Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2014/15

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Mölltaler Gletscher 2014/15 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 8:13 pm    Naslov sporočila: Mölltaler Gletscher 2014/15 Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice



Včeraj sem otvoril novo sezono
Izgledalo je kar zimsko, pogled iz gondole na zasneženi Alteck:



Tudi pri restavraciji je bilo precej napihanega novega snega in lahko sem takoj nataknil smuči:





Kakšnega četrt metra celca je bilo tu še nedotaknjenega:



Bližje progam pa je bil že zvožen:



Precej zvožena je bila tudi desna proga, smučati sem namreč začel šele malo pred enajsto uro in sneg je bil že rahlo južen:



Leva proga je bila popolnoma zasedena s koli, upam da bodo kasneje spet zamenjali in ohranili lansko dobro prakso. No, malo po dvanajsti uri so pospravili skrajno desni veleslalom, po katerem pa so očitno smučali zelo nežno, saj je snežna podlaga ostala skoraj povsem gladka. Pravi putrček :









Žal so dobro uro kasneje tam postavili novo progo . Tudi po južnem celcu je nekaterim šlo:



Dokaj lepo vreme je zdržalo še kakšne pol ure, potem se je pooblačilo. Tudi prej seveda ni vseskozi, kot je mogoče videti na vseh slikah , sijalo sonce, a glede na napoved in vremensko situacijo nasploh sem moral biti kar zadovoljen.
Deponija snega pri spodnji postaji je letos še večja:



Naredili so pa še eno pod strmino ob dvosedežnici:



Na ledeniku je sicer snega letos res veliko in mislim, da ga ne bo zmanjkalo .

V restavraciji zbirajo podpise za hotelski projekt:



Ker nisem našel rubrike "proti", se nisem podpisal .

Še poslovilni posnetek okrog pol tretje ure, nekateri so še vztrajali, dvosedežnica namreč letos vozi do 15. ure:



Lep pozdrav,
Tomi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 8:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2345


O hotel bodo delali. sicer off topic ampak si predstavljate da bi načrtovali hotel na triglavskem ledeniku. Saj bi pol Slovenije že kar v naprej pobralo od uničenja okolja.
Drugače pa zelo lepe slike, lepo je videti da je toliko snega ostalo
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 9:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Bravo Tomi, da ti je v letošnji vremenski žalosti uspelo najti na pol lep dan ! Snežne razmere za začetek septembra zgledajo odlično, pa pri tem ne mislim samo tega novega snega, ampak tudi koliko je ostalo starega. Če se prav spomnim slik z webcamov pred sneženjem, je celo na Altecku na progah 'preživelo' nekaj starega snega, recimo zgornja polovica leve proge je bila še čisto bela. Lepo!
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
divancan
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2014 9:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jul 2013 13:36
Prispevkov: 15
Kraj: Koprivnica, Hrvaška



Bravo, zavidim !!!

i ja se spremam koji vikend u 9.
Topskipass i u naspad.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2014 10:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Perfektno zgleda. To žalostno poletje je vsaj za nekaj koristno ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dedi
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2014 12:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 20:42
Prispevkov: 204
Kraj: Ljubljana

Bravo Tomi za uspešen štart v novo sezono
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 20, 2014 10:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Zadnji poletni vikend se je končno prikazalo sonce :



Kot vidite so bili koli tokrat spet na "pravi" progi, oz. progah, saj oglašujejo, da so odprte tri. Sneg pa zjutraj seveda trd, betonski:



A na rebrcih so (nabrušeni) robniki dobro prijemali:



Še pogled na vse tri proge:



In njihovo združitev:



Mogoče so pa res tri :



Beton je začel kmalu popuščati:





Na spodnjem delu je bil bolj vztrajen:



Vztrajni s(m)o bili tudi smučarji, saj se je pred dvosedežnico nabrala kar lepa vrsta:



Kmalu po enajsti uri se je sneg dokončno zmehčal, a še turistična proga se je le malo razrila. Na trening progi, ki pa so jo le delno zasedli s koli, pa je bila snežna podlaga praktično popolnoma gladka:



Na sliki so že oblaki, ki so se počasi zgrinjali nad nas in opoldne dokončno zmagali. A vidljivost je bila še vedno dobra in smuka je bila zame, ljubitelja gladkega mehkega putrčka , odlična, tako da sem vztral do dveh, ko je začel padati dež:



No ja, bolj kot dež me je premagala (sladka) utrujenost .

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 21, 2014 9:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

Bumbar(ji) . Ne vem, kdo je hujši, vremenarji ali jaz, ki sem verjel slabim napovedim in se včeraj odpeljal domov .
Danes je seveda takole:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primo
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 23, 2014 2:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Jun 2014 13:20
Prispevkov: 3


Sobta je bila pa res noro dobra!Tudi tista gužva ni bila pretirana.
Zmotilo me je samo to,da v restavraciji še nimajo šmorna!

Več takih dni tudi v jeseni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 8:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Včeraj sva tudi midva (končno) odprla smučarsko sezono v prijetni družbi Tomija, Age-ja in obeh boljših polovic. Bila sva na vlakcu ob pol desetih, kot se je pozneje izkazalo vsaj pol ure prezgodaj. Rdeča proga je bila po pričakovanju povsem 'zakoličena', modra precej polna, obe pa posem betonski:


Preden me kateri od 'trdoljubov' začne pošiljat na servis: ja, imel sem povsem sveže nabrušene robnike in povsod mi je prijelo, ampak tako drajsanje po betonu mi pač ni in nikoli ne bo užitek, robniki gor ali dol:


Za razliko od sobote, ko je obratovala samo šestsedežnica in je bila baje kar huda gneča, sta včeraj delali obe sedežnici, čakanje pa zanemarljivo:


Zoom proti Altecku:


Panorama proti jugovzhodu z Julijskimi Alpami in nizko oblačnostjo, ki se je seveda že začela pojavljati nad osrednjo Koroško:


Okoli enajstih je beton začel po vrhu malo popuščati, zdaj se je začel pravi užitek . Kot se vidi na fotki, je treba od restavracije proti smučišču enih 30m pešačit, potem pa se začne pas snega proti ledeniku:




Še lepše pa je bilo, ko so okoli poldneva odstranili večino kolov z rdeče proge, sneg skoraj nedotaknjen in po vrhu malenkost ojužen. Odlične spomladanske razmere:


Tudi izven urejenih prog gre prav lepo, če uloviš pravi trenutek, ko sneg ravno prav spusti:




Tako prazno je bilo ob pol treh, ko sem zaključil. Modra proga je bila že nekoliko zvožena, rdeča pa še vedno fenomenalna:


Za spremembo enkrat par fotk iz kabinske žičnice med vožnjo v dolino. Spodaj je še povsem poznopoletno/zgodnjejesensko, nič še ne diši po zimi:






To je to, otvoritev sezone je odlično uspela, pogosto je bilo v tem času bistveno manj snega in slabše razmere. Črnega ledeniškega leda sploh ni nikjer za videti, če se prikaže kaj malo temnejšega je to samo lanski sneg rjav od vseh saharskih padavin pretekle zime. Topovi so postavljeni tudi že po desni progi na Panoramabahn in čakajo na mraz - 'streljali' do sedaj še niso.
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
H2o
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 10:44 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Tudi mene je včeraj presenetilo, kako se je zdrsalo na vrhu. Premalo nabrušeni robniki niso zdržali, zato sem komaj čakal, da se malo odtaja. Potem pa vsako furo manj ljudi (itak so prevladovali klubovci) in užitek.
Sicer pa kar gužve na smučišču v dopoldanskem času.

Malo me moti, da niso nastreljali za tisto špuro do restavracije. Razmere so bile par dni primerne.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 29, 2014 1:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

No, jaz sem prišel gor že v soboto, je bila še večja gneča. Na šestsedi je bila do 12 ure kar konkretna vrsta. Pogojev za zasneževanje iz petka na soboto ponoči sigurno ni bilo, ker temperatura ni šla pod nulo zaradi oblačnosti in menda tudi dežja na vrhu Scharecka. Zjutraj sem prav debelo gledal, ko sem videl avstrijsko reprezentanco, ki se je pripeljala dol z vlakom. No, mi je bilo potem kmalu jasno zakaj so šli, ker so bil že zjutraj mehak in moker sneg. Do pol dvanajste je prekrival ledeniške proge oblak, vidljivost zmanjšana, proge so bile resnično mehke. Po dvanajsti uri pa je bilo toplo in sončno, če si imel ficsherjeve smuči z luknjami te je zmočilo do pasu. Proge pa so bile precej bolj 'zmatrane' kot včeraj. Zanimivo je bo v soboto popoldne po smučanju spodaj v Kleindorfu. V vasi je bilo precej tekmovalcev, zaradi toplega dne, pa se je pred vsakih hotelčkom, pensionom, apartmajem sušila smučarska oprema.
Za nedeljo sta napisala že moja predhodnika.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2014 8:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1311
Kraj: Jesenice

H2o, so te uslišali . Snega sicer niso nastreljali, ampak narinili z deponije. Zaradi varnosti pred "smukači" pa so spodaj postavili "šikano".

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 04, 2014 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Prav veliko novega nimam za poročat ... če primerjam letošnja poročila, od prvega Tomijevega v začetku septembra do mojega današnjega, je najbolj opazna sprememba da je vedno manj snega . Smučat se še vedno da, in to zelo dobro, edino na zgornji prečnici je več kamnov kot še teden dni nazaj.

Sicer pa po starem: ob desetih beton, opoldne je začelo rahlo spuščat, ob dveh putrček. Najboljša je bila desna proga, ko so na njej pospravili ropotijo v obliki kolov. Gneča zanemarljiva, na šestsedežnici maksimalno 3 minute, po 12. uri nič. Dvosedežnica je tudi obratovala, čakat pa sploh ni bilo treba. Par fotk:






Vreme ni bilo ravno tako brez oblačka, kot so napovedovali na ORF. Ves čas so se nekje v bližini zadrževali oblaki ali megla, in občasno so se privlekli tudi do smučišča. Večino časa je sicer večina proge bila v soncu, ali pa je bilo zgoraj sončno in spodaj oblačno, ali obratno, ali je bilo sončno zgoraj in spodaj, na sredini pa svaljek megle. Ko je sonce okoli poldneva svetilo na meglo, so se z modrega neba vsipali drobni ledeni kristali ... zanimiv fenomen:




Tipičen prizor za današnji dan:


Jutri pa ponovimo zgodbo !
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 06, 2014 6:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Včerajšnji dan se od sobote ni bistveno razlikoval. Zjutraj nas je v dolini prebudil sonček in tudi pri izhodu iz vlakca je bilo nebo lepo modro:


Ampak na greben so se ponovno tiščali oblaki:


Ob pol desetih, ko sva začela, je bila še cela proga v soncu:


Smuka pa, kot rečeno, precej podobna sobotni. S tem da je bilo nekoliko topleje in je beton postopno začel popuščat že hitro po 11. uri. Ljudi je bilo manj kot dan prej, obratovala je samo šestsedežnica in nikoli nismo čakali več kot 2 minuti. Tipičen prizor: malo sonca in malo oblakov. Glede na to, kako črno je zgledalo naokrog, se je nad smučiščem presenetljivo vztrajno držala zaplata modrega neba, tako da sploh ni bilo slabo:








Tudi kole z rdeče proge so pospravili prej kot v soboto, mislim da ob pol dvanajstih ni bilo več nobenega. Ravno prav, ko se je modra proga že nekoliko razrila, je bila rdeča še skoraj nedolžna :


Za konec pa nekaj off - piste fur, sneg pod sedežnico oz. malenkost levo od nje (gledano navzgor) je letos zares fantastičen, popoldan zagotovo boljši kot na progah. Spodaj pa malo med skalami, da ni dolgčas:

_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 1 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltaler Gletscher 2014/15
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB