Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Poletna sezona » Jadranje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Jadranje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Kje raje jadrate?
Jezero
19%
 19%  [ 6 ]
Morje
80%
 80%  [ 25 ]
Skupaj glasov : 31
Avtor Sporočilo
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2007 4:16 pm    Naslov sporočila: Jadranje Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

Napište o svojih izkušnjah z jadranjem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 9:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

A še noben ni nikoli jadral?
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros55
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 9:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2007 15:31
Prispevkov: 43
Kraj: Ljubljana

pumoje da jih ni lih velik, al pa da se s tem ne ukvarjajo resno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
rok__1
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 10:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Sep 2006 20:03
Prispevkov: 33


jast sem ze biu parkrat s fotrom in njegovimi prijatli
lani oktobra smo šli vse tja do grčije ponavadi plujemo z lastnisko jadrnico (lastnik je fotrov prijatel ) wauquiez 41 -pilot salon
morem pa powedat da mi je jadranje zelooo dober šport ki pa ponavadi zahteva zlooo vlko denara
pa še par slikic jadrnice:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zak
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 25, 2007 11:58 pm    Naslov sporočila: jadranje Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 23:15
Prispevkov: 128
Kraj: Prevalje

Jaz hodim ze 6 let jadrat na jadran v poletnem casu...kdor ise v jadranju adrenalin naj gre jadrat na zimsko burjo..kdor pa ise druzinsko oz. pocitnisko jadranje pa naj gr poleti...mislim pa da je zelo fajn sport jadranje vendar kot je ze zgoraj navedeno ja zelo drag sport.



L.P. zak
_________________
Letošnja sezona 07-08: 2xPetzen, 2xKoralpe, 1xPoseka, 1xKope, 1xOšven


http://freeride-ski.page.tl/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2007 10:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Sploh ni res, da je jadranje drag šport. Jaz sem imel že v srednji šoli svojo športno jadrnico zeto (tako manjšo, brez kabine). Tako jadrnico ali pa kak rabljen surf se da dobiti za 1000 ?. Vsekakor je športno jadranje ali deskanje cenejše od smučanja. Če je bilo mišljeno jadranje v potovalnih jadrnicah, to na jadranu itak v 90% ni šport ampak bolj turizem. Pa tudi to ni tako drago, da si ne bi mogel vsak privoščiti. V predsezoni ali posezoni (ko je jadranje najbolj smiselno - več vetra in manj ljudi) lahko spodobno jadrnico na last minute najameš za 100? na osebo na teden, najvišje cene za najdražje barke so do 300? na osebo, kar je še vedno bistveno ceneje od tedna smučanja. Večina jadralcev pa itak jadra na kakšnih prijateljevih barkah napol zastonj. Če se odločiš, da boš imel svojo družinsko jadrnico, je to seveda precej draga zadeva (ne samo nakup, tudi vzdrževanje in marina), ampak če stvar spet primerjam s smučanjem, to je tako, kot da bi rekel, da si moraš kupiti vikend v Kranjski gori (mnogi Slovenci imajo vikende na tujih smučiščih), da boš lahko smučal. Sam jadram 1-3x na leto, včasih z družino, včasih s kolegi, včasih pa poleti vlečem na morje en star surf. Takrat gotovo ni nobenega vetra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2007 4:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Jadranje je zelo drag šport. Sam treniram že od leta 2003 na najmanjši barki Optimistu. Sem zelo blizu reprezentance. Nov optimist stane okoli 300 jurčkov. Pa naj mi kdo reče d je pocen. Obleka za pozim stane 400 eurov...
Če je to za koga pocen pol pa....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2007 8:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

A jadraš na morju al na jezeru.
A si že bil na kaki regati v Velenju.
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zak
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2007 10:43 pm    Naslov sporočila: jadranje Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 23:15
Prispevkov: 128
Kraj: Prevalje

Jaz jadram povsod kjer je tekocina..Za info. tisti teden po prvem maju se organizira regata v kategoriji jadrnic MINI 12..Odvijala pa se bo kot se je ze lani na IVERCKEM JEZERU...



L.P. zak
_________________
Letošnja sezona 07-08: 2xPetzen, 2xKoralpe, 1xPoseka, 1xKope, 1xOšven


http://freeride-ski.page.tl/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2007 1:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

tim je napisal/a:
Jadranje je zelo drag šport. Sam treniram že od leta 2003 na najmanjši barki Optimistu. Sem zelo blizu reprezentance. Nov optimist stane okoli 300 jurčkov. Pa naj mi kdo reče d je pocen. Obleka za pozim stane 400 eurov...
Če je to za koga pocen pol pa....

Meni se zdi zelo poceni, ne samo v primerjavi s smučanjem, najbrž je še trening teka dražji. Kolikor jaz poznam jadranje, večina mularije jadra na klubskih optimistih in plačuje le neko uporabnino, ali pa še te ne. Tudi če si sam kupuješ novo barko, je ne rabiš menjati vsako leto (še profesionalci imajo isti čoln več let), ko presedlaš na kakšno večjo barko pa lahko staro prodaš. Če to primerjaš recimo s smučanjem, je zelo poceni. Če hočeš priti blizu reprezentanci rabiš kar nekaj parov novih smuči za vsako disciplino. Obleka za 400?!!! - škoda, da se ne da smučati v njej, ker je tako poceni. Za smučanje je potem še čuda stroškov z opremo: pancerji, čelade, očala, ščitniki, maže itd. Potem so tu še smučarske karte, da ne govorim, kam vse se je treba voziti na treninge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zak
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2007 3:57 pm    Naslov sporočila: ja ja Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2007 23:15
Prispevkov: 128
Kraj: Prevalje

Ja res,vsi imamo po svoje prav samo moramo zaj nekaj lociti a se zaj tu pogovarjamo za nek sport(jadranje,smucanje...) ki ga delamo profesionalno,polprofesionalno ali pa rekreativno...



L.P. zak
_________________
Letošnja sezona 07-08: 2xPetzen, 2xKoralpe, 1xPoseka, 1xKope, 1xOšven


http://freeride-ski.page.tl/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
GOLTEZAN
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2007 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Nov 2006 15:18
Prispevkov: 377
Kraj: Velenje

V Velenju je klub kjer je jadranje poceni. Za 21 evrov si lahko celo leto sposojaš surfe, jadrnice, kajake, kanuje,..
_________________
Sezona 08/09
Dolomiti 4x
Golte 34x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tim
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2007 9:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pet Jan 2007 22:49
Prispevkov: 799
Kraj: Birmingham, UK

Zame bi lahko rekli, da sem profesionalni jadralec. Letovšnjo leto računam na Slo reprezentanco. Kdo bo pa kupu jadra k stanjo kot nove solidne smučke? Če si profesionalec se jadro menja 2 krat letno. Pol je pa še prevoz na regate pa prenočišča, pa štartnine. Pol pa mislim, da pridemo tja kt pr smučarjih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2007 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


še zmeri je smučarija dražja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2007 10:01 am    Naslov sporočila: Re: ja ja Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

zak je napisal/a:
Ja res,vsi imamo po svoje prav samo moramo zaj nekaj lociti a se zaj tu pogovarjamo za nek sport(jadranje,smucanje...) ki ga delamo profesionalno,polprofesionalno ali pa rekreativno...



L.P. zak

Ja res je. Priznam, malo manipulacije. Če tekmovalne športe primerjamo s smučanjem, so vsi poceni, razen formule 1. Malo bolj ambiciozno ukvarjanje s katerimkoli športom je zelo drago, jadranje najbrž ni izjema, čeprav je v manjših jadralnih razredih po moje med cenejšimi. Bom dal za primer še stroške ambicioznega tekača rekreativca (ki se npr. na LM uvršča okoli 50. mesta). Superge vsaj 2x letno, različne za asfalt in brezpotje, morda še nepremočljive in gorske (300?), obleka (300?), prehranski dodatki (1000?, lahko tudi bistveno več), štartnina na 10 maratonih (300?), udeležba na tekaškem taboru (500?), udeležba na enem maratonu v tujini (NY, London...1000?). Potem so tu še praviloma stroški za kakšne lektrostimulacije ali masaže ob poškodbah, vsake 2 leti nov polar, lučka za nočni tek, tekalna steza doma...Vse skupaj pa je lahko tudi bistveno ceneje. Mene ukvarjanje s tekom stane kakih 300? na leto.

V prejšnjjih prispevkih sem hotel samo povedati, da ni nujno, da nas pogled na cenik jadrnic odvrne od jadranja, saj nam npr. za turistično jadranje med otoki ni potrebno kupiti barke za 200000?. Lahko si jo sposodimo, po možnosti na kakšen last-minute ali prijateljski način izven glavne sezone, ko je itak jadranje najlepše. V tem primeru nas bo teden jadranja stal kakšnih 400? na osebo, kar pa je že povsem primerljivo s tednom ležanja na plaži v avtokampu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 1 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Poletna sezona » Jadranje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB