Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Obratovanje naprav na Kopah

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Obratovanje naprav na Kopah « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lep dan za smučanje
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 8:01 pm    Naslov sporočila: Obratovanje naprav na Kopah Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2007 19:55
Prispevkov: 1


Prav lep dan za smuko na Kopah včeraj, 24. 3. 2007, ni bil. Pa ne zaradi megle, sneženja in nepoteptanih prog, temveč je grenek priokus pustila predvsem neprofesionalnost žičniških delavcev.
Zgodba je takšna:
S prijateljem sva se pripeljala da spodnje postaje štirisedežnice Kaštivnik, kjer sva pustila avto in kjer je prijatelj kupil smučarsko vozovnico (gospodična Patricija pri blagajniškem okencu 21-Kaštivnik 1 je bila prav prijazna). Po nekajurnem smučanju sva se odločila za kosilo v Grmovškovem domu. Okoli 15.00 sva se odločila, da je počasi čas za odhod, saj imava avto na drugem koncu vseh smučišč. Ko sva si pri spodnji postaji vlečnice Pungart zapenjala smuči, je to opazil žičniški delavec in naju vprašal kam greva. Začudena sem mu odgovorila, da greva na drugo stran.
Tukaj pa se zgodba zaplete.. Od njega in še treh drugih enako oblečenih gospodov sva izvedela, da danes žičnice delajo samo do 15.00 (ura je bila 15.05), ker da so prešli na poletni obratovalni čas (zunaj pa sneži kot za stavo). Ko sva protestirala, da na vseh tablah (tudi na tisti, ob kateri smo tisti trenutek stali) piše, da je obratovalni čas od 9.00 do 16.00, so nama vedeli povedati, da bi naju s tem morali seznaniti pri blagajni.
Mimogrede moram pripomniti, da imam letno smučarsko vozovnico in mi sploh ni treba stopiti do blagajne. Pa ni pomembno, saj je moral prijatelj kupiti vozovnico. In nihče mu v zvezi s spremenjenim obratovalnim časom ni nič rekel.
Kakorkoli, prijazni žičničarji so nama predlagali naj počakava dve uri na nočno smuko (kar bi nama skrajšalo pot le za vlečnico Pungart), naj greva peš (saj je samo 10 minut po povezavi..- kar seveda ni res) ali naj zaustaviva gospoda na snežnih saneh (ki se bo mogoče peljal mimo naju) in ga poprosiva, če naju pelje.. Vse to ob gosti megli in sneženju. In ob tem, da je prijatelj povedal, da je prvič tukaj.
Skratka nobeden od njih se ni bil pripravljen potruditi in nama pomagati (predstavljam si, da so žičničarji med seboj povezani vsaj z brezžičnimi telefoni..).
Na koncu so naju milostno spustili na vlečnico Pungart, od koder sva se podala v meglo. Snežilo je tako, da so tudi sledi snežnih smuči (ki se seveda niso peljale mimo naju) hitro zginevale. Z izjemo mladinske (najbrž nogometne) ekipe, ki se je za trening prebijala skozi zasneženo megleno pokrajino, nisva v eni uri (kolikor je trajala pot) srečala nikogar.
Ne vem kaj naj še rečem.. Kje sva naredila napako, kaj bi morala narediti drugače? Nisem ravno prepričana, da bi komu padlo na pamet, da bi (po celi sezoni enakega obratovalnega časa, po tem kar piše na tabli in kar je pisalo na internetni strani) blagajničarko vprašal, če ni slučajno spremenjen obratovalni čas.
Zdi se mi, da bi se ob dobri volji vse lahko rešilo tudi drugače.

Urejal Lux: spremenil naslov teme
_________________
ssssss
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SMUČAR (KOPE)
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Jun 2006 11:28
Prispevkov: 385


poletni čas,pa do treh obratujejo ni logike,namest da bi glih eno uro dlje obratovali,ko je daljši dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 9:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

SMUČAR (KOPE) je napisal/a:
poletni čas,pa do treh obratujejo ni logike,namest da bi glih eno uro dlje obratovali,ko je daljši dan


Hja, glede na daljši dan je res neumnost. Drugače pa je morda smiselno, če upoštevamo, da aprila popoldne pogosto že vse teče. Ne vidim pa razloga, zakaj so ravno zdaj v takem vremenu menjali delovni čas.

Glede zgodbice pa: novi delovni čas je bil objavljen na snežnem telefonu. Je pa, ne gede na to, obnašanje žičničarjev neopravičljivo, če na tablah na smučišču to ni bilo ustrezno označeno. Je pa v stilu tega, kar bi sam od slovenskih žičničarjev pričakoval - nerazumevanje in aroganco.

BTW nekaj podobnega se mi je zgodilo pred dvema letoma na Krvavcu...na tabli pri Njivicah je pisalo, da delajo do (ne vem zdaj več točno, ampak recimo) do 15, ustavili pa so jih eno uro prej. Sva s kolegom gnjavla žičničarju in tudi ni hotel nič slišati. "Enoseda še dela", je bil edini ogdovor. Aja, bilo je to že zelo proti koncu sezone (okoli 1. maja). Seveda pa so bili problemi tam dosti manjši, saj ni bilo težav s povratkom do avta. Ne spomnim pa se več, če je bilo takrat na snežnem telefonu prav napisano ali ne...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2007 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

mariborcan je napisal/a:


BTW nekaj podobnega se mi je zgodilo pred dvema letoma na Krvavcu...na tabli pri Njivicah je pisalo, da delajo do (ne vem zdaj več točno, ampak recimo) do 15, ustavili pa so jih eno uro prej. Sva s kolegom gnjavla žičničarju in tudi ni hotel nič slišati. "Enoseda še dela", je bil edini ogdovor. Aja, bilo je to že zelo proti koncu sezone (okoli 1. maja). Seveda pa so bili problemi tam dosti manjši, saj ni bilo težav s povratkom do avta. Ne spomnim pa se več, če je bilo takrat na snežnem telefonu prav napisano ali ne...

LP


Ja nekaj podobnega se je zgodilo meni s kolegom letosnjo zimo v Nassfeldu(mislim da je bil glih bozicni dan ali nekaj taksnega), in so delali samo do 15.00 in mi tega nismo videli, se sreca da smo sli smucat na tisti breg pod katerim smo imeli parkiran avto
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smuciscar
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 26, 2007 2:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:44
Prispevkov: 778


Neprijetna zadeva, ni kaj. Nekaj podobnega se je meni zgodilo predlansko poletje v Zermattu; seveda se nisem pozanimal do kdaj obratujejo, ampak mislil sem si nekaj v stilu "saj itak je do 16h". Na ledenik sem prišel okrog 10h (če ne kasneje, saj se malo zamudiš že pri sami vožnji in pa seveda pri hoji skozi mesto, da prideš do gondole) in začel smučati bolj na easy s postanki vred ... sem si mislil, saj še imam cel dan pred sabo. A potem se je že hitro približevala ura 13 in smučišče se je vse bolj praznilo , nič mi ni bilo jasno. Skoraj nisem mogel verjeti, da zaprejo že ob 13h, ko pa so bile še tako dobre razmere. Vse skupaj mi je bilo čudno, jaz sem še sedel za mizo blizu spodnje postaje vlečnice, a smučišče je bilo prazno. Ni mi preostalo druga, kot da sem pograbil smuče in šel na vlečnico, saj je bila ura že nekaj čez 13 in res ni bilo več nikogar tam, razen žičkota, ki me je malo čudno gledal. Potem mi je nekako postalo jasno da je bilo za tisti dan konec glede smučanja ... sem si mislil, dobro je, bom pač malo pešačil, da pridem do zgornje postaje lifta (3883 m), kjer se bi (in se tudi sem) še malo posončil (sonce me je tudi konkretno ožgalo ). Ampak hoja mi je bila prihranjena, saj me je kot naročen čakal PistenBully, tako da sem se v družbi enih Japoncev odpeljal do lifta. Vsa čast Švicarjem, da imajo tako poskrbljeno za smučarje (čeprav mi še danes ni jasno, zakaj le do 13h?).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 26, 2007 3:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Meni se je še huje zgodilo v Mokrinah. Žičnica naj bi delala do 16:00, 10 minut prej pa je bil vhod že zaprt s koli (ampak ne povsem), tako, da si nisem upal na sedežnico. Na postaji ni bilo nobenega človeka. Kakšne 3 minute do štirih se je sedežnica ugasnila in stala do 2 minute čez. Takrat je prišel končno en žičničar in rekel, da ne smemo gor, ker je če čez 4. Mimo je prišel tudi ratrak, pa so nam rekli, naj kar pešačimo čez hrib. In res smo morali. ( s tremi otroki).

Italijani so glede tega mnogo bolj prilagodljivi. Na sella rondi so nekatere naprave sprejemale smučarje tudi 15 minut po zaključku. Čeprav je tam nekoliko neprijetno, ker imajo povezovalne naprave različne čase obratovanja in potem ne veš, ali ključna naprava dela do 17:00 ali pol ure manj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
okla
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 26, 2007 8:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Sep 2006 19:27
Prispevkov: 24
Kraj: KLanjec, CRoatia

eh na kopah so žičničarji koma...
_________________
Smile je zakon!!!!!!!!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Obratovanje naprav na Kopah
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB