Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2010/11

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Naslednja
 Mölltal 2010/11 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
sven
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2010 6:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Nov 2006 16:41
Prispevkov: 16


barabe.. torej najcenej tam na hrušici na petrolu? al je še kaka cenej varjanta kje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Borut
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 10, 2010 10:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 15:49
Prispevkov: 25


Ce bo lepo vreme za vikend grem prvic na molltal. A bi mogu mogoce kej vedt glede poti?
_________________
2008/09 Nassfeld 7x, Arnoldstein 1x
2009/10 Tignes 7x, Nassfeld 1x, Katcberg 1x
2010/11 Mölltal 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
daniel
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 11, 2010 3:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2007 13:52
Prispevkov: 14


Pazi se radarjev po dolini
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zanm
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 8:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 0:44
Prispevkov: 91


Danes biu gor.
Sneg je res dober, morda malo premehak, ampak bo jutri ze super ker dans je blo toplo. Edin prevelika guzva, enkrat prevec ljudi blo gor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Borut
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 7:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 15:49
Prispevkov: 25


Jest sm biv tud 13.11 gor, pa je blo prevec ljudi.


Drugac je bil pa popoldne lep vreme.

_________________
2008/09 Nassfeld 7x, Arnoldstein 1x
2009/10 Tignes 7x, Nassfeld 1x, Katcberg 1x
2010/11 Mölltal 1x


Nazadnje urejal/a Borut Ned Nov 14, 2010 7:27 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Borut
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 7:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 15:49
Prispevkov: 25


daniel je napisal/a:
Pazi se radarjev po dolini

Ja en stacionarni radar sem pa srecal kmalu ko sem zavil dol iz avtoceste, sm nevem v katero stran meri, mislm da meri ce gres proti avtocesti, sepravi da te meri za nazaj ko gres iz smucisca domov.
Drugac sm pa tud policaja srecov ko je meru hitrost blizu smucisca, tko da vam priporocam voznjo po omejitvah, kar je itak normalno.
_________________
2008/09 Nassfeld 7x, Arnoldstein 1x
2009/10 Tignes 7x, Nassfeld 1x, Katcberg 1x
2010/11 Mölltal 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2010 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

V nedeljo je bilo tako lepo da moram spet prilimat nekaj fotk:


Vreme je bilo zame, ki ne maram pretiranega mraza, naravnost idealno: malo nad ničlo, zaradi suhega zraka pa je sneg z izjemo proge v dolino ostal suh. Tudi gneče ni bilo pretirane, ob pol desetih ko je ravno prispel vlakec sva na gondoli čakala 3 minute in tudi na šestsedežnici je bilo dopoldan podobno. Za sončno nedeljo sredi novembra je to zelo znosno:


Sicer pa odličen sneg, zjutraj je bil najboljši na ledeniku, popoldan se je proga tukaj, kjer je sneg še vedno precej mehek, nekoliko razrila:


Ves dan perfektni sta bili obe progi ob Panoramabahn, sneg za odtenek trši kot na ledeniku:




Že na obeh zgornjih progah se lepo vidi da ni bilo nobene pretirane gneče, pa tudi na zloglasni dvosedežnici smo le minimalno čakali. Sicer pa toplo priporočam 'taktično' obnašanje: med dvanajsto in pol drugo, ko večina 'lakotnikov' navali v restavracijo, se splača ostati na progah, saj se takrat občutno spraznijo. Ko se sredi popoldneva gneča spet nekoliko poveča, pa greva jest .


V dolino gre bistveno bolje kot pred 14 dnevi, vmes je padlo nekaj snega in kar precej so zasneževali. Sploh 'avtocestni' zgornji in srednji del je bil perfekten, rahlo spomladansko ojužen:


Spodnja strmina še ni bila optimalna, pozna se južna lega: zjutraj ledeno, sredi dneva spomladansko, popoldan že kar preveč južno, ob štirih pa pomrznjeni kupi . Najboljša je bila okoli 11. ure. Tudi kamnov se še nekaj najde, zjutraj jih sicer uspešno zamaskirajo, ko pa sneg spusti pa prilezejo na plan. Seveda na najožjem delu, kjer snega najbolj primanjkuje, ne stoji niti en top, vsi so ali višje ali nižje ... :


Črni progi v dolino ne manjka prav veliko, kar precej so jo že zasneževali in tudi delno steptali, je pa še uradno zaprta:


Najpogumnejši so se (s sposojenimi smučkami ?) že spuščali po varianti od šestsedežnice na Panoramabahn, manj pogumni pa so si poiskali zanimivo varianto za izhod:


Od napovedanega močnega vetra (ki je, kot smo slišali, zaustavil osemsedežnico na Osojščici) ni bilo čutiti skoraj nič, edino na zgornji cesti je bil kar močan in je sproti gradil zanimive zamete:


Šele tik pred 16. uro je nekaj koprenastih oblakov malo zakrilo sonce:


Zadnja fura, sence se daljšajo, treba bo zaključiti ... :


Skratka, dan nad vsemi pričakovanji, tako glede vremena, snega kot situacije (gneče) na žičnicah in progah.

Glede omejitev hitrosti pa 'modrosti' starega grešnika: v naseljih se res splača držati omejitev ali pa jih vsaj ne preveč prekoračiti. Zelo radi stojijo v prvi vasi takoj po izhodu z avtoceste (Lendorf), in po novem v Kolbnitzu, kjer so letos omejitev s 70 znižali na 50 zaradi 'Lärmschutz'. Izven naselij pa so možnosti da te polovijo zelo majhne, tako 10 do 20 km/h preko omejitve si vedno privoščim pa jim še nisem pustil niti evra za državno blagajno. Če upoštevamo da je v Avstriji generalna omejitev izven avtocest itak 100 km/h, je to kar dovolj, več kot 120 za cesto skozi Mölltal po mojem res ni primerno . Podobno velja za avtoceste: nekje do 150 se da voziti skoraj brez tveganja da te polovijo, pa tudi če te, so kazni bistveno nižje kot pri nas. Splača pa se upoštevati odseke AC z omejitvami 100 km/h (npr. okoli razcepa Villach), tam se žendarji radi nastavijo. Avtomatski radarji pa imajo svojo toleranco, če boš pripeljal 105 tam kjer je omejitev 100 se še ne bo sprožil. Domačini recimo vozijo po celi celovški obvoznici striktno 110 (in jaz veselo za njimi ) namesto dovoljenih 100, pa še nisem videl da bi se kaj zabliskalo. Že vedo zakaj ravno 10 km/h čez omejitev ...
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_nyc_
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 1:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2007 0:48
Prispevkov: 351
Kraj: kranj

bil gor danes in v petek.. v petek bolj oblačno vreme, danes pa do 11, pol12 ure jasno... potem pa prišla megla, pihal pa je cel dan veter, slike pridejo jutri.

LP
_________________
sezona 07/08: Krvavec 69x
sezona 08/09: Krvavec 70x. Stari Vrh 2x
sezona 09/10: Krvavec 56x. Stari Vrh 1x
sezona 10/11: Molltal 2x. Krvavec 64x. Kranjska gora 4x
sezona 11/12: kaprun 2x, Krvavec 79x
12/13: Krvavec 110x, Rogla 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
daniel
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 10:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2007 13:52
Prispevkov: 14


Ojla,

no mene so ustavili policaji, ko smo se vracali iz smucanja. Ustavili so me cca.2km za jezerom, na koncu dolge ravnine katera ni v naselju. Policist mi je rekel da sem vozil 120km, baje je pa omejitev 80km, ko mi je povedal za omenjene hitrosti sem si mislil pa sem spet ob 200? - saj toliko sem pricakoval, potem mi pa rece da je kazen 25?, na zacetku sploh nisem razumel in sem ga vprasal ce je res 25? in je res bilo - še potrdilo sem dobil

Imam pa vprasanje za tiste, ki ste bili v zadnjih dneh gor, ali se še kaj limate na sedeze od 6sedeznice, sam sem imel full umazano bundo od sedeznice in sem jim pisal pa pravijo naj jim prinesem racun od cistilnice, da mi povrnejo stroske.
_________________
Sezona 2010/11: 29dni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Celski
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 11:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2010 19:45
Prispevkov: 37


@miki

Ali je bila v nedeljo Duisburger hutte ob črni progi že odprta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 1:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3456
Kraj: Maribor

Ne, koča še ni bila odprta, saj tudi proga uradno še ni odprta (čeprav si občasno videl koga da je že smučal po njej). So pa neki ljudje hodili okoli koče in nekaj počeli, nekaj nosili v kočo, odpirali polkne in podobno, zgleda da se pripravljajo na odprtje (morda prihodnji vikend?).
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Celski
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 2:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2010 19:45
Prispevkov: 37


Hvala za informacijo in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 7:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


No pa še jest da vam zastavim eno dokaj prvinsko vprašanje. Iz katerega kraja pelje tale zobata železnica na višino 2200m? V torek naslednji teden gremo namreč z prijatelji na enodnevno smuko na moltallar in vem večino info z tega foruma. A glej ga zlomka danes sem si hotel v Garmina vnest cilj poti in kaj naj vnesem? Prosim za Naslov izhodne postaje ali vsaj kraj. Upam da bom vedel priti domov. Letos sem si prvič kupil sezonsko karto (družinsko) za koroška smučišča in nasploh bom prvič smučal v Avstriji, zato imam malo slab občutek pred potjo. Upam da se v torek ne pričakuje kakšna gužva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sus@nn@
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 7:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Apr 2009 11:04
Prispevkov: 14
Kraj: Ravne na Koroškem

9831 Flattach
_________________
Sezona 2009/2010 22x
Sezona 2010/2011: 2 dni na snegu: Turracher Höhe: 1x, Osojščica: 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
H2o
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 7:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2006 22:18
Prispevkov: 398


Ti kar Flattach vnesi v Garmina. Ta kraj je še v dolini. Nekje v kraju je potem odcep desno za Molltaler (v resnici je prej ena bližnjica mimo šole, ampak boš šel po njej naslednjič ). Od tu do zobaje je na oko 7km (ne vem točno). Drugače je pot super. Vsaj za tiste, ki smo vajeni bolj slabih, ozkih cest.
_________________
22/23: 2x
21/22: 49x
20/21: 11x
19/20: 36x (čista jeeeba)
18/19: 59x
17/18: 50x
16/17: 49x
15/16: 56x
14/15: 51x
13/14: 28x (žled)
12/13: 55x
11/12: 56x
10/11: 50x
09/10: 82x
08/09: 45x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Naslednja Stran 8 od 13

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Mölltal 2010/11
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB