Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Naslednja
 pancerji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
smučač
PrispevekObjavljeno: Sob Sep 23, 2006 8:50 pm    Naslov sporočila: pancerji Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


letos morm kupit pancerje, pa bi prosu za pomoč!
ker vem da imajo firme pancerje za določeno obliko noge, in da se oblika razlikuje od firme do firme, pa nimam časa da bi probu čist vse firme in jih v trgovini meu na nogi 20 minut, se obračam na vas.
oblika noge je naslednja: gleženj (dve kosti, ki sta ob strani) je precej razširjen, in tam sem imel pri vsakem pancerju dosedaj težave, zelo širok pa imam tudi del stopala kjer so blazinice (pred prsti).
sem dober rekreativec, vozim pa fischer race sc.

hvala za kakršenkoli komentar!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
belokranjec
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2006 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Sep 2006 13:13
Prispevkov: 18
Kraj: Semič

ne šparaj na pancarjih cena takega pancarja ki ga ti potrebuješ je okoli 40.000 vredu bi navedel kako dobro smučaš ali bi rad udoben pancar al pa kakšnega tekmovalnega. Jaz ti priporočam Headov pancar al pa salamonovega glej da ima pancar sistem za prilagajnje nogi mislim da je to pri salamonu w.
lp
_________________
HEAD + VOLKL =100% NAJBOLJŠE
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Lan__
PrispevekObjavljeno: Ned Sep 24, 2006 9:12 pm    Naslov sporočila: Re: pancerji Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

smučač je napisal/a:
letos morm kupit pancerje, pa bi prosu za pomoč!pa nimam časa da bi probu čist vse firme in jih v trgovini meu na nogi 20 minut, se obračam na vas.

Ok, tukaj si že naredil fatalno napako. Za noben model školjke pancarja ni garancije da ti bo pasal na nogo tako kot bi ti rad, oz. tako, da ti bo v njem res udobno. Če nimaš niti toliko časa, da se konkretno spraviš to probat in potestirat, potem se ti niti ne splača kupovat (glede na to da ti bo to večletna naložba). Če ti to ni vredno pol ure časa... (pa ne rečt da nikakor ne gre:P).
Kar se tiče posameznih firm ni nekih večjih razlik (v istih cenovnih rangih) - Nordica, Tehnica, Fischer (V položaj stopal, edini pancar na tržišču), Alpina itd..., tako da ti tudi denarna naložba narekuje nakup. Splača se ti malo več vložit v to zadevo, ker je pancar tudi ključnega pomena ( poleg znanja) za smučarijo, ker prenaša na smučko vse tvoje gibe.
Na netu maš firme, pa si približno poglej kaj posamezen model ponuja, trdote (ki naj ne bo prevelika), vse odvisno od tvojega znanja, tekmovalni pancar ti vsekakor odsvetujem, razen če si bil tekmovalec nekoč, ker tisti imajo flexa po 15 in tako dalje (vse odvisno od modela in zakaj je), kar ti bo pretrdo, širina školjke, turistični modeli so tu od 100mm in naprej, tekmovalni model je okoli 98mm (seveda se to razlikuje od firme do firme, so samo približki), materiali, dodatki, možnosti toplotne obdelave.
Možnosti rezervnih delov, klipsni, izmenljiva peta in sprednji del podplata (tista dva dela sta ponavadi izmenljiva plastika, ki se obrabi - hoja itd, to je dobro če gre menjat - boljša varnost med smučanjem (pravilen oklep vezi in napetost)).

Na koncu pa pride tako udobnost in lega na nogi. Ker je vsak človek edinstven na svoj način moraš to probat. Višina narta, širina stopala, oblika, vse to se razlikuje od človeka do človeka, tako kot se oblika školjke od pancarja do pancarja (firme) razlikuje.
Pancar na nogo, ga rahlo zapret in imet malo na nogi, vendar ne sedet ko lipov bog, hodit z njim naokoli. Po kakih 5h minutah ga zapreš malo bolj, in zopet ista zgodba. Vsekakor hodi in migaj, da daješ pritisk na stopalo, ki se ob pritisku razširi in lahko da te bo potem rob školjke tiščal, tako kot imam jaz pri vseh problem, ker imam široka stopala (problem pa je da se to pojavi šele pri daljšem miganju - obremenitvah in ekslopzivnem gibanju (slalom)).
Potem malo odpri klipsne, da se noga "spočije" jo razmigaš, potem pa zopet zapreš, tokrat do konca, tako kot bi imel med smučarijo. Da vidiš če ti ustreza, da te ne stiska, ne ustavi prekrvavitve itd...Noga ti ne sme plesat noter. Če narediš počep se noga ne sme premikat - prav tako se ne sme dvignit peta če se nagneš naprej, tako kot to delaš med smučarijo, vendar te ne sme tiščat oz. biti premajhen. S prsti moraš bit zmožen migat.

Pa še en nasvet, ne it tega probavat ob 8h zjutraj! Zakaj ne? Zato ker ti noga čez dan zateče malo, zaradi naporov in obremenitev in je takrat tudi malo širše stopalo. In če ti bo zjutraj ravno prav, boš imel ob 1h popoldan probleme:)
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
decko
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2006 10:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 21:58
Prispevkov: 36


Jst sem bil pred enakim problemom lani. Probal sem več al manj vse firme in na koncu sem se odloču za head in mi ni žal.
Edino kar je mene še vedno zebe v noge, samo za to ne krivim več pancerja ker sem ugotovil da mi verjetno stisne eno žilo in je noga manj prekrvavljena Če pozna kdo zdravilo za te težave se priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2006 11:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

Če veš kje te stiska, oz. tišči, potem ti je lahko rešitev širjenje pancarja. NI drago, pa tudi komplicirano ni preveč, je pa seveda odvisno če je to na takem mestu, kjer se da širit.
Drugače, če te pa samo zebe, pa misliš, da ni stiskanje krivo, imaš pa tudi možnost kupiti grelce za pancarje, ki jih imaš potem gor lahko tudi med samo smučarijo. Je pa to malo dražja rešitev, tako da se najprej pozanimaj za prvo možnost:) Raztegujejo ti jih pa v ski servisu - ne vem če v vsakem in povsod - vsekakor sepa prej prepričaj da vedo kako se to dela, ker če se preveč segreje lahko školjka poči oz se preveč deformira.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
belokranjec
PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2006 3:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Sep 2006 13:13
Prispevkov: 18
Kraj: Semič

jst mam tud headove pancarje in sem zelo zadovoljen z njimi jaz ti še enkrat predlagam head
_________________
HEAD + VOLKL =100% NAJBOLJŠE
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
smučač
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 01, 2006 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 22:56
Prispevkov: 76


aha, če sm prou razumu ima head najbolj prostorno školjko, za širok gleženj in stopalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
decko
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 01, 2006 8:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 21:58
Prispevkov: 36


Men se je zdela najbolj prostorna, mam pa tud široko nogo, prav tako jih je kupu kolega in je tud zadovoljen.

Mene pomoje stiska na zgornji strani stopala pod zaponkami, ker če jih odšponam je bolš, sam pol pa ni noga fiksna kar pa spet ni vredu. Tko da širjenje verjetno odpade in mi verjetno preostane samo še odpenjanje ko pridem na sedežnico
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lan__
PrispevekObjavljeno: Pon Okt 02, 2006 9:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uči se PLUŽIT
Uči se PLUŽIT

Pridružen/-a: Čet Jan 2005 21:48
Prispevkov: 144
Kraj: Maribor

To da si moras pancar odpet ko ne smucas je pa tako samoumnevno. Poglej kaj je prva stvar ( vzamimo res zgornji ekstrem), ki jo tekmovalec nardi ko v cilj pride (razen da smucko pred kamero za sponzore da:), pancare si odpre. Saj ja ni naravno da bos celi dan skakal okoli v nekem "stisnjenem zaporu" za noge???
Ne mores. Noga se more spočit pa nadihat malo.
_________________
Me, myself and I.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2006 1:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

To je logično samo če imaš tekmovalne pancerje, ki ti stiskajo nogo kot hudič. Rekreativni pancerji morajo biti taki, da ti ni treba stalno odpenjati klipsen, pa nogo vseeno še dobro držijo. Zato jaz odsvetujem tekmovalne pancerje, razen če res misliš tekmovati, pa ne zaradi cantinga, pač pa zaradi udobja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2006 2:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Jaz ponavadi, na zacetku ene 2-3 "fure" odpenjam pancarje takoj ko pridem v vrsto za seseznico, potem ko se mi noga navadi pa nic vec..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
paggy
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2006 8:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Freerider
Freerider

Pridružen/-a: Čet Okt 2005 22:14
Prispevkov: 201


Pancarje se po vsaki vožnji zmerom odpenja.
_________________
If you want to be good you have to crash. We crash a lot.
14/15 - 6x Mölltal, 4x Sportgastein, 2x Saalbach, 1x Kaprun, Višarje, Sorica, Obertaurn
12/13 - 9x Gastein, 8x Niseko, 3x Saalbach, Mölltal, 2x Obertauern, Krvavec 1x Rusutsu, Mt. Yotei, Sella Nevea, Vogel,
13/14: 11x Mölltal, 3x Saalbach, 1x Krvavec, Gastein, Katschberg, Sella Nevea, Ankogel, Višarje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
decko
PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2006 8:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Sep 2006 21:58
Prispevkov: 36


Jah, do zdej jih še nisem odpenju ko sem prišel v dolino, tudi teh mi ni treba ker so precej udobni (razn mraza ). Ne vem men se pač ne da vsakič odpenjat in zapenjat, še posebi ker si lepo hlače povlečem čez zgornji del.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gaj
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2006 10:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2005 11:45
Prispevkov: 589
Kraj: Ljubljana - Center

Super je tudi ko je vse zaledenelo in mrzlo, potem res rad odpenjam in zapenjam Drugace pa, po dveh ali treh voznjah imam prav potrebo po odpenjanju pancarja, potem pa nekako ne vec, nevem ali se noga navadi ali pa se samo meni neda..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
zelenec
PrispevekObjavljeno: Sre Okt 04, 2006 3:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
To je logično samo če imaš tekmovalne pancerje, ki ti stiskajo nogo kot hudič. Rekreativni pancerji morajo biti taki, da ti ni treba stalno odpenjati klipsen, pa nogo vseeno še dobro držijo. Zato jaz odsvetujem tekmovalne pancerje, razen če res misliš tekmovati, pa ne zaradi cantinga, pač pa zaradi udobja.


Tudi jaz imam v načrtu nakup novih pancarjev in sem glede tega zelo slabo informiran. Torej, mi lahko poveš, kateri so ti rekreativni modeli kakšen je cenovni razpon in kje jih kupim. Ali je tudi pri pancarjih podobno pravilo kot pri nakupu kolesa, da se dobro kolo nabavi v specializirani trgovini in ne v Hervisih, Interšportih in podobnem..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 53, 54, 55  Naslednja Stran 1 od 55

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » pancerji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB