Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Innerkrems

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Innerkrems « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2018 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Malo razglednic današnje 'spomladanske' sobote. Mraz še ni čisto popustil. Slovenskih smučarjev še nikoli ni bilo toliko tukaj, vsaj ob ob mojem obisku.




Matehanshöhe

Schönfeld


Slalom2000 je vedno najboljša proga zame, razen, če ni cela ledena, potem pa meni noge crknejo





Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 6:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Spet prekrasen sončen dan, malo več obiska kot včeraj, malenkost višja temperatura, o letošnji odlični pripravi prog pa je brezpredmetno govoriti.
Slovenskih gostov danes nič manj kot včeraj, je pa hecno, da so mi trije danes pravili, da so prišli ravno zaradi mojega včerajšnega poročila, dva sta bila prvič in kar navdušena. Upam, da se bo to prijetno malce odmaknjeno smučišče uspelo razviti in hkrati tudi obstati.




Pogled proti najboljšim progam v Innerkremsu


Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2018 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Res perfekten vikend, sneg je bil danes še nekoliko boljši kot včeraj. Za dopolnilo Agejevim pa slike, ki kažejo stanje prog ob 16h:







In še skok na zračno blazino:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Apr 03, 2018 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Krasen praznični ponedeljek je tudi v Innerkrems privabil lepo število smučarjev, tudi precej Slovencev. Toliko, da je bilo treba v špici dneva na štirisedežnici nekajkrat počakati par minut. Povsod drugod je bilo prazno, tudi na progah gneče seveda ni bilo.
Sneg je bil na zgornjem delu smučišča izvrsten, proti dnu nato postopoma vse trši in tekom dneva so proge postajale pravzaprav vse boljše.

Dopoldanske slike:





















Popoldan:















Naslednji teden žal ne bo več take zimske idile, zato je slik danes nekoliko več .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2018 12:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

tomi je napisal/a:





To sliko pa bo treba dat v arhiv - te vlečnice pa res še svoj živ dan nisem videl tako polne ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Apr 08, 2018 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Tudi upravljalci očitno niso hoteli pokvariti vtisa, zato so vlečnico naslednji dan zaprli. Tako kot tudi vse ostale, razen Slalom, pa tudi dvosedežnico. Ampak zame še vedno velja geslo KVALITETA PRED KVANTITETO, sploh v teh spomladanskih razmerah. Zato odločitev kam za vikend ni bila težka.

Prve vožnje sva opravila na progah 2 in 3, ki jih takoj zjutraj obsije sonce, ki je lepo zmehčalo sneg:











Spodnji del je sicer precej časa v senci, zato je bil trd, a ne betonski. Kasneje tudi na drugi strani betona ni bilo več, čeprav je predvsem v soboto sneg ostal trd vsaj do 13. ure. Danes opoldne:





Oba dneva so že ob 7h začeli s treningi, včeraj sta smuči testirali naši slalomistki, danes je bilo tekmovalcev precej več.



Tudi sicer je bil obisk danes precej večji, dopoldne je bilo kar živahno in je bilo nekajkrat treba počakati sedež ali dva. Popoldne nas je smučalo le malo, razmere so bile zgoraj kar dobre, spodaj pa prav perfektne. Sem že mislil, da sem na poti novega rekorda, pa nas je (zadnje tri smučarje) malo po 15. uri pričakalo neugodno presenečenje:



Tako sem se moral zadovoljiti z dobrimi 14000 višinci. Razmere spodaj pa res perfektne:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2019 8:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Kot je tomi napisal v temi od Goldecka, je bila glavna tema današnjega dne bežanje pred slovensko invazijo. Ko smo mi ob 7:30 šli skozi Karavanke, kolona še ni bila tako dolga, smo pa verjetno vseeno morali čakati kakih 5 minut.

Tudi sam sem najprej razmišljal o Goldecku, pa se mi je potem zdelo, da bo v Innerkremsu verjetno še manj ljudi. In jih je bilo res. Od devetih pa do malo pred deseto smo bili na štirisedežnici praktično sami (ampak res skoraj dobesedno sami, mogoče je bilo še kakih pet ljudi, kar malce čuden občutek). Proge kot ponavadi fenomenalne, kakšen centimeter nočnega putrčka na odlično zratrakiran naravni sneg. Potem se je nakapljalo malo ljudi, ampak še vedno zelo, zelo malo.

Tudi na dvosedi prijetno, sicer zaradi lege v spodnjem delu malo bolj grudasto. Obratovala je še vlečnica na desno stran gledano navzgor, tista najvišja pa žal ne, ne vem zakaj.

10/10!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2019 10:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Vikend se je začel bolj slabo, z oblačnim vremenom in močnim vetrom zaradi katerega niso zagnali štirisedežnice, na zgornji polovici proge ob dvosedežnici pa je bilo nekaj cm novega, lepljivega snega. A ob 11h je veter popustil, zagnali so štirisedežnico in posijalo je sonce. Novi sneg se je hitro zmešal s starim, kljub mehkemu snegu se proge niso razrile in smuka je bila prav dobra tudi popoldne.
Po jasni noči so bile v nedeljo razmere seveda drugačne, sneg je bil trd, a še bolj zimski, ne pomladansko betonski. Malo sem bil razočaran zaradi neteptane proge ob (danes nedelujoči) vlečnici Slalom, a vse ostalo je bilo super:











Po dveh vožnjah na drugo stran, obratovala je le desna vlečnica:





Spodaj je bilo že rahlo južno:





Ob 10h spet na Grünleitennock, osojna zgornja strmina je bila še zelo trda in zdrsana, spodaj pa super:





Vmes je bilo zanimivo pogledati tekmovanje vlečnih psov:







Še popoldanske slike, proge super, še posebej na delu, kjer so pospravili kole za tekmo:









Gneča? Verjetno ste jo registirali že ob ogledu slik .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2019 9:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Spet super vikend . Čeprav se je prejšnji dan že otoplilo, je bil sneg večinoma še suh, dobro utrjen, kasneje pa povrhu rahlo ojužen. Izpostaviti moram progo ob vlečnici Slalom, ki je sicer prejšnji večer niso poteptali, a je bila perfektna tudi pozno popoldne:







Današnje jutro se je začelo z rahlo utrujenostjo zaradi včerajšnjih presmučanih 15080 višinskih metrov, a jo je tak pogled hitro premagal :







Proge so bile ravno prav trde, sneg je bil večinoma še zimski. Le na vrhu je bil na vzhodno obrnjeni strmini sneg je južen, na zahodno pa betonski.

Worldskitest, v Innerkremsu testirajo turne smuči:







Sem malo pogledal, kako to poteka. Čeprav so vse smuči zgoraj črne in brez oznak, pa zaradi stranskih in drsne ploske le niso tako anonimne.

Obvoznica jutranjo betonske zgornje strmine, putrček :



Dvosedežnica ne obratuje več:



Razen zgornje strmine še popoldne dobra proga 2:



Pa še dve popoldanski sliki proge vikenda ob vlečnici slalom, ki je sicer obratovala le v soboto zjutraj:





Danes sem sicer presmučal nekoliko manj, kljub napovedanim nižjim temperaturam je sneg tekom dneva postal za odtenek bolj južen kot včeraj. Gneče seveda ni bilo, poleg domačinov so močno prevladovali Slovaki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 31, 2019 10:47 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Še tretji krasen vikend, tudi sicer praktično nič novega. Le današnja sprememba časa ni ustrezala, na prvih vožnjah je bilo še preveč sence in betona. Za zaključek sezone še dve poslovilni sliki:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 20, 2020 8:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Žal ne poročam z dneva lepe smuke, ampak samo delim s tistimi, ki še ne veste, da letos Blutige Alm baje sploh ne bo obratoval, bojda zaradi pomanjkanja denarja.

Nekako je spet videti, da Innerkrems ne bo več dolgo zdržal. Škoda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Sob Feb 01, 2020 11:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes na Innerkremsu precej žalostno. Šel sem predvsem zato, ker sem imel za porabiti eno karto, drugače se samo za štirisedežnico ne bi vozil tja. Kot sem napisal že zadnjič, sončna stran smučišča ne dela, pa tudi na delujočem delu smučišča atmosfera deluje dokaj resignirano in vse prej kot angažirano.

Najboljša točka dneva je bilo nedvomno dejstvo, da kot ponavadi ni bilo kaj dosti ljudi. Odprte so bolj ali manj vse proge, ki pripadajo štirisedi, z izjemo najbolj desnega dela zadnje strmine (gledano navzgor), ki je nepoteptan in že precej rjav. Očitno zaradi finančnih težav letos niso kaj preveč zasneževali, zato na nekaterih delih malo manjka snega, ampak vsaj kamnov ni bilo.

Podlaga je bila v znamenju zelo, zelo trdega betona, razen zgornjih tretjin prog, kjer je bil mehkejši naraven sneg. V spodnji tretjini se je hitro zdrsalo še bolj, tako rekoč do ledu (sklepam, da je na sneg enkrat pred kratkim padlo kar precej dežja, ker takega betona res že nekaj časa nisem videl). Z veleslalomkami bi še nekako šlo, pa sem jih nespametno pustil doma, tako da sem se vozil bolj previdno.

Na koncu je bil zaradi lepega vremena, dobre družbe in majhnega obiska popolnoma soliden dan, sama kakovost smučanja pa res ni bila kaj prida.


Nazadnje urejal/a JakaB Sre Feb 05, 2020 6:14 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2020 10:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


A mi lahko kdo pove kakšen je režim parkiranja v Innerkremsu? Predvsem me za avtodom zanima.
Hvala vnaprej.

Edit: nekje sem nekaj bral o plačljivih parkingih,...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2020 2:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Pet Mar 2006 22:18
Prispevkov: 1310
Kraj: Jesenice

Letošnjo sezono še nisem bil tam, spomladi je bilo tako:

glavno parkirišče je zaprto z rampo in plačljivo, a za dnevno parkiranje na blagajni pokažeš smučarsko karto in dobiš potrjen listek za izhod. Če bi prenočil, bi, po mojem razumevanju cenika, plačal 10€. Parking malo višje pri vlečnici je še brez rampe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2020 3:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 941


Hvala. Bom probal pa javim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 7 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Innerkrems
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB