Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nadzorniki na smučišču

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 Nadzorniki na smučišču « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2011 8:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

To tudi meni ni jasno. Medtem, ko avstrijci na veliko oglašujejo off-piste terene, imaš pri nas takoj probleme z nadzorniki. Lani me je na Starem vrhu ustavil policaj na smučeh, ker sem smučal pod sedežnico. Sledil je alkotest(0.0), odnesel sem jo z opozorilom

Saj se zavedam, da recimo na kakšnem Kaninu če ne poznaš terena res ni pametno izivati usode, je pa veliko terenov v Sloveniji, kjer ni neke hude nevarnosti.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2011 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Mislim, da so v lanskoletnem Studiu ob 17ih, verjetno pred smučarsko sezono, govorili nekaj tudi o tej problematiki ter o reševanju. Kolikor se spomnim, je bila glavna misel za smučanje izven urejenih smučišč ustrezna oprema (lopata, sonda, žolna ter morda še kaj), kakor tudi ustrezno znanje. Posnetka pa verjetno ne bom našel.
Na nekem našem smučišču mi je reševalec odgovoril, da 10 m izven proge bi me še pobrali, ostalo kličejo gorske reševalce. (Pa sem jih videl reševati tudi dlje, če je le šlo.)
Sicer pa glede ustavljanja dajem prednost kakšnemu metru izven proge pred ustavljanjem kjerkoli. Kajti ob robu proge je za nekoga tudi 10 m od roba, njegov kolega se ustavi poleg, in še naslednji...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka G
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2011 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 15:21
Prispevkov: 20


@medo: se zavedam, da so okrog smučišča lahko skrite pasti pod snegom, zavedam se tudi vseh nevarnosti, ki jih prinaša freeride/turno smučanje (sem dal čez "izobraževanje", imam opremo in jo tudi znam uporabljat). Samo bi rad vseeno vedel, kaj lahko in kaj ne, da ne bi potem prihajalo do kakšnih konfliktov.
Nadzorniki so na smučišču, da delajo red, zato njihova opozorila upoštevam. Vendar pa, če so neka pravila, ki jih moram upoštevat, rad vem zakaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snezinkica
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2012 6:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 18:34
Prispevkov: 2


Finta je tale: izven urejenega smučišča ampak na območju smučišča (torej je teren v lasti smučišča) se ne sme smučati, ker potem bi moral upravljavec smučišča odgovarjati za tvojo varnost in če bi se ti kaj zgodilo bi ga lahko tožil, ker je prepovedano, se temu izogne.
Turna smuka je pa na lastno odgovornost, če se ti kaj zgodi te pride iskati GRS in ti ne moreš nobenga tožit, tisto se smatra enako kot planinarjenje oz. kaj podobnega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka G
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2012 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 15:21
Prispevkov: 20


Če sem prav razumel, potem upravljalec smučišča ni nič na slabšem, če se jaz vozim po njegovi posesti, sem pa s tem jaz v prekršku (trespassing-motenje posesti?). Mi je nekako bolj jasno sedaj.
Sklepam torej, da je vožnja izven urejenih prog prepovedana zaradi morebitne škode, ki bi jo smučar/border povzročil na zemljišču upravljalca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snezinkica
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 19, 2012 3:39 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 18:34
Prispevkov: 2


Ne ne zaradi škode, ampak zaradi odgovornosti. Če ti on dovoli tam smučat je potem odgovoren za varnost, če ti pa prepove, pa če se ti kaj zgodi, si si sam kriv.
Primer: na progi se ti kaj zgodi. Tam mora biti organizirana reševalna služba, zdravnik. Če niso bili pogoji primerni (premalno snega, tekma na progi,....) in ni zaprl tiste proge, ga lahko tožiš za poškodbe.
Primer 2: na smučišču ampak ne na progi se ti kaj zgodi. Aki te ne pride iskati, ti ga ne moreš tožit, ker ti je itak prepovedal tam smučati in si ti kljub temu šel. Ni mu treba biti pozoren na skale, ki štrlijo ven, na preveč kamnja,... (recimo da je proga zaprta, velja isto).
Primer 3: izven smučišča se ti kaj zgodi, iskat te pride GRS, veljajo ista pravila kot za planinarjenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2 Stran 2 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nadzorniki na smučišču
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB