Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kobla » Kobla - aktualne informacije

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Kobla - aktualne informacije « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Meni se je vedno zdelo, da je proga z vrha Koble daljša in ima večjo višinsko razliko od Partizanke na Kopah, ki je resnično položna.

Če se ne motim je Kaštivnik dolg okrog 1,5 km in ima kakih 450 m višinske razlike, Kobla2 in Kobla3 pa imata skupaj nad 2 km dolžine in višinske okrog 700 m.


Smuk na Partizanki je eno samo čepenje, še posebno kadar je speljan iz vrha vlečnice. Smuk iz Koble 3 je vsaj do sredine Koble 2 peklenski, nato pa sta dva dobra kuclja za trganje križnih vezi in cilj.


Nazadnje urejal/a ledenko Pon Mar 02, 2009 3:31 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whistler
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 3:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 10:09
Prispevkov: 612


T_Z_O je napisal/a:
Našel pa sem tudi slab znak za zamenjanje naprav...na sedežnicah so na novo oštevilčili sedeže, ki prej niso bili označeni (vsaj tako se mi zdi). Ne vem zakaj bi to naredili tik pred demontažo...


Tudi včasih so bili oštevilčeni.
Sicer pa so naprave stare okoli 40 let... Ravne kot vlečnica zagotovo niso odslužene, slaba so le sidra... Dokler stebri stojijo je vse dobro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
T_Z_O
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2009 22:02
Prispevkov: 2


http://obcina.bled.si/e_files/datoteke/dok585.ppt#11
Gledal sem ta plan. Na strani 11 je razporeditev disciplin po krajih.
Drugače pa so naprave na Kobli postavili leta 1978.
Da so bili sedeži oštevilčeni tudi prej nisem bil prepričan, toda številke na enki in dvojki so skoraj zagotovo nove.
Za odslužene naprave pa sem mislil počasne sedežnice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 6:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1016


Jaz sem bil zadnjič prvič na Kobli in me je teren z vrha v pozitivno dolino presenetil. In če že govorimo o smuk progi - definitivno se mi zdi na Kobli najlepši teren (od tega kar je sedaj pri nas), seveda razširjeno in narejeno po današnjih standardih.
Kar se pa tiče širine - če ste kaj gledali SP v Val d'Iseru - del proge Belvarde L'Ancolie je bil ozek in zavit da je kaj... Najbrž pa bi na tak del na Kobli težko šel skozi pri homologaciji. Potencial pa vsekakor je, saj je višinska razlika z vrha 930m.
_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2009 10:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Danes bil gor.

Proge zjutraj za silo v redu (veliko valov, grudic...); nekako sem imel obcutek, da se ratrakisti niso kaj prevec ukvarjali s terenom prejsnji vecer. Ko so zakljucili s tekmo, smo najvec smucali na vlecnici Ravne, ki je bila se najbolje pripravljena. Sicer pa je sonce naredilo svoje in po 13 uri je bilo vse skupaj ze bolj podobno mucenju po snegu kot pa smucanju. Pac, cena nizke lege in visokih temperatur. Ce ne bo kaksnega obcutnega znizanja temperatur, me na Kobli letos sigurno ne vidijo vec.

Aja, so bili pa zicnicarji prijazni, kar je tudi prijetna sprememba.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 20, 2009 2:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Tale novica je pa zelo optimistična, me preseneča, da še vedno pri nas obstajajo ljudje, v tem primeru lastnik smučišča, ki nam prodaja bučke.
Tole je boljše za prebrat. (Vir je Dnevnik)

Kobla in Soriška planina - eno smučišče?
Bohinjska Bistrica - Na Kobli je pomlad, a 45.000 smučarjev je prineslo nasmeh na obraze vseh, ki so verjeli v razvoj tega smučišča. Lastnik podjetja Kobla Rajko Bogataj je namreč svetnikom predstavil razvojni načrt, ki je bil soglasno podprt.
Zadovoljni smo, da ima nekdo vizijo in tudi pot do uresničitve," je dejal župan Franc Kramar. Predstavljen razvojni načrt predvideva nekatere res zanimive novosti. Najbolj ambiciozna je povezava Koble s Soriško planino s tremi žičnicami, zgradili pa naj bi tudi nove žičnice (šest-, štiri-, dvosedežnico...) in tako na uro lahko prepeljali trikrat več smučarjev kot zdaj. Od 1000 parkirnih mest bi zmogljivosti povečali na 4500, zgradili bi dve naselji s po 15 do 20 manjšimi hišami in poskrbeli za sistem zasneževanja (potrebujejo do 150.000 kubičnih metrov vode v zajetjih).

Za prve izboljšave potrebujemo okoli tri milijone evrov, za celoten projekt pa je številka seveda veliko višja. Prepričan pa sem, da bi v desetih letih Kobla lahko doživela razvojni razcvet in z njo ves Bohinj s svojo turistično ponudbo," je dejal Rajko Bogataj.

Moj komentar na te ambicije, ko bi vsaj 30% tega usresničili, bi lahko vsi na tem forumu z ušesi ploskali, hehe .

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Taša
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2008 3:16
Prispevkov: 14
Kraj: Ljubljana, Krško

Otvoritev nove sezone 10.12.2009
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skisteff
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2009 6:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Dec 2009 18:29
Prispevkov: 1


Potem zadeva že deluje!?

Jaz grem letos z družino v času zimskih počitnic (februar 2010) smučat na Koblo. Tam sem bil nazadnje leta 80/81, ko smo imeli šolo v naravi. Apartma imamo že rezerviran. Samo da bo sneg in sonce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 15, 2009 6:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

skisteff je napisal/a:
Potem zadeva že deluje!?

Jaz grem letos z družino v času zimskih počitnic (februar 2010) smučat na Koblo. Tam sem bil nazadnje leta 80/81, ko smo imeli šolo v naravi. Apartma imamo že rezerviran. Samo da bo sneg in sonce.


Boš lahko zbujal stare spomine. Mislim, da se od takrat ni nič spremenilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bohinj
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2009 10:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 9:44
Prispevkov: 2
Kraj: Stara Fužina

Taša je napisal/a:
Otvoritev nove sezone 10.12.2009


Kobla letos že obratuje - obvestilo na strani http://www.bohinj.si/kobla/si/ski_opening.html.

Da ne boste rekli, da ne posodabljajo strani. Sicer ne ravno z objektivni podatki, ampak bolj oglaševalskimi.
_________________
www.penzion-bohinj.si/akcija/ Smučarski paketi Vogel, Kobla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tim
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 17, 2009 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Koblo naj bi odprli konec tedna - vlečnico Kozji hrbet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Taša
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2009 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Mar 2008 3:16
Prispevkov: 14
Kraj: Ljubljana, Krško

včeri sonček , -14C, kozji hrbet.................fenomenalno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
march
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2009 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2009 10:17
Prispevkov: 15
Kraj: Polzela

Je bil kdo zdaj na Kobli?Koliko prog je že odprtih?
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 29, 2009 10:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Še vedno lahko govorimo v ednini (Kozji hrbet)

Ni čudno, da ni nič turistov v Bohinju in okolici. Kam pa naj gredo? Eni nimajo denarja (Kobla - zasneževanje), drugi ga imajo pa ne smejo (Vogel - zasneževanje).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 30, 2009 11:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ko pa preberem take novice (namreč da so na Kobli v enem tednu polarnega mraza uspeli pripraviti samo Kozji Hrbet), pa ne vem ali bi jokal ali bi se smejal. Počasi bom moral priznati, da Pohorci za slovenske razmere sploh niso slabi upravljalci smučišča ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kobla » Kobla - aktualne informacije
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB