Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novosti Avstrija 2015/16

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Novosti Avstrija 2015/16 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2015 11:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Ne sekiraj se ti za Avstrijce: do 10. decembra naj bi bila žičnica ponovno usposobljena: http://www.nauders.com/aktuelles

Glede na razdejanje (spodnja postaja je bila povsem uničena, zajla se je od vročine pretrgala itd.) bo mejilo na čudež, ampak mislim da jim bo uspelo. Pred 20 dnevi pa je zgledalo tako:
http://www.tt.com/panorama/unfall/10664455-91/talstation-der-bergkastelbahn-in-nauders-steht-in-vollbrand.csp

http://tirol.orf.at/news/stories/2738124/

Tragikomično je, da je požar izbruhnil med prenovo spodnje postaje, letos naj bi že nekoliko zastarela 'škatla' iz 80-ih dobila en lepo leseno streho, pa sanitarje, blagajne, garderobe, tekoče stopnice in vse kar danes sodi k spodnji postaji žičnice ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2016 11:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Tole je sicer čisto off topic, ampak spada pod Avstrijo pa bom kar sem dal. 14 dni nazaj sem naredil tole sliko z Vrtače.




Sicer sam kar dosti smučam po Koroški, ampak mi ni jasno katero je to smučišče, ki se lepo vidi s slike. (slika je slabe kakovosti- max. povečava, oblačno vreme, pa tudi soliden veter je pihal). Gerlitzen se mi tole ne zdi, ???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2016 11:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Meni pa se zdi da je ravno Osojščica, in sicer proge ob novi šestsedežnici (zgornji del) in Birkenhofliftu (spodnji del). Oblika hriba in orientacija prog, vse se ujema.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2016 12:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Saj verjetno je res Osojščica, v bistvu je to daleč najbolj logično ker se res malo smučišč vidi z naših hribov. Hvala

"Edit by admin: prosim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Cimet
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2016 5:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jul 2015 6:34
Prispevkov: 22


Bom napisal kar sem, čeravno ne spada v to temo.

V sezoni 2016/17 bomo kupili družinsko letno karto Top Skipass in sicer za 2 odrasla in enega otroka (5,5 let bo dopolnila v jeseni).

Ker vem, da imate nekateri tukaj precej izkušenj me zanima sledeče:
1. kje kupujete letno karto?
2. od kdaj do kdaj jo je možno koristiti?
3. ali je možno s to isto karto iti jeseni na Moeltall brez da bi smučal?

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elanfan
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2016 6:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 17:07
Prispevkov: 113


1. Na hrušic oziroma v KrG na skipass travel
2. Od 1.septembra do nekje okoli 10 maja, odvisno kako pride vikend
3. Ja (sicer še nism probal, ampak sem prepričan da se da)
_________________
Sezona 2016/17: 34x Topskipass Karnten
Sezona 2015/16: 45x Topskipass Karnten
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 06, 2016 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Cimet je napisal/a:

3. ali je možno s to isto karto iti jeseni na Moeltall brez da bi smučal?

Ja, je možno. Preizkušeno. Ni pa možno s sezonsko karto (čeprav na Meliju velja od 1. septembra) uporabljati drugih žičnic ki so po 1. septembru še v 'poletnem' obratovanju. Recimo oktobra lahko s sezonsko greš na Moelltal, vseeno ali s smučkami ali z gojzarji , ne moreš pa je uporabljati na kabinki v Badu, ki obratuje do konca oktobra.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2016 10:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Med brskanjem po straneh Ski-Welt sem zasledil 3 letošnje novosti, ki so vsaka zase zanimive:
1.Krožno kabinska Hartkaiser, katero sem v svojem poročilu iz smučišča najavil že lani. Žičnica nadomešča 44 let staro tirno vzpenjačo. Sem mislil, da bodo staro vzpenjačo pustili kot spomenik, ker je bila simbol Elmaua, pa je očitno niso.
2. Nova Jochbahn 8-seda nadomešča prejšnjo 4-sedo, a naj bi bila 2x daljša. Dvomim, a zdajle ne najdem starega načrta prog. Zanimiva je hitrost sedežnice, ki naj bi bila najhitrejša na svetu. Nove Leitnerce očitno drvijo s 6m/sek.. Naj povem, da je še pred kratkim (ne vem če še vedno) bila pri nas max. dovoljena hitrost sedežnic 5m/sek. Investicija pa je bila kar 12 mio EUR in to na mestu, kjer je bila že prej proga in izvrstno zasneževanje.
3. Nad Hopfgartnom je nova Schernthannbahn. To je tista sedežnica, kateri se težko izogneš pri povratku v Brixen in je bila prej ena nostalgična stara dvoseda, kakršne tudi pri nas le še težko najdeš.

Kot me je popravil gost, pod 2 ni Leitnerca ampak Doppelmayer. Me je zavedlo to, da so na istem smučišču kakšen km stran istega leta postavili Leitnerjevo napravo.


Nazadnje urejal/a marko Čet Feb 25, 2016 3:51 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gost2
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2016 12:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 17:45
Prispevkov: 678


marko je napisal/a:
2. Nova Jochbahn 8-seda nadomešča prejšnjo 4-sedo, a naj bi bila 2x daljša. Dvomim, a zdajle ne najdem starega načrta prog.


http://www.lift-world.info/en/lifts/1814/datas.htm
Name of lift Jochbahn
Type 4-CLF
Lift manufacturer Poma
Year of construction 1995
Height of valley station 1392 m
Height of mountain station 1680 m
Vertical rise 288 m
Route distance 977 m

http://www.lift-world.info/en/lifts/18006/datas.htm
Name of lift Jochbahn
Type 8-CLD/B
Lift manufacturer Doppelmayr
Year of construction 2015
Height of valley station 1100 m
Height of mountain station 1674 m
Vertical rise 580 m
Route distance 1700 m
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 3:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Spet vidimo, kako so na smučiščih metri raztegljivi. To naj bi bilo 2x daljše. Sem mislil, da je v resnici razlika še manjša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2016 4:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

še en podatek

Jochbahn (YOC 2015)
8pers. High speed chairlift (detachable) with bubble and seat heating
Length: 2000 m · Carrying capacity/hour: 3000
Manufacturer: Doppelmayr
Ski resort: SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental [Brixen im Thale]
Replacement lift: 4pers. Chairlift (fixed-grip)

Mogoče bo pa nova dejansko daljša, tam do berggasthofa ali pa še dodatne proge. Tako so sami pašniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 26, 2016 3:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2836
Kraj: Ljubljana

Saj nova že stoji, lahko jo vidiš tudi na njihovi spletni kameri, kjer kaže zgornjo postajo. http://webtv.feratel.com/webtv/?cam=5521&design=960v2&c0=0&bgcolor=246FAC&color1=ffffff&color3=ffffff&color4=ffffff&color5=246FAC

Je dejansko precej daljša. Vprašanje je bilo samo za koliko. Smučišče pa tam ni novo, ker je bila tam že prej proga do doline, ki pa je bila pod spodnjo postajo starega Jochbahna precej neobljudena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2016 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 448


Pozdravljeni, mene zanima ce ne bo letos nobenih novosti na Koroskem? Ne mislijo v BKK nic zamenjati te zgodovinske naprave?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MSIN
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 02, 2016 11:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Mar 2015 11:39
Prispevkov: 197
Kraj: Ljubljana

Ki9 za enkrat ne. Če kje na Koroškem, pol mogoče Katschberg Silverjet 1, ampak glede na vse zaplete povezane s to napravo najbrž ne bo nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2016 11:52 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3449
Kraj: Maribor

Pridružujem se MSIN-ovemi pesimistični napovedi: glede na to da smo že v začetku junija in nikjer ni znamenj o kakšni novogradnji, vse kaže da bo leto 2016 minilo brez žičniških novogradenj na področju koroške karte . Edina resnejša novost ki je zanesljivo v gradnji je akumulacija (+ izboljšanje zasneževanja) na Turrachu, od ostalega kar je še bilo napovedanega, npr. proga v dolino v Matreiu ali restavracija na Peci, tudi še ni ne duha ne sluha ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 4 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Novosti Avstrija 2015/16
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB