Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Supermarket » Smuči ORION

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 Smuči ORION « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Munger
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2008 4:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2004 16:24
Prispevkov: 298


Stopi je napisal/a:

Res je, da je cena 199? brez vezi, a pri nakupu kompleta smuči in vezi dobiš 10% popust, tako da te recimo komplet smuči z vezmi Tyrolia do 110 kg in podložno ploščo (skupaj 31 mm stojne višine) pride 250?. Še zmeraj mislim, da je to zelo ugodno.

Kar pa se razprodaj tiče, je pa res, da lahko včasih dobiš res vrhunsko smučko za zelo nizko ceno, a velikokrat zelo znižajo le slabše modele, tiste najboljše pa le 20% ali 30%.

Citiram:
Atomic je proti Orionu gladko zgubil po rezultatih tega testa. Pa naj vsak sam presodi...

S tem kritiziraš enega najboljših demonstratorjev na svetu (Murovca), ki je bil 5x na Interskiju (takih je na svetu samo nekaj), pa naše bivše tekmovalce (Mlekuža, Šparovca, Hrovatovo), ki so smuči tako ocenili. A res misliš, da bi se pustili podkupiti, pa za neko neznano znamko zastaviti svoj ugled?


Za 250 konkretno se je dalo v Hervisu dobiti Elan SL.

Vsaka čast ljudem, ki so v smučariji že dali neke rezultate tudi na svetovnem nivoju. Vprašanje, če so le to res njihove ocene... Poglej, o testih imam tako nasploh slabo sliko, ker pač vem približno kako (v preveč primerih, ne pravim da vedno) zadeve potekajo v ozadju. Zato o tem ne bi več debatiral. Argumente okoli dotičnega testa sem pa tako že zapisal (cene z vezmi in brez in podobno) v prejšnjih sporočilih te teme in jih ne mislim ponavljati.

Bom poskusil te smuči enkrat, pa da sam vidim pri čem smo. In isto svetujem vsem, ki jih nameravajo kupiti. Kot svetujem vsem, ki nameravajo kupiti kakšne druge smuči, da najprej testirajo tiste. Samo ne se zanašati na pretirano hvalo v medijih in na forumih, ker lahko človeka takšna izkušnja kljub nizki ceni smuči (pre)drago stane. Če so dobre, se bodo prodajale, kot se prodajajo druge smuči, kljub nekaj višji ceni. Če ne pa se ne bodo, pa čeprav so poceni.
Sicer pa bi bil seveda vesel, če bi Orion na naš trg prinesel malo več konkurenčnosti. Ampak na živce mi pa gre, ko vidim, da nekdo prireja ali napačno interpretira dejstva. Zato sem se tudi tako razpisal. In zdaj sem povedal, kar sem želel, tako da bom nehal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
samokham
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 13, 2008 8:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Maj 2007 11:47
Prispevkov: 349


Enga lohk daš men ? Prvi sm reku !
_________________
www.khamikaze.net
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alesholc
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 06, 2008 2:48 pm    Naslov sporočila: orion Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 14:45
Prispevkov: 1


Spomladi sem slučajno, dobil na Pohorju na noge Orin Twin Cap smučko in moram jo pohvaliti, kot najboljšo smučko, ki sem jo imel na nogi. Smučam mislim, da kar dobro, raznovrstno in res je stabilna a hkrati zelo dinamična in vodljiva. Sprobal sem jo tudi v gnilcu.

Smučka je dobra, če dajo nanjo normalno garancijo, se ni bat za denar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sstad
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2009 10:06 pm    Naslov sporočila: Orion Space Carbon Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2009 21:46
Prispevkov: 2


Kupil sem smuči orion space carbon, dolžine 165 cm, radij 11,5m.
cena za smuči, vezi tyrolija sl110 in podložno ploščo, komplet z montažo je 190eur
Spletna stran www.endvatri.si

Danes sem smučal na smučišču stari vrh. Smuči moram zelo pohvaliti.
V zarezni tehniki se peljejo kot po tirnicah. Brez problema v južnem snegu, kot na poledeneli površini. Trdota smučke je odlična, brez problema saj imam 90kg, v zavoju sem pritisnil na robnik na max.
S smučmi se da narediti krateke ali dolge zavoje. Pri veliki hitrosti so stabilne (vse je odvisno od smučarja).
Prej sem vozil salomon crossmax v800, sedaj jih prodajam.

Tako da ljudje ne mečite stran po nepotrebnem denarja za drage smuči
da na njih piše atomic, salomon, elan, ......

Kaj vam pomaga dobra smučka če pa ne znajo smučat (nekateri), samo da imajo firmo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ant
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2009 11:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 0:06
Prispevkov: 60


Sumljivi odgovori: že dva zaporedna odgovora na temo orion smuči in od obeh je bil to prvi post Da ni to ena in ista oseba

no zdej si pa lahko pogledate zakaj stopi tako reklamira te smučke > očitno se je v prodajo vrgel: http://www.bolha.com/oglas2177273/vrhunske-smuci-orion-twin-cap

Sicer pa so sedaj cene res ugodne na tisti spletni strani. Mene zanima kje bi lahko smučke potestiral?

Zanima me tudi katere smučke se bolje primerjajo z speedwave 12, ali so to bolj Twin cap ali bolj Space Carbon? Glede na to, da sem visok 178cm bi bila najboljša izbira verjetno twin cap 162 oz carbon 165.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sstad
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 09, 2009 12:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2009 21:46
Prispevkov: 2


Jaz sem samo eden, registriral sem se včeraj. Nikogar ne vlečem za nos. Zakaj sem se odločil za orion space carbon.

Pred tremi tedni nazaj sem na smučišču Stari vrh testiral smuči
http://www.nordica.com/site/ski.php?site=1&lang=8&id=15
dolžine 155cm in radijem R11,5m. Velik sem 187cm, tako, da nisem imel težav z 155cm dolgimi smučmi. Bil sem tako navdušen da sem jih vozil celo uro. Samo previsoka cena za moj žep.

Hotel sem smučko z manjšim radijem, zelo imam rad kratke carving zavoje. Zato sem kupil smuči z manjšim radijem. Po strukturi je smučka enaka Orion twin cap, samo da imajo twin cap večji radij.

Še to, sem smučar ki brez problema smuča od 9 do 16 vmes pol ure za malico.

Za letos se je moja sezona končala, preveč otoplitve in posledica južen sneg.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ant
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 14, 2009 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 0:06
Prispevkov: 60


No lahko povem, da sem testiral Orion twin cap, in sicer 162 cm.

Smučka mi je bila na začetku dneva čudna in se je kar nisem mogel navaditi najbolje. Možno, da je bila kriva tudi podlaga, ki je bila popolnoma pomrznjena (sicer lepo poratrakirana).
Dobil sem občutek, da smučka ni za lenarjenje in počasno brezskrbno oddrsavanje, saj postane na nadrsanem snegu kar nestabilna, če jo ne pritisneš. Pokaže se šele pri hitri vožnji, kjer je pa potrebno kar delati.

Konec dneva sem bil že lepo navajen na smučko in se mi niti ni zdela tako napačna.

Vsekakor pa se ne more primerjati npr. z SW12, ki mi je bila na testu kot ulita in sem imel občutek stabilnosti in varnosti takoj ko sem stopil nanjo. Poleg tega je SW smučka, pri kateri ni potrebno toliko garati, da bi vozil stabilno in hitro. Navdušila me je v urci vožnje in čakam ugodno ponudbo, da jo kupim
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 Stran 4 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Supermarket » Smuči ORION
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB