Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Ischgl

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
 Ischgl « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 24, 2007 9:07 pm    Naslov sporočila: Ischgl Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Te počitnice sem preživel v Ischglu. Smučišče je res ogromno, kljub temu sem pa obžaloval da nisem vzel karte za celo dolino, po nekako 3 dneh sem namreč prevozil vse pomembnejše proge, večino večkrat in bi mi pasalo iti pogledat še malo drugam. Proge so široke in sončne, naprave pa moderne. Prvič v življenju sem se peljal s osemsedežnico in dvonadstropno gondolo . Proge so bile dobrourejene, za letošnjo zimo odlične, so se pa našli tudi kamni. Najbolj kritične so bile proga v dolino, 14a in proge pod osemsedežnico Idljochbahn. Vreme je bilo sončno, razen v petek, ko je bilo cel dan več ali manj oblačno z občasnimi vdori sončnih žarkov in pa v ponedeljek, ko je bilo dopoldne delno oblačno, a se je v par urah popolnoma razjasnilo. Čakalo se je do 5minut, na kabinskih žičnicah iz doline do 15 minut, a zaradi velikega števila prog ni bilo panike s prenatrpanostjo, razen na progi v dolino.
Mojih par predlogov je, da naj postavijo še eno sedežnico iz zgornje postaje velileckbahn do vrha Padratschgrata, saj bi s tem olajšali dostop na zelo lepo progo 7. Nadalje bi lahko Padratschbahn zamenjali za kaj večjega, saj 4- sedežna kabinka zjutraj ne zadostuje.

Slike so na http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=20727,
plan prog pa http://www.ischgl.com/winter/ViewLink.asp?Link=http://ski.intermaps.com/paznaun/index.asp?Reg=zmP3&Site=ISCHGL-WINTER
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2007 9:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Čestitam za izbiro smučišča, za moje pojme je Ischgl najboljše smučišče v Avstriji. Čudi me, da je med Slovenci tako malo zanimanja zanj, v tednu dni sem menda srečal dva ali tri rojake (podobno je bilo tudi letos v Zillertalu). Midva sva bila tam januarja 2003, s tem da sva vzela karto za celo dolino in smučala po en dan v Galtueru in Kapplu. Galtuer naju ni ravno prepričal, Kappl pa je odlično srednje veliko (OK, za tirolske pojme majhno ) smučišče, v primerjevi s precej polnim Ischglom so bile tam tako žičnice kot proge skoraj prazne.

O sedežnici na vrh Patdatschgrata sanjamo vAlpinforumu že leta, ampak nič ne zgleda da bi kaj takega dejansko načrtovali. Tudi o zamenjavi ene od obeh kabinskih žičnic se govori že vrsto let, zgleda da bo letos na vrsti za zamenjavo šestsedežna, torej Fimbabahn, medtem ko bo Pardatschgrat še nekaj časa ostal s štirisedežno kabinko (česar ne razumem povsem ...).
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2007 11:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Ja, Slovencev je res malo, jaz sem jih slišal 2 krat. Mislim da je razlog za to, da ga agencije (vsaj večina) nimajo v ponudbi (mi smo šli direktno, apartma našli čez net), veliko ljudi pa izbira počitnice iz kataloga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2007 1:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

To pa je smučišče da se reče Kakšna je pa kaj širina prog?
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2007 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Bravo, Baltic, odlična izbira. Tudi jaz sem bil na tem smučišču dvakrat (1999 in v istem tednu kot Miki leta 2003). Prvič smo prenočevali v Ischglu, drugič pa v Švici, v Samnaunu. Osebno mi je bil Samnaun bolj všeč, saj je precej bolj miren. Sem pač v letih, ko me dejstva kot npr. "Najdaljši šank v Alpah" in zabave tipa "Beach party na Palma de Mallorci" ne privlačijo več. V Samnaunu seveda obstaja nevarnost, da naše najljubše dame tam pustijo celo premoženje, saj so duty free shopi kot v vsaki hiši. Smučarske proge so v glavnem široke in brez gneče, izjema je področje okoli centra smučišča (Idalp) ter proge, ki vodijo v dolino v popoldanskem času. Gotovo smučišče, na katerega se bom še vrnil - čakam samo še na prenovo Pardatschgratbahna, sedežnico, ki jo je omenil Baltic in novo povezavo na Piz Val Gronda. Na povezavo s smučiščem Serfaus - Fiss - Ladis pa menim, da nima več smisla čakati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2007 2:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Točne širine nevem, je pa ogromno "avtocest", širokih tako "od oka" okoli 50m, lahko tut več.
Iz Sammauna pa je moja mama prnesla cel kup robe ko je šla, kozmetike pa podobnga sranja, js sm si pa sam en klasičen "švajcer" (švicarski žepni nož) kupu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
polde
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2007 2:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

A si mogoče na avstrijsko - švicarski meji kdaj opazil avstrijske carinike, ki stikajo po nahrbtnikih smučarjev. Mene so enkrat ustavili, saj sem nosil nahrbtnik v katerem je bilo nekaj puloverjev, kap, rezervne rokavice, celo "floharica". Niso mi verjeli, da nimam ničesar prepovedanega, tako, da sem moral vso kramo zložiti na mizo pred njima - počutil sem se kot v starih časih na Fernetičih ali Šentilju. Ko carinika nista našla ničesar sumljivega (vsebino floharice sem pojasnil z dejstvom, da je dodatna energija na smučanju nujno potrebna), sta se mi samo zahvalila in takoj poklicala na raport novo žrtev. Resnično me skrbi stanje avstrijskega gospodarstva, ki je tako ogroženo, da morajo celo uboge smučarje pregledovati, če slučajno s seboj ne švercajo preveč parfuma, viskija in cigaret.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baltic
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2007 3:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 13:00
Prispevkov: 641
Kraj: Kranj

Ne, nikol, js sploh nahrbtnika ne nosim in sm zmer ko sm dol z žičnice pršu sam odsmučov, pa tut drgač nism opazu da bi koga pregledovali, tut carinike se nespomnem da bi kšne vidu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
smitko
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2007 4:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

ISCHGL spada med top10 ,je pa stvar okusa,kaj se komu dopade apres ski,paznauner taja,samnnau itd.jaz osebno imam rad malo zabave ,otvoritve in zaključki sezon so nepozabni,za mene osebno je idealna smuka 0d 20 marca do 10 apr.firn,mene ja vsako leto ischgl z nečem novim presenetil,ne bo dolgo,ko bodo zamenjali fimbaban,in pardachban,cariniki na meji pa so že dolgo,poskušajo preprečevati šverc in zato odprejo marsikateri nahrbtnik,ko prideš s sedežnico na mejo pa tudi civilnih žandarjev je v ischglu precej,ker je tudi precej kraj smuči izpred kuhstalla,trofane alma,feuer und ice,nikos sthadl ,madlein itd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
palcek
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2007 6:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2006 20:48
Prispevkov: 268


najboljše smučišče v avstrij :D
http://si.bergfex.com/austria/top10/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2007 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Škoda je samo precej velika oddaljenost...
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hobofob
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2007 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Nov 2006 20:53
Prispevkov: 107


Mi hodimo ze nekaj sezon zapored aprila v Ischgl. Fenomenalno, tako, kot ste vsi napisali.

Ampak, a ni tak "biser" bolje prihraniti zase? Meni je kar vsec, da se ne slisi Slovencev

Torej, Ischgl sucks, sploh se ne splaca hodit tja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joc
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2007 11:25 am    Naslov sporočila: Ischgl Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:16
Prispevkov: 43
Kraj: Zbilje

Hoj,

kar nekaj vas je že bilo tam, glede na oddaljenost ste tam najbrž tudi prespali. Zanima me kaj priporočate, dal sem dve poizvedbi, vendar je za 6 do 9.4 vse zasedeno. Predpostavljam, da bo v tem terminu še zelo dober sneg. Ali kdo misli, da je kje bliže kakšno smučišče ki je na takšni višini in je primerno tako za dobre kot začetne smučarje. Letos sem bil enkrat v Kaprunu, kjer mi je bilo zelo všeč, vendar se bojim, da ne bi bilo všeč ženi. Bil sem tudi na Katschbergu, kjer sem res užival v Diretissimi, žena bi se pa lahko smučala kvečjemu na drugi starni, kar mi ni všeč saj je fino, če se lahko dobiš saj spodaj.

lep dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smitko
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2007 5:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Mar 2006 10:11
Prispevkov: 235
Kraj: mb

smuka je ta čas odlična,bo tudi velika gneča-velikonočni prazniki,prenočišče pa poskusi poiskati v kapplu ali zaselku nederlle-apartma rudriger vozi ski bus,le karta bo malo dražja ker nisi prijavljen v ischglu,se da dobiti tudi poceni prenočišče v see-ju,le vozit se boš moral kakih 20 km.žena bo zagotovo zadovoljna z ischglom le tvojo denarnico dobro nabaši z euri in moli boga da je proga v samnauu zaprta,saj veš djutiči-prfumi,cote, zlato itd,dvonadstropno gondolo pa ne hodi gledat-ta vozi tudi v dolino
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joc
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2007 9:59 am    Naslov sporočila: Ischgl Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 11:16
Prispevkov: 43
Kraj: Zbilje

Velikonočne praznike z družino preživeli v Ischglu, čeprav smo spali v Kapplu, kot je svetoval Smitko (hvala). Čudovito vreme vse 4 dni, prav tako proge. V ponedeljek sicer velika gužva ker je bil na smučišču koncert neke znane skupine, vendar je bilo na prizorišču tako glasno, da smo raje smučali na par sto metrov oddaljenih progah, kjer je bila jakost ravno prava. Tudi Samnuan smo preživeli brez drastičnih posledic, saj sta šli žena in hči v nedeljo samo na oglede v ponedeljek smo šli pa vsi in je bilo na srečo zaprto. Žal smo šele zadnji dan dodobra uskladili vrstni red smučanja po progah saj so nekatere proge zjutraj močno pomrznjene popldan pa že precej načete, vendar za sredino aprila še vedno odlične. Na vsak način se bomo tja še vrnili, po možnosti kdaj januarja ko bo naravni sneg do nižin. Najboljša proga mi je bila št. 4 iz Pardatschgrata proti dolini (nekje do polovice naprej je bila pa že preveč odjužena), ki pa smo jo koristili samo za sestop. Žal ni bilo sveže zapadlega snega, ,da bi sida l duška po neurejenih progah, tokrat je bilo že vse zvoženo in pomrznjeno, kar pa ne predstavlja kakšnega posebnega užitka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja Stran 1 od 12

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Ischgl
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB