Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nakloni smučišč

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Nakloni smučišč « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2010 9:04 pm    Naslov sporočila: Nakloni smučišč Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Zanima me, če obstaja stran ali vsaj raztroseni podatki o naklonih na progah na smučiščih.

Cerkno ima na svoji spletni strani lepo prikazano, na ostalih pa še nisem zasledil.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2010 4:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


Vogel ima.
_________________
Forum namenjen izključno žičnicam: www.zicnice.mojforum.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Popov
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 1:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2010 13:02
Prispevkov: 13


ja odvisno kje te se zanima za kranjsko goro mas na ksnih fis standardih al pa opisih smucarskega komiteja al pa fis dbora zihr za vsa fis smučišča narejen ze zarad trenerjev pa itd..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 1:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Zanima me na splošno. Catch je, da je največja strmina na kateri sem smučal Poligon v KG, za katerega vem, da je 45% in vse ostale črne proge na katerih sem smučal v Sloveniji so imele manjši naklon. In glede na to, da obstajajo nakloni čez 80%, bi se recimo takih prog raje preventino izognil, čeprav so prav tako označeni "samo" s črno. Tisti krogci (Ruteč) v Kranjski Gori bi lahko recimo bili brez problema rdeče barve kar se mene tiče, tako da je veliko črnih prog (zame) čisto simpatičnih, po drugi strani pa obstaja gromozanski razpon med njimi in to bi mi prišlo prav preden se spravim delat gužvo na kakšen lokalni Streif.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 8:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Prog, strmih kot poligon v KG, pri nas ni veliko, če sploh so... Nekih ekstremnih naklonov blizu 80% pa tudi v tujini ni ravno veliko. Če že, kvečjem kak posamezen odsek. Če ti ne gre, pa pač oddrsaš dol. Če presmučaš Podkoren brez težav, ti praktično nobena proga ne bi smela delati težav v smislu, da ne bi prišel dol
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 9:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Ja... Podkoren presmučam brez težav, ampak tudi brez užitka. Črne v rangu Ruteča v KG ali Njivic na Krvavcu so mi pa všeč. Imam pa slabo izkušnjo iz Podkorna - ko sem bil prvič tam, sem prišel na vrh nehote in je bilo potem treba priti dol in ni bilo ravno fino 5 dni pred pokalom Vitranc. Zato mi je sedaj naklon te proge referenca kaj lahko in česa raje ne... pa ne, da se ne bi dalo, ampak mi ni v užitek.

Sicer pa hvala za pojasnilo, se že počutim bolj pogumnega.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2010 10:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 423
Kraj: pod Strmcem

Amater:) je napisal/a:
Zanima me na splošno. Catch je, da je največja strmina na kateri sem smučal Poligon v KG, za katerega vem, da je 45% in vse ostale črne proge na katerih sem smučal v Sloveniji so imele manjši naklon. In glede na to, da obstajajo nakloni čez 80%, bi se recimo takih prog raje preventino izognil, čeprav so prav tako označeni "samo" s črno. Tisti krogci (Ruteč) v Kranjski Gori bi lahko recimo bili brez problema rdeče barve kar se mene tiče, tako da je veliko črnih prog (zame) čisto simpatičnih, po drugi strani pa obstaja gromozanski razpon med njimi in to bi mi prišlo prav preden se spravim delat gužvo na kakšen lokalni Streif.



Recimo domiselno, prizanesljivo ali kakorkoli že, kar se označitve samega Streifa tiče:




_________________
*23/24* : 35x 16x Weinebene, 9x Rogla, "Belvi"- Stadion, Trije Kralji, Gaal, 7x Turnau
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 12:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


Podobno kot Streif imajo pa praktično povsod vse težje proge brez "obvoznic" tudi posebej označene. Ponavadi že na sedežnici. Da bi, ne da bi vedel, zapeljal na progo, ki ima naklon blizu 45°, je praktično nemogoče.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Mislim, da prog nad 80% ni. Avstrijci se hvalijo, da je Harakiri (v Mayerhofnu) najstrmejši v Avstriji (78%). Proga je res strma ampak niti ne izgleda tako grozno, ker je strmina precej enakomerna in ima lep iztek. Še najhujše tam so kamikaze, ki so si postavili za življenski izziv, da prevozijo to progo. Na drugih smučiščih je običajno tako strm le kakšen kucelj, tu pa strmina ne spusti kakih 300 metrov. kako je strmo se vidi iz tele slikce. Palica je postavljena navpično.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
paggy
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 2:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


marko je napisal/a:
Mislim, da prog nad 80% ni. Avstrijci se hvalijo, da je Harakiri (v Mayerhofnu) najstrmejši v Avstriji (78%).


Bule. Dejte si mal kotomer u roke pa poglejte koliko je to! Pa ne mi zdej pametvat da je bilo na 3 metrih tolk strmo.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobo
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 2:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Apr 2007 12:22
Prispevkov: 235


paggy je napisal/a:
marko je napisal/a:
Mislim, da prog nad 80% ni. Avstrijci se hvalijo, da je Harakiri (v Mayerhofnu) najstrmejši v Avstriji (78%).


Bule. Dejte si mal kotomer u roke pa poglejte koliko je to! Pa ne mi zdej pametvat da je bilo na 3 metrih tolk strmo.


??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 3:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

paggy je napisal/a:
marko je napisal/a:
Mislim, da prog nad 80% ni. Avstrijci se hvalijo, da je Harakiri (v Mayerhofnu) najstrmejši v Avstriji (78%).


Bule. Dejte si mal kotomer u roke pa poglejte koliko je to! Pa ne mi zdej pametvat da je bilo na 3 metrih tolk strmo.

Ne razumem prav dobro, kaj si hotel povedati. Če daš kotomer v roke, pa zmeriš po moji fotografiji, lahko med palico in bregom ali pa med bregom in ravnino, lahko pa tudi pri podstavku topa, se lepo vidi, da je tule naklonina skoraj 100%. Zanesljivo pa več kot deklariranih 78%. Sliko sem namreč posnel sredi največje strmine, kjer je bila verjetno kot posledica umetnega zasneževanja še dodatno večja grbina. Take strmine je bilo ene 5 metrov, potem pa je bila spet normalna strmina (najbrž tistih deklariranih 78%).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 3:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


mogoče je mal zamešu odstotke in stopinje...

http://www.rtvslo.si/tureavanture/vagabund/video-najbolj-strasljive-smucarske-proge/217465
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2010 7:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


bobo je napisal/a:
Podobno kot Streif imajo pa praktično povsod vse težje proge brez "obvoznic" tudi posebej označene. Ponavadi že na sedežnici. Da bi, ne da bi vedel, zapeljal na progo, ki ima naklon blizu 45°, je praktično nemogoče.


No, fino vedeti.

Glede označitev - sem že naletel na zaprt obvoz Podkorna v KG in potem ti ostane samo še Poligon. Table spodaj, kolikor se spomnim, ni bilo nobene. Pa tudi sicer je tisti obvoz zelo prijeten za kakšnega začetnika, ki se uči smučati v Podkornu 2, potem gre pa malo čez pogledat...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Nakloni smučišč
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB