Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Kanin - aktualne informacije 2019/2020

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Naslednja
 Kanin - aktualne informacije 2019/2020 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
winni
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 5:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 19:37
Prispevkov: 145


Kaj res nimate kaj drugega delat kot čakat v vrsti za Kanin kjer je šansa da ne bo nič 70/30?

A če da država 50 milijonov, bo pol rešeno tole z vetrom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Pon Maj 25, 2020 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Bo rešeno, na vrh se boš pripeljal in čakal na zgornji postaji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 26, 2020 1:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


winni je napisal/a:
Kaj res nimate kaj drugega delat kot čakat v vrsti za Kanin?


Winni na tvoje vprašanje ali je vredno čakat v vrsti ti najbolje odgovori današnji članek v Večeru z naslovom "Pomlad na Kaninu: Smučanja in seksa ni nikoli preveč" povezava do članka
Sproščeno vzdušje in visokogorsko doživetje v spomladanskem soncu so razlogi zakaj je vredno počakati
Več kot 800 jih je uživalo v petek in soboto.















Vir slik


Ker ne maraš čakanja bi bila zate najbolje, da se na Kanin pripelješ helikopterjem. V petih minutah si na vrhu Kanina Tudi ekipa iz 24ur se je odpravila na Kanin s heliskijem in pri tem naredila to video reportažo Povezava do reportaže

Tako pa izgleda v sliki









Vir slik
Matic Klanšek in Luka Podlogar

Pa ne pozabi poročat tukaj na forumu kako si se imel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 26, 2020 7:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


V čem je hec "heli ski", ki te pripelje iz doline na smučišče?
Morda se v Wengnu kdo pripelje na start smuka z helikopterjem, drugače so pa heli prevozi navadno namenjeni za turne spuste iz "neobljudenih" vrhov.

Tak prevoz bo vsekakor posebnost Kanina, morda pozitivna. Ne vem kako imajo urejeno Italijani, v Avstriji je heli ski dovoljen le v osrčju Vorarlberga, kjer imajo določenih nekaj vrhov na katere jim je dovoljeno spustiti "avanturiste". in posel jim dobro gre. Če ne vozi turistov, pa meče bombice in sproža plazove.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Tor Maj 26, 2020 8:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


Pri heli-skiju se vedno spomnim na pokojnega prijatelja Sandija: pripičimo s Padona dol na Passo Fedaia in tam stoji helikopter ter vabi na heliski na Marmolado (zadnja leta tega ne opažam več, verjetno so ukinili).
Sandi zapelje k helikopterju in se zmeni za polet, mi pa dalje dol na gondolo v Malga Ciapela. Čez pol ure smo se srečali, ko je pristal 30m od proge na vrhu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2020 1:19 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


Heliskiing izvaja podjetje Flaycom, ki je v lasti Ivana Kralja, ki je hkrati tudi družbenik v podjetju Aviofun, ki upravlja z bovškim letališčem in izvaja letalske polete. Naj bi pa bil heliskiing v zimski sezoni v stalni ponudbi in to ne samo za prevoze na Kanin ampak tudi za prevoze na okoliške hribe za turne spuste iz "neobljudenih" vrhov. Nekaj navdušencev se bo sigurno našlo, ker cena ni ravno pretirana.

Kolikor se jaz spomnim se je prvi heliskiing na Kaninu izvedel že leta 2014, ko Kanin ni obratoval. Tu sem našel promocijski spot te avanture.

https://www.youtube.com/watch?v=5gbO6M9QPOQ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2020 12:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


POMEMBNO!



ZADNJI SMUČARSKI VIKEND NA KANINU :



Četrtek, 28.5.2020,

petek, 29.5.2020,

sobota, 30.5.2020 in

nedelja, 31.5.2020.



Urnik obratovanja:

Prva gondola na Kanin ob 07:30 uri, zadnja gondola na Kanin ob 14:00 uri, zadnja gondola v dolino ob 16:00 uri.



Urnik blagajne:

od 07:00 do 17:00.



Odprte proge:

Prevala, Sedlo in Podi, od 08:30 do 13:00

Vir. Spletna stran
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Sre Maj 27, 2020 12:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Wca z Bca je napisal/a:

Kolikor se jaz spomnim se je prvi heliskiing na Kaninu izvedel že leta 2014, ko Kanin ni obratoval. Tu sem našel promocijski spot te avanture.

https://www.youtube.com/watch?v=5gbO6M9QPOQ


Bolj kot gledam ta posnetek, bolj imam občutek da je ta polet opravljajo drugo podjetje Flycom, ki ima sedež v Žirovnici.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JurijB
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 2:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 17:15
Prispevkov: 942


JurijB je napisal/a:

Je pa kolega včeraj smučal in so mu bojda tako off the record rekli, da bo naslednji vikend očitno zadnji.

Včasih so me Nostradamus klicali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


Gre za isto podjetje. Flaycom je leta 2019 kupil Ivan Kralj, ga preimenoval v FLYCOM Aviation d.o.o. in sedež podjetja prenesel iz Žirovnice na Dolenjsko(Brusnice). Je pa poleg Flycoma kupil še hangar v Lescah in 50% delež v Aviofunu, ki upravlja bovško letališče in naj bi v oktobru začeli z gradnjo hotela za padalce.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Tantadruj
PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 9:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Feb 2019 12:19
Prispevkov: 53


Wca...potrudi se in navedi resnične podatke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Pet Maj 29, 2020 11:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


Kateri podatek ni resničen?

Podatki o potjetju Flycom
https://www.companywall.si/podjetje/flycom-aviation-doo/MM5KTXp0/osnovno


Podatki o prevzemu Flycoma in vstopu v podjetje Aviofun pa si lahko preberš tukaj
https://moja-dolenjska.si/eden-najbogatejsih-dolenjcev-kupil-vecino-helikopterske-druzbe-flycom/

https://siol.net/posel-danes/novice/orozarske-milijone-bo-vlozil-v-letalski-turizem-467699
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Wca z Bca
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 30, 2020 1:22 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 22:10
Prispevkov: 800


No danes mi je pa končno uspelo narediti to majsko smuko. Pri vstopu na krožnokabinsko žičnico ni bilo nobene vrste saj mi je uspelo priti šele malo pred deveto uro.
Smuka se je začela v lepem jasnem vremenu s temperaturo okoli ničle. Pozitivno me je presenetil sneg. Glede na prejšnji teden, ko temperatura ponoči ni padla pod ničlo in ko je bilo čez dan krepko nad 5 stopinjami, je bilo vreme bolj naklonjeno smučanju. Zjutraj je temperatura padla nekaj stopinj pod ničlo kar je dovolj, da sneg rahlo pomrzne in je idealno za smuko. Žal to ne traja dolgo saj kljub nižjim temperaturam močno sonce hitro zmehča progo vendar je bila še zmeraj v dobrem stanju. Mogoče tudi zato, ker ni bilo neke pretirane gneče(bilo nas je 102). Če bi povzel bi rekel, da je bila smuka aprilska. Sem bil pa presenečen, da na vseh odprtih progah ni niti enega kamenčka. Skratka proge so glede na snežno stanje odlično urejene. Proga Graben je zaprta kljub debeli snežni oddeji. Razlog je padajoče kamenje. Kolikor sem uspel pogledat progo je na progi je res veliko kamenja.
Snega bi bilo čisto dovolj še za en vikend ob predpostavki, da ne bi prišlo do kakšne konkretne odjuge in dežja. Glede na vremensko napoved za naslednji teden me ne čudi, bo to zadnji smučarski vikend.
V soboto in nedeljo se obetata podobna dneva kot je bil današnji, mogoče z malenkost nižjimi temperaturami in manj sonca ampak še vseeno dobro za zaključek smučarske sezone

Na poti proti vrhu - pogled v dolino


Na poti proti vrhu - pogled proti Kaninu


Zadnja strimina prosti C postaju - Kavka


C postaja


D postaja


Vrh Sedla


Prevala


Prevala


Italijanska stran Prevale


Italijanska stran Prevale


Spodnja postaja Prevale


Spodnja del Prevale


Dolina Krnica


Spodnja del Prevale


Sedežnica Prevala


Pogled iz D postaje proti Skripiju


Zgornja postaja sedežnice Graben


Koča Petra Skalarja


Off road proti Prevali


Ratrakisti v akciji po končani smuki


Pogled proti bovški kotlini


Sedežnica Graben


Radijci v akciji
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
winni
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 30, 2020 11:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Mar 2013 19:37
Prispevkov: 145


Vsekakor dobra reklama, tudi v tujih medijih, da smučišče obratuje skoraj sredi že v poletju. Ampak finančno, s prodanimi 102 kartami niso plačali niti elektrike za obratovanje naprav, kaj šele kakšnega zaposlenega tisti dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sob Maj 30, 2020 5:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Tudi meni je uspelo še enkrat na Kanin. Vreme se je super izšlo zjutraj jasno da je pomrznilo potem so prišli oblaki da je zdržalo nekoliko dlje. Sem bil med prvimi takoj za dvema kluboma. Tako da sem dobil progo še v trdnem stanju. Nekaj kaminčkov se že najde, ampak sezono bi se še dalo podaljšati. Bi pa rekel da nas je bilo več kot 102, očitno jih je precej z drugimi "kartami".
Poslikal je pa že wca.
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Naslednja Stran 33 od 35

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kanin » Kanin - aktualne informacije 2019/2020
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB