Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Novosti Italija 2015/2016

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Novosti Italija 2015/2016 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2015 6:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Priznajmo, da ne glede na lastnika res odlično gospodarijo in se skupaj dogovarjajo. Zanimivo bi bilo videti kaj bi nastalo iz tega smučišča (karikirano), če bi bilo pri nas. Zagotovo bi pristalo v rokah DUTB-ja !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2015 3:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


Ne vem, če je tole glih ta prava tema..... slučajn sm na youtubu najdu tole:
https://www.youtube.com/watch?v=CARp4zxZd9w
Ve kdo kej več o tem oz.kakšna je sedaj gondola?

Pa zanima me, kdaj naj bi bila povezava (neka gondola) od tukaj-od Albe pa do vrh Belvederja na drugi strani......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2015 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Nesreča se je zgodila 11. 10. 2012 ob 8:00. Huje je bilo poškodovanih 7 delavcev. Do nesreče je prišlo, ker se gondola ni ustavila na zgornji postaji.
Se mi zdi, da je naprava še vedno ista, ampak nisem siguren, ker se še nikoli nisem peljal z njo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2015 8:28 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

__Ziga__ je napisal/a:

Pa zanima me, kdaj naj bi bila povezava (neka gondola) od tukaj-od Albe pa do vrh Belvederja na drugi strani......

Gondola (funifor) Alba - Belvedere je v gradnji že od lanskega poletja, že lani so postavile stebre in delno zbetonirali postaje, letos sledi ostalo. Tako da mislim da ni večjih dvomov da bo povezava (brez proge, torej bo treba funifor uporabit v obe smeri ) nared do začetka sezone. Nekaj fotk: http://www.funivie.org/cantieri/thumbnails.php?album=364
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2015 11:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Otvoritev gondole Alba- Belvedere je napovedana za Božič. Sicer pa samo pojasnilo Žigu. Tale nova gondola iz Albe na Belvedere in tista, ki je imela nesrečo, sta čisto drugje. Tista z nesrečo gre iz Campitella na Col Rodelo, nova pa bo šla iz Albe na Belvedere. Po mojem spominu enih slabih 10 km stran.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
__Ziga__
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2015 11:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Avg 2010 10:18
Prispevkov: 216


marko je napisal/a:
Sicer pa samo pojasnilo Žigu. Tale nova gondola iz Albe na Belvedere in tista, ki je imela nesrečo, sta čisto drugje. Tista z nesrečo gre iz Campitella na Col Rodelo, nova pa bo šla iz Albe na Belvedere. Po mojem spominu enih slabih 10 km stran.


To pa ni res......ta z nesrečo je Funivia Ciampac z Albe. Iz Campitella na Col Rodela je pa že kar nekaj let nova kabina..... In je tudi veliko večja. Cca 120 oseb. Ciampac iz Albe (kjer je bila nesreča) je skoraj pol manjša.....
Nesreča: https://www.youtube.com/watch?v=CARp4zxZd9w

Evo jo nova kabina Ciampac po nesreči:
http://www.funivie.org/cantieri/displayimage.php?album=364&pid=22979#top_display_media

Drgač pa škoda da ne bo proge tam z Belvederja do Albe....... Niso primerni tereni morda?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 05, 2015 12:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Se opravičujem. S tisto staro na Ciampac sem se že velikokrat vozil, je spodaj lepa proga, z novo, po nesreči pa še ne in je nisem spoznal, čeprav na njej na veliko piše, kje je.

Če me moje borno znanje italijanščine ne vara, naj bi bilo območje nove gondole iz albe neprehodno: "Vista la zona impervia non ci sarà una pista di rientro." Meni se sicer po zemljevidu, slikah in spominu ni zdelo tako zelo problematično. Sem se namreč že v Canazeiu vedno čudil, da glavna naprava nima proge (če seveda ne štejem take, ki se konča 1 km stran od spodnje postaje) in sem si malo ogledoval to pobočje. Kakšnih posebnih prepadov ni. Če ne drugače, bi lahko progo speljali proti vzhodu kjer je tudi speljana cesta is Paso Pordoi proti Canazeiu in obstoječa proga Del Bosco, ki pa je speljana zelo zahodno od ceste in obstoječe gondole Pecol.potem bi se pa proga razcepila in šla ena proti Canazeiu, druga pa po pobočni "avtocesti" proti Albi. Sem pa skoraj siguren, da bi se dalo speljati tudi kakšno diretissimo brez pretiranega buldožeriranja, samo ta del je obrnjen na jug.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2015 9:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 353
Kraj: Dunaj

Arabba: Občinski svet je podelil koncesijo za izgradnjo 8 sedežne kabinske žičnice Arabba - Portados. To je po trasi tiste sedežnice dol spodaj v Arabbi, ki pelje nekako do polovice poti proti Porta Vescovu in ki po navadi ne obratuje. Koncesija je bila izdana tudi za "pripadajoče smučarske proge", čeprav mi ni jasno, kje bi na tistem področju lahko speljali nove smučarske proge. Mogoče s tem mislijo samo na upravljanje sedanjih prog? Kot izgleda, se bo z gradnjo pričelo v letu 2016.

Recimo, da je to lepa vest - še bolj vesel pa bi bil novice, da so končno pričeli z izgradnjo "Arraba Fly" sedežnice, ki bo, kot izgleda po najnovejših vesteh, izklopljiva 6-sedežnica in ne fiksna 4-sedežnica, kot so sprva načrtovali. O pričetku gradnje te žičnice, ki naj bi bila končana decembra (katerega leta?) žal ni še ne duha ne sluha...... 35 let štorkljanja s smučmi na ramenih čez "SS 242 delle Dolomiti" mi je namreč več kot dovolj. Na stara leta si resnično želim in zaslužim kaj bolj udobnega....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2015 5:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 353
Kraj: Dunaj

Arabba Fly - izklopljiva 6-sedežnica za "prelet" Arabbe: Ko je že vse izgledalo, da bo gradnjo te povezave blokiral "panninario", ki ima kiosk za prodajo sendvičev in pijač v pločevinkah ob peš poti preko ceste v Arabbi (tisti, ki tam hodite, veste, kateri dve baraki - ki sploh ne spadata v okolje Dolomitov, prej na bazar v Mrđuši Donji - imam v mislih), je sodišče odločilo, da je bila koncesija, ki jo je občina podelila, legalna! Gradnja se torej lahko prične. Vsaj tako razumem prispevke v italijanščini na funivie.org. Živi bili, pa videli, do letošnjega decembra se lahko zgodi še marsikaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sobi
PrispevekObjavljeno: Pet Jul 24, 2015 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Avg 2014 10:26
Prispevkov: 4


Novosti v Alta Badiji. Gradbena dela v zvezi z zamenjavo sedežnice La Fraina (povezava iz dna Bamby-ja na Piz Sorega) naj bi bila že v teku. Za italijansko govoreče več podrobnosti tule http://www.dovesciare.it/news/12/06/2015/alta-badia-nuova-seggiovia-la-fraina-sarà-unesaposto-automatica.
Sam sicer tam nisemnikoli doživel kakšne hude gužve. Bo pa novost vsekakor dobrodošla ker je bila prejšnja 4s res tečno počasna.

Lp
_________________
Sobi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Sre Jul 29, 2015 12:51 pm    Naslov sporočila: Sedežnica Plateau na Kronplatzu je naprodaj. Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


Sedežnica Plateau na Kronplatzu je naprodaj.

oglas: https://serenoitused.wordpress.com/2015/04/02/6-seater-detach-chairlift/






a kdo ve s čim bodo zamenjali?

LP, B
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Čet Jul 30, 2015 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Ena novost iz Kronplatza, ki pa se ne tiče čist samega smučišča:
http://www.siol.net/kultura/umetnost_in_oblikovanje/2015/07/muzej_z_vrtoglavo_razgledno_teraso_na_vrhu_alp.aspx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2015 8:16 am    Naslov sporočila: Tudi Belvedere Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


mhmja ...

... tudi Belvedere se letos zamenja na Kronplatzu.

Novi Belvedere naj bi bil za 3300 ljudi/h, letel pa naj bi s 6m/s, kabine bodo imele lahko 9 sedečih, 6 stoječih in wifi ...

Ta stara je menda že prodana, gradbišče je že v akciji ...

lp, b

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 6:56 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 353
Kraj: Dunaj

Val Gardena: Še ena novost na področju Piz Sella. Dvosedežnico Comici II (to je tista, ki pripelje poleg gondole na sam vrh hriba) bodo do zime zamenjali z izklopljivo 6-sedežnico. Kje točno bo nova trasa potekala (če sploh bo nova) mi iz debat na funivie.org ni uspelo 100% odkriti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

A tudi Plateau na Kronplatzu bi naj zamenjali? Me prav zanima s čim bi naj ga nadomestili? Na srečo, ga skoraj ne uporabljam saj je namenjen predvsem slabšim smučarjem in za povezavo med Alpnom in vrhom, a za to povezavo rajši uporabim Ried. Ej, so pravi mojstri za zaslužek, to pa to !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 2 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Italija » Novosti Italija 2015/2016
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB