Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Cena smučarskih vozovnic po evropi

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Cena smučarskih vozovnic po evropi « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 10:45 am    Naslov sporočila: Cena smučarskih vozovnic po evropi Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Na sosednjem forumu (Alpinforum) sem pred časom zasledil temo, v kateri je bila podana naslednja povezava:
https://www.travelcircus.de/urlaubsziele/skiurlaub/,
kjer so zbrana evropska smučišča in razvrščena glede na ceno/km proge. Vsekakor zanimiva primerjava, kjer je večina slovenskih smučišč dokaj visoko, seveda so razna združenja smučišč najvišja, ker imajo ogromno km prog, vendar pa vsaj z mojega vidika astronomske cen vozovnic. Vsekakor je potrebno pri teh smučiščih upoštevati, da povprečen smučar ne vidi večine prog, en dan je veliko premalo za raziskovanje le-teh, da pa bi plačal 50€+ in nato dričal par najljubših prog, pa ne hvala. Sam osebno sem bolj navdušenec manjših smučišč ala Ribnica na Pohorju, kjer se najde kakšna dobra proga in ne toliko ljudi, kot jih je naprimer na območju Giggijoch v Söldnu, kjer se človek bori za preživetje na progi. Vsekakor bi bilo zanimivo narediti kakšno "live" primerjavo, kjer bi naprimer primerjal odprte kilometre in ne uradne, ki jih predstavlja upravljalec smučišč, s ceno smučarske vozovnice. Pa morda se še poda v algoritem izničevanje nekaterih prog, kot so recimo povezovalne na Pohorju ali pa vzporedne proge, ki so več ali manj iste v primeru Krvavca. Pa se dobi ena reprezentativna ocena kar potrošnik dobi garantirano za to kar plača. Razno upoštevanje vrst/gužve/urejenosti, pa je težko upoštevati, saj so te stvari več ali manj odvisne od vremenskih razmer, in bi že potrebovali kakšne vremensko napovedovalne algoritme in še celo znanost.

Morda pa se nam te številke enkrat obrnejo v naš prid, pa dobimo zamenjavo turistov, kjer je sedaj več ali manj stalnica, da gredo naši turisti v tujino, bolj bore malo tujcev pa jih pride nazaj k nam smučati. Nekih bajnih finančnih tokov iz domačih dnevnih smučarjev pa si očitno ne napravimo, glede na to da so bilance takšne, da se komaj pokrijejo stroški, za investicije pa ostane bolj ali manj nič denarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 11:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Zadeva ni primerljiva. Pohorje ali pa krvavec lahko navajata kakršno koli kilometrino pol prog je pa pol sezone zaprtih. Pri večjih smučiščih se ena ali dve zaprti progi ne poznata na manjših se pa pošteno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 11:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Zadeve sploh ne moreš korektno primerjati med seboj:
1.) Tako kot je junche omenil, eno so "nazivni" kilometri prog, ki so možni, drugo pa so "realni" kilometri prog ki so v obratovanju
2.) Nekaj so "smučarski" kilometri, ki jih objavljaja smučarsko središče (in ti kilometri so zelo raztegljivi), drugo pa so "Schrache" kilometri, ki imajo enotno metodologijo določanja kilometrov posameznega smučišča.

Če parafriziram... Saalbachovih 270 km je nekaj čisto drugega od Les Deux Alpes 250 km. Medtem ko sem Les Deux Alpes kilometre z lahkoto predelal v enem dnevu, sem za Saalbah potreboval kar nekaj dni, da sem "pokril" vse proge.

Tako da je lestvica neuporabna, ker so vhodni podatki predvsem pri francoskih smučiščih "smeti" oziroma nimajo vse istega izhodišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 12:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Vse proge v l2a v enem dnevu je pa vseeno mal huda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 1:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Citiram:
Vse proge v L2A v enem dnevu je pa vseeno mal huda.


Mogoče je pa lovec & ribič, to bi šlo

Se strinjam, takšne primerjave so, z uradnimi podatki, neuporabne. Ljudje smo si pa tudi tako različni, da nekomu prinese "vaško" smučišče z modrimi več smiles-per-euro-per-kilometer, drugemu pa stati na vrhu Tunnel v AdH in se prikotaliti srečno po podna.

Veselim se prihajajoče fronte in konkretne pošiljke, da pokrije vse zvončke in trobentice.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 2:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Takšne primerjave so popolnoma nesmiselne, po takšnem kriteriju je kakšna Poseka ali Rimski vrelec najdražje smučišče na svetu, pa čeprav se lahko za relativno majhen denar dobro nasmučaš.

Pa tudi kak lep dan med tednom na Pohorju lahko prinese več veselja in smučanja, od dneva v enem od prenatrpanih velikih centrov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 31, 2018 3:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


junche je napisal/a:
Vse proge v l2a v enem dnevu je pa vseeno mal huda.

A res? Dajmo pogledat na plan prog v Les 2 Alpes.

https://www.bergfex.com/les2alpes/panorama/

in opis smučišča na http://www.telegraph.co.uk/travel/ski/resort-guides/Les-Deux-Alpes-piste-guide/ kjer pišejo:
"Les Deux Alpes has three major assets: guaranteed snow cover, long cruisy runs and one of the finest terrain parks in Europe. Combine all that with 222km of pistes served by 47 lifts, and you should have a near perfect resort. But there’s a nagging feeling that something is wrong. It’s a big mountain with a top-to-bottom piste length of 8km, but midway through your first morning you’ll be asking yourself, "Where are all the other 214km?" It just doesn’t seem to add up – and it doesn’t."


P.S:
Vidim da so letos popravili število kilometrov in zmanjšali iz 250 km na 141 km, kar se mi še vedno zdi pretirana številka. Sam bi rekel da imajo 70 - 100 km prog (bil lani tam), kar pa ni več tako "nedosegljivo" v enem dnevu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 1:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

No, glede na to, da sem bil pred par dnevi v L2A, lahko rečem, da tisti, ki je v 1 dnevu presmučal vse proge, je Chuck Norris ali pa L. Kljukec. Da se prevoziti večji del, ne pa vsega. Jaz recimo po 1 dnevu dokaj lagodnega smučanja in verjetno kakšnih 10.000 m višincev imam občutek, da sem prevozil praktično vse, ampak verjetno nisem niti polovice vseh prog. Pa skoraj na nobeni nisem šel 2x. Že naprav je več kot 40, ene imajo po več prog. Recimo zame najzanimivejša sedežnica Bellecombe, ima 6 prog, če bi hotel prevoziti še variante, jih je 9. Dolga sedežnica Fee ima 4 proge, Lac noir 3 (narisani sta samo 2), proge na ledeniku, pa v dolino, na drugi strani na Valle Blanche bi se po moje moral peljati vsaj enih 6x na sedežnicah, če bi hotel prevoziti vse proge ...
Glede na to , da ima Saalbach hitrejše naprave in manj nekih podvariant, bi se ga po moje brez Fieberbrunna in mogoče še Leoganga dalo lažje presmučati v 1 dnevu. Ne vem, še nisem puskusil in tudi ne bom. Se mi pa tudi zdi, da glede na občutek Saalbach ni 2x večji od L2A, kot piše na Bergfexu (270 km:141 km)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Pon Feb 05, 2018 6:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Čist mirno povem da dvig na 3600 in spust na jurja pobere skoraj dve uri. Ne da bi bila kaka proga zajebana amak na koncu si sfukan že od višinske. Dejansko se lahko pripelješ na vsak konec smučišča v enem dnevu daleč pa od tega da bi ubral vse varjante.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2018 10:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Najbrž res. Nisem ravno gledal na uro. Ampak moraš že na kabinki prestopati in še sedaj, ko še ni sezone je treba počakati par kabin, potem moraš pa zgoraj še s 3 vlečnicami, da prideš do vrha, ali pa se namesto ene porivaš po ravnini, kar ti na 3.400 m vzame precej sape.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Cena smučarskih vozovnic po evropi
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB