Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2020/2021

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2020/2021 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2021 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Bolj za hec kot za res sem si danes privoščil 3 ure poletne smuke na Pohorju. Razmere priporočam samo absolutnim mehkoljubom, malo me je spominjalo na prvomajsko smuko leta nazaj v Franciji. Gneče ni bilo nobene, zgleda da je še 'sive panterje' v glavnem minilo. Na Vzpenjači sem bil ob 8:35, torej 10 min pred začetkom obratovanja, in mislim da sem sedel v 4. kabini, za menoj pa je bila (zelo redka) vrsta do dna stopnic. Na progah pa tako:








Sneg se še kar nekako upira vročini (tu mislim na količino, ne na kakovost), obratovanje za vikend ne bi smelo biti vprašljivo, sploh ker se v soboto ohladi. Prihodnji teden mislim da bi ob nekoliko nižjih temperaturah tudi še nekako šlo skozi, upam da se ne uresniči kar je danes bilo slišati iz 'baba čula- baba rekla' virov, da s ponedeljkom mariborski del zapirajo. Naj ustavijo sedežnice, če že morajo, proge (vsaj Čopko) pa upam da urejajo dokler bo šlo, Vzpenjača itak mora obratovati vsak dan ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 26, 2021 6:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


OD PONEDELJKA DNEVNA SMUKA OD 8. DO 15. URE

V ponedeljek, 1. marca, na Pohorju prehajamo na spomladanski obratovalni čas. Tako bodo smučišča na Mariborskem Pohorju in Arehu od omenjenega dne odprta med 8. in 15. uro. Temu bomo prilagodili tudi obratovalni čas žičnic, blagajn in smučarskega avtobusa.

To soboto in nedeljo bosta na relaciji Bellevue–Areh vozila dva smučarska avtobusa, zatem pa od 1. marca do nadaljnjega eden. ❗ Od ponedeljka bo imel prvi odhod z Bellevueja ob 8. uri, zadnji povratek z Areha pa ob 15.15.

Obseg odprtih prog na Mariborskem Pohorju in Arehu od prihodnjega tedna bo odvisen od snežnih razmer. ℹ️ O spremembah vas bomo obvestili. #VisitPohorje Visit Maribor
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 11:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

miki je napisal/a:
Prihodnji teden mislim da bi ob nekoliko nižjih temperaturah tudi še nekako šlo skozi, upam da se ne uresniči kar je danes bilo slišati iz 'baba čula- baba rekla' virov, da s ponedeljkom mariborski del zapirajo. Naj ustavijo sedežnice, če že morajo, proge (vsaj Čopko) pa upam da urejajo dokler bo šlo, Vzpenjača itak mora obratovati vsak dan ...

Zgleda da so me aftobusarji uslišali :

Citiram:
Na Pohorju bomo v ponedeljek, 1. marca, nekoliko prilagodili obseg obratovanja glede na snežne razmere in število obiskovalcev. Tako bodo na mariborskem sektorju od jutri v pogonu krožna kabinska žičnica, Bejbika 1 + 2 in Sleme, na areškem delu pa Ruška, Areh in Pisker.

Do nadaljnjega bo na Mariborskem Pohorju še moč smučati do doline po Čopovi progi in Snežnem stadionu. Odprta bosta ostala tako dolgo, dokler bo stanje prog omogočalo varno smuko.

_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 2:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


V soboto sem celoten dan preživel na Areškem delu. Pogoji glede na to, da je bil celoten teden zelo topel zelo dobri. Sploh na Ruški je bila podlaga zares odlična in je zdržala čisto do 16. ure. Pisker je bil načet nekoliko prej ampak je bilo tudi spodobno. Ob nizkih temperaturah in pravem vremenu se letos gor absolutno še vrnem.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smucar2000
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 2:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2021 14:28
Prispevkov: 6


Pozdravljeni,
zanima me, koliko je hoje od stadiona do gondole.
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gapi99
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 2:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2020 21:31
Prispevkov: 10


Jaz bi rekel, da približno okoli 2-3 minute z normalnim tempom. Meni osebno ta pot ne predstavlja nobenih težav, tudi večina poti poteka navzdol.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 8:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Pa le pohiteti, ker proga z najmodernejšim sistemom zasneževanja daleč naokoli, z vrhunskim snegom dva dni na leto, od bogov poslanih topov, ne bo več vzdržala dolgo.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 8:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


V tem trenutku je pa res nesmisel smucat spodaj, ko pa so visje na pohorju pogoji zelo dobri.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2021 8:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


DNEVNA VOZOVNICA OB DELAVNIKIH ZA CENO TRIURNE

V torek, 2. marca, na Pohorju uvajamo nekaj dodatnih sprememb, ki jih narekujejo trenutne razmere na smučišču. Do nadaljnjega bo na Mariborskem Pohorju še vedno moč smučati do doline po Čopovi progi in Snežnem stadionu, pri čemer pa bo od jutri obratovala samo še krožna kabinska žičnica.

❗️ Ob tem vas obveščamo, da bosta v sredo in četrtek na območju Poštele potekali tekmi FIS, zato bo smučišče na mariborskem delu zaprto za rekreativce. Omenjena dneva bo tako smuka mogoča izključno na Arehu, kjer bodo še naprej v pogonu Ruška, Areška in Pisker. Dostop z Bellevueja na Areh je zagotovljen s smučarskim avtobusom.

Glede na prilagojen obseg delujočih žičnic smo se odločili, da bodo dnevne smučarske vozovnice od torka naprej ob delavnikih na voljo po cenah triurnih vozovnic. To pomeni, da bo celodnevna smuka za odrasle stala 26 €, za mladino, študente in seniorje 23 ter za otroke in invalide 17 €. ℹ O ponudbi za vikend vas bomo še obvestili. #VisitPohorje Visit Maribor
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Za 8. marec vse ženske smučajo brezplačno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 05, 2021 9:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


In še to, da na progi z najmodernejšim sistemom zasneževanja ni več mogoča smuka, na progi s 30 let starim sistemom na zdravo pohorsko pamet, in ne z italjansko logiko, pa je še vedno mogoča smuka v dolino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 05, 2021 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


@Lenko,

Maribor je dovolj blizu naših koncev, da včasih koga dol pošljemo in porihta genetiko. Italija nam je žal predaleč in rezultati so vidni tudi iz helikopterja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 06, 2021 10:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Eden najboljših smučarskih dnevov sezone danes na Pohorju; za začetek nekajkrat po Čopki v dolino:






Potem premik z busom na Pisker:




Na Arehu je na betonski podlagi nekaj cm novega snega, kljub temu pa je strmina na Piskru bistveno bolj ledena kot proga v dolino (kjer je včeraj deževalo). Kako jim to uspe, mi je uganka. Povrhu je okoli 11 crknila Cojzarica, zato so se slabo uro otroci in začetniki, ki bi sicer smučali zgoraj kjer je sneg boljši, hočeš - nočeš mučili po omenjeni drsalnici . Tudi preparacija je bila na Piskru recimo avstrijska (= solidna, ampak z opaznimi valovi med 'špurami'), na progi v dolino pa kar dolomitska. Čakanje na sedežnici ni bilo omembe vredno, ko je bilo najbolj polno smo počakali 4 - 5 sedežev.

Vzhodna Cojzarica je bila kar dolgo zaprta zaradi treninga, je bila pa zato toliko lepša ko so jo odprli (kot ni težko opaziti, tukaj Cojzarica ne dela):


Ko so vlečnico uspeli popraviti, sem se proti svoji navadi celo nekajkrat peljal z njo, da mi ni bilo treba tolikokrat smučati po drsalnici na Piskru:


Malo po dvanajsti pa nazaj na Belvi, proga dneva. Tudi še ob enih je za odtenek spuščalo samo okoli Luke in na Trikotni Jasi, vsi strmi deli so bili trdi, ampak ne ledeni:


Dvakrat po zaprtem Stadionu sem si tudi privoščil, ampak kombinacija neteptano + trdo mi ni najbolj sedla. Čez nekaj dni, ko bo sneg čez dan spuščal, bo boljše :



_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2021 8:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Miki, prav zarad tvojega poročila sem se danes namesto z avtom do vrha, zapeljal le do spodnje postaje vzpenjače in prvi dve uri in pol preživel na popolni podlagi na mariborskem delu. Kasneje sem se odpravil še na Pisker, proge so zdržale do konca, še ob 15:40 ko sem se peljal do spodnje postaje gondole sem neizmerno užival. Najboljši smučarski dan letos zagotovo.

Ps. jutri ženske smučajo brezplačno tak da akcija, peljat jo smučat ker zna bit spet popolno.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TitanX
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 09, 2021 12:00 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Mar 2021 23:17
Prispevkov: 4
Kraj: Maribor

Po nekaj časa sem se tudi jaz odločil da se vključim v forum.
Danes so dame dobile zares odlično smuko, sploh mariborska stran je bila zares dobra. Po nekaj furah sem se odločil za premik na Areh z avtobusom, kar je bila napaka dneva. Piskrova strmina je bila predsej zdrsana, in ni bilo ravno fajn, tako da sem se takoj vrnil na mariborki del, ki je bil tudi ob 11ih za prste polizat. Se vidi da prihaja pomlad, pohorci so demontirali vlečke na Bolfenku in po bike parku so se sprehajali fantje z lopatami. Čopka odlično drži, kritičnih je le prvih 100metrov in pa sploh odcep za čopko je bil konec dneva zvožen do zemlje. Pomoje bi lahko pohorci malo natiščali snega iz spodnjega dela poštele glede na to da je letos verjetno več ne mislijo zaganjat. Na mariborskem delu pa zares, sanjska smuka do doline, na bejbiki in slemenu sicer malo mokro proti popoldnevu drugače pa odlično.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Naslednja Stran 15 od 17

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - aktualne informacije 2020/2021
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB