Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » visinska razlika

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 visinska razlika « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
grady10
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 1:21 pm    Naslov sporočila: visinska razlika Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2013 19:48
Prispevkov: 26


Pozdravljeni,
zanima me koliko visincev v povprecju naredite v enem dnevu, oziroma s koliko visinci ste zadovoljni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
polde
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 4:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Nov 2005 9:25
Prispevkov: 352
Kraj: Dunaj

Moj cilj je Mount Everest - 8848 višinskih metrov. Povprečje pa tam nekje med 7 in 8000 višinskimi metri. Tudi čez 10000 sem že spravil, pa so naslednji dan preveč noge bolele. To pomeni smučanje od 9 do 16 s pavzo za pivce in drugo, malo daljšo pavzo za kosilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iga10
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 5:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Avg 2008 10:10
Prispevkov: 117


Letos v 6 dneh v Saalbachu 4 dni po 10.000, 1x 8.000 in 1x 12.000 višincev.
Zjutraj smo vsak dan začeli praktično takoj (od 8.30) ter zaključili nekje med tretjo in četrto. Nismo noreli ali divjali, pač križarili sem in tja, pa kar nanese. Dolžinskih je bilo povprečno 50km na dan.
Smo pa nekoč v Dolomitih prišli do 98 km, pa spet nismo pretiravali, ampak bil je opening, proge ratrakirane praktično samo za nas (prazne) in če zjutraj presmučaš 4 ali 5 krat celo Secedo se kilometri kar hitro naberejo...
Sem pa bil včeraj na Rogli (smuka zelo solidna) in po moji oceni prevozil cca. 4000 višincev. Kaj veliko več kot 5000 po mojem mnenju pri nas že težko dosežeš... (nisem pa nikoli preverjal...)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sneta sekira
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 6:25 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Nov 2013 15:32
Prispevkov: 8


Dopoldanska smuka za 11,2€ na Mariborskem Pohorju:
http://www.iskitracker.com/tracks/shared/xsSNZeSQQ29oAM4yWd23
V Avstriji pa naredim povprečno 50 dolžinskih in 10-13 višinskih km. v 7 urah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 6:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

iga10 je napisal/a:

Sem pa bil včeraj na Rogli (smuka zelo solidna) in po moji oceni prevozil cca. 4000 višincev. Kaj veliko več kot 5000 po mojem mnenju pri nas že težko dosežeš... (nisem pa nikoli preverjal...)


Saj je praktično vse stvar hitre naprave z primerno višinsko razliko in gnečo. Na vsakem smučišču pri nas, ki premore odklopno sedežnico se da doseči take številke. Edino za Vogel (Orlove glave) malo dvomim, ker je res precej položna. Verjetno jih še celo lažje, ker ne izgubljaš časa na povezavah, če cev dan smučaš na eni progi.

Smiselnost oz. uživanje ob doseganju takih številk na eni napravi je pa seveda drugo
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gpavlin73
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 6:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Ned Mar 2015 17:59
Prispevkov: 1


včeraj na katschbergu 12.500 višincev in 65 km dolžinskih , z dvema otrokoma ( 7 in 10 let ) .
drugače pa nekje od 50-63 km in 9-12.000 višincev .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sneta sekira
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 6:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Nov 2013 15:32
Prispevkov: 8


Samo kot zanimivost bi še dodal eno primerjavo med Iski trackerjem in skiline. Smučanje na Gerlitzenu v višincih minimalna razlika, dolžincev pa Iski 50 km, skiline pa kar 80.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grady10
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 7:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2013 19:48
Prispevkov: 26


Sam sem nedolgo nazaj naredil na starem vrhu 9300 visincev. Zadnjic pa sem jih v nassfeldu naredil 13500 (pri 70km dolzincev), kar je trenutno moj maksimum. Kar se pa aplikacij tice, pa sem iz iski trackerja presaltal na ski tracks. Sem mi zdi boljsi, plus tega pa mi iski tracker zahteva obcasno prenos podatkov, kar se v lanski sezoni ni dogajalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 8:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hmm, to pa ne bo tako kratek odgovor: res zadovoljen sem če naredim 10000 višincev, po navadi pa iz raznih razlogov (prepozen začetek, predolga pavza, vrste na žičnicah) ostanem nekje med 8000 in 9000. Seveda sem jih spravil skupaj tudi že 12000, ampak na tedenski smučariji se moram kot smučar srednjih let malo šparat, vsak dan nad 10000 je že malo hudo.

Seveda nabiranje višincev ni moj glavni cilj smučarije, nekaj splošnih pravil pa sem kljub temu ugotovil če želiš nabrati čim več višinskih metrov:

- smučati je treba na dolgih in strmih progah s hitrimi žičnicami. Na kakšni Seiser Alm ali podobnih položnih smučiščih si lahko na progi ob osmih in smučaš do pol petih, brez pavze, pa ne boš nabral 10000 višincev, čeprav so sedežnice odklopne. Ali pa na Kronplatzu: če se 'jajčkam' po sedežnicah zgoraj na platoju, pa po položni progi v St. Vigil, pa z gondolo na drugo stran itd. nikoli ne bom prišel na 10000, če se še tako trudim. Obratno pa, če smučam samo na Silvestru, Herneggu in v Olang, torej 3 proge z nad 1000 višinci vsaka in hitro gondolo brez prestopanja, pa imam 10000 že do kosila
- če so sedežnice fiksne, morajo biti vsaj strme. Na kakšnem Podkorenu ali Kaštivniku hitreje nabereš višince kot na (odklopnih) Orlovih glavah
- izogibati se prečnicam, cestam, poševninam, povezavam, torej vsemu kjer gre čas z minimalno višinsko. Na Sella Rondi sem bil konec dneva vedno razočaran, cel dan na smučeh, višinska pa sramotno majhna
- čim manj menjavati proge; če v Badu smučava samo na St. Oswaldu (ali samo na kaiserburgu, kar se sicer zgodi le izjemoma) imam garantirano več višincev kot če menjava strani
- na dolgih progah nekako narediš v enem dnevu več višincev kot na krajših; tega fenomena ne znam prav razložit, ampak iz izkušenj vem da recimo na progi s 1000 višinskimi metri brez težav narediva 10000 višincev, tam kjer pa imajo proge s 300 višinci - pa četudi z odklopnimi sedežnicami - pa nikakor ne pridem do 10000

Nekaj primerov: lepo višinsko razliko sva vedno naredila če je bila Peca odprta do doline, sedemkrat z gondolo + Siebenhuttenliftom nanese ravno 10000. Ali pa na Goldecku, v edinem letu ko je bila nova gondola IN odprta proga v dolino. Celo na lienškem Hochsteinu sem uspel narediti 10000 višincev, in to z začetkom ob 9:30 in koncem ob pol štirih. In to čeprav je v 2. odseku fiksna dvosedežnica (ki pa je zelo strma).

Osebne rekorde pa imam s pomladanske smučarije v 3 dolinah, tam imaš vse kar sem naštel prej (dooolge strme proge, hitre sedežnice, zelo malo prečnic), predvsem pa dolg obratovalni čas do 17. ure ali še malo dalje .
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grady10
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 9:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Feb 2013 19:48
Prispevkov: 26


Miki, hvala za izcrpen odgovor morda je tudi zanimivo vprasanje, kaj vam je bolj pomembno, visinci ali dolzinci?
P.s.: @miki a rekorda nam ne bos zaupal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
19.marko
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2015 9:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Dec 2010 17:43
Prispevkov: 154


Po mojih izkušnjah se višincev da največ nabrat na Sela neveji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Stane60
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 9:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Dec 2010 15:18
Prispevkov: 406
Kraj: Kašarija (Dežela kranjska nima lepšga kraja,...)

Jaz sem letos v januarju naredil na Kronplatzu V 6 dneh 73336 m, kar znese okrog 12206 višinskih metrov dnevno. Sem kar zadovoljen vem pa, da sem pred leti naredil tudi preko 13000 m metrov dnevno. A takrat še nisem imel 60 let . Žal pa je doma (v glavnem doma smučam na Krvavcu) malo težje izračunati višince z razliko od Kronplatza, kjer na spletu vpišeš le številko svoje karte. No, da bi to nabiranje višincev le še dolgo trajalo !
_________________
2021/2022 31x: 16x Krvavec, 6x Golte, 2x Celjska koča, 1x Stari vrh, 6x Rogla
2022/2023 21x: 11x Krvavec, 1x Cortina dʼAmpezzo, 3x Kronplatz, 6x Rogla
2023/2024 20x: 12x Krvavec, 4x Kronplatz, 4x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejp
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 10:35 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 10:40
Prispevkov: 239


Samo eno vprašanje pri tej temi.

Kaj vi pojmujete kot višinska razlika in dolžina:
- vse skupaj (tako vleko navzgor z žičnico in spust)?
- ali samo spust?

V prvem primeru sem dosedaj imel maksimalno dolžino 115 km in 21,371 m višincev, če pa upoštevam samo spust, potem pa sem imel maksimalno dolžino 64 km in 10,722 m višincev.


Povprečje pa imam po drugem načinu okrog 45 km ter 6500 m.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NoriSnezak
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 10:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Feb 2013 13:25
Prispevkov: 133


Seveda se računa samo spust!

Bi pa rekel, da na Sella Rondi zlahka dobiš preko 10k metrov, če greš ležerno pa od 8-9k. Na naših domačih smučiščih je 5-6k čisto v redu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 2:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

polde je napisal/a:
Moj cilj je Mount Everest - 8848 višinskih metrov. Povprečje pa tam nekje med 7 in 8000 višinskimi metri. Tudi čez 10000 sem že spravil, pa so naslednji dan preveč noge bolele. To pomeni smučanje od 9 do 16 s pavzo za pivce in drugo, malo daljšo pavzo za kosilo.

Polde, sem moral 2x prebrati, če nisem tole tvoje že kar jaz napisal. Ravno lani sem si podobno mejo zadal za cilj med smučanjem v 3 dolinah. Za razliko od Mikijevega zapisa sem bil jaz ob zmernem celodnevnem smučanju pod to mejo (okrog 8.000 m). Razlog je v potovanjih iz doline v dolino, smučanju po različnih progah, med katerimi je kar nekaj plavih, nekaj počasnih žičnic, smučanje po celcu, ki je počasnejše in zame zahteva več počitka, nekaj iskanja po zemljevidu, nekaj slikanja in razgledovanja. Da sem prišel čez Mt. Everest, sem moral izpustiti kosilo in medtem, ko so moji jedli narediti par hitrih voženj na bolj strmih progah. V 3 dolinah pa, če se prav spomnim mi ni nikoli uspelo priti čez 10.000. V 3 dolinah sicer nimajo sistema skyline, jaz sem računal po spominu.

Letos sem enkrat v Kitzbuhlu smučal večji del dneva sam in pridelal nad 10.000 m po Skyline-u. (cca. 11.500) Točnih metrov nisem računal, ker je v K. kar nekaj žičnic brez kontrolne naprave in niso zajete. Posledično me je naslednji dan bolelo koleno. Najbrž predvsem zato, ker sem ob koncu dneva naredil nekaj 1000m+ voženj brez ustavljanja.

Spomnim se, da so pred časom na straneh Zillertala objavljali seznam smučarjev z največ prevoženimi višinskimi metri. Nekateri so delali po 20+ km na dan. Meni je bil zanimiv en tip, ki je 14 dni skupaj smučal cel dan v glavnem samo na 2 hitrih sedežnicah Karspitz in Hanser in vsak dan naredil nad 20 km, pa se ni naveličal. Najbrž je to nekje meja za normalno smučanje in ti dve sedežnici optimum. Hitre sedežnice, pri katerih ne izgubljaš časa z natikanjem in snemanjem smuči. Več širokih prog zmerne strmine, na katerih ni gneče in lahko voziš hitro, dolžina pa je ravno taka, da se ne utrudiš in počivaš na sedežnici.

Drugače je pa rekord v višinskih metrih slabih 108 km v enem dnevu. Postavili so ga pred par leti na Kronplatzu. Slabih 5 minut je trajala vožnja z gondolo, 10 sekund pakiranje, 1 minuto smuk, torej 10 voženj na uro in tako 24 ur. Ampak tu so imeli zaprto smučišče, masažo na gondolah itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » visinska razlika
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB