Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Rogla - aktualne informacije 2016/2017

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 Rogla - aktualne informacije 2016/2017 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 15, 2017 1:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

danes lep sončen dan na rogli, popolnoma brez vetra. ljudi je kar nekaj, ni pa pretirane gneče. proge so glede na nov sneg in nizke temperature še kar OK, tudi ob 12 se še da solidno smučat.

danes je bil skitest in sem sprobal salomon GS, 180cm, radij 19m in elan rgsx 176cm, radij cirka 17,5m. salomonka me je takoj navdušila. že ko sem zapel smuče, je dala občutek odlične stabilnosti, kar se je potrdilo tudi med vožnjo. sicer ni nekih bregov na rogli, da bi lahko resno potestiral, vendar je bil občutek fenomenalen. elanka me je po drugi strani razočarala, veliko bolj nestabilna in tudi odziv v ovinkih ni bil tako predvidljiv kot pri salomonki.

res da je bilo bolj razrito, ko sem testiral elan, pa vendar se mi je zdela konkretno slabša. možno, da je 4cm takšna razlika, kaj pa vem. želel sem testirat še atomic, pa niso imeli daljše od 175...to pa že imam doma.

naslednji dnevi znajo biti odlični, ko se bo sneg malo premešal in utrdil. snega je sedaj dovolj do konca sezone, če ne bo neke hude odjuge.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
provincjalc
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 9:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2017 9:15
Prispevkov: 2


Pozdravljeni,

kmalu grem z družino na smučanje na Roglo in me zanima če kaj gledajo kdo uporablja karto.

Namreč na smučanje gremo z majhnimi otroki in bi se s starimi starši čez dan zamenjali pri smučanju/varstvu otrok.

Se pravi jaz z ženo smučam dopoldne, popoldne pa tast in tašča.
Se da smučati na eno karto, ali je tako kot v Kranjski Gori kjer imajo nameščene kamere?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 10:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Izven urejenih površin in brez uporabe naprav gre povsem brez karte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 12:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

Ce imate vecdnevne karte potem so potrebne slike. Dnevnih kart ne gledajo.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oja
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 2:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Apr 2014 12:48
Prispevkov: 57


Poštenost je lepa čednost pravi pregovor, očitno jo je pri nas žal premalo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninja_man
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 3:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2012 23:56
Prispevkov: 100


Drugače je pa takih družin kar precej in morda bi lahko upravljalci razmislili o neki karti ki bi vsebovala npr. 2+2 h (ali 3+3) smučanja za dve različni osebi ali kaj podobnega. Sploh v luči propagiranja Slovenije kot smučarske destinacije za družine bi bila fleksibilnost na mestu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokxy
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 4:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 19:42
Prispevkov: 382
Kraj: Zreče

kolikor sem prebral splošne pogoje za Roglo, prodaja dnevne karte naprej ni prepovedana. torej ni tu nobene nepoštenosti, vsaj tako jaz mislim. če bi želeli to prepovedati, bi lahko vsaj napisali v splošne pogoje uporabe. za 3 in več dnevne, so pa tako slike.
_________________
22/23: 6x Kronplatz, 1x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hribček
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 9:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 19:49
Prispevkov: 18


oja je napisal/a:
Poštenost je lepa čednost pravi pregovor, očitno jo je pri nas žal premalo

Kaj je tukaj nepoštenega? Kaj je narobe, da si partnerja izmenjata karto? Kot je že zgoraj napisal, za dnevne karte ni personalizacije.
Sem hotel še malo več napisat o načinu prodaje kart na Rogli in kako je v tujini pa je brez veze ti pisat. Ker ko sem pogledal tvoje stare objave je vse eno pametovanje in moraliziranje. Tako da škoda besed zate. Sam si poglej razliko v kartah med Roglo in Kronplatzem naprimer. Saj si bil tam. Vsaj hvalil si se.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Skimit
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 16, 2017 9:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2014 18:53
Prispevkov: 84
Kraj: NM

Previdnost ne bo odveč...upravljavec enega od smučišč mi je razlagal, da Skidata sistem pri prvi uporabi karte posname smučarja. Potem je lahko problem že, če snameš/zamenjaš čelado oz. pokrivalo, ker te sistem več ne "vpari" s karto. V Kranjski gori naj bi to imeli na Dol. rutu.
Ve kdo kaj več iz "prve roke"?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2017 12:14 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


Skimit je napisal/a:
Previdnost ne bo odveč...upravljavec enega od smučišč mi je razlagal, da Skidata sistem pri prvi uporabi karte posname smučarja. Potem je lahko problem že, če snameš/zamenjaš čelado oz. pokrivalo, ker te sistem več ne "vpari" s karto. V Kranjski gori naj bi to imeli na Dol. rutu.
Ve kdo kaj več iz "prve roke"?

Ja res je na Dol. rutu ta sistem in avtomatsko karta ne prime več sem en teden nazaj videl ko ene gospe ni več spustilo noter. Potem je prišel žicničar in ji pokazal slike na tablici.
Tako sa se ni več za zajbavat s tem kot včasih. Razen na vaških vlečnicah ki so za ucenje ponavadi še boljsa kot pa drazja in večja smučišča
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oja
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2017 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Apr 2014 12:48
Prispevkov: 57


hribček je napisal/a:
oja je napisal/a:
Poštenost je lepa čednost pravi pregovor, očitno jo je pri nas žal premalo

Kaj je tukaj nepoštenega? Kaj je narobe, da si partnerja izmenjata karto? Kot je že zgoraj napisal, za dnevne karte ni personalizacije.
Sem hotel še malo več napisat o načinu prodaje kart na Rogli in kako je v tujini pa je brez veze ti pisat. Ker ko sem pogledal tvoje stare objave je vse eno pametovanje in moraliziranje. Tako da škoda besed zate. Sam si poglej razliko v kartah med Roglo in Kronplatzem naprimer. Saj si bil tam. Vsaj hvalil si se.


Jaz sem gospoda provincjalc-a bolj razumel v smislu, da si bodo tedensko oziroma večdnevno karto podajali, temu se reče goljufija oz. zloraba, če to ni tako se mu opravičujem. Mi je pa zanimivo kako to, da je ravno tebe tako zbodlo, če si pošten te nebi smelo. Vem pa, da na Kromplaz-u, ki ga ravno omenjaš, preverjajo karte saj so našemu sonarodnjaku "poštenakarju" oziroma pri nas bi bil bolj primeren izraz človek, ki se znajde, pred mano odvzeli karto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
provincjalc
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2017 2:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2017 9:15
Prispevkov: 2


V namenu smo imeli kupovati dnevne karte kar znese
32 * 2 = 64 eur na dan.
S tem da z enim majhnim otrokom ki bo smučal tako ali tako na narediš veliko voženj.

Ravno zato se mi zdi kupovanje 3 urnih (25 * 2 * 2 = 100 eur) absolutno predrago

Z veseljem bi recimo kupili 4 x po 10 urno karto, kot je to recimo mogoče na Višarjah, in bi vsak dan pač ponucal kar bi lahko. Ali pa recimo točkovno karto, ki jo je tudi recimo mogoče kupiti na Višarjah.

Ampak slovenska smučišča so precej nefleksibilna kar se tiče smučanja družin z majhnimi otroki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2017 3:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3118


Ne bi rekel da so nefleksibilna, v krg lahko kupiš karto samo za štirisedežnico kekec ali vlečnica brsina. Na Pohorju maš posebaj dnevno karto za bejbiko. Na Cerknem pa se da kupiti vozovnico za sedežnico grič, ali pa za bord park, kjer mislim da je tudi dovolj položna proga za učenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hribček
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 17, 2017 4:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 19:49
Prispevkov: 18


Tudi jaz sem hotel pisati, da so Slovenska smučišča nefleksibilna, pa se mi takrat ni dalo. In zakaj ravno primer Kronplatz. Tam imajo narejeno tako, da otrok rojen po 26.11.2008 ne rabi kupovati smučarske karte, če smuča z odraslo osebo. Se pravi do starosti 8 let. Pri nas oz. vsaj na Rogli je meja 6 let. Poleg tega tam otrok dobi svoj ski pass, da gre lahko sam čez avtomate, in potem ''strici iz ozadja'' nadzirajo ali ima odraslega spremljevalca ali ne. Pri nas se pa mučijo odrasli in imajo otroke med nogami, da skupaj z njim splezajo čez avtomate. Ko sem jaz omenil na blagajni na Rogli, če lahko dobi otrok svoj ski pass (star je bil 4,5let) je rekla, da mu lahko kupim otroško karto.
Kar se pa tiče menjave kart. Tam imajo večdnevne PARTNER karte za družine z otroki starimi do treh let. In ta karta je namenjena, da jo koristita oba partnerja skupaj, ker vedo da eden od staršev čuva otroka ko nekdo smuča in obratno.

oja je napisal/a:
Jaz sem gospoda provincjalc-a bolj razumel v smislu, da si bodo tedensko oziroma večdnevno karto podajali, temu se reče goljufija oz. zloraba, če to ni tako se mu opravičujem.

P.S. Zbodel me je tvoj način pisanja oz. obsojanja. Ravno tako kot sedaj. Tukaj bi se lahko tvoj odgovor končal. Ampak ne, moral si spet moralizirati.
oja je napisal/a:
Mi je pa zanimivo kako to, da je ravno tebe tako zbodlo, če si pošten te nebi smelo. Vem pa, da na Kromplaz-u, ki ga ravno omenjaš, preverjajo karte saj so našemu sonarodnjaku "poštenakarju" oziroma pri nas bi bil bolj primeren izraz človek, ki se znajde, pred mano odvzeli karto.

P.P.S. Še enkrat. Kronplatz sem ti omenil zato, ker si v prejšnjih temah pisal, da si bil tam, sam ga pa tudi poznam zelo dobro. Ti pa očitno tega ne poznaš, ker potem ne bi obsojal vsepovprek, kakor si tudi v drugih temah. Si moralizator očitno rabiš biti vseved. Človek je rabil nasvet in tvoj komentar to ni bil. In ja, dnevne karte si jaz na Rogli od kar imam družino tudi menjavam s svojo ženo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2017 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ali lahko kaj več napišeš o tej partner karti. V ceniku za Kronplatz je jaz ne najdem in prvič slišim zanjo. Sicer pa se mi zdi tole primerjanje Rogle in Kronplatza nekako tako, kot da bi rekel, da so naša jabolka kisla, ker je v Kostariki ananas bolj sladek. Dolomiti Ski pas dnevna stane 57 EUR!!! O njihovi fleksibilnosti pa samo tole: ko so v agenciji zamočili in mi namesto Dolomiti superski karte naročili karto samo za Kronplatz, mi je niso mogli (hoteli) upgradati pod nobenimi pogoji, niti vrniti denarja, ker naj se to ne bi dalo, čeprav menda v primeru poškodb to naredijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 2 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Rogla » Rogla - aktualne informacije 2016/2017
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB