Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » visinska razlika

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 visinska razlika « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Ki9
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 2:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2012 22:52
Prispevkov: 447


Se moj pogled na tole zanimivo temo. Najprej je treba vedeti kdo to meri. Ker razlika v različnih aplikacijah (npr. iSki tracker) in Skiline, ki ga imaš na Koroški letni je lahko precejšnja . Na Tromeji mi je letos iSki tracker kazal da sem naredil čez 13.000 višincev, skiline pa mi je kazal dobrih 10.000, kar je realno, ker sem zadevo sproti računal na telefonu.
Glede nabiranja višincev (dolge strme proge) itd. je že Miki super napisal. Na Koroškem se najlažje višince nabere na Tromeji, Goldecku in tudi Turrachu za razliko od Osojščice ali Oswalda (če se voziš večinoma s fiksnimi 4-sedami).
Sam skoraj vedno naredim +10.000 višincev, rekord je malo čez 12.000, ampak nikoli ne smučam do konca delovanja naprav. Dolžinskih metrov pa nikoli ne gledam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 2:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Samo da dodam aplikacijo s katero merim statistiko smučanja:
- Sports Tracker https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stt.android&hl=en
- Ski Tracks https://play.google.com/store/apps/details?id=com.corecoders.skitracks&hl=en

Podal sem statistiko od Ski Trackerja za katerega menim, da najbolj točno meri smučarijo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 2:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

NoriSnezak je napisal/a:
Seveda se računa samo spust!

Bi pa rekel, da na Sella Rondi zlahka dobiš preko 10k metrov, če greš ležerno pa od 8-9k. Na naših domačih smučiščih je 5-6k čisto v redu.

Ravno nasprotno, tam je kar nekaj prog, kjer se moraš celo porivati, pa vožnja po Borest, gneča na žičnicah in progah. Drugje metre precej lažje nabereš. 1 krog Sella Ronde ima 3.700 višinskih metrov, torej bi jo moral prevoziti v 1 dnevu 3x, kar ti pri normalni vožnji težko uspe, čeprav se na spletu tipi hvalijo s 4 krogi v 1 dnevu. Uradno je čas vožnje 5-6 ur za en krog, kar je sicer pretirano
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 3:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Ne vem, sam nisem doživel neke blazne gužve, razen na gondolicah in šestsedi v Canazeiu. Vse ostale naprave so bile normalno pretočne.

Res je kakšen del, kjer se moraš malo poganjat, vendar se pri tem lepo ogreješ za naprej. Skratka, sam sem imel povprečje v tednu nekje okoli 9.5 km, pa sem naredil samo po eno rundo na dan, pri tem pa kakšne zabavne proge ponovil tudi večkrat (Saslong, denimo).

Prištete so pa tudi nočne smuke, kjer sem dnevom dodal kak kilometer.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moped
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 3:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 16:09
Prispevkov: 57


Tudi sam mislim, da se da 10.000 višincev zelo hitro zvoziti. Na Gerlitznu in Katchbergu jih imam vsakič vsaj 11.000 od 9 do 15. Ponavadi ima s sabo še Garminovo uro, ki mi meri dolžino, hitrost in višinsko razliko, pa moram reči, da se glede višincev ne razlikuje kaj dosti od Skilina.

Največ izmerjenih po Skilinu pa imam na Kronplatzu: https://www.skiline.cc/skiing_day/1m2p6e2gae3
Se pa vidi iz grafa, da če se ne bi z mulci zjutraj vozili še na Cianrossu na sveži progi, bi jih lahko tudi kakšnega jurja več naredili. Je pa tudi res, da smo štartali ob 8:30 na Piculinu in zaključili ob 16:30...bi se dal še ma stisnt , bi bil lahko prvi na dnevni lestvici.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 3:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Stvar je mocno odvisna od tega kako in s cim meris. Telefon je najslabsa opcija (sploh kaksno generacijo starejsi), ker je za visino GPS hudo nenatancen (poglej si zelo priblizan track, pa bos videl, da visince nabiras tudi dol grede ). Ure oz. naprave z barometri so neprimerno boljsa opcija, je pa problem (vsaj pri nekaterih), ker pod rokavom bunde namerijo premalo. Definitivno pa je najboljsa opcija Skiline, ker pac uporabijo visino spodnje postaje in visino zgornje in na podlagi tega, ter stevila zicnic izracunajo tvoje prevozene visince. In razlika med temi stvarmi zna biti kar prijetno velika. Meni je pri cca. 16.000 visincih na Skiline prislo skoraj isto po Polarju (v800, ki uporablja tako GPS kot barometer) in pa skoraj 20.000 po telefonovem GPS-u (Sportstracker in Strava... Strava jih je nabrala se dobrih 1000 vec, kot Sports tracker).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 3:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Tisti svetovni rekord leta 2011 in s tem vpis v Quinesa na progi Lorenzi št. 23, na Kronplatzu, ko je 16 smučarjev v 24 urah naredilo 1 670 000 m, je pa res moralo biti od vraga. Je pa res prava proga. 1650 m dolžine in višinska razlika 506 m je prav primerna (še ni prehuda) za divjanje gor in dol. Tudi sam jo dnevno vsaj 5x prevozim, saj je v jutranjih urah bolj poredko nasejana s smučarji .
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinosat
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:15
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor

Jaz sam sicer ne merim teh višincev in daljincev, ker ne smučam več...zanimiv mi je bil vedno "rekord", to je bilo 73 voženj v enem dnevu ( z nočno vred ) v Črni na Koroškem v srednji šoli ( nič jest, skor nič pit, v osnovi sem tak človek, da nikolli nisem lačen med športom in delom, še dandanes jem zjutraj in enkrat popoldan ), kar je bilo res cel dan gor-dol...me je pa impresioniral daljinski podatek od kolega, ki hodi večinoma na tedenska smučanja in je predlani mislim da v Kronplatzu (ali 3 leta nazaj) v februarju v tistem tednu globokega mraza od -15 do -20 C presmučal v dobrih 6 dneh 430 km...ampak tak pač je, če plačaš in moraš smučat... no jaz ne bi, ker če je v takem mrazu to užitek, sem jaz picikl
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 6:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

S primerno opremo -20c ni nek pretiran mraz... in ja tudi pri take "hudem" mrazu je uzitek smucat... vsaj zame, smo pa razlicni. Ker konec koncev tudi jaz pravim, ce je pri +30c lezat na morju uzitek, sem pa jaz picikl
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 7:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Na Kaninu ponavadi ni bila težava narediti 25 do 30 voženj do C postaje (višinska razlika malce pod ali pa malce nad 600 m, ne spomnim se točno). Taktika pa na dve malici - prva pred večino, tako da ob 11h že nadaljujem s smučanjem, druga, krajša pa okrog 14ih.
Če smo šli na Italijansko stran, se je tam dalo narediti tudi preko 25 voženj z višinsko razliko 750 m, dodati pa je treba še spust s Sedla do dna V Žlebeh, pri vračanju pa na naši strani še smučanje do C ali celo do B postaje. Kot je že 19.marko zapisal, je Sella Nevea idealna za to. Vendar ne med tednom, kajti, če je malo smučarjev, tudi žičnica dela počasneje. Se pa je pri tem za vožnjo navzgor zadovoljiti z zadnjim ali predzadnjim stojiščem ter tako prehiteti vrsto čakajočih. Pa nič ustavljanja navzdol. Na malico na našo stran pa se tudi ni splačo oditi, zalasti ne potem, ko je bila ura že 13...
SIcer pa daleč od tega, da bi bili med najhitrejšimi, sploh pa ne med starčki. Kot da bi veljalo - bolj star, bolj nor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinosat
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Nov 2005 21:15
Prispevkov: 29
Kraj: Maribor

pj je napisal/a:
S primerno opremo -20c ni nek pretiran mraz... in ja tudi pri take "hudem" mrazu je uzitek smucat... vsaj zame, smo pa razlicni. Ker konec koncev tudi jaz pravim, ce je pri +30c lezat na morju uzitek, sem pa jaz picikl


se strinjam , za poletje, ampak, saj pravim, nisem več merodajen, ker moje zadnje resno smučanje datira iz 1995...se spomnim enega smučanja na Videcu pri -15, še v starih Toper hlačah in neko bundo, no, mene je preveč zeblo...dandanes pa verjamem, da s kakimi top bundami in hlačami to ni več tak problem...no, je pa kolega sam dejal, da če ne bi večinoma bile gondole in pokrite sedežnice, tudi sam ne bi toliko smučal, kot je, namreč 7 ur vsak dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2015 11:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Škoda, da ne smučaš več, ker z današnjo opremo je to vse kaj drugega. Zdaj ti že z neko čing-ćang bundo za par evrov iz Lidl-Hoferja ne more do živega ne mraz ne dež, ne sneg. Edina ovira pri smučanju je še slaba vidljivost, sploh za nas starčke.

Aja, nisem napisal tega, da sem sicer rabil veliko let, ampak sem prišel do tega, da sem dovolj bogat, da mi ni treba karte izkoristiti do konca in narediti čim več voženj. Lahko grem tudi na počasno žičnico, ki ima lepo progo, čeprav bom s tem izgubil 2 vožnji. Na vrhu hriba uživam v razgledu, grem na pivo in če mi je všeč na ležalnik. Sploh me ne moti, da smučam s počasnejšimi smučarji in jih moram večkrat čakati. Če so slabi pogoji, lahko tudi neham pred kosilom, grem na tekaške, ali delam kaj drugega, tudi če imam tedensko karto. Tako sem bil na prvem snegu že čisto zadovoljen s 5-7.000 metri in na glavnih počitnicah 7-10.000. Uživam bolj kot prej, ko smo šteli vožnje, pa najbrž je tudi možnost poškodbe manjša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2015 11:46 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Ma fučka se mi za višinske metre in km.....odskijam svoje proge (nekatere tudi po 10 x v dopoldnevu, če mi je všeč in ni gužve)....fijakam se ne (al odpeljem na polno, al pa nič), temveč si izbiram večinoma črne in rdeče proge (Labirinti, Gran Risa, Vallon, Pre da Peres, Sasslong, Dantercepiss, Hernegg, Tofana, Silvester, Bamby, razne variante v Arabbi).....in če se tu ganjaš šest ur dnevno, ne morš lih nekih silnih km naredit...tako da vse je relativno....letos v šestih dneh je to zneslo na polno odpeljano skromnih 268 km....(v primerjevi s silnimi kilometri nekaterih)...hebi ga...ob treh so bile moje tačke utrujene in ni imelo nobenega smilsla vztrajat (aja bližajoči Abraham pa tud dela svoje).... Razne Sella Ronde, Marmolade, Grande Guerre in podobne jajce smo pa prevozili in takrat spoznali da je to to in razen tega ni več vredno kakega ponovnega obiska.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2015 11:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

E, generacija. Ni to Abraham, to je premalo počepov jeseni. A Labirinti misliš tisto progo v Cortini (Google pravi, da je še ena s tem imenom v Sočiju). Glede na tvoj jagodni izbor bi mi morala biti všeč, ampak je nimam v najboljšem spominu. Je bila na par odsekih zgoraj precej kamnita, spodaj zelo položna, potem pa še stanje na gondoli. Ampak sem bil tam samo enkrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2015 12:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
E, generacija. Ni to Abraham, to je premalo počepov jeseni. A Labirinti misliš tisto progo v Cortini (Google pravi, da je še ena s tem imenom v Sočiju). Glede na tvoj jagodni izbor bi mi morala biti všeč, ampak je nimam v najboljšem spominu. Je bila na par odsekih zgoraj precej kamnita, spodaj zelo položna, potem pa še stanje na gondoli. Ampak sem bil tam samo enkrat.


Ni, ni premalo počepov...bodi brez skrbi (na Lussarissimo se ne gre nepripravljen verjemi in ta se bliža 14.3.2015)....bicikl, tek in fitness čez celo leto, tako da imam noge kot konj, ampak šparal jih pa lih nisem (pa tudi FIS dila naredi svoje) .......drugače je pa bilo pod Labirinti tole mišljeno http://www.skiforum.it/slopes/71-labirinti.html....tako da ne vem na kakšno gondolo si mislil....Mi smo ga žgali skoz po tisti varianti direktno pod Kočo Duca d Aosta.... in pa po varianti skrajno desno......
http://www.skiforum.it/slopes/72-canalone.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja Stran 2 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » visinska razlika
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB