Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Kope - aktualne informacije 2020/2021

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 Kope - aktualne informacije 2020/2021 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

JurijB je napisal/a:
Na njihovi internetni in FB strani je že en teden nov delovni čas, enako na snežnem telefonu.

http://kope.si/razmere

https://www.facebook.com/KOPE.si/photos/a.10157004713070310/10158887963255310/

https://snezni-telefon.si

Se pa strinjam, da bi lahko na blagajni imeli levo obvestilo nalepljeno čez sredinskega, kar pa seveda nebi spremenilo dejstva, da bi bil že v osnovi prepozen.

Zakaj bi morala tuja stran bit merilo za obratovanje slovenskih smučišč?

OK, glede na to da sem jaz našel dva spletna naslova kjer je pisalo da obratujejo od 9. do 16., ti pa tri take kjer je pisalo ob 8. do 15., priznam poraz z 2 : 3 . So pa kar hitro odreagirali in so zdaj tudi na cenikih (http://www.kope.si/ceniki-zima/) objavili:
Citiram:
Popoldanska smučarska vozovnica – velja vsak dan od 12:00 do 15:00 ure
Malo nerodno je samo to, da naprave čez teden obratujejo samo do 14. ure . Kakorkoli, tisto uro ko sem na Kope prišel prepozno, sem nadoknadil na Kopniku in Paherniku, kjer sem upošteval kaj je rekel žičko na Kaštivniku in smuko podaljšal do 13. ure.

Še vedno pa ne vem kaj bo v tistih dveh novih objektih nad spodnjo postajo Pungarta? Če bo v enem od njih lepa sodobna restavracija, bodo Kope imele to česar Mariborsko Pohorje še vedno ne premore ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 9:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Neuradno bo to apartmajska hiša.. (tudi evropska sredstva..)
LP Frenk
_________________
2019/2020
3 Saalbach, 14 Rogla
2020/2021
12 Rogla
2021/2022
13 Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 10:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Apartmajska hiša že ne bo.

Kaj je bilo prej tukaj? Sedaj bo isto, le lepše, večje, boljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 11, 2021 9:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


V kontejnerjih bojda prostor za reševalce, ki so prej bili v tisti majhni hiški ob bivši postaji vlečnice Pungart. Ta večja zadeva pa tudi mene bega, ker uradno sploh ni za najti gradbenega dovoljenja v evidencah .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2021 9:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Smučišče je še zadnjič v tej sezoni odprto:

Petek
• dnevna smuka: 08:00 - 15:00
• nočna smuka: 18:00 - 20:30
Sobota
• dnevna smuka: 08:00 - 15:00
• nočna smuka: 18:00 - 20:30
Nedelja
• dnevna smuka: 08:00 - 15:00

Vabljeni!
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 1:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

JurijB je napisal/a:
ledenko je napisal/a:
Za na Kope moraš parkirat na Patizanki, ker je Kaštivnik edina proga na Kopah, ki je obrnjena proti dolini. Vse ostalo je bolj za tekače, je pa zato ta strma na Kaštivniku odlična, po moje ena boljših prog na sončni strani alp.

Če misliš s tem črno je zaprta in v spodnjem delu še komaj prevozna + večkrat stoji spodaj policaj in veselo deli kazni.

Kaj ti pa napiše na kazen? Kolikor vem, se je pri nas še vedno dovoljeno sprehajati po gozdovih in hribih nasploh, če ni izrecno prepovedano. Zakaj potem tega ne bi smel pozimi. Je prepovedano samo navzdol ali tudi navzgor s turnimi' Kaj pa krpljanje? Hoja kar tako?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 4:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


marko je napisal/a:
JurijB je napisal/a:
ledenko je napisal/a:
Za na Kope moraš parkirat na Patizanki, ker je Kaštivnik edina proga na Kopah, ki je obrnjena proti dolini. Vse ostalo je bolj za tekače, je pa zato ta strma na Kaštivniku odlična, po moje ena boljših prog na sončni strani alp.

Če misliš s tem črno je zaprta in v spodnjem delu še komaj prevozna + večkrat stoji spodaj policaj in veselo deli kazni.

Kaj ti pa napiše na kazen? Kolikor vem, se je pri nas še vedno dovoljeno sprehajati po gozdovih in hribih nasploh, če ni izrecno prepovedano. Zakaj potem tega ne bi smel pozimi. Je prepovedano samo navzdol ali tudi navzgor s turnimi' Kaj pa krpljanje? Hoja kar tako?

No daj no; to so osnove: uporaba smučišča v času njegovega zaprtja je prepovedana - pika.
Enako velja za VSE aktivnosti na smučišču - tako je po Zakonu o varnosti na smučišču - 2.

Kaj se dogaja v realnem življenju pa je druga stvar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 31, 2021 8:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

JurijB je napisal/a:
No daj no; to so osnove: uporaba smučišča v času njegovega zaprtja je prepovedana - pika.
Enako velja za VSE aktivnosti na smučišču - tako je po Zakonu o varnosti na smučišču - 2.

Kaj se dogaja v realnem življenju pa je druga stvar.
Čakaj malo: potemtakem je prepovedano poleti po smučarski progi (ki je v tem času seveda zaprta) hodit peš na Pohorje ? Jaz sem vedno mislil, da je prepovedano pešačit po smučarski progi ko je ta odprta, ne pa ko je zaprta ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 7:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

JurijB je napisal/a:
marko je napisal/a:
JurijB je napisal/a:
ledenko je napisal/a:
Za na Kope moraš parkirat na Patizanki, ker je Kaštivnik edina proga na Kopah, ki je obrnjena proti dolini. Vse ostalo je bolj za tekače, je pa zato ta strma na Kaštivniku odlična, po moje ena boljših prog na sončni strani alp.

Če misliš s tem črno je zaprta in v spodnjem delu še komaj prevozna + večkrat stoji spodaj policaj in veselo deli kazni.

Kaj ti pa napiše na kazen? Kolikor vem, se je pri nas še vedno dovoljeno sprehajati po gozdovih in hribih nasploh, če ni izrecno prepovedano. Zakaj potem tega ne bi smel pozimi. Je prepovedano samo navzdol ali tudi navzgor s turnimi' Kaj pa krpljanje? Hoja kar tako?

No daj no; to so osnove: uporaba smučišča v času njegovega zaprtja je prepovedana - pika.
Enako velja za VSE aktivnosti na smučišču - tako je po Zakonu o varnosti na smučišču - 2.

Kaj se dogaja v realnem življenju pa je druga stvar.

Če sem prav razumel, gre za opuščeno smučišče in ne za smučarsko progo. Tudi ne gre za uporabo smučišča v času zaprtja ampak za uporabo bivšega smučišča v času obratovanja obstoječega smučišča. Nekako tako kot tisti uporabniki tega foruma, ki se s turnimi smučmi spuščajo po Kobli, Zatrniku, oziroma po stari Fiski v KG. Če so jih kaznovali po 6. točki 4. odstavka 23. člena (glej spodaj biser) bi moral smučar pač povedati, da ni smučal po smučišču in tako zakon os smučiščih ne velja.

Zato sem tudi napisal, da me zanima, če kdo ve, kaj napišejo na kazen, kaj je smučar kršil.

Aja, Miki uporaba smučišča izven časa obratovanja je po zakonu dovoljena le z dovoljenjem upravljavca, brez dovoljenja pa, če smučišče ni zasneženo in urejeno za smučanje (oba pogoja!!!). To se pravi, če ima smučišče dovoljenje za obratovanje za Kaštivnik 2 (v kar sumim, bom izbrskal) lahko progo zapre in si za smučanje po njej kaznovan. Lahko pa strogo po zakonu po njej smučaš izven obratovalnega časa brez dovoljenja upravljalca, ker smučišče ni urejeno. Malce nelogično, ampak tako piše v zakonu.

Biser zakona je pa določba: "smučarju je prepovedano smučati izven smučarskih prog in neteptanih smučarskih prog." Torej prepovedano turno smučanje BC tek na smučeh itd. Kazen je pa 100 do 500 evrov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 8:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Če je to vse res, da na koncu kaštivnika stoji policaj, ki kontrolira teh 5 smučarjev na dan in jim piše kazni, mi je prav fascinantno da noben ne kontrolira turne smučarje na najbolj vzhodnem delu Pohorja, kjer je res problem, zraven pa še pohodnike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 8:36 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


marko je napisal/a:

Če sem prav razumel, gre za opuščeno smučišče in ne za smučarsko progo. Tudi ne gre za uporabo smučišča v času zaprtja ampak za uporabo bivšega smučišča v času obratovanja obstoječega smučišča. Nekako tako kot tisti uporabniki tega foruma, ki se s turnimi smučmi spuščajo po Kobli, Zatrniku, oziroma po stari Fiski v KG. Če so jih kaznovali po 6. točki 4. odstavka 23. člena (glej spodaj biser) bi moral smučar pač povedati, da ni smučal po smučišču in tako zakon os smučiščih ne velja.

Zato sem tudi napisal, da me zanima, če kdo ve, kaj napišejo na kazen, kaj je smučar kršil.

Aja, Miki uporaba smučišča izven časa obratovanja je po zakonu dovoljena le z dovoljenjem upravljavca, brez dovoljenja pa, če smučišče ni zasneženo in urejeno za smučanje (oba pogoja!!!). To se pravi, če ima smučišče dovoljenje za obratovanje za Kaštivnik 2 (v kar sumim, bom izbrskal) lahko progo zapre in si za smučanje po njej kaznovan. Lahko pa strogo po zakonu po njej smučaš izven obratovalnega časa brez dovoljenja upravljalca, ker smučišče ni urejeno. Malce nelogično, ampak tako piše v zakonu.

Biser zakona je pa določba: "smučarju je prepovedano smučati izven smučarskih prog in neteptanih smučarskih prog." Torej prepovedano turno smučanje BC tek na smučeh itd. Kazen je pa 100 do 500 evrov.


Počasi - črni Kaštivnik očitno ni opuščeno smučišče, saj ga teptajo in na vrhu je zapora celo s trakom in ne zgolj s tablo, kar bi bilo dovolj. Kar pa se policaja tiče, pa je to "vaški posebnež", ki pač hodi gor zajebavat tako upravljalca, kot smučarje.

Generalno pa Zakon govori o smučanju po smučiščih, kar Kobla v tem trenutku ni, ne vem kako imajo na Zatrniku urejeno, tudi Zelenica ni, pa še kaj bi se našlo od "bivših" smučišč. Recimo stara fiska in Jonatan na MB-Pohorju pa sta del smučišča in strogo po Zakonu velja, da tam BREZ DOVOLJENJA upravljalca ne smeš nič v času obratovanja smučišča - torej v zimski sezoni. Drug pojem pa sta zaprto in odprto smučišče (na kratko ponoči/podnevi).
In zakaj zakon po tvoje "biserno" prepoveduje smučanje izven urejenih prog, oz. prog na splošno - ker zelo posplošeno povedano, smučišče niso samo proge in povezovalne poti, vendar še precej okolice zraven in na vsem tem je zate odgovoren upravljalec smučišča. Če Zakon nebi prepovedoval uporabe tega prostora (kar seveda nihče ne sankcionira - pustimo izjeme) bi se vsak "adrenalinc" tožil s smučiščem, ker se je poškodoval na "opuščeni" progi.

Turnega in prostega smučanja izven smučišč ne prepoveduje nihče, oz. ga lahko izjemoma specialni zakoni - recimo zakon o TNP - ne vem če ima to not.

@lenko: kolikor mi je znano so letos po spremembi pravil nadzorniki opozarjali in kontrolirali "turne karte" na Stadionu. Medtem jih na Piskru, in prav je tako, ni nihče gnjavil, ker je v spodnjem delu več kot dovolj prostora za varno vzpenjanje izven proge, mimo "Mitje" pač malo paziš, višje pa je spet prostor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Glej Jurij, tisto o opuščenem smučišču sem sklepal iz tvojega posta, da je spodaj komaj prevozna in sem si predstavljal napol preraščeno bivšo progo. Kakšno je točno stanje ne vem, ko sem bil nazadnje pred leti gor, ni bilo nobenih oznak, "proga" pa nevzdrževana. Po predpisih mora biti proga teptana ali pa označena, da gre za neteptano progo. Lahko pa je tudi zaprta. Na zemljevidih (starih) je proga še označena, novega na spletu ne morem odpreti. Jasno je, da v kolikor gre za običajno progo, ki jo upravitelj iz kakršnihkoli razlogov zapre, te lahko kaznujejo, če se voziš po njej v času obratovanja ali izven časa obratovanja.

Predpise pa je treba kar natančno brati. In mislim, da si naredil nekaj napak: Najprej za Kaštivnik 2 bom, kot sem rekel, preveril, ali ima smučišče sploh koncesijo. Če je nima (več) zanj velja povsem enako kot za kakšna druga opuščena smučišča. Kobla pa ima, če se ne motim celo podeljeno koncesijo, torej gre tam de jure za smučišče, samo brez delujočih sedežnic. Stara FIS v KG in sedežnica Zatrnik zanesljivo nista smučišče, za Pohorje ne vem. Če ni oznak, sta še vedno 2 možnosti (ni smučišče, upravitelj krši predpise)

Treba je tudi vedeti, kaj je smučišče: smučarske proge (namenjeno smučanju, označeno, ločeno od drugih površin …) in druge površine (vstopne in izstopne poti, površine za druge aktivnosti …), nikakor pa ne tudi neka okolica zraven, kot pišeš, na katerih bi bil odgovoren upravitelj. Če voziš po šumi zunaj smučišča lahko tožiš upravljavca ali pa župana, ampak praviloma bi moral tožbo izgubiti.

Zakon o smučiščih prepoveduje smučanje izven smučišč. Ni določeno, ali je to 1 meter 100 m ali 10 km izven smučišč. V skladu s tem zakonom je povsem vseeno, ali smučaš po travniku, ki meji s smučiščem Kope ali pa na turnem smuku iz Viševnika. Za oboje je predvidena kazen 100-500 evrov.

Naslednja zmota je, da je čas obratovanja zima. Čas obratovanja je takrat, ko smučišče obratuje npr. 9–16, kar je pomebna razlika, saj bi po tvojem tolmačenju lahko smučal po urejenih progah tudi ko žičnice že stojijo (npr. po sveže teptanih progah).

Smučanje izven urejenih in neteptanih prog prepoveduje 6. točka 4. odstavka 23. člena zakona o varnosti na smučiščih. Tisto, da velja samo za smučišča sem v prejšnjem postu napisal samo za izgovor, v resnici ni tako. Na primer zakon o varnosti v cestnem prometu tudi prepoveduje puščanje avtomobila na zelenici, kar ni cestni promet.

To da bi jaz menil, da je upravljavec odgovoren za okolico smučišča, pa ne vem, od kje si razbral. Upravljavec je odgovoren za smučišče in v zakonu točno piše, kaj to je (glej zgoraj, natančneje v zakonu).

To, da je prav, da ne gnjavijo turnih smučarjev, se mi zdi pa zgrešeno. Kot prvo, bi morali za uporabo smučišča nekaj plačati (par evrov). Sneg ni padel sam, se tudi ni sam poteptal in tudi za teren upravljavec plačuje koncesnino. Turni smučarji smučišče uporabljajo tako pri vzponu kot pri spustu. Še bolj moteči so pa tisti, ki se vzpenjajo pozno popoldne in spuščajo po koncu obratovanja smučišča po možnosti po že poteptanem smučišču. Te pa bi morali kaznovati z najvišjo možno kaznijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 11:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


marko je napisal/a:
Glej Jurij, tisto o opuščenem smučišču sem sklepal iz tvojega posta, da je spodaj komaj prevozna in sem si predstavljal napol preraščeno bivšo progo. Kakšno je točno stanje ne vem, ko sem bil nazadnje pred leti gor, ni bilo nobenih oznak, "proga" pa nevzdrževana. Po predpisih mora biti proga teptana ali pa označena, da gre za neteptano progo. Lahko pa je tudi zaprta. Na zemljevidih (starih) je proga še označena, novega na spletu ne morem odpreti. Jasno je, da v kolikor gre za običajno progo, ki jo upravitelj iz kakršnihkoli razlogov zapre, te lahko kaznujejo, če se voziš po njej v času obratovanja ali izven časa obratovanja.

Predpise pa je treba kar natančno brati. In mislim, da si naredil nekaj napak: Najprej za Kaštivnik 2 bom, kot sem rekel, preveril, ali ima smučišče sploh koncesijo. Če je nima (več) zanj velja povsem enako kot za kakšna druga opuščena smučišča. Kobla pa ima, če se ne motim celo podeljeno koncesijo, torej gre tam de jure za smučišče, samo brez delujočih sedežnic. Stara FIS v KG in sedežnica Zatrnik zanesljivo nista smučišče, za Pohorje ne vem. Če ni oznak, sta še vedno 2 možnosti (ni smučišče, upravitelj krši predpise)

Treba je tudi vedeti, kaj je smučišče: smučarske proge (namenjeno smučanju, označeno, ločeno od drugih površin …) in druge površine (vstopne in izstopne poti, površine za druge aktivnosti …), nikakor pa ne tudi neka okolica zraven, kot pišeš, na katerih bi bil odgovoren upravitelj. Če voziš po šumi zunaj smučišča lahko tožiš upravljavca ali pa župana, ampak praviloma bi moral tožbo izgubiti.

Zakon o smučiščih prepoveduje smučanje izven smučišč. Ni določeno, ali je to 1 meter 100 m ali 10 km izven smučišč. V skladu s tem zakonom je povsem vseeno, ali smučaš po travniku, ki meji s smučiščem Kope ali pa na turnem smuku iz Viševnika. Za oboje je predvidena kazen 100-500 evrov.

Naslednja zmota je, da je čas obratovanja zima. Čas obratovanja je takrat, ko smučišče obratuje npr. 9–16, kar je pomebna razlika, saj bi po tvojem tolmačenju lahko smučal po urejenih progah tudi ko žičnice že stojijo (npr. po sveže teptanih progah).

Smučanje izven urejenih in neteptanih prog prepoveduje 6. točka 4. odstavka 23. člena zakona o varnosti na smučiščih. Tisto, da velja samo za smučišča sem v prejšnjem postu napisal samo za izgovor, v resnici ni tako. Na primer zakon o varnosti v cestnem prometu tudi prepoveduje puščanje avtomobila na zelenici, kar ni cestni promet.

To da bi jaz menil, da je upravljavec odgovoren za okolico smučišča, pa ne vem, od kje si razbral. Upravljavec je odgovoren za smučišče in v zakonu točno piše, kaj to je (glej zgoraj, natančneje v zakonu).

To, da je prav, da ne gnjavijo turnih smučarjev, se mi zdi pa zgrešeno. Kot prvo, bi morali za uporabo smučišča nekaj plačati (par evrov). Sneg ni padel sam, se tudi ni sam poteptal in tudi za teren upravljavec plačuje koncesnino. Turni smučarji smučišče uporabljajo tako pri vzponu kot pri spustu. Še bolj moteči so pa tisti, ki se vzpenjajo pozno popoldne in spuščajo po koncu obratovanja smučišča po možnosti po že poteptanem smučišču. Te pa bi morali kaznovati z najvišjo možno kaznijo.


Oprosti malo si zamešal jabolka in krompir ali pa si slabo bral kar sem zapisal.

Glede zakona pa: samo primer - 23 člen govori o samoodgovornem ravnanju NA SMUČIŠČU.

In kje si lahko iz tega sklepal, da je opuščena proga: "Če misliš s tem črno je zaprta in v spodnjem delu še komaj prevozna + večkrat stoji spodaj policaj in veselo deli kazni" - govora je bilo o konkretnem stanju na progi zaradi pomanjkanja snega.

Obratovanje in odprtje smučišča ni enako.

Še enkrat in zadnjič ZVSMUČ-1 govori o smučiščih in ničemer drugem, območje smučišča in vplivno območje prog, povezovalnih poti in naprav, pa je opisano v obratovalnem dovoljenju.

Pa lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 12:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


marko je napisal/a:
To, da je prav, da ne gnjavijo turnih smučarjev, se mi zdi pa zgrešeno. Kot prvo, bi morali za uporabo smučišča nekaj plačati (par evrov). Sneg ni padel sam, se tudi ni sam poteptal in tudi za teren upravljavec plačuje koncesnino. Turni smučarji smučišče uporabljajo tako pri vzponu kot pri spustu. Še bolj moteči so pa tisti, ki se vzpenjajo pozno popoldne in spuščajo po koncu obratovanja smučišča po možnosti po že poteptanem smučišču. Te pa bi morali kaznovati z najvišjo možno kaznijo.


Debel podpis.

JurijB je napisal/a:
@lenko: kolikor mi je znano so letos po spremembi pravil nadzorniki opozarjali in kontrolirali "turne karte" na Stadionu.


Sem slučajno bil blizu parim nadzorom. Kontrolirali so še ob zadnjem spustu malo po 16. uri, potem več ni jebal nihče, niti vozniki teptalcev, ki so kasneje šli na delo. Nekaj jih je ob zaustavitvi reklo, da nimajo karte in so šli naprej. Kaj naj potem nadzornik naredi? Se igra rugby igralca? Potem pa turni smučar lepo po edini ratrakovi špuri dol...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
volki
PrispevekObjavljeno: Pet Apr 02, 2021 12:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pet Apr 2011 18:54
Prispevkov: 188
Kraj: Maribor

Če hočeš narediti red, ga lahko. Pred leti smo tudi mi v Dolomitih (Drei Zinnen) zjutraj pred odprtjem smučišča iz apartmaja gledali skupine turnih smučarjev, pa jih zdaj že nekaj časa ni, ker je tudi policija na progah prisotna ves čas odprtja smučišča in bi bilo verjetno takšno početje tudi sankcionirano
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Kope - aktualne informacije 2020/2021
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB