Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
carver
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2015 7:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2014 23:52
Prispevkov: 7


bdamjan je napisal/a:
Še en novinec na forumu.
Treba bo zamenjat smuče, pa ne vem kaj, kako, v katero smer.
Trenutno imam Fischer RX6 (152cm), ki so mi malce premehke, saj začnejo hitro vibrirat, in po prebranem tu gor iz istega razloga ne primejo na poledenelih delih smučišč.
Sem bolj majhen in lahek (165/55kg), tko da je tu vedno problem z vsem kar je povezano s športom.
Mika me Progressor 800, pa cvikam da mi bo smuča pretrda (RX8 mi je bila prehuda, zato sem takrat vzel RX6), je pa res da je od takrat tudi znanje šlo na boljše.
Kako smučam?
Za moje pojme počasi, imam pa rad krajše zavoje, zato mi je RX6 kul, ker ima radij 10,5 m.

Kot vidite, zmeda okrog vsega skupaj, zato v naprej hvala vsem za nasvete.
Tvoj problem je pa malce drugačne narave kot moj, ki pa sem ga rešil- nisem jih kupil . Torej če prav razumem te živcera ker ti smuče začnejo vibrirat? Kdaj? Ko "spustiš" dilo ali zgolj na poledenelih progah? Če je problem v višjih hitrostih potem si kupi samo malo daljšo slalomko naprimer 160cm, saj smučka daljša ko je, bolj se vibracije porazdelijo po njej, po drugi strani pa se z dolžino kot vsi vemo veča radij ampak če vzameš kakšno od atomica slalomko bo radij zihr pod 12m. Če pa ti dila trese na poledenelih progah pa ti ne vem svetovati nič drugega kot da jih nesi na en res dober servis ( kateri lahko izveš na forumu) in da ti nabrisujo na tekmovalni kot in ostrino robnikov saj le to pomaga da smučka bolj zareže v "led" in ne odskakuje od njega ( to povzroča vibracije), vendar pa je slaba stran tega da ti bojo robniki hitro zginili. To je pa to kolikor ti jaz znam pomagati
_________________
Carving only.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2015 7:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


@bdamjan

Kar se mene tiče ti Progressor 800 sigurno ne bodo pretrde. Bolj je vprašanje, če ti bo tak segment smučke ustrezal. Kolikor so mi poznani modeli RX je to pravzaprav malce zmehčana slalom dila, dimenzije in radiji so namreč precej slalomski (vsaj pri RX8). Progressor 800 ima manj poudarjen stanski lok in posledično v kratke zavoje ne bo šla tako dobro kot RX in slalom dile. To seveda ni nujno slabo, z vidika vsestranskega smučanja celo bolje. Je pa seveda vse odvisno kaj ti želiš od smučke.

Moja je podobnih dimenzij kot ti, 167cm in 50kg. Vozi Fischerjeve Superior SC slalomke (enojna titanal ojačitev) in je zelo zadovoljna z njimi. Mogoče bi bilo za razmislit kaj v tej smeri. Kar se pa tiče trdote Progressorja 800 te pa pomoje nima kaj skrbet. Suča je kar se mene tiče prej premehka kot pretrda.
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kamal
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2015 9:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2013 17:46
Prispevkov: 34


Jaz imam med drugim tudi Progressor 800 in je vsaj zame super smuča. Na bolj razritih progah je zelo dobra saj, kar požira kupe snega. Ni pa smuča ravno hitra, saj kar sama sili v zavoje in ji bolj ležijo kratki, kot pa dolgi zavoji. Jaz z njo smučam komot 7ur in nisem nič utrujen, seveda brez ustavljan, kar na prejšnjih smučeh nisem mogel (Fischer RX cool Heat-zelena grafika).

Je pa ta smuča idealna za smučanje na urejenih progah. Kot je že predhodnik omenil smuča ni pretrda in jo je užitek uporabljati, predvsem na rdečih progah.
_________________
Se vidimo, ko se zagledamo.
Sezona 2014/2015: 3x Sillian, 2x St.Jakob im Defreggen, 1x Katschberg, 1x Stari vrh, 1x Vogel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2015 11:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


carver je napisal/a:
bdamjan je napisal/a:
Še en novinec na forumu.
Treba bo zamenjat smuče, pa ne vem kaj, kako, v katero smer.
Trenutno imam Fischer RX6 (152cm), ki so mi malce premehke, saj začnejo hitro vibrirat, in po prebranem tu gor iz istega razloga ne primejo na poledenelih delih smučišč.
Sem bolj majhen in lahek (165/55kg), tko da je tu vedno problem z vsem kar je povezano s športom.
Mika me Progressor 800, pa cvikam da mi bo smuča pretrda (RX8 mi je bila prehuda, zato sem takrat vzel RX6), je pa res da je od takrat tudi znanje šlo na boljše.
Kako smučam?
Za moje pojme počasi, imam pa rad krajše zavoje, zato mi je RX6 kul, ker ima radij 10,5 m.

Kot vidite, zmeda okrog vsega skupaj, zato v naprej hvala vsem za nasvete.
Tvoj problem je pa malce drugačne narave kot moj, ki pa sem ga rešil- nisem jih kupil . Torej če prav razumem te živcera ker ti smuče začnejo vibrirat? Kdaj? Ko "spustiš" dilo ali zgolj na poledenelih progah? Če je problem v višjih hitrostih potem si kupi samo malo daljšo slalomko naprimer 160cm, saj smučka daljša ko je, bolj se vibracije porazdelijo po njej, po drugi strani pa se z dolžino kot vsi vemo veča radij ampak če vzameš kakšno od atomica slalomko bo radij zihr pod 12m. Če pa ti dila trese na poledenelih progah pa ti ne vem svetovati nič drugega kot da jih nesi na en res dober servis ( kateri lahko izveš na forumu) in da ti nabrisujo na tekmovalni kot in ostrino robnikov saj le to pomaga da smučka bolj zareže v "led" in ne odskakuje od njega ( to povzroča vibracije), vendar pa je slaba stran tega da ti bojo robniki hitro zginili. To je pa to kolikor ti jaz znam pomagati


da smučka zavibrira je v večini primerov kriv smučar in njegovo znanje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 11:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Res je, ampak se dogaja tudi najboljšim, lahko kar pogosto vidiš tudi na svetovnem pokalu. Nekatere smučke bolje dušijo vibracije od drugih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2015 9:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 176
Kraj: Maribor

Bronco je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
(drugače pa furam po novem progressor 900), )


In kako si zadovoljen? in če lahko malo opišeš lastnosti in občutke na teh smučeh oz kako bi jih ocenil? Že nekaj časa so v mojem ožjem izboru. Lani bi jih skoraj nabavil, pa sem se potem odločil za Dynastarjevo slalomko...


No, @fischerpro3, še vedno bi bil vesel tvojega review-a . hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2015 9:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 176
Kraj: Maribor

Bronco je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
(drugače pa furam po novem progressor 900), )


In kako si zadovoljen? in če lahko malo opišeš lastnosti in občutke na teh smučeh oz kako bi jih ocenil? Že nekaj časa so v mojem ožjem izboru. Lani bi jih skoraj nabavil, pa sem se potem odločil za Dynastarjevo slalomko...


No, @fischerpro3, še vedno bi bil vesel tvojega review-a . hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 16, 2015 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

https://www.youtube.com/watch?v=_xipFnOOYDQ .....nisem ravno dober v recenzijah.....men se zdi precej easy v primerjavi z Fischer WC GS smučmi katere drugače vozim....ne vem, taka neutrujajoča smuča, s katero se špilaš v vseh pogojih....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bdamjan
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 4:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2015 15:52
Prispevkov: 4


Ste bli pridni, jaz pa malce v gužvi in nisem nič odpisal.

carver, vibrirat začnejo ko podlaga ni povsem speglana in ko jih spustim.
Sicer pa sem bil včeraj v Zoncolan-u, in sem prav užival.
To je bila prva smuka po 4-ih letih (smuče na novo pripravljene), in sem opazil težave le na res poledenelih delih in seveda tam kjer so bile kocke zmrznjenega snega raztreščene po progi (jih ne strem pod seboj kot kakšni obilnejši osebki, tako da me premetava preko).
Upal sem da bodo imeli kaj za probat, pa so bili zelo slabo založeni.
Daljših smuči ne bi, ker imam raje krajše zavoje in nižje hitrosti.

dex, jah, zato pa bi jo rad prej preizkusil, da vidim kako in kaj. Ampak bo očitno treba v Avstrijo, saj imajo tam ogromno izbire v izposojevalnicah, pri nas je bolj žalost, včeraj v ITA je bilo tudi tako.

elan, ja, seveda je za vibracije krivo tudi moje neznanje in sigurno tudi premalo moči v nogah, da bi takrat bolj pritisnil.
Lahko opišeš kje so ponavadi napake (in neznanje) smučarja da se vibriranje pojavlja?

Pa še to, po ogledu posnetka ki ga je objavil fischerpro3 lahko rečem da smučam nekje enkrat počasneje kot to počnejo tile promotorji na posnetku
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nedr
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2015 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Jan 2015 18:15
Prispevkov: 8


repostam v pravo rubriko;

Zivjo, a bi lahko izkusenejsi smucar svetoval pri primerni izbiri smuci.

ze nekaj let..7,8? smucam na atomic c 18 (dolzine -10cm/ visino) in me zanima kaj bi bil naslednji korak za v "osvajanje" slaloma oz ucenje.

Obcutek pri atomicu mi namrec postaja vse prevec premehak, oziroma, da je smuca zastavljena za daljse zavoje (kjer pa zopet zmanjka dolzine in trdote).

Ali bi bila primerna izbira bolj osnovne variante slalomske slx, torej SL?

hvala lp Klemen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2015 3:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

Nedr,
nekdaj sem vozil Atomic C14, še zdaj jih uporabljam, če je na progi nevarnost kamenja. Solidne smučke, jih je pa povozil čas in so tvoji občutki pravilni.

Jaz sem šel z njih najprej na Speedwave 12 in je bil to odličen prehod, nato na Amphibio 14. To je bilo še bolje in za zdaj zadovoljuje moje interese.

Tvoja misel na SL ni slaba- SL so v bistvu ostrejši Speedwave 12. Niso pretrde, ne zaostajajo dosti za SLX. Sp pa v bistvu race profil in je treba v zavoj malo bolj garati, zato sem sam raje prešel na Amphibio. Camber rocker sistem kar olajša zavijanje, zlasti se to čuti po uri smučanja.
_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bdamjan
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 15, 2015 9:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2015 15:52
Prispevkov: 4


danes sem bil priden, in se zbrcal na Cerkno, kjer je imel Intersport testni dan. Sneg je bil sicer tako tako, precej mokro je bilo, ampak ok.
Preizkusil sem:
Fischer R17 (160cm) - (model 2015/16) - morda malce nestabilna, za R18 nisem prišel na vrsto
Volkl RTM75 (166cm) - čudna zadeva, ne znam ocenit, ni mi pasala
Salomon X-PRO SW (162 cm)- zelo lepo vodljiva, užival z njo, stabilna tudi v vožnji naravnost
Elan Amphibio 11 160 cm (ja vem, fejk za intersport) - ful čudna smuča, na ledu sicer grabi kot nora, ampak karvat pa sem uspel le v ekstremnih nagibih ali pa z zame previsoko hitrostjo
HEAD iSpeed KERS - super dila, užival enko kot s Salomonko, povsem mirna pri vožnji naravnost, zanimiva geometrija (precej manj lopatasta kot večina)
Atomic Nomad S Radon Ti (171 cm) - zame malce dolga, zelo ubogljiva, mirna pri vožnji naravnost
Volkl SC - tudi super dila, morda malce manj mirna pri vožnji naravnost kot Salomon in Atomic.

Pred tednom dni pa sem imel na izposoji Elan SL Race, dolžine 155cm. Vse kul, ampak zame preagresivna za celodnevno smuko. Če bi dobil tako odzivno dilo, ki ni tako občutljiva pri napakah v kao smuk vožnji, bi bilo pa kičasto.

Seveda ker nisem profič iz tega ne izluščim kaj bi kupil. Vsekakor bi rad probal še Fischerja R18 ali pa 19.
Presenetilo me je tudi to, da se povsem dobro počutim s smučami ki so enake moji višini (165cm) ali pa kak cm daljše, čeprav sem zadnja leta smučal z 152cm dilo.
Vsekakor bi rad vse te smuče probal še enkrat na bolj trdi podlagi, ker danes je bilo res kar mehko, razen seveda na strminah kjer folk to zdrgne do ledu.

Ima kdo še kako priporočilo v rangu smuči ki so mi bile všeč za vozit?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
g_man
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2015 5:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2015 16:44
Prispevkov: 2


Živjo!

Tudi sam sem se po nekaj letnem premoru odločil malce več posvetiti smučarski sezoni. Sem rekreativni smučar, ki namerava narediti okoli 10 smučarskih dni na sezono. Za začetek bi seveda kupil malce rabljene smuči do 200€.

Torej visok sem 180cm in imam okoli 75kg.

Nekaj sem že sam brskal po bolhi in nekako sem našel naslednje smučke:
- Elan Waveflex 14/Elan Amphibio 11
- Fisher progressor 9+/RX-Pro 8
- Atomic GS11/GS9
- Rossignol Zenith 72 carbon/Rossignol Viper Pro Carbon RC 16
- Head SuperShape i.TITAN

Malce bom šel pogledat tudi po sejmih, tako da vsak predlog dobrodošel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DeX
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2015 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Jan 2009 16:50
Prispevkov: 211


Če te slučajno zanimajo ugodne Fischer Progressor 800 (po vrhu sicer nekaj prask, ampak robniki kot novi) ali res odlično ohranjene Fischer RC4 Worldcup SC (glede na to, da sta v igri tudi Supershape iTitan oz RX Pro 8 je za razmislit tudi o njih) me kontaktiraj preko ZS. Oboje poservisirane in pripravljene na sezono.
_________________
Powered by Elan SLX Waveflex Fusion, Elan GSX Waveflex Fusion, Elan 82XTI Amphibio, Fischer Worldcup SL & Fischer Worldcup GS Masters
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
g_man
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 05, 2015 12:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2015 16:44
Prispevkov: 2


DeX sem ti poslal ZS.

Me pa zanima, kaj menite o teh smučeh. Precej ugodne se mi zdijo, vendar jih ne poznam: http://www.intersport.si/shop/smuci-allround-atomic-nomad-s-colt-plus-xto-12-5614ea3cc38b37ea508b4584#productDescription
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 48 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB