Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2011/12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 43, 44, 45  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2011/12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2012 9:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Uhhh, kolk vas je tukaj pametnih
Saj ne rečem, da nimate tu in tam kaj prav
Ampak, če vas je večina vrhunskih strokovnjakov, zakaj se ne ponudite za službo na smučišču, lahko ste tudi samo svetovalci , gotovo se vas žičničarji ne bodo branili
Dragi samouki, lani sem ob neki priliki dobil v poklon knjigo Preparacija snega. Z zanimanjem sem jo prebral in izvedel marsikaj novega. Sneg in sneg sta navadno popolnoma različna. Priporočam, da jo preberete.
Od takrat dalje se tudi več ne čudim, zakaj je smučišče na nočni smuki, kljub temu, da ga prevozijo z ratrakom, po dveh furah že razorana njiva.
Dokler mi bodo finance in zdravje dopuščale, bom smučal doma in tudi v tujini.
Pa še tole o poceni tujini. Prejšnji teden sem kolegu, ki mu je zbolela cela familija, vskočil in zasedel njegov termin smučanja v Italiji. Res, kapo dol, zelo ugodna cena apartmaja. Ker je bilo vse tik pred zdajci,nisem niti preveril ali pogledal ostalih pogojev. Tam pa šok. Poleg cene apartmaja, so mi na koncu obračunali še turistično takso 5E/dan/osebo (taksa mi je normalna, a cifra???) ogrevanje, porabljeno vodo in elektriko, posteljnino in skupne stroške (čiščenje skupnih prostorov, čiščenje parkirišča, elektrika, ogrevanje skupnih prostorov, neko zavarovanje). Teh dodatnih stroškov je bilo skoraj toliko, kot je bila cena apartmaja. Šok! Ampak, vse je lepo in drobno pisalo, le prebral nisem.
Za 6 dnevno vozovnico pa sem plačal skoraj enako, kot me je stala celoletna družinska karta po osebi za mariborsko Pohorje, Kranjsko Goro, Kope.
Pa še tole, lani je bila nočna smuka vsak dan, razen nedelje in ponedeljka. Letos je pisalo enako. V torek se nas je zbralo kakih 80 pred žičnico, žičničar je samo govoril chiuso, chiuso,.... V sredo enako, čeprav je na blagajni pisalo drugače.
Sedaj pa mi naj še kdo prodaja toplo vodo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2012 10:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

lenko je napisal/a:
Gospoda, tudi povezave so od jutri odprte. Pravtako tudi polovička Mb. slaloma.
Uživajte.



Hvala!

Geht doch,aber wieso nicht gleich??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nikolaj
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 14, 2012 9:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2007 17:09
Prispevkov: 133


V kakšnem stanju so kaj povezave in proge Videc, Partizanka, desna Ruška.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2012 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Torej, glede na velike količine snega, me zanima, kakšna je kaj nočna v teh dneh? Se splača priti pogledat, ne da bi pri tem moral opraviti tečaj za vožnjo čez grbine?
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simo
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 15, 2012 7:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 14:45
Prispevkov: 189
Kraj: Prlekija

Tako, pa sem tudi jaz letos prvič smučal na Pohorju...večinoma smo smuačali na Piskru, ki je bil fenomenalen cel dan, malo je vmes edino pihnilo preveč...tudi ruška je bila cel dan ok (ena fura zjutraj in ena popoldne).
Vmes sem skočil pa čez partizanko na videc (iz čistega firbca kako kaj zgleda pri teh 50 cm suhega snega). Kaj naj rečem...ni nevem kaj, ni pa glih katastrofalno slabo...po povezavah gre počasi zaradi precej suhega snega (tek na smučeh)
Pod črto...prav lep smučarski dan.

Lp
_________________
2022/23: 2x Mb. Pohorje, 1x Rogla, 1x Stuhleck
2021/22: 2x Kranjska Gora, 1x Rogla, 6x Jahorina, 1x Mb. Pohorje, 1x Golte
2020/21: 2x Mb. pohorje, 1xRogla, 6x Jahorina
2019/20: 1x Rogla, 1xKreischberg, 6xJahorina
2018/19: 2x Rogla, 1x Osojščica, 1x Golte, 3x Mb. Pohorje, 1x Kranjska Gora, 1x Vogel
2017/18: 4x Jahorina, 3x Rogla, 1x Trije Kralji
2016/17: 5x
2015/2016: 8x
2014/2015: 8x
2013/2014: 6x, 2012/2013: 10x
2011/2012: 9x, 2010/2011: 11x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andmer99
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 10:24
Prispevkov: 204


na kratko: gneča kot da bi bile že počitnice, težave z vetrom, nekatere proge ok, druge ne.

na dolgo: ker je napoved veter, človek pred odhodom ob 9h zjutraj, pogleda na splet. Lepo, vse dela. Ko pridem ob 9:45 z gondolo na vrh na tabli napis Partizanka ne dela. V istem trenutku imajo na spletu še vedno informacijo, da Partizanka dela. Kaj je res tako težko tistemu pohorskemu kekecu, ki napiše na tablo, še poklicati v pisarno naj spremenijo na spletu? Splet s starimi informacijami je brezveze, potem ga ne rabim.

še glede prog: na spletu info "Proge so urejene." Videc, Stolp in povezava to noč sigurno niso videli ratraka. To torej za mene ni urejena proga.

Pod črto: klasična pohorska balkanska posla, drugače pa glede na razmere dobra smučarija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 4:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Aha. Res, pohorska klasika. In to je to kar me moti, leto za letom se nič ne spremeni. Dobro, nekako še razumem da sem 15 let nazaj zjutraj poklical na Snežni telefon in dobil informacijo, da je recimo proga v dolino odprta, potem pa sem prišel gor, proga zaprta, tip na žičnici pa mi neprijazno zabrusil da on pa res nima nič s tem, kar objavljajo na snežnem telefonu. Ampak da se danes, ko se z vsakega boljšega mobilnika povežeš na net, še vedno zgodi kaj takega ?! Ja nič, na Pohorju ne bo bolje dokler se garnitura KOMPLETNO ne zamenja, od šefa do tistega ki podaja sidra ...

BTW, ve kdo zakaj Partizanka ne dela? Veter ali kaj drugega?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 6:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Jaz sem bil danes tudi gor, žal zarad vetra nekega užitka res ni blo, na Arehu sicer podlaga super, samo te je na Piskru kar ustavilo zaradi vetra. Ob pol desetih je Partizanka še delala, sva se s kolegico do Areha prebila po povezavah, je pa res da mi nekako ni zgledala urejena, samo je vprašanje če zaradi neteptanja al zaradi vetra. Na mariborski strani pa spihano do ledu, vsaj na najbolj izpostavljenih predelih, se mi pa gneča ni zdela tako grozna kot je omenil andmer99, čeprav je bilo pa parkirišče 8.50 že skoraj polno.

miki je napisal/a:
BTW, ve kdo zakaj Partizanka ne dela? Veter ali kaj drugega?


Jaz sem slišal, da zaradi vetra.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 6:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Škoda. Nimam komentarja...res škoda.
_________________
Video arhiv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KINDERWAGEN
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 19:02
Prispevkov: 70
Kraj: MARIBOR

Očitno mi ni usojeno prit prek povezovalne do Areha.Pihal veter.

Saj ne rečem,da ni je kar pihalo,ampak..........Videc,Pisker,Ruška so delali brez problema tak,da nisem čist ziher če je bil problem samo veter na Partizanki .
Drugače pa ni bilo slabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bronco
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 12:04 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:31
Prispevkov: 176
Kraj: Maribor

Bil na nočni... Zelo zelo dobro... Majčkeno gužve spodaj na Vzpenjači... ampak nič tragičnega. Ju3 vajo ponovim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 7:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

KINDERWAGEN je napisal/a:
Očitno mi ni usojeno prit prek povezovalne do Areha.Pihal veter.

Saj ne rečem,da ni je kar pihalo,ampak..........Videc,Pisker,Ruška so delali brez problema tak,da nisem čist ziher če je bil problem samo veter na Partizanki .
Drugače pa ni bilo slabo.


Ni bil vzrok veter.....verjemi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 9:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Citiram:
Ni bil vzrok veter.....verjemi...
Ampak? Aja, če mi poveš me moraš ubit ?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kunta
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 10:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 13:45
Prispevkov: 34


Včeraj na sedežnici na Piskru sta mi dva razlagala, da naj bi baje veter snel zajlo na Partizanki, se jima je pa kljub temu uspelo prebit na Areh. Koliko je ta informacija verodostojna presodite sami...
Veter je izgleda pihal vzporedno s progo saj je razen (klasične) par minutne zaustavitve, žičnica obratovala nemoteno. Si se pa zaradi vetra moral do prelomnice spodaj tu in tam malo potisniti;) Drugače lep smučarski dan na Arehu, kljub obilu smučarskih šol v elementu. Ja, počitnice so očitno štartale s polno paro...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 11:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

miki je napisal/a:
Citiram:
Ni bil vzrok veter.....verjemi...
Ampak? Aja, če mi poveš me moraš ubit ?


Tako nekako ja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 38, 39, 40 ... 43, 44, 45  Naslednja Stran 39 od 45

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2011/12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB