Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov

Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Flachau

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Flachau « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Turno
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2017 6:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Nov 2016 11:28
Kraj: Cerkno

Je bil kdo te dni kaj gor.
Imam namen nasleden teden skočit gor za par dni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 06, 2017 8:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Kraj: Zreče

jst grem v soboto, tako da bo v nedeljo prvo poročilo o razmerah
rokxy
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2017 6:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

danes rodeo....sneg je padal včeraj pol dneva in celo noč in še danes cel dan, ampak malo manj. od oka je cca 40 cm novega. sneg je zelo suh, ampak upam, da bo današnji minus ponoči kaj pomagal, pa tudi nekaj sonca naj bi bilo par dni sedaj.

uglavnem za kolena lomit je blo dans. je pa kulisa čarobna....vse strehe nabasane s snegom....tega žal v slo ne vidiš več, razen tu pa tam kak dan.

je pa v torek tukaj ženski slalom.
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2017 11:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Kraj: Maribor

Citiram:
sneg je zelo suh, ampak upam, da bo današnji minus ponoči kaj pomagal
Čemu naj bi pomagal minus ponoči? Da bo sneg še bolj suh ali kaj ? Po mojih izkušnjah novemu suhemu snegu pomagajo šele dnevne temperature okoli ničle in mrzle noči, da se spremeni v užitno snežno podlago.

Je pa res da smo se čarobne kulise južno od glavnega alpskega grebena (SLO, pa tudi Koroška in Dolomiti) že skoraj odvadili ...
Sezona 2018/19: 26 dni =7x Peca, 3x Mölltal, Osojščica, 2x Sillian, 1.5 x Hochstein, 1x Turrach, Mokrine, Katschberg, Klippitz, Heiligenblut, Obertilliach, Kals/Matrei, Pohorje, BKK, 0.5x Zettersfeld.
Nazaj na vrh
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2017 11:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Kraj: Stari vrh

rokxy je napisal/a:
danes rodeo....sneg je padal včeraj pol dneva in celo noč in še danes cel dan, ampak malo manj. od oka je cca 40 cm novega. sneg je zelo suh, ampak upam, da bo današnji minus ponoči kaj pomagal, pa tudi nekaj sonca naj bi bilo par dni sedaj.

uglavnem za kolena lomit je blo dans. je pa kulisa čarobna....vse strehe nabasane s snegom....tega žal v slo ne vidiš več, razen tu pa tam kak dan.

je pa v torek tukaj ženski slalom.

Na tvojem mestu bi šel do prve izposojevalnice po ene powder dile in užival izven prog do konca dopusta
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

danes je bila situacija mnogo boljša. zjutraj smo vozili po 5 cm novega snega, pod njim pa spodobno utrjen sneg od včeraj. od pol 9 do 10 smo bili na Flachau strani, potem pa smo šli na Wagrain, vse do alpendorfa, kjer so proge manj obljudene in tudi dlje zdržijo. bolj položni odseki so bili prebavljivi tudi ob 3 popoldne, rdeče in nekaj črnih pač rodeo.

danes je bilo kar nekaj sonca, tako da mislim, da bo situacija jutri še bistveno boljša, saj padavin do četrtka naj ne bi bilo. jutri in sreda še wagrain, v četrtek pa petek pa verjetno pogledat v schladming in zauchensee...če že karta velja

@miki: mislil sem, da se nov sneg pomeša z umetnim, ki je pod njim in se potem ponoči pač sprime...kar se je tudi naredilo, proge niso bile tako uničene kot včeraj, seveda pa je to daaaaaleč od željenega stanja, ki je zame beton. celc pa mi nikoli ni dišal, nisem te sorte....za enkrat še ne
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2017 9:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Kraj: Malo tu, malo tam

rokxy je napisal/a:
]celc pa mi nikoli ni dišal, nisem te sorte....za enkrat še ne

Poskusi enkrat prave powder dile in 1m frisnega suheha snega Se par let nazaj sem tudi jaz rekel, da je to sranje in da je edino spodobno smucanje ko imas led in GS dile. No to sicer se vedno trdim, ampak po tistem, ko sem prvic sel v frisen sneg s pravim orodjem, mi je to ravno toliko dobro kot GS dile na ledu
Nazaj na vrh
rokxy
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 10, 2017 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

evo danes pa dan kot se spodobi....če me ne bi ubijal suh zrak v apartmaju, da se moram najprej skrehat, kar traja eno uro, bi bil že ob 8.30 na progi, tako pa šele ob 9.15. Vseeno odlične proge zjutraj, spodobnost pa so obdržale tudi do 15 ure, ko sma zaključila.

Spet se je potrdilo, da je wagrain, kljub odličnim terenom, bistveno manj obiskan kot flachau, kar je samo plus.

jutri je napovedan še en sončen dan, potem pa dva dni malo sneženja in megle za zaključek...bo več bazena in savne pač.

powder dile bom enkrat tudi probal, ko bo prava prilika....škoda je k v bližini mojga kraja ni nekih opcij, k grem v tujino na počitnice, mi je pa kar težko reskirat kak dan...ampak smo še mladi in bo tud to pršlo na vrsto....

slik pa žal ne znam dodat tukaj...ker shrani.si ne dela
baltic
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2017 5:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Kraj: Kranj

Včeraj smo se na poti iz Dachstein Westa ustavili v Flachau. Tudi tukaj je snega veliko, vreme je bilo nadalje popolno. Za razliko od DW je bilo tukaj precej več ljudi, na žični Flying Mozart je bila tudi precejšnja vrsta. Druge naprave so sicer požirale, a proge so kljub širini bile precej polne.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
volki
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Kraj: Maribor

Včerajšnja smuka v Flachau Wagrain za čisto petko: sonce, brez vetra in oblakov, temperatura okoli ničle, malo obiska, pretežno naraven sneg, ... . Priporočam obisk med tednom do novoletnih praznikov. Še par slikic za lušte:

Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Stran 9 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Flachau
Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

© 2006-2014 - smucisca.net