike, vozim se po krvavcu, za pležuh so me 1x ustavili in rekli, da naj imam ˝varnostno špagco˝



Aaaaaa...........torej krvavec se da!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 3:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

lovro81 je napisal/a:
PLEŽUHAR???
Kaj naj bi blo to??

O nesrečah nima smisla govorit........vsakdo lahko nardi nesrečo,smučar ali border ali bilokdo.........


je pa bla ista mentaliteta o boardih,ko so bli "novost"!!


BTW skibike ne bo nikoli to kar je bord...to je prva zadeva...pležuharji so pa pri nas sinonim za "nebodigatreba" na smučišču....Zakaj? Zato ker se vozijo 99,9 % nažgani do daske....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinosat
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 1:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:15
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor

V bistvu ni "prepovedan", saj je to smučem podobna naprava. Sam imam snowscoot, ki je podoben, s tem, da se na njem ne sedi, ampak stoji, ima pa precej širše "deske" kot snowbike.
Problem , predvsem na Pohorju (drugje mi še noben ni "težil"), je zaradi tega, ker na sedežnico ne bi smel peš, oziroma, kako bi se izrazil, brez možnosti, da se pri izstopu odpelješ s sedeža. To pa za snowscoot sploh ne drži, saj se jaz lažje odpeljem kot nekdo z boardom, ampak meni se ne da več prepirat in ponavadi se grem vozit z gondolo ali pa z vlečnicami.

Se pa v osnovi strinjam z fischerpro, s tem, da bi jaz dejal, da to nikoli ne bo enakovredno smučariji, a jaz sem žal svojo smučarijo moral prisilno končati 95. leta po grdem padcu in še bolj ponesrečeni operaciji, tako, da mi koleno ne dopušča smučanja, medtem, ko se s snowscootom lahko vozim, ker pritisk na robnike lahko delam s celim telesom , ne rabim toliko obremenjevat poškodovanega kolena. Je pa tudi res, da sem pri vožnji kar previden, ne silim v gužvo in se vozim bolj na strani smučišča, čeprav, kot si omenil, padeš in nesrečo lahko povzročiš s smučmi, boardom ali pa s snowscootom. Pa seveda, vožnja po strmih, ledenih ali kucljastih progah odpade, tam pa zna bit nevarno in predivje, pa tudi daleč od užitka.

Primož

p.s za primerjat to s pležuhom pa glih ne drži vode

http://www.youtube.com/watch?v=JJQw74oMP4o


Nazadnje urejal/a pinosat Tor Jan 15, 2013 9:47 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
junche
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 8:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Sem tud jaz videl na krvavcu nekaj teh bikerjev. In vsaj dva sta povsem obvladala zadevo. Medtem, sem se drugih na progi raje na daleč izognil. V končni vazi gre le za spodobno količino železja s katerim nebi rad imel bližnjega srečanja. +Tega pojma nimam kam bo kakšna stvar odletela, če kolesar pade.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinosat
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 15, 2013 9:53 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:15
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor

Da ne bo nejasno...sam ga imam s trakom, ki je zraven, privezanega na roko, tako da vstran od mene ne more odletet. Sam imam alu verzijo, tako, da je teža kompletnega z bordi vred 8,3 kg.
Pri padcu, vsaj jaz, ker ne pretiravam, kaj več kot zdrsnil nisem, ustaviš se takoj, saj ne drsi, ko leži na tleh. Nerodna zadeva bi bila edino, če bi neprivezan snowscoot odletel, pa se postavil na borde, takrat bi lahko oddrsel daleč.

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Skibike - zakaj je prepovedan?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB