Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2020/2021

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Vogel - aktualne informacije 2020/2021 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2021 10:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Kolk se je kej čakal na napravah?
Sem 4 dni v bohinju, sam me mal mineva it na Vogel v tako gužvo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2021 12:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

cresh težko rečem, jaz sem se kar izognu vrstam, ampak mislim da tam nekje 10 min, lahko da tudi več.
Pridi zgodaj zjutraj (jaz 7:20), do 10 ure še gre (Šija, Zadnji vogel), potem pa po žagarju, če bo še zaprt, je kar fajn. Med največjo gnečo sem vozil po žagarju, na gondolo se ni prav veliko čakalo (s prvo ali drugo gondolo), edino potem na štirisedežnici sem se mal vrival, ker je bila vrsta zelo visoko v hrib in tud s smukom nisi prišel gor na začetek . Ob 13 uri sem šel na malico, potem je bil pa Zadnji vogel dokaj prazen, tudi občasno direktno na sedežnico. samo pa razrito, mene niti ni motilo, samo da sem lahko vozil po prazni progi. Na Šiji, Kratkem plazu in Orlovih glavah pa so vrste tudi popoldne kar dolge. Mal improviziraj, sam nasmučat se pa v takem ravno ne moraš hehe, jaz grem zato, ker mi je tu daleč najboljši ambient v SLO.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukke
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 24, 2021 1:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Sep 2010 16:20
Prispevkov: 84


Koliko ljudi peljejo skupaj v gondoli? So kakšne omejitve ali vozi polna?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2021 10:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

lukke mislim, da 40 potnikov, gondola ni prav problematična, razen zjutraj, pa do cca 10,11 ure, ko pride preveć smučarjev naenkrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 26, 2021 7:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes malo manj obiska, kot ob mojem zadnjem smučanju tu, timing prihoda skoraj vseh pa za cca 1 uro prej. Gondola je ob mojem prihodu nekje malo pred 7 uro že obratovala, ali pa zelo kmalu. na srečo sem parkiral že takoj za ovinkom, ki gre navzdol-blizu. Na zgornji postaji gondole sem bil že pred 8 uro, vrsta za sedežnico Orlove glave pa je bila že formirana, noro.
Sneg danes precej boljši, kot v torek. Proga iz Šije v Zadnji vogel ob 14 uri še povsem dopoldanska, torej relativno trda. Žagarjev graben zaprt, zjutraj ob cca 10:30 še rebrca, brez kamnov, potem so le pogledali ven ali pa se prikotalili iz brega. Zadnji ravni del pa ima vedno več kamnitih delov, zjutraj ledene plošče, ni še krize, vendar kakšen poseben užitek ni več tole, zato tudi ni veliko smučarjev spodaj za na gondolo.
Žičkoti se tukaj zelo trudijo, jih moram pohvaliti, tud prijazni so, znajo bit tud zgovorni. Še dva dni počitniščke norije, potem upam, da bo bolj umirjeno.
V sredo je bila menda inšpekcija, in so morali zmanjšat število potnikov na 11, kaj je pomenilo, da so rabili ljudje dve ure ali več, da so sploh prišli na smučišče. Posledično je ograjena zunanja terasa v Viharniku, urejena vrsta za na sedežnico v stilu Gardalanda itd.
Ambient meni še vedno prekrasen, veseli, srečni smučarji, sončno in toplo vreme, tudi otročki dajo prelep občutek. Ko bodo v ponedeljek odprte terase v lokalih še bolje.

Nekaj slikovnega gradiva




Kaj pa je tole?


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2021 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Spet na Vogelsteinu, prekrasen sončen dan, odličen sneg, primerne temperature, sproščeni smučarji in prekrasen ambient. Danes kar nekaj obiska, ampak še vedno precej manj kot v počitniški noriji.
Žagarjev graben uradno zaprt, tudi ne poratrakiran, spodaj komajda prevozen, škoda smučk, pa še v senci je večino poti.
Danes sem bil zgoraj malo čez osmo uro, odhod z gonolo pa šele ob pol petih, sem si kar vzel čas .



Park je odprt, dečki so lepo uživali danes

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JakaB
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2021 8:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Feb 2012 18:16
Prispevkov: 362


Danes kar v stilu Ageovih poročil. Zjutraj ob 8.20 še prostor na prvem makadamskem parkingu za ovinkom, kjer cesta zavije navzdol. V vrsti za karte pet ljudi, na gondolo čisto nič čakanja, na žičnicah čez dan pa potem tudi ne. Edina manjša vrsta se je okrog pol dveh naredila za gondolo za v dolino, ampak smo tudi brez težav prišli na prvo.

Sneg na progah super, zdrsalo se je le na ožini proti Zadnjemu Voglu. 10/10 skratka, res priporočam obisk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 07, 2021 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Spet na Voglu, ambient danes prekrasen zaradi novozapadlega snega. Gneča kar precejšna, je bila pa v času počitnic vseeno večja. Spet je bil potreben prihod ob 7 uri, ali vsaj do 7:30. Za tem so se naredile vrste, tako na blagajni, kot vrsta za gondolo. Do 11 ure se je dalo lepo smučati, potem so se počasi naredile večje vrste pred žičnicami in gneča na nekaterih progah.
Vseeno lep smučarski dan, zjutraj z nizkimi temperaturami, ki so se opoldne dvignile, popodne po 14 uri se je spet začelo hladiti.
Sneg pa fenomenalen, kako dene škripanje pod smučko, takoj veš to je to. Zjutraj je bil še nekoliko mehak na površini. Ker je sneg naraven, ne pride do ledenih plošč, samo na posameznih mestih je bilo zdrsano, meni so robniki lepo držali tudi tu.
Pri vožnji domov je na Bledu je nastal prometni zastoj, tako da sem šel zadaj okoli Bleda, mislim da je bilo kar za čakati, vsaj na telefonu je kazalo rdeče do Lesc.




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stankolovski
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 4:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Jan 2021 11:17
Prispevkov: 7


Od kdaj do kdaj (ura) pa je odprto smucisce Vogel v teh casih? Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 10, 2021 5:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes na dopoldanski, neka slutnja, da bo lepo vreme samo do 13 ure, me je prepričala, da sem prvič v življenju vzel dopoldansko karto. In res malo po 13 uri se je nebo zaprlo, tako da sem pol ure gor pri Viharniku pred odhodom malical v oblačnem.
Sneg še vedno v odličnem stanju, temperature kar zimske, posebej na vetru izpostavljeni sedežnici Šija si se fajn premrazil, se mi zdi da se nas je kar nekaj premalo obleklo. Lepa smuka danes, ker dosti fur, ni bilo preveč smučarjev na progah, uživancija. Smučarjev je bilo sicer danes kar nekaj, za lažjo predstavo, spodnje parkirišče se tudi malenkost napolnilo.
Prišel nekaj čez 7:30, vrste za nakup kart in gondolo ni bilo. Sedežnica Orlove glave je danes začela delovati ravno, ko sva prispela na zgornjo postajo in se spustila po Brunarici cca ob 8:10, ostale zgornje žićnice pa ob 8:30.
Stankolovski, na smućišču zaženejo naprave odvisno od dneva, danes je bilo tako, ob vikendih tudi pred 7 uro štartajo z gondolo in posledično kmalu z zgornjimi žičnicami, v glavnem se prilagajajo razmeram.
V nedeljo sva prišla ob 7 uri, pa je bila že lepa vrsta na blagajni in gondoli. Od tenbe je odvisno kaj si želiš. Verjetno bo vedno manj željnih smuke, sploh zdaj, ko kaže na daljše poslabšanje vremena.

Še nekaj utrinkov današnjega dne (osmi smučarski dan na Voglu to sezono, nikoli si nisem mislil, da se bo to kdaj zgodilo, pa še ni konec sezone)






Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 13, 2021 3:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Danes zaradi vremenske napovedi samo na dopoldanski, prihod na srečo zelo zgodaj, tako da sva smučala že pred osmo uro. Neugoden sneg že zjutraj, včeraj naj bi rosilo na smučišču, tako da je bil sneg malo podoben zmrznjeni vodi, ni bilo zelo hudo. Proga iz Šije pa že na meji betonske. Najslabše snežne razmere to sezono, vsaj zame. Pozneje, ko se je otoplilo in proge zvozile pa je bilo že kar prijetno, če se ne bi začeli kopičiti oblaki in vedno bolj zapirati nebo. Po 10 uri so bili ti že precej gosti, ampak do 11:30 se je sonček še prebijal na proge. Na Šiji je začelo pihati, na vrh se je vsedel oblak, tako da so sedežnico zaprli nekaj pred enajsto. Ob 12 uri sem počasi obupal, veter je ojačal, vedno bolj je bilo nebo zaprto z oblaki, sem rajši odšel na malico, potem pa kar z gondolo dol in domov. V dolini Save bohinjke pa relativno sončno, zgoraj pa druga zgodba. Danes nekaj Italijanov na smučišču, reveži morajo zdaj že k nam, hihi. Še to, gneče pa ni bilo.
Mešani občutki, kaj naj rečem, v visokogorju na svežem zraku sem pa le bil.




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 19, 2021 1:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


A kdo ve zakaj Zadnji ne dela? Ni vetra, nič. Šija dela. Že cel teden.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 20, 2021 8:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Sicer ne vem nič a vrjetno gre spet za napako na motorju. Ponavadi traja kakšen teden da porihtajo.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 22, 2021 9:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Zadnji vogel spet obratuje. Smuka pa od zdaj naprej po predprodajnih cenah.
- odrasli: 26,5€ (1-dnevna vozovnica) in 21€ poldnevna vozovnica;

- mladi in seniorji: 22€ (1-dnevena vozovnica) in 17€ poldnevna vozovnica;

- otroci do 14,99 leta v spremstvu staršev smučajo brezplačno.

Brezplačno testiranje na Covid v domu J. Ažmana: vsak torek, petek, soboto in nedeljo: od 7:00 do 10:00
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Age
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2021 8:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2007 11:51
Prispevkov: 695
Kraj: Ljubljana

Čudovit smučarski dan, perfektna snežna podlaga, maloštevilni obiskovalci, zjutraj sončno, mrzlo in nekaj vetra, od 11 ure naprej vedno več oblačnosti, ki pa ni motila preveč, vidjivost je bila še vedno dobra. Tudi veter se je polegel in temperature so narasle, na prisojnih progah se je rahlo ojužilo, ravno prav.
Vedno več Italijanov smuča tukaj, predvsem naši zamejci, srečal sem tudi avstrijske zamejce, vsi so kar precej navdušeni nad celotnim ambientom.
Tudi nove diskontne cene za smučanje ne motijo preveč hihi.

Spet imam ogromno slikovnega gradiva, upam da to ne moti preveč.













Zadnji vogel ZADNJA

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Vogel » Vogel - aktualne informacije 2020/2021
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB