Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Smučanje za 7dni

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Smučanje za 7dni « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
mihajlo86
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 5:51 pm    Naslov sporočila: Smučanje za 7dni Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 14:50
Prispevkov: 43


živjo sem nov na forumu in imam vprašanje če mi lahko kdo svetuje kam ter kdaj smučati, bordati za 7dni (Francija,Italija,Avstrija,Švica)prvič grem s prijatelji smučati za teden dni rad bi čim več strmih prog (črnih) zanimajo pa me tudi kakšne so kaj cene,ne samo smučarskih kart in apartmajev tudi cene hrane pijače žurov hvala za nasvet
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjak
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Okt 2007 13:40
Prispevkov: 51


V tujini je skoraj povsod na nivoju. To ti lahko trdim za cele Dolomite. Super ski pas v Italiji, ki zajema enih 12 (nisem glih prepričan) smučišč pride 200? tedenska karta. To je okrog 1400 km prog za smučat z eno karto.

Apartmaji, odvisno kje in za koliko ljudi najdeš. To je zelo relativno. Poglej po internetu, imaš en kup robe. Žuri kot žuri povsod:D
Če imaš denar in hočeš uživat pojdi vsekakor onkraj naših meja, kjer je smučanje v pravem pomenu besede.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markxx
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 8:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 20:29
Prispevkov: 125


Da nadaljujem od mitjak.
V zadnjih 7 letih sem bil dopustoval pozimi v 5 razlicnih destinacijah v Dolomitih. Od tega dvakrat v Val Gardeni in a to smucarsko podrocje ti lahko zatrdim, da je to zame najboljsa smucarska destinacija, kar sem jo kdaj videl. Tu imas 175km smucisc in dejansko ne rabis kupovat dolomiti superski karte, ampak seveda te sella ronda premami, da si jo gres ogledat.
Zal pa so apartmaji v Val Gardeni malo drazji, kot drugod. Malo ceneje je v Val di Fassa, pasi se tudi v obmocju sella ronde. tu imas tudi nekaj crnih prog, ampak tudi rdece so dobeZa cenejso varianto pa lahko gres v dobre in se jih ne navelicas.
Za se cenejso varianto pa je Tre valli, kjer je tudi karta cenejsa, in imas 100km prog.
Kar pa se tice primerjave z avstriskimi smucisci sem bil v Nassfeldu, Kaprunu/Zell am See, Moeltalu in Gerlitznu. Z dolomiti se lahko primerja samo Kaprun, ampak vseeno grem raje v Dolomite. Nameravam pa na opening letos it se v Salbach, kjer sem bral pohvale in grem preverit.
_________________
Sezona 2009/2010: 3xKatschberg, 6xKaprun/Zell am See, 6xKrvavec, 5xGolte, 1xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leopold
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 11:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pon Okt 2005 12:28
Prispevkov: 1205
Kraj: Mengeš

Najcenejši termini so ob otvoritvah sezone (vprašanje glede količine snega), zaključki (spet sneg in toplota) in sredina januarja. Francija je verjetno najcenejša, samo te lahko stlačijo v čebeljnak (apartma za 4 osebe meri 20 kvadratov), je kar daleč, prednost pa je da v večini primerov bivaš v gorah direktno ob progah, tako da odpade jutranja vožnja do samega smučišča. Če je karta in bivanje poceni, te pa tam lahko dodobra oberejo (letos Tignes na smučišču: pivo 0,5l 6e, kosilo za 2 (glavna jed in pijača) pa okoli 30e). Malo prečekiraj Ski&Fun, Globtour in Kompas, kako kje zgleda poglej poročila na Alpin-forumu.
_________________
Sezona 21/22: 5x Krvavec, 4x Kranjska gora, 1x Vogel, Stari Vrh, Cerkno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 06, 2008 1:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

markxx je napisal/a:
Da nadaljujem od mitjak.
Z dolomiti se lahko primerja samo Kaprun, ampak vseeno grem raje v Dolomite. Nameravam pa na opening letos it se v Salbach, kjer sem bral pohvale in grem preverit.


No way........ Tudi če zraven Kapruna daš še Zell am See....Z Dolomiti (govorim o Superskidolomiti, ali pa zgolj s smučišči okrog Selle) se da primerjat le Amade (Schladming, Gasteiner tal, Zauchensee, Flachau in še več manjših smučišč) v Avstriji. Če si pa mislil na posamezno smučišče v Dolomitih, pa to napiši...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 4:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Jaz pa nad Dolomiti nisem več tako navdušen. V glavni sezoni je zame vse preveč živčno in gužvasto. Še v Dolomitih si rad izberem kakšna zakotna smučišča za en dan. Mi je bil lani naprimer bolj všeč Ischgel in njegova satelitska smučišča (mala smučišča za en dan). Zelo raznovrstne proge in veliko off-piste. Seveda pa je pot v Dolomite nujna, če še nisi bil tam in gotovo je to prva izbira.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
Jaz pa nad Dolomiti nisem več tako navdušen. V glavni sezoni je zame vse preveč živčno in gužvasto. Še v Dolomitih si rad izberem kakšna zakotna smučišča za en dan. Mi je bil lani naprimer bolj všeč Ischgel in njegova satelitska smučišča (mala smučišča za en dan). Zelo raznovrstne proge in veliko off-piste. Seveda pa je pot v Dolomite nujna, če še nisi bil tam in gotovo je to prva izbira.


Ne gre za navdušanje nad Dolomiti, temveč za mešanje hrušk in jabolk. Upam da se oba strinjava, da pa vendarle ni mogoče primerjati Kapruna s Dolomiti, mar ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markxx
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 07, 2008 8:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Okt 2008 20:29
Prispevkov: 125


fischerpro3 je napisal/a:
marko je napisal/a:
Jaz pa nad Dolomiti nisem več tako navdušen. V glavni sezoni je zame vse preveč živčno in gužvasto. Še v Dolomitih si rad izberem kakšna zakotna smučišča za en dan. Mi je bil lani naprimer bolj všeč Ischgel in njegova satelitska smučišča (mala smučišča za en dan). Zelo raznovrstne proge in veliko off-piste. Seveda pa je pot v Dolomite nujna, če še nisi bil tam in gotovo je to prva izbira.


Ne gre za navdušanje nad Dolomiti, temveč za mešanje hrušk in jabolk. Upam da se oba strinjava, da pa vendarle ni mogoče primerjati Kapruna s Dolomiti, mar ne?

Ce govorimo o Kaprunu in Zell am Seeju in to primerjamo z npr. Kronplatzom, potem jaz tu ne vidim mesanja jabolk in hrusk. Saj ni v Kaprunu smucanje po jezeru v Zell am Seeju:)
Malo ze vcasih pretiravate s peferiranjem dolocenega smucisca. Tud jaz uzivam v Dolomitih vsako leto, ampak,da bi blo pa smucanje tam cisto drugacno....
_________________
Sezona 2009/2010: 3xKatschberg, 6xKaprun/Zell am See, 6xKrvavec, 5xGolte, 1xVišarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
marko je napisal/a:
Jaz pa nad Dolomiti nisem več tako navdušen. V glavni sezoni je zame vse preveč živčno in gužvasto. Še v Dolomitih si rad izberem kakšna zakotna smučišča za en dan. Mi je bil lani naprimer bolj všeč Ischgel in njegova satelitska smučišča (mala smučišča za en dan). Zelo raznovrstne proge in veliko off-piste. Seveda pa je pot v Dolomite nujna, če še nisi bil tam in gotovo je to prva izbira.


Ne gre za navdušanje nad Dolomiti, temveč za mešanje hrušk in jabolk. Upam da se oba strinjava, da pa vendarle ni mogoče primerjati Kapruna s Dolomiti, mar ne?

Jasno, da se strinjam s tabo glede Kapruna. Markxx je napisal, na katerih smučiščih je bil do sedaj in očitno najboljših avstrijskih še ni videl. Po moje je v Avstriji vsaj 10 smučišč, ki se lahko mirno primerjajo s smučišči v Dolomitih, žal jih je večina precej oddaljenih na Tirolskem in delno na Salzburškem. Dolomiti so res odlična izbira: lepa okolica, dobre naprave, veliki povezani sistemi, urejene proge itd. Vendar se smučanje ne začne in konča tam, kot nekateri vstrajno pišejo. Že v Italiji je kar nekaj smučišč, ki sodijo v isti rang, v Švici in Avstriji sem jaz spoznal kar nekaj fantastičnih smučišč, potem je pa še vrsta smučišč v Franciji, Kanadi itd. katere bi jaz še zelo rad spoznal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

markxx je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
marko je napisal/a:
Jaz pa nad Dolomiti nisem več tako navdušen. V glavni sezoni je zame vse preveč živčno in gužvasto. Še v Dolomitih si rad izberem kakšna zakotna smučišča za en dan. Mi je bil lani naprimer bolj všeč Ischgel in njegova satelitska smučišča (mala smučišča za en dan). Zelo raznovrstne proge in veliko off-piste. Seveda pa je pot v Dolomite nujna, če še nisi bil tam in gotovo je to prva izbira.


Ne gre za navdušanje nad Dolomiti, temveč za mešanje hrušk in jabolk. Upam da se oba strinjava, da pa vendarle ni mogoče primerjati Kapruna s Dolomiti, mar ne?

Ce govorimo o Kaprunu in Zell am Seeju in to primerjamo z npr. Kronplatzom, potem jaz tu ne vidim mesanja jabolk in hrusk. Saj ni v Kaprunu smucanje po jezeru v Zell am Seeju:)
Malo ze vcasih pretiravate s peferiranjem dolocenega smucisca. Tud jaz uzivam v Dolomitih vsako leto, ampak,da bi blo pa smucanje tam cisto drugacno....


Bi pa napisal, da si mislil primerjavo Kronplatz vs Kaprun/Zell am See (mišljeno je bilo kot smučišče oz. smučišča nad Zellom, bo v redu?)....precizno se izrazi....Dolomiti so širok pojem..... Ne poveličujem, povem svoje mnenje, kar pa ni nič narobe....


Nazadnje urejal/a fischerpro3 Pon Nov 10, 2008 11:34 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 10, 2008 11:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
marko je napisal/a:
Jaz pa nad Dolomiti nisem več tako navdušen. V glavni sezoni je zame vse preveč živčno in gužvasto. Še v Dolomitih si rad izberem kakšna zakotna smučišča za en dan. Mi je bil lani naprimer bolj všeč Ischgel in njegova satelitska smučišča (mala smučišča za en dan). Zelo raznovrstne proge in veliko off-piste. Seveda pa je pot v Dolomite nujna, če še nisi bil tam in gotovo je to prva izbira.


Ne gre za navdušanje nad Dolomiti, temveč za mešanje hrušk in jabolk. Upam da se oba strinjava, da pa vendarle ni mogoče primerjati Kapruna s Dolomiti, mar ne?

Jasno, da se strinjam s tabo glede Kapruna. Markxx je napisal, na katerih smučiščih je bil do sedaj in očitno najboljših avstrijskih še ni videl. Po moje je v Avstriji vsaj 10 smučišč, ki se lahko mirno primerjajo s smučišči v Dolomitih, žal jih je večina precej oddaljenih na Tirolskem in delno na Salzburškem. Dolomiti so res odlična izbira: lepa okolica, dobre naprave, veliki povezani sistemi, urejene proge itd. Vendar se smučanje ne začne in konča tam, kot nekateri vstrajno pišejo. Že v Italiji je kar nekaj smučišč, ki sodijo v isti rang, v Švici in Avstriji sem jaz spoznal kar nekaj fantastičnih smučišč, potem je pa še vrsta smučišč v Franciji, Kanadi itd. katere bi jaz še zelo rad spoznal.


Verjamem, motila me je neposrečena/neprecizna primerjava.......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Čvek » Smučanje za 7dni
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB