Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Kitzbühel

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Kitzbühel « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 05, 2015 4:04 pm    Naslov sporočila: Kitzbühel Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Ta zaključek tedna se mi je pa res dogajalo... Na soboto v redu smučanje v Kitzbühlu, kjer jim mimogrede tudi zelo primanjkuje snega. Večina prog je urejena, so pa tiste na strani Kitzbühelhorna, kjer ni umetnega zasneževanja kljub višini od 1600 m do 2000 m že skoraj povsem zdrsana. Na strani Streifa je po vseh smučiščih umeten sneg in temu primerna tudi smuka na vseh progah. Zvečer je sledil ogled hokejske tekme med Kitzbühlom in Jesenicami. Vse je bilo po pričakovanjih - zmaga! Po prespani noči je sledil hiter skok v Innsbruck in ogled tretje tekme novoletne skakalne turneje in to s prve vrste . Skratka, vse skupaj je bilo super . Še, prosim...
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2015 9:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Že nekaj časa gledam kako osamljeno je moje sporočilo iz Kitzbühla. Zato sem se odločil, da dodam še nekaj fotografij z tistega dogodka (sedaj, ko sem se lotil in se naučil).
Smučanje v Kitzbühlu:

Večerni hokej Kitzbühel-Jesenice:

Lep pogled na zbrano množico na tekmi v Innsbrucku:

Kot sem že rekel: dva krasna dneva !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 25, 2015 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Petek, sobota z vrhov do nekje polovice megleno, sneženje in, da bo še bolj hard, zasneževanje nekaterih prog tekom obratovanja... motivi slikarij v megli pa izpadejo bolj kot ne enaki , zato bolj skromen foto material.



Pogled iz smeri Kirchberga proti Ehrenbachöhe

Pozdrav iz "staje" pri Kaserju (26)



_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2015 11:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tudi jaz sem bil večji del tedna v Kitzbuhlu. Smola zaradi prireditve, za katero živijo celo leto. Cel teden idealno vreme, potem pa za tekme megla in sneženje. Takole so vbrizgavali vodo v sneg in proga je bila betonska.


Takole lepo je izgledala mišnica še dan pred tekmo. Zanimivo je, da so med pripravo prog namestili dodatne ograje kakih 30 metrov od proge in na vseh ključnih mestih postavili redarje, da se progi nisi mogel niti približati, potem pa so te ograje odstranili in zadnje dneve si lahko prišel čisto do proge.


Križajeva gondola nosi številko 13. Morda je zato tako grdo padel. Seveda ima tudi Košir svojo.


Za glavno žičnico (morda) najbolj elitnega smučišča se tale letnica (1986) nekako ne spodobi. V kakšnem Kronplatzu bi tako napravo zamenjali že pred vsaj 10 leti.


Pogled iz cilja. Levo ciljna arena smuka in SG, desno slalom. Po slalomu se mi je uspelo v ponedeljek zjutraj še smučati, takoj zatem je bila že ograja. Proga za slalom še ni bila dokončno utrjena, tako da je bila še dokaj prijazna za smučanje. Težavnost te proge ni v strmini (ta dosega na najstrmejšem delu 70%) ampak v prelomnicah in v nagnjenosti vstran, kar pa za prosto smučanje ni tak problem kot za dirko med koli.
.

Ko bom imel kaj več časa obesim še nekaj slik in komentarja o smučišču.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2015 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1017


So se pa zelo trudili z utrjevanjem proge.

Rezultat na štartu je bil takle:



Pa tudi še kje se je našlo podobno drsališče... sicer tekmovalci pravijo, da jim tak led ustreza, da prime. No že počasi oddrseti dol s kamero v roki je bilo čisto dovolj :-)

https://www.facebook.com/video.php?v=1791612197731006&set=vb.1480170875541808&type=2&theater
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2015 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Pri 110 km/h in par G v zavoju smučka zagotovo prime. Ampak morajo pa zato imeti noge ko bikii (pa mogoče tudi pamet). Mene je šokiralo, kako je ta proga nevarna. Skok 40 metrov, potem pa takoj ovinek in 3 metre široka cesta. Če skočiš samo malo predaleč ali v napačno smer, že pristaneš v ograji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 5:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Teden v Brixnu smo kombinirali med smučiščema SKIWELT (poročilo sledi) in Kitzbuhel. Enotna karta za Kitzbuhelske Alpe zajema še Saalbach, Zell am See, Kaprun in nekaj drobiža, je pa pasje draga (dnevna 51 EUR). Brixen in Thale je odlično izhodišče za Kitzbuhel. Apartmaji so bistveno cenejši kot v mestu, do Kitza vozi brezplačni vlak, tja pa se lahko pride na smučeh (s 4 minutnim avtobusnim podaljškom). Mi smo se tista 2 km do spodnje postaje Fleckalmbahn vozili kar z avtom. Je odlično izhodišče z velikim brezplačnim parkiriščem in staro kabinko, ki pelje do vrha Ehrenbachhohe.

Shema smučišča:
http://www.bergbahn-kitzbuehel.at/media/bbagkitz_winterpano2014-15_kitzskiruft_a4_10-07-2014_print.pdf

Ko sem bil nazadnje v Kitzu, se mi je zdelo, da je veliko starih naprav, slabo pripravljene proge in gneča na smučišču. Zdaj gneče ni bilo, proge so vrhunsko pripravljene, kljub temu da so se zelo zavzeto ukvarjali s pripravo na tekme, prevladujejo pa moderne naprave. Tile teptalci pod Ochalmbahnom najbrž niso bili edini:


Od vrha Ehrenbachhohe so možne 4 poti. Prva, proga Fleck (25) proti spodnji postaji je bila zaprta. Topovi na njej so cel teden samevali, čeprav je manjkalo le par cm snega. Druga pelje proti moderni kabinki Maierlbahn in tamkajšnjim progam, tretja v Ehrenbach graben in četrta proti Streifu.
Pogled proti Streifu in grabnu:

Streif ima 3,5 proge. Gledano navzdol desna modra je bila zaprta zaradi pomanjkanja snega, srednja rdeča 21 zaradi tekme, levo 22 pa so zasnežili in odprli šele proti koncu tedna. Pred tem, tudi v času treningov in SG so se smučarji v Kitz prebijali po modri cesti z dvema zelo zoprnima ozkima črnima odsekoma. Razumi, če moreš. Leva 22:


Iz Ehrenbachgrabna gre osemseda na sosednji hrib Steinbergkogel. Iz njega vodijo nazaj v graben lepe široke črne proge naklonine do 70% oziroma celo več (proga 38 - Diretissima), ki pa so januarja vedno v senci:


Iz njega gre tudi najdaljša proga do Maierlbahn (na sliki) in vznožja Fleckalmbahn. Proga pod kabinko Fleckalmbahn kot še nekaj drugih ni bila odprta. Na njej so cel teden brezdelno počivali številni topovi. Mi deluje kot nekakšen downsizing smučišča.


Malo naprej je Pengelstein. Ker Avstrijci ljubijo presežnike, imajo zanesljivo najstrmejšo modro progo na svetu. Proga 29a (označena modro!!!) ima po moji oceni naklonino 80-90%. Sploh so tu oznake precej zmešane. Položne gozdne ceste so označene rdeče (ali celo črno), proge strmine Njivic pa praviloma modro:


Iz Pengelsteina gredo proge proti Aschau. Od tam se na nasprotnem bregu vidi žičnica Key-west iz sistema Ski-welt. Za povezovo obeh sistemov bi bila potrebna le kratka 500m dolga sedežnica. Zares čudno, da tega ne naredijo, ker bi bilo to potem 2.-3. največje smučišče na svetu.

Na tem koncu je zanimiva tale odklopna Girakova 4 seda, se mi je zdela zelo stara. V resnici je letnik 1987, torej par let po prvi odklopni sedežnici.


Na drugi strani tega hriba je neugledna in prezrta črna proga 69 Rettenstein, kjer ponavadi ni bilo niti enega smučarja, ampak flehe celca pa smo vseeno zvozili.


Nad njo se pne znamenita 3S, ki povezuje Kitz s smučišči proti Mittersilu. Tudi tam je nekaj solidnih prog, razen Zweitausenderja ne prav dolgih. Tam me je razveselila skoraj nova ogrevana 8-seda, ker se še dobro spomnim zmrzovanja na stari počasni in dolgi sedežnici. Ostajata še troseda Trattenbach in vlečnica Gauxjoch, katerima se ne moreš izogniti. Ostalo je na tem delu v glavnem novo.

V glavnem Kitzbuhel je vreden obiska, sploh če se ujame dneve, ko ni pretirane gneče. V lepem sončnem vremenu je smučanje tam prava veselica. Kot je bila v tejle gostilni Ochsalm, kjer imajo za K. precej zmerne cene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2015 5:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

Zdravo.

Ali mogoče kdo ve, kje bi bila najboljša (in tudi cenovno prijazna) namestitev v Kitzbuhlu tam nekje 3 teden v januarju? Poleg Saalbaha tudi ta pride v poštev.
Če kdo ve za kakšno odlično namestitev - z besedo na plan
Hvala
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2015 8:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Tam nekje 3. teden v januarju je tam okoli tistega tedna, ko je gor tekma. Cenovno najbolj ugodno je takrat kaksnih 30-40km ven iz Kitzbuhla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2015 12:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419



_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2015 3:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

pj je napisal/a:
Tam nekje 3. teden v januarju je tam okoli tistega tedna, ko je gor tekma. Cenovno najbolj ugodno je takrat kaksnih 30-40km ven iz Kitzbuhla

Sploh ne, dovolj je že 5 km stran v Brixnu. Jaz sem bil tule zelo zadovoljen:

Fam. Nagele
A-6364 Brixen im Thale, Dorfstraße 38
Tel: 0043/(0)5334/30408
Internet: www.pfistererbauer.at
E-Mail: pfistererbauer@aon.at
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 15, 2015 4:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

Hja, sem kasneje ugotovil da je takrat gor tekma. Mogoče bi lahko šla pa še to pogledat Nč, grem kr v akcijo pa mal povprašat tole namestitev.... Hvala Marko spet....
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2015 3:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Tudi jaz sem bil tam ravno v času treningov in tekme in sploh ni frke. Samo ne se na dan tekme tam okoli voziti z avtom. Imajo odlične lokalne vlake, ali pa na smučkah iz sosednje doline.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 419


Prejšnja sobota in nedelja. seveda imajo srečo s snegom..snega precej, bil pa precej agresiven. ledenih plošč praktično nikjer. Kot je v "gstainskem" postu že omenil Marko, tudi tu močno prisoten čredni nagon. Določene proge, oz. deli prog hudo oblegani, pa tudi dovolj kamikaz zraven... ostale proge relativno prazne. Čakanja ni bilo - razen v soboto okoli poldne kakšnih 15min. na Hahnekammbahn; mislim, da za ta termin pojasnilo ni potrebno...

Nad prečnim prehodom 21-ke


Levo, slalomska Ganslern


materiala dovolj: x variant za off piste..





Smer proti Kirchbergu













_________________
*23/24* : 34x
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihek
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2017 9:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2012 21:52
Prispevkov: 122


V sredo, 25. 1. 2016, smo obiskali del Kitzbühelskega matičnega smučišča. Natančneje smo presmučali večino prog nad Kirchbergom in Kitzbühlom, v smeri proti Salzburški pa smo prišli do Bärenbadkogla. Celotno smučišče je pozitivno presenetilo. Gneča je bila presenetljivo manjša kot dneva pred tem na območju Skiwelta. Kot kaže v zadnjem času stara tradicionalna smučišča izgubljajo goste na račun večjih in mlajših smučišč v njihovi soseščini. Podobno sem opazil tudi lani med februarsko smuko na območju vzhodnih Kitzbühelskih Alp, ko se je izkazalo, da je bila gneča na področju Zell am See-ja precej manjša kot na smučišču Saalbach-Hinterglemm-Fieberbrunn.

Vreme je bilo cel dan sončno, prelepo in ravno prav mrzlo, da se proge niso ojužile. Tudi sicer je večina prog zdržala do konca, najboljše so bile tiste z Bärenkogla, kjer se je dalo zares fino pokarvat Nekoliko je vtis pokvarilo le veliko nastreljanega snega na progah zjutraj - zlasti ob sedežnici Walde. Ne glede na vse gneče ni bilo in kupov tudi ne. Streif je bil le rahlo leden, tako da se je dalo zgledno nasmučati tudi v tem delu, kjer so delavci ravno pospravljali ograje, ostale od minulega smuka.

Karta smučišča:
http://www.skiresort.de/skigebiet/kitzbuehelkirchberg-kitzski/pistenplan/

Slike:

Spust po progi 36 proti sedežnici Walde


Na zahtevni progi 27 c


Pogled proti Pengelsteinu s proge 28


Zgornji del proge proti Aschau (bus povezava proti Skiweltu)...


...pa še njen spodnji del


Odlična proga 55 ob fiksni štirisedi - v ozadju trasa 3S-a


Postaja 3S-a na Kitzbühelski strani


Smo že na drugi strani - proga 66


Odklopna šestsedežnica na Bärenbadkogel z izvrstnimi progami


Iz smeri Salzburške na Bärenkogel pripelje vlečnica - verjetno najslabša pomembna naprava smučišča - v ozadju se vidijo proge in žičnice, ki jih nismo obiskali


Povezovalna proga 65 za vrnitev proti štirisedi Talsen


Zgornji del proge ob Wagstättbahnu, ki vozi iz dolinskega Jochberga


Ponovno na Kitzbühelski strani - moderna osemsedežnica Brunn z udobnimi, skoraj avtosedeži


Streif


Odlična proga 23 ob osemsedežnici na Steinbergkogel, ki je Doppelmayerjeva - sicer na smučišču prevladujejo Leitnerjeve naprave


Zelo ledena proga ob Fleckalmbahnu je bila ob koncu smuke precej velik izziv

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Kitzbühel
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB