Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Čelada

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Čelada « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
k.r.e.g.l
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 17, 2010 11:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Okt 2010 20:07
Prispevkov: 31
Kraj: Slovenj Gradec

andro#33 je napisal/a:
v zadnjem času so se čelade z mehkimi ušesniki zelo "razpasle", celo tako zelo, da čelade s trdimi ne dobiš več ... skoraj - meni pa veliko pomeni da me čelada lepo trdno objame čez ušesa in lica
torej moje vprašanje je kakšno čelado mi priporočate, kje naj gledam , ...
hvala za odgovore

js sm jo zase kupil v elan-u v begunjah: carrera za 150?
_________________
10/11: 42x
Moelltal 5x,Heiligenblut 2x,Peca: 3x,Gerlitzen 4x,Nassfeld 2x,Kope 15x,Turracher Hohe 2x,Rogla 1x,Puy st.Vincenc 3x,Les deux Alpes 1x,Alpe d'Huez 1x,Serre Chevaliere 1x,Koralpe 1x,Katschberg 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thazz
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2010 11:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


S trdimi ušesniki in za ugodno ceno dobiš čelade Mivida:
http://www.servis-oblak.si/ugodno/pon%20mivida.htm
http://www.mividahelmets.it/inglese/ski/ski/skypage.html

Sicer niso preveč fancy, ampak jaz sem zadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StarGazer
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 12:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 13:43
Prispevkov: 124


Je že kdo kupil ščitnik za brado/zobe, ki se prišraufa na čelado? Imajo to po raznih Hervisih, Intersportih ali je treba it v bolj specializirane trgovine? Pa zanima me če so tiste luknje na čeladi in luknje na ščitnikih delane po kakšnih standardih, ali je potrebno vzeti čelado s sabo pa pogledati če paše gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2010 2:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Thazz je napisal/a:
S trdimi ušesniki in za ugodno ceno dobiš čelade Mivida:
http://www.servis-oblak.si/ugodno/pon%20mivida.htm
http://www.mividahelmets.it/inglese/ski/ski/skypage.html

Sicer niso preveč fancy, ampak jaz sem zadovoljen.


Tole izgleda pa ok..sicer vprašanje koliko piha v oči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2010 2:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


pa še rosi se
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2010 2:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Če imajo kakšen antifog premaz.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2010 3:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

mene pa zelo moti ta pas za pripet čelado, ki gre pod brado. a je kdo že zasledil kje tako, ki ima ta pas speljan preko brade?
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
EWER
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2010 8:08 pm    Naslov sporočila: Nakup čelade Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2010 20:41
Prispevkov: 13


Mene pa zanima, kaj menite o setu leta v hervisu, komplet bolle 120? imam 25% se pravi za 90? glede na to da je to moja 1 čelada me zanima če že ima kdo izkušnje z njo oz. s tem kompletom ali pa mogoče priporoča kaj drugega. Moj budget za komplet je do 100 za samo čelado nekje do 70.

Hvala za odgovore!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 27, 2010 9:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Na pogled mi deluje enak kot lani, ki sem se mu jaz rajši izognil. Če ti sede idealno na glavo super, sicer je pa bolj bogpomogaj, ker čelada ni nastavljiva, ponujajo pa tri velikosti (S, M, L).

Jaz sem na koncu kupil Cratoni čelado v Sport 2000, pa sem obletal vse športne trgovine v BTC-ju + Impulz.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
niko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2011 9:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pet Dec 2006 16:47
Prispevkov: 107


Mam čelado bolle in na zadnjem smučanju sem izgubil tisto spužvico ki se na ježka zapre prek paska za zapinjanje čelade se komu sanje kje bi lahko dobil kaj podobnega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


evo prilagam slikce kaj se je men zgodilo danes..Pri padcu na hrbet sem z glavo udaril po tleh in nastalo je tole





Pri padcu je takoj odletel stran "mehanizem" za prilagajanje velikosti čelade in predvidevam, da je čelada počila zato ker mi ni obstala na glavi ampak je zlezla nazaj in sem jo počil z vratom..Potem ko sem dejansko videl koliko je debela plastika se temu niti ne čudim saj je ni več kot za list papirja.Pa naj še kdo reče, da je čelada za 100? sigurno dobra.

Torej z idejami na plano.Kupujem čelado nekaj v tem smislu,ne race varjanto pa da je narejena iz trpežnih materialov..Predvsem me zanimajo vaše izkušnje
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 11:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Trpežni materiali=več sile prenešene na glavo ob padcu. Če ti je čelada udarila po vratu, imaš kar srečo da ti kaj ni. Pri kolesarstvu, bi že imel zlomljen vrat najverjetneje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JeZn
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 30, 2011 11:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 18:24
Prispevkov: 76


Sorty je napisal/a:
evo prilagam slikce kaj se je men zgodilo danes..Pri padcu na hrbet sem z glavo udaril po tleh in nastalo je tole





Pri padcu je takoj odletel stran "mehanizem" za prilagajanje velikosti čelade in predvidevam, da je čelada počila zato ker mi ni obstala na glavi ampak je zlezla nazaj in sem jo počil z vratom..Potem ko sem dejansko videl koliko je debela plastika se temu niti ne čudim saj je ni več kot za list papirja.Pa naj še kdo reče, da je čelada za 100? sigurno dobra.

Torej z idejami na plano.Kupujem čelado nekaj v tem smislu,ne race varjanto pa da je narejena iz trpežnih materialov..Predvsem me zanimajo vaše izkušnje



To si z mojimi ex. smučmi izvajal??? Fak, ne zgleda nedolžno.

Sicer pa, tiste čelade ki imajo še posebej za nastavljat velikost (uni krogec zadaj) so bolj kurac, kot si tudi sam pogruntal. Zadeva se zlomi, v hipu je čelada prevelika in zdrsne iz glave.
_________________
Nordica Dobermann Spitfire EDT XBI CT | Lange RS | Leki | Boeri | Swans | Hestra | Dainese
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2011 10:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


@ JeZn ja z tvojimi ex.. Sicer padec ni biu hud (zdrs na ledeni plošči) in me je potegnilo na repe..Sicer pa kot si sam reku čelade za nastavljat velikost never ever.Če bi bla čelada fiksna se to po moje ne bi zgodilo..Si pa ob tej "silni trdoti" čelade ne upam predstavlat kak bi zgledu udarec na kak oster predmet..Kar nekaj ljudi mi je reklo naj pišem v Alpino in jih malo podrezam

JeZn p.s. smuče so ZAKON
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 31, 2011 10:48 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Sorty je napisal/a:
,ne race varjanto pa da je narejena iz trpežnih materialov.

Zakaj pa ne race varianto? Kar se mene tice, so race celade krepko bolj varne kot razno razne modne variante s kozusckom na usesih, koleski za nastavljanje velikosti itd. Pa na koncu so se toplejse. Kaksne pretirane razlike v ceni pa prav tako in. Pa tudi ce bi bila je vsaj zame cela glava bolj pomembna kot pa tistih 20 ali 30eur razlike. Je pa res, da verjetno race celade slabse izgledajo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 8 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Čelada
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB