Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2014/15

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 32, 33, 34  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2014/15 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3277


Toliko o kakšnih idealnih razmerah za zasneževanje v dolini:

(http://vremenskapostaja.com/sl/Graphs/TemperatureOUT2w.htm)
Nič kaj več kot 5-6 dni, še takrat niti enkrat ni temperatura padla pod -10... Zdaj da pa bi kot bebavi vlačili topove iz Areha dol, pa vse skupaj na pol zasnežili, pa bi spet bilo prisotne veliko slovenske agresije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bade25
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 3:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 12:08
Prispevkov: 75


Odprto pismo danes v Večeru, kar zanimivo branje


Spoštovani,
verjetno se vas tale zapis ne bo kaj preveč dotaknil, ampak boste zdolgočaseno rekli "glej, spet en teži". Iz tega razloga ga pošiljam na več naslovov, da ne bom sam pihal (v lokalnem jeziku bi se uporabil kak drug izraz, pa ga prihranimo za konec) proti vetru, dosegel pa tako kot večina. Nič. Da razčistimo takoj na začetku, k pisanju me ni prisilil nihče, ne levi in ne desni, ne bogati in ne revni, ne bivši župan, ne protestniki, nihče iz Ljubljane, za mano ne stoji nobena namišljena elita, iz zapisanega ni potrebno delati drame v stilu "nekdo nas ruši" ali "uporabili bomo vsa pravna sredstva". Gospodje, to je glas prebivalca mesta. Enega osebka, ki ga vi ne slišite, ne vidite in vam je zanj bolj ali manj vseeno (da ne bom zapisal drugače, ker se ne spodobi, bilo bi pa pravilno in bolj ustrezno) in to kljub najvišjim stopnjam izobrazbe iz družboslovnih ved. Narobe svet? Ne, Maribor...
Ne pritisnite takoj tipke "delete", vzamite si nekaj minut vašega "dragocenega časa" in vsaj preberite do konca, če že odgovorili najverjetneje ne boste. Pa preidimo k bistvu, da nas ne prehiti ta pritisk na omenjeno tipko. Zakaj vam tole pišem? Zato, ker me po več kot 30-tih letih smučanja na Pohorju boli bolj ali manj vse, še najbolj pa srce, ko vidim, kaj se s "hribom" dogaja. In prosim ne napišite odgovora, da ste rešili sezono, da ste heroji ali da delate z dušo in srcem za Mariborčane, ki še radi smučamo, ki jim še niso odvzete "sanje" kot večini, da je to nek privilegij, kot so v zadnjem obdobju kulturne, festivalske in (glej ga zlomka) tudi socialne ugodnosti.
Da preskočimo dogovore, bomo smučali, ne bomo smučali, predvsem uporabljene za nabiranje kakšnega volilnega glasu, preidimo k stvari. Že kadrovanje, da vodja smučišča postane nekdo, ki ne pozna smučarskega dogajanja je čudno, ampak dajmo človeku možnost, zakaj pa ne. Prišla je zima in začetek je bil celo spodbuden, topove so prižgali, Mariborčanom se je prodajalo karte po 5 EUR, pojavi se subvencija za "domorodce". Spodbudno, navali narod. Ampak kaj, ko lepe stvari trajajo kratko. Malo odjuge in lepega je bilo konec. Tu pomoči ni, če je cela Evropa zelena, se spodobi, da je tudi Pohorje. Smo v Evropi in kot rečejo "šefi" tako je. Mora bit (žal).
In nato mraz, takšen pravi mraz, ko se razglašajo barvni alarmi, ljudje skoraj ne hodijo več iz hiš pri minus 10, ampak Pohorci pa naj bi bili tega veseli. Pa je očitno tudi njih zeblo, špricer ni pogrel dovolj in tako sledijo velikopotezne obljube vodje smučišča Boštjana Zagorca, kako se dela in kje vse kmalu smučamo. Pilimo, mažemo, čakamo in dočakamo. Dočakamo pa polom, leteč pohorski cirkus...
Zato vaju spoštovana gospoda - Bernard Majhenič in Boštjan Zagorac - sprašujem (kot v šoli pri kontrolni nalogi) naslednje:
1. Kako je mogoče, da ste ob vsem mrazu in 55 topovih uspeli zasnežiti natančno pol Cojzarice, eno stran Ruške, Areh, otroški poligon na Arehu, Sleme, Poštelo brez Mariborskega slaloma in ozek del Piskra (to bo posebna točka)?
2. Ali vam ni jasno, da smučišče potrebuje Čopovo progo, ki ste jo obljubljali, na njej pa je viden en snežni top? Enega sem videl, tudi če je še kje kakšen, je to 1 (nezadostno).
3. Snežni stadion nima ne topov ne snega ne sedežev na sedežnici, na njem pa imamo tekmo svetovnega pokala (in prireditveni šotor, kjer nežno botoksirana Neda Ukraden 30 ljudem prepeva "Zora je svanula"). Se je tu nekdo malo zmotil, ali je odpovedala res vsaka logika? Je kdo kaj kadil? Bi radi, da mesto ostane še brez Zlate lisice? Mogoče bomo celo brez Borštnikovega, brez Lenta in če smo edino mesto na svetu, v katerem podrejo božični sejem, da se postavi nek montažni šotor (to je zdaj drug šotor, tisti iz mesta)... Jasno, kaj bomo "te s toto lisico", kdo bo "te to gledo"? Pa saj nisem samo jaz ciničen. Tudi Andrea Massi je omenjal nekaj o tem, da je enkrat preveč, enkrat pa premalo snega, da se pripravi proga, da ni elektrike...Ne samo za Tino Maze, tudi za nas bi jo morali "štamfati", če bi želeli v trenutni situaciji uspeti.
4. Odprli smo Pisker. Nemogoče. In smo videli "prvo uradno odprto pohorsko freeride progo", ki sicer ni imela celca, zato pa je bila široka 30 m, powder (to je svež celi sneg) pa so zamenjale grude. Carving zavoj bolj ali manj nemogoč, slabi smučarji so (pa bom napisal, kaj mislim) "resno jebali ježa", boljši pa pretreseni med njimi čimprej dol. Gospoda, 30 metrski pas ste uspeli zasnežiti? Slabo tretjino smučišča? ... Je bil pa obnemogli teptalnik zaščiten z ograjo.
5. In Pisker ne obratuje več ob 9.00, ampak 9.15-9.20, ker se še niste organizirali in ste na vlečno vrv ob tej uri pripenjali sedeže. Sledi pogovor zaposlenih, ki ga slišimo vsi čakajoči v vrsti. "Reševalca sta v svoji sobi, samo nimata radijske postaje, da se jih prikliče?" Upajmo, da imata vsaj mobitele, polne baterije, bencin v motornih saneh, aki in osnovno (plug zadostuje) znanje smučanja. Se zavedata, da se lahko ob taki uri tudi kaj zgodi?
6. Ali je res, da je ena od vlečnic pričela z obratovanjem v soboto, 3.1.2015 ob 9.30, ko se je prikazal žičničar?
7. Imamo pa topove, kakšnih deset lepih modrih (vrnjenih iz leasing hiše) zloženih kot v vojski pri spodnji postaji Pohorske vzpenjače. Delujejo mogočno, sploh tako nezaščiteni, ko se mimo njih sankajo otroci. V soboto, 3.1.2015, so bili vsi topovi brez ograje, spoštovana gospoda. Pa ne, prosim, zapisati, da so za varnost otrok odgovorni starši ali kakšno podobno floskulo. S(m)o, to trdim z vso odgovornostjo. Upam, da se zavedata, kaj bi bilo, če bi se kdo zaletel v top? Otroci, gospoda, otroci so se sankali in smučali mimo. V nedeljo vam je uspelo postaviti ograjo. Čestitam.
8. Imamo tudi teptalnike - od 7., delata 2. Drži? Vsaj dve večji popravili? Vem, da ni poceni in da za njih niste bili odgovorni vi. Dobili ste jih, zato vam tega niti ne morem preveč očitati. Ampak vseeno, dajte preskočiti izjavo v Večeru, da so bile proge strokovno pripravljene. Kaj se bo zgodilo, če se pokvari še kak stroj? Ja, saj imamo freeride progo na Piskru...
9. Kolikor vem, so se mariborski hotelirji pohvalili s polno zasedenostjo. Se vam ne zdi, da bi smučarjem morali omogočiti več? Vi pa zaračunate polno ceno vozovnice. Naredite točno to, kar ste obljubljali, da ne boste, ker so to počeli "oni pred vami". Avtogol. Popust je pohvalen, vendar naj se obračuna na trenutno ceno vozovnice, ki pa v trenutnem stanju ne more biti prodajana po polni ceni.
10. Ko smo že pri vozovnicah, se pojavi še kak manjši nateg nevednežev. Kako je mogoče, da na blagajni prodate smučarsko vozovnico za 5- in 6-letna otroka, ki sta v spremstvu staršev? Mogoče zato, ker starši pač niso vedeli in se držimo načela, da se za stranke ne borimo. Drugače si tega žal ne razlagam. Zgodilo se je prejšnji ponedeljek.
11. Zakaj smo imetniki sezonskih vozovnic v slabšem položaju, kot tisti, ki kupijo dnevne vozovnice? Vama pomagam? Zato, ker ste od nas dobili denar in vam je zdaj očitno vseeno. Drugače si tega ne znam razlagati. Zanima me, ali boste tudi nam obračunali 30% popust na plačano ceno? Na kakšen način boste to izvedli? Kam pošljemo TRR za vračilo? Lahko potrdilo iz upravne enote pošljemo po pošti?
12. Tekaških prog ne rabimo? Petra Majdič je nehala in je ne bo več sem ali kaj? Aja, ona je bila (dobrodošla) na drugem delu Pohorja. Niste se dogovarjali in niste razmišljali? To je očitno. Smučarski centri imajo progo za tek na smučeh, enostavno jo imajo. Pa ne tečem na smučeh. Se vi zavedate, da je bilo na Arehu vedno veliko tekačev? Da so enostavno del tega vsega dogajanja na Pohorju? Da imajo to radi prav tako kot mi svežo "frezo" ob 9.00 zjutraj.
13. Najmlajši se bodo tudi lahko naučili smučati. Ali kar iz prve z njimi na Pisker? Vsako smučišče ima otroški poligon s trakom za najmlajše. Na Arehu še imamo nekaj, korektno pripravljenega, spodaj nič. Potrebno je zagraditi del, kjer smučajo najmlajši. Ali je res, da se je otroški trak preselil v Ribnico na Pohorju? Da mu več ni bilo všeč tukaj? Da ga je "dinastija" Rataj odpeljala, enega pa ne smete uporabljati?
14. Mlada generacija je nora na freestlye, mi pa nimamo parka. Ni skakalnice, ni ovir, ni kratkega crossa. Njim je smučanje po progi nezanimivo. Morajo sedeti na tleh, izvajati trike in kazati križ in ledvice izpod mikice. Morajo, ker dugače nisi "in". Nisi pač. Vem letos ni mogoče, ni denarja, ni kadra, zavedam se. Kaj pa pogled malo naprej? Tudi oni bodo odrasli in lepo oblekli tople bunde in smučarsko perilo. Spomin pa bo ostal. "Vidiš tukaj sem delal 3sixtije včasih", bo šlo na naslednjo generacijo.
Povsem mi je jasno, gospoda, da za vse mogoče res nista kriva, sta pa zadevo prevzela in sta zanjo trenutno odgovorna. Žal je pač tako. Jasno je, da je bilo podjetje v slabi kondiciji, vendar pa je trenutno nereda le malo preveč. In ljudje niso pravni akti in pravila, niso važne samo številke, koliko kaj stane, kako se bo zaslužil ali prihranil evro več. Važni so ljudje, važno je, da s(m)o zadovoljni. Služba, ki jo opravljata je takšna, delata za ljudi, če ne gre, bo kdo to opravljal z veseljem. Vi skrbite, da bodo ljudje zadovoljni. S Pohorja bi naj odšli ljudje domov utrujeni in zadovoljni, srečni, da so dobili veliko, da se jih je nekdo spomnil s čajem pri gondoli, da je nekdo dal otroku krof za pusta, da se je nekje pojavil škrat Bolfenk in kričal tisti svoj znameniti stavek, da je lisička pomagala otroku vsati, ko je padel in da je kak žičničar (naj mi svetle in redke izjeme oprostijo) izrekel tisti težki "dobro jutro" in "lepo se imejte". Vse se da, če je volja, samo nekako, imam občutek, da je ni. Vlečete vsak na svojo stran, nagajate drug drugemu, baje še dobička ne smete ustvarjati. Naj mi oprosti tisti, ki mi je dal diplomo iz ekonomije, ampak v času kapitalizma pa tega res ne razumem, kljub temu, da to opredeljuje ta in ta člen tega in tega zakona o tem, onem, predvsem pa o ničemer.
Veliko dela sem vam naložil, vprašanj je veliko, tudi če nanje ne bo odgovora sem zadovoljen. Če ne bo odgovora, bom sicer še prišel na tole freeride progo na Piskru, ampak povsem zadovoljen ne bom odšel domov. In upam, da se sin nauči smučati na mariborskem traku, ki bo delal neodvisno od tega čigav je in da ne bo treba poslušati "guten morgen", ki ga slišimo čez mejo.
Ja scal sem proti vetru (obljubil sem, da zapišem kot se spodobi na koncu). Sem in bom še kdaj....
Lep pozdrav,
Matej Špendl
P.S.: Naslov je povzet po Monthyju Pythonu, da me ne doleti še kakšna kršitev avtorskih pravic. Pa nekako veliko šotorov in cirkusa imamo v tem našem (ne)srečnem mestu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 3:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 761
Kraj: Malo tu, malo tam

lenko je napisal/a:
Nič kaj več kot 5-6 dni, še takrat niti enkrat ni temperatura padla pod -10... Zdaj da pa bi kot bebavi vlačili topove iz Areha dol, pa vse skupaj na pol zasnežili, pa bi spet bilo prisotne veliko slovenske agresije

Ce v 5-6 dnevih niso/niste sposobni zasneziti komplet tistih dveh stez v dolino potem je res brez veze da se karkoli greste. Mogoce bi bil res ze cas, da se kdaj odpravite se kam dlje kot zgolj dve ulici dalec, pa boste videli, kaj se v skoraj enem tednu da narediti drugje, kjer namesto jokanja raje poprimejo in stvari uredijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AngriT
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 3:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2013 17:14
Prispevkov: 19
Kraj: Utrecht

Ali lahko kdo potrdi, da topovi ki stojijo pri spodnji postaji gondole ne delujejo oz. potrebujejo konkreten servis pred zagonom?
_________________
Sezona 2015/16: 10x Zillertal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerman
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 4:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 23:06
Prispevkov: 52
Kraj: Maribor

Očitno smo jih razkurli, saj so začeli zasneževat Čopko
Lenko poglej si dva kupa snega na prelomnici Snežnega stadiona. To sta naredila topa v dobrem dnevu in ne mi rečt, da se nebi moglo 10-15 topov na Stadion pripeljat in zasnežit v 3-4 dneh. Kaj šele v 6 dneh kot tista tabela prikazuje pogoje za zasneževanje. Vse se da če se hoče, volja je pot!
_________________
http://www.bergfex.si/mariborsko-pohorje/webcams/c6714/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 4:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3277


AngriT je napisal/a:
Ali lahko kdo potrdi, da topovi ki stojijo pri spodnji postaji gondole ne delujejo oz. potrebujejo konkreten servis pred zagonom?

Ne, pripeljani so bili iz višjih smučišč na spodnji del smučišča, preden so pa jih zagnali pa je očitno postalo pretoplo.
Jerman, seveda se da, zdaj pa dobi 20 topov za stadion, 15 za čopko, 15 za Pisker, za obstoječe proge pa ti jih ostane koliko? 5? Pa od tega še 2 ne delujeta, kot je že kdo opazil na Arehu. Super popotnica z nič kaj pretirano debelo snežno odejo za kakšno odjugo.
Samo še toliko, da nebo spet kdo mislil da sem povezan s smučiščem, opazujem le od daleč.
In ne pravim, da se na našem bregu ne dogaja cirkus, ker več kot očitno se, vsaj kar se pa zasneževanja tiče, pa kaj hudo več narejenega ne bi bilo, pa če bi se še ne vem kako trudili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 4:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 177
Kraj: Maribor

g. Špendl za novega Pohorskega carja!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AngriT
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 4:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2013 17:14
Prispevkov: 19
Kraj: Utrecht

Hvala Lenko!
_________________
Sezona 2015/16: 10x Zillertal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokSiEu
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 21:11
Prispevkov: 114


lenko je napisal/a:
AngriT je napisal/a:
Ali lahko kdo potrdi, da topovi ki stojijo pri spodnji postaji gondole ne delujejo oz. potrebujejo konkreten servis pred zagonom?

Ne, pripeljani so bili iz višjih smučišč na spodnji del smučišča, preden so pa jih zagnali pa je očitno postalo pretoplo.
Jerman, seveda se da, zdaj pa dobi 20 topov za stadion, 15 za čopko, 15 za Pisker, za obstoječe proge pa ti jih ostane koliko? 5? Pa od tega še 2 ne delujeta, kot je že kdo opazil na Arehu. Super popotnica z nič kaj pretirano debelo snežno odejo za kakšno odjugo.
Samo še toliko, da nebo spet kdo mislil da sem povezan s smučiščem, opazujem le od daleč.
In ne pravim, da se na našem bregu ne dogaja cirkus, ker več kot očitno se, vsaj kar se pa zasneževanja tiče, pa kaj hudo več narejenega ne bi bilo, pa če bi se še ne vem kako trudili.


Se opravičujem, ampak kako so lahko hrvati speljali dva tekmovalna dneva na dobri podlagi? Ja seveda, vložili so 3 milijone €, v lisico se vloži pa dober milijon. Tukaj je razlika. Že to, da se organizator prepira z marpromom glede plačila računa za elektriko mi ni čisti jasno...
To je čista nesposobnost organizatorjev.
Če bi jaz organiziral koncert v ljudskem vrtu, kdo bi plačal račun za elektriko? Branik že ne!

Pri organizaciji zlate lisice sodelujejo isti ljudje, ki so zjebali pohorje. NAJ PLAČA ORGANIZATOR KATERI IMA V LASTI 90% pohorja! Naj da Tone Vogrine 30% od svojega apartmaja, enako za hčerko od Kanglera. Tudi Riko familija bi lahko kaj pristavila ampak vsi vemo da iz te moke ne bo kruha.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 9:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 177
Kraj: Maribor

Poročilo z včerajšnje nočne... Zelo zelo solidna smuka, temperature zimske, podlaga dobra. Snega kar precej. Od vrha do 3kotne jase naštel cca 18 delujočih topov in še kakšnih 5 nedelujočih. Tudi po Čopki se je streljalo na polno iz cca 12 topov, kolikor sem jih zaznal iz gondole. Skratka, vzpodbudno in pohvalno! Bomo videli kako bo v petek na nočni. Danes namreč ne grem, ker je nočna rezervirana za kamikaze, ki "berejo" Večer
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 10:51 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1772
Kraj: sun city

točno tako...kamikaze z Večerom pod pazduho cel teden čakajo na ta dan, pol pa morajo not spravit za cel teden....ne j..jo ni pet posto ljudi okoli sebe...ne hvala še z moje strani.....

"Edit admin: prosim, ne citiraj."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
modri mislec
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 12:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 18:14
Prispevkov: 85
Kraj: slovenska bistrica

Mislim da če bi hoteli zasnežit vse te proge bi morali imeti avtomatizirano zasneževanje in seveda topove na stebrih kot v Zagrebu ne da vlačijo te topove iz enega konca na drugi konec,ker te selitve vzamejo preveč časa in dodatnega denarja.Vreme pa se spreminja enkrat je mrzlo zgora drugič se hitro premakne v dolino tak da mislim da to kar je zasneženo sedaj z tem številom topov je kar ok seveda pa za nas ni nikoli dovolj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lumpek
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2014 16:00
Prispevkov: 48


odlicna smuka tudi danes na arehu. tako pisker kot ruska super.

slika1
slika2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RokSiEu
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 11:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2012 21:11
Prispevkov: 114


Sramotni odgovor Marproma oz. odgovorne osebe za stike z javnostjo.

Koda:

Accipere quam facere praestat iniuriam – Bolje je nepravičnost trpeti, kot jo povzročati (latinski rek)
Tudi sami si, kot domnevni avtor odprtega pisma, za naslov izposojamo misel. Ni smo heroji, niti rešitelji. Upravljanje žičniških naprav, v stanju kot so, smo prevzeli pred dvema meseca in naredili vse, kar je bilo v naši moči, da smo zagnali smučarsko sezono, ki daje kruh številnim Mariborčanom in prebivalcem širše regije. Veliko poznavalcev področja je bilo prepričanih, da nam ne bo uspelo. Neresnice, ki se vrstijo v javnem pismu, in vprašanja, ki jih prejemamo na osnovi različnih »virov informacij«, nam dajejo jasno vedeti, da smo na pravi poti in da smo stopili »mački na rep«. Delamo transparentno, odgovorno in strokovno, očitno pa so to prakse, s katerimi se določeni krogi v Mariboru in širše pač ne morejo sprijazniti. Vse kritike jemljemo resno in dobronamerno, danega odprtega pisma pa na tak način žal ne moremo vzeti, saj se je pod njega podpisala oseba, ki ji je bila lani med drugim zaradi kršitev odvzeta tudi sezonska smučarska karta, letos pa je nazadnje na Pohorju smučala 4. januarja, pa še to ne na Bellevuju, okoli katerega se, pri omembi otroške proge, spušča v javno debato.
Da preskočimo dogovore, bomo smučali, ne bomo smučali, predvsem uporabljene za nabiranje kakšnega volilnega glasu, preidimo k stvari. Že kadrovanje, da vodja smučišča postane nekdo, ki ne pozna smučarskega dogajanja je čudno, ampak dajmo človeku možnost, zakaj pa ne. Prišla je zima in začetek je bil celo spodbuden, topove so prižgali, Mariborčanom se je prodajalo karte po 5 EUR, pojavi se subvencija za “domorodce”. Spodbudno, navali narod. Ampak kaj, ko lepe stvari trajajo kratko. Malo odjuge in lepega je bilo konec. Tu pomoči ni, če je cela Evropa zelena, se spodobi, da je tudi Pohorje. Smo v Evropi in kot rečejo “šefi” tako je. Mora bit (žal).
Upamo, da ne sodite človeku, ki je 20 let preživel na Pohorju, živi za Pohorje, ima potrebne licence in potrebno izobrazbo za delo, ki ga opravlja. Res se ne piše Senčar, Vugrinec, Rataj, Kvas, ampak pač Bačko. Dejstvo pa je, da se zaveda, kaj počne in to počne odgovorno.
1. Kako je mogoče, da ste ob vsem mrazu in 55 topovih uspeli zasnežiti natančno pol Cojzarice, eno stran Ruške, Areh, otroški poligon na Arehu, Sleme, Poštelo brez Mariborskega slaloma in ozek del Piskra (to bo posebna točka)?
Res je, zasneževanje je bilo težko. Dejstvo pa je, da smo zasneževali s 73 topovi.

2. Ali vam ni jasno, da smučišče potrebuje Čopovo progo, ki ste jo obljubljali, na njej pa je viden en snežni top? Enega sem videl, tudi če je še kje kakšen, je to 1 (nezadostno).
Čopova proga je tudi nam prioriteta smučanja in ko bodo razmere dopuščale, bo tudi dokončana. Ja, povsem jasno nam je, da potrebujemo Čopovo progo, a za nami ne stoji banka, ki bi posodila 60 mio evrov in jih nikoli ne bi rabili vrniti.
3. Snežni stadion nima ne topov ne snega ne sedežev na sedežnici, na njem pa imamo tekmo svetovnega pokala (in prireditveni šotor, kjer nežno botoksirana Neda Ukraden 30 ljudem prepeva “Zora je svanula”). Se je tu nekdo malo zmotil, ali je odpovedala res vsaka logika? Je kdo kaj kadil? Bi radi, da mesto ostane še brez Zlate lisice? Mogoče bomo celo brez Borštnikovega, brez Lenta in če smo edino mesto na svetu, v katerem podrejo božični sejem, da se postavi nek montažni šotor (to je zdaj drug šotor, tisti iz mesta)… Jasno, kaj bomo “te s toto lisico”, kdo bo “te to gledo”? Pa saj nisem samo jaz ciničen. Tudi Andrea Massi je omenjal nekaj o tem, da je enkrat preveč, enkrat pa premalo snega, da se pripravi proga, da ni elektrike…Ne samo za Tino Maze, tudi za nas bi jo morali “štamfati”, če bi želeli v trenutni situaciji uspeti.
Kar zadeva Nedo Ukraden, se obrnite na organizatorja koncerta, upamo da nismo krivi še za svetovno gospodarsko krizo. Kar zadeva topove na snežnem stadionu pa vam toplo priporočamo, da obiščete okulista, saj na strmini stojita od 1.1.2015 dva topova, ki sta naredila v dnevih, ko je bilo to mogoče, dva zelo velika kupa snega.
4. Odprli smo Pisker. Nemogoče. In smo videli “prvo uradno odprto pohorsko freeride progo”, ki sicer ni imela celca, zato pa je bila široka 30 m, powder (to je svež celi sneg) pa so zamenjale grude. Carving zavoj bolj ali manj nemogoč, slabi smučarji so (pa bom napisal, kaj mislim) “resno jebali ježa”, boljši pa pretreseni med njimi čimprej dol. Gospoda, 30 metrski pas ste uspeli zasnežiti? Slabo tretjino smučišča? … Je bil pa obnemogli teptalnik zaščiten z ograjo.
Tudi merske enota vam ne gredo najbolje od rok. Verjamemo, da pri vseh učenih dejstvih, ki jih navajate, veste tudi, da sneg na Piskru stane dobrih 200 tisoč evrov. In da ga je v spodnjem delu in na strmini potrebnih 80 cm.
5. In Pisker ne obratuje več ob 9.00, ampak 9.15-9.20, ker se še niste organizirali in ste na vlečno vrv ob tej uri pripenjali sedeže. Sledi pogovor zaposlenih, ki ga slišimo vsi čakajoči v vrsti. “Reševalca sta v svoji sobi, samo nimata radijske postaje, da se jih prikliče?” Upajmo, da imata vsaj mobitele, polne baterije, bencin v motornih saneh, aki in osnovno (plug zadostuje) znanje smučanja. Se zavedata, da se lahko ob taki uri tudi kaj zgodi?
Ja, se strinjamo, da je nejevolja velika, če najavimo začetek obratovanja ob 11. uri, mi pa napravo poženemo ob 10. Je pa logično, da ob 9:20 še ni deloval, saj smo pravočasno najavili kasnejši začetek obratovanja.
6. Ali je res, da je ena od vlečnic pričela z obratovanjem v soboto, 3.1.2015 ob 9.30, ko se je prikazal žičničar?
Ne, ni res.

7. Imamo pa topove, kakšnih deset lepih modrih (vrnjenih iz leasing hiše) zloženih kot v vojski pri spodnji postaji Pohorske vzpenjače. Delujejo mogočno, sploh tako nezaščiteni, ko se mimo njih sankajo otroci. V soboto, 3.1.2015, so bili vsi topovi brez ograje, spoštovana gospoda. Pa ne, prosim, zapisati, da so za varnost otrok odgovorni starši ali kakšno podobno floskulo. S(m)o, to trdim z vso odgovornostjo. Upam, da se zavedata, kaj bi bilo, če bi se kdo zaletel v top? Otroci, gospoda, otroci so se sankali in smučali mimo. V nedeljo vam je uspelo postaviti ograjo. Čestitam.
Vsem jasno je napisano, da je smučišče zaprto. Zato še zmeraj vztrajamo, da je neodgovorno od staršev, da spustijo otroke v prostor, kjer je gibanje prepovedano. Tudi v skladu z zakonodajo bi jih policija lahko za takšno početje kaznovala. Ampak očitno so za nekatere pravila pisana zato, da se jih krši?
8. Imamo tudi teptalnike – od 7., delata da za njih niste bili odgovorni vi. Dobili ste jih, zato vam tega niti ne morem preveč očitati. Ampak vseeno, dajte preskočiti izjavo v Večeru, da so bile proge strokovno pripravljene. Kaj se bo zgodilo, če se pokvari še kak stroj? Ja, saj imamo freeride progo na Piskru…
Le čevlje sodi naj kopitar (ali v našem primeru košarkar). Mi tudi ne sodimo vas, kako slabo ali dobro opravljate svoje delo.
9. Kolikor vem, so se mariborski hotelirji pohvalili s polno zasedenostjo. Se vam ne zdi, da bi smučarjem morali omogočiti več? Vi pa zaračunate polno ceno vozovnice. Naredite točno to, kar ste obljubljali, da ne boste, ker so to počeli “oni pred vami”. Avtogol. Popust je pohvalen, vendar naj se obračuna na trenutno ceno vozovnice, ki pa v trenutnem stanju ne more biti prodajana po polni ceni.
Ne razumemo, ali je to vprašanje ali nasvet.
10. Ko smo že pri vozovnicah, se pojavi še kak manjši nateg nevednežev. Kako je mogoče, da na blagajni prodate smučarsko vozovnico za 5- in 6-letna otroka, ki sta v spremstvu staršev? Mogoče zato, ker starši pač niso vedeli in se držimo načela, da se za stranke ne borimo. Drugače si tega žal ne razlagam. Zgodilo se je prejšnji ponedeljek.
V skladu s splošnimi pogoji, v kolikor otrok smuča samostojno, potrebuje vozovnico, saj mu drugače ne odpira križev na vlečnici. V spremstvu odrasle osebe je njegovo smučanje brezplačno.

11. Zakaj smo imetniki sezonskih vozovnic v slabšem položaju, kot tisti, ki kupijo dnevne vozovnice? Vama pomagam? Zato, ker ste od nas dobili denar in vam je zdaj očitno vseeno. Drugače si tega ne znam razlagati. Zanima me, ali boste tudi nam obračunali 30% popust na plačano ceno? Na kakšen način boste to izvedli? Kam pošljemo TRR za vračilo? Lahko potrdilo iz upravne enote pošljemo po pošti?
Imetniki sezonskih vozovnic so (ste) vozovnice kupili po 30% nižji ceni, zato ne potrebujemo številke vašega TRR-ja.
12. Tekaških prog ne rabimo? Petra Majdič je nehala in je ne bo več sem ali kaj? Aja, ona je bila (dobrodošla) na drugem delu Pohorja. Niste se dogovarjali in niste razmišljali? To je očitno. Smučarski centri imajo progo za tek na smučeh, enostavno jo imajo. Pa ne tečem na smučeh. Se vi zavedate, da je bilo na Arehu vedno veliko tekačev? Da so enostavno del tega vsega dogajanja na Pohorju? Da imajo to radi prav tako kot mi svežo “frezo” ob 9.00 zjutraj.
Že v začetku smo povedali, da se o tekaških progah sploh nismo pogovarjali. Tega tudi nikoli nismo obljubljali in ne razumemo, kako se nam zdaj to lahko očita.
13. Najmlajši se bodo tudi lahko naučili smučati. Ali kar iz prve z njimi na Pisker? Vsako smučišče ima otroški poligon s trakom za najmlajše. Na Arehu še imamo nekaj, korektno pripravljenega, spodaj nič. Potrebno je zagraditi del, kjer smučajo najmlajši. Ali je res, da se je otroški trak preselil v Ribnico na Pohorju? Da mu več ni bilo všeč tukaj? Da ga je “dinastija” Rataj odpeljala, enega pa ne smete uporabljati?
Spodnji trak je pripravljen in ko bo dovolj snega, bo tudi obratoval. Tudi na Bellevuju je otroška vlečnica. Kam je g. Rataj odpeljal svoj trak, pa naj pove sam.

14. Mlada generacija je nora na freestlye, mi pa nimamo parka. Ni skakalnice, ni ovir, ni kratkega crossa. Njim je smučanje po progi nezanimivo. Morajo sedeti na tleh, izvajati trike in kazati križ in ledvice izpod mikice. Morajo, ker dugače nisi “in”. Nisi pač. Vem letos ni mogoče, ni denarja, ni kadra, zavedam se. Kaj pa pogled malo naprej? Tudi oni bodo odrasli in lepo oblekli tople bunde in smučarsko perilo. Spomin pa bo ostal. “Vidiš tukaj sem delal 3sixtije včasih”, bo šlo na naslednjo generacijo.
Ne verjamemo, da kje na svetu obstaja park s 25 cm naravnega snega.
Veseli nas, da smo pod drobnogledom medijev in javnosti. Zakaj? Ker očitno Pohorje pomeni veliko vsem nam in ker ne skrivamo ničesar. Prepričani smo tudi, da če bi bila dogajanju na Pohorju v preteklosti namenjena takšna pozornost, verjetno do takšnih zgodb ne bi prihajalo. Ja, soočamo se z vsakodnevnimi težavami, kot vsak, ki opravlja kompleksno delo. Vendar jih sproti uspešno rešujemo. To, da se soočamo z različnimi čudnimi naključji, v katere smo že pred časom nehali verjeti, je tudi dejstvo. Ampak nam ne vzamejo volje, zato delamo naprej in delali bomo naprej, ker verjamemo, da delamo dobro. Edino merilo uspešne smučarske sezone je obisk. Obisk tistih smučarjev in bordarjev, ki si želijo kvalitetne rekreacije, ki jo na Mariborskem Pohorju dobijo in se zato vračajo. V preteklem mesecu smo se bolj ali manj le branili očitkov. Ti časi so mimo. Verjamemo v naše sposobnosti, verjamemo v stroko, ki stoji za nami in verjamemo, da se vse zgodbe v Mariboru vendarle ne politizirajo. Kar pa je najpomembneje, vemo, da nismo edini, ki verjamemo v naše mesto. Ob koncu sezone bomo polagali račune na osnovi temeljito narejenih analiz. Takrat bo tudi čas za kritike. Ali pohvale


Citiram:
Kar zadeva topove na snežnem stadionu pa vam toplo priporočamo, da obiščete okulista, saj na strmini stojita od 1.1.2015 dva topova.

Resno, v medijih se obračunava in spušča na osebno raven z gosti? Niso odgovorili na manjkajoče sedeže, lahko bi vsaj povedali če je bil narejen pregled oz. remont.
Pa še glede dveh zelo velikih kupov, koliko takih kupov potrebuješ za odprtje snežnega stadiona? Še 18.

Citiram:
Ja, se strinjamo, da je nejevolja velika, če najavimo začetek obratovanja ob 11. uri, mi pa napravo poženemo ob 10. Je pa logično, da ob 9:20 še ni deloval, saj smo pravočasno najavili kasnejši začetek obratovanja.


Kaj bi naj to pomenilo še bog ne ve.

Citiram:
Spodnji trak je pripravljen in ko bo dovolj snega, bo tudi obratoval. Tudi na Bellevuju je otroška vlečnica. Kam je g. Rataj odpeljal svoj trak, pa naj pove sam.


Kako je pripravljen, če pa ga ni več?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 09, 2015 9:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 177
Kraj: Maribor

Resnično, sramotni odgovor Marproma...

Da se lahko nekdo spusti na tako osebni nivo in pri tem izkorišča insajderske informacije... Sramota...

g. Majhenič naj v prihodnje takšne nebuloze še naprej raje stresa za šankom skupaj z Zagorcem in Jurencem, saj so očitno od tam tudi vzete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 32, 33, 34  Naslednja Stran 18 od 34

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2014/15
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB