Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Saalbach-Hinterglemm

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 Saalbach-Hinterglemm « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2023 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


tomzy kako je otvorit novo 8-sedeznico?
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2023 7:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


screamc je napisal/a:
tomzy kako je otvorit novo 8-sedeznico?


Vrhusko. Lepo so podalšal. Moderna vse dela avtomasko od zapiral za noge do haube.

Se par slik od ponedeljka. Vreme bilo bol oblacno, ljudi malo vrhunsko bilo







[img]https://i.ibb.co/7XJ0sqm/IMG-20231204-145000-254.webp[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2023 6:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Nad tem smučiščem sem resnično navdušen. Ne znajo razočarat.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2023 10:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 531


Dela trenutno res samo 18 od 69 prog ?
Lanska leta so pričeli na fulla kot Kronplatz.

Je trenutno edino Obertauern "na fullu" ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ski tomzy
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2023 11:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2018 3:15
Prispevkov: 96


Saalbach nikol ne odpre z vsemi progami pa napravami zmeraj majo nek urnik ka bojo odpiral najprej.


Zmere zacne najprej leogang al pa 12er Kogel
Pol pa odprejo skor cel ski cirkus ce je le vreme jim služi tko letos bojo pomoje kar vse proge pa naprave odprli ta petek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2023 10:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Za Božične praznike se odpravljam na smučanje v Saalbach. Prvič grem na to smučišče, zato se obračam na vse tiste, ki ste tu že bili. Imate kakšne predloge glede dobrih prog? Kateri predeli so vam najljubši itd?
Zelo bom vesel kakršnekoli informacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
screamc
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 12, 2023 11:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2019 1:05
Prispevkov: 49


Če greš več dni, se osredotoči bolj na določen del smučišča, ker vsega oz. vseh prog ne moreš presmučat v enem dnevu. Se pa splača obiskat vse kraje in ne boš zgrešil ničesar. Meni je bilo povsod top. Če pa boš imel kak dan viška in če še nisi bil, se splača en dan zavit na Kitzsteinhorn, ni prav daleč stran, za dušo nafilat.
_________________
2018/19 - Nassfeld; Bad Kleinkircheim; Weinebene; ; Mariborsko pohorje; Rogla
2019/20 - Saalbach-Hinterglemm; Flachau; Kaprun / Kitzsteinhorn; Rogla
2020/21 - Mariborsko pohorje; Krvavec
2021/22 - Nassfeld; Mölltal; Civetta; Arabba / Val Gardena / Alta Badia / Marmolada; Mariborsko pohorje; Krvavec
2022/23 - Obertauern; Nassfeld; Flachau; Bad Kleinkircheim; Saalbach-Hiterglemm; Kaprun / Kitzsteinhorn
2023/24 - Flachau / Zauchensee; Nassfeld; Krvavec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
exski
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 8:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2023 9:54
Prispevkov: 57


Evo, pa še moje poročilo iz Saalbacha, kjer sem smučal čez božične praznike. Žal, vreme ni bilo naklonjeno, tako da sem na koncu od 4ih dni imel 2 super dneva, 1ga malo manj super, 1ga pa katastrofalnega.

Na kratko: smučišče me je navdušilo, v vseh pogledih, tako z napravami, kot tudi s progami. Naprave moderne, hitre in udobne, proge pa izjemno široke in raznolike. Do sedaj si upam reči da zame definitivno številka 1 od smučišča, vsaj kjer sem smučal do sedaj. Definitivno se vrnem ko bo vreme bolj naklonjeno, upam da že kmalu v januarju ali pa februarju.

Sobota 23.12.2023: Žal 90% smučišča zaprtega zaradi močnega vetra in sneženja na vrhu, tako da sem bil limitiran samo na Saalbach del, in še to je deloval samo Kohlmaisbahn do vmesne postaje, in pa Bernkogel. Na vmesni postaji je snežilo, v dolini pa deževalo. Sneg je bil cel dan okej, kljub dežju, tako da sem smučal po eni in istih progah. Ljudi seveda malo, nobenega čakanja na napravah in tudi proge prazne.

Nedelja 24.12.2023: Vreme se je naredilo, veter je skoraj v celoti ponehal, sonce je prišlo ven. Sneg na vrhu je bil pravi zimski, suh in oprijemljiv, res perfekcija za smučat. V dolini so se proge po cca 11:30 začele načenjati in postajale so bolj spomladanske, zaradi visokih temperatur. Na višjih predelih so proge zdržale do cca 14h. Tekom dneva so odprli povezavo še v Leogang, tako da je skoraj v celoti bilo odprto.

Ponedeljek 25.12.2023: žal, pretoplo vreme je naredilo smuko praktično nemogočo. Že zjutraj so bile proge mehke. Po steptani progi si lahko palico zapičil skoraj 40cm globoko. Na progah so nas namesto rebrc pričakali odtisi tračnic ratrakov, ogromno neravnin, lukenj. Skratka, kar nevarno smučanje za manj izkušene. Tukaj seveda ne krivim ratrakiste, ampak na žalost vreme ni dovolilo karkoli boljšega. Pri 10 stopinjah v dolini, in 7 na vrhu ne moreš delati čudežev.

Torek 26.12.2023: na srečo je čez noč "čofta", ki je nastala prejšnji dan lepo pomrznila in se je podlaga strdila. Ni še bil tisti pravi "beton", ampak je bilo ravno toliko trdo, da je veliko prog zdržalo tudi do 15:30. Malce več ljudi danes, vendar še vedno brez čakanja na napravah, vsaj na tiste katere sem šel.

Pa še nekaj slik.

Prvi dan vmesna postaja Kohlmaisbahna:


Pogled iz Bernkogla proti Saalbachu:


Nedeljska jutranja rebrca pod Kohlmaisbahnom:


Proga pod Panorama 6er:


Leogang:


Ponedeljkova odjuga - proga ob 9h zjutraj






Rodeo:


Na srečo spet top pogoji v torek:


Nova 8-sedežnica Limberg:


Top proga pod Limberg sedežnico:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 9:57 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


No me prav zanima kaj bi bilo, če bi slike s takšnimi kupi naritega snega prišli s kakšnega slovenskega smučišča...

Prvo bi jih javno obglavili na družbenih omrežjih z raznoraznimi komentarji, tukaj pa bi bili nesposobni itd. Ampak ker je to v Avstriji, ni panike, tukaj pa znajo...
Znajo zakasirati, prvo pri kartah potem pa v kočah...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smucar9
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 10:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Nov 2018 14:17
Prispevkov: 531


Lenko, kaj se je tukaj zgodilo 25.12. (in dan prej verjetno), da je bilo vse
tako ekstremno odjuženo ? Takih razmer sem se bal na Turracherju 18.12.,
pa je bilo ravno nasprotno - cel dan super sneg, skoraj pomrznjen. Dobro da si me prepričal takrat it.
Je bila 25.12. visoka vlažnost in to že kak dan prej ? Na kirih vremenskih to spremljaš najlepše ?
_________________
2023/24: Turracher,Nassfeld,Kope,MB/Areh,Katschberg,Kals-Matrei,Tuxertal-Zillertal,Sillian
2022/23: Krvavc,Gerlitzen,BKK,Kope
2021/22: Moelltal,Krvavc,Kope,MB/Areh,Višarje,Zoncolan,BKK,Turracher,Gerlitzen,(Speier/Groß/Ain)eck,Piancavallo,SanPellegrino
2018/19: Gerlitzen,Nassfeld,Rogla,Turracher,BKK,SanPellegrino,Obereggen,Canazei,Arabba,Civetta
2017/18: Flachau,Eben,Filzmoos,Schladming,Katschberg,Krvavc,Rogla
2016/17: Gerlitzen,Kronplatz,Alta Badia,Arabba,Marmolada,Krvavc,Rogla,Kr.Gora
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 10:43 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3452
Kraj: Maribor

Mene niti ne presenečata tisti dve 'puklasti' sliki (rodeo in ena nad njo), to je pri visokih temperaturah in dosti folka skoraj normalna podoba nekaj ur po začetku obratovanja. Šokantni pa sta tisti dve fotki višje, torej 'luknjasto' stanje proge ob 9. uri zjutraj . Edina razlaga, ki si jo lahko zamislim, da je celo noč pihal zelo topel veter?

@lenko: ne se bat, take slike s Pohorja (mislim na tisti dve jutranji 25. 12.) ne morejo prit na družbena omrežja, ker bi na Arehu nadzornik prog enostavno prepovedal obratovanje ... varnost je na prvem mestu
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 11:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Tako nekako se mi zdi, da je bila situacija, mehek nekompakten sneg z nizko specifično gostoto (suh nepredelan dokaj svež nekoliko nesprijet sneg) je dobila vlaga z verjetno nekaj vetra, zato je hitro padel skupaj. Poznajo se sledovi freze.
To je sedaj edino kar mi pade v glavo, kaj bi lahko bilo.

Glede Pohorskega fenomena, glede na splošno večje število poškodb po zloglasni prelomnici, mokro podlago in mokrim svežim snegom, mislim, da je bila to boljša odločitev za varnost smučarja in tudi za renome smučišča. Če pogledamo malce bolj pragmatično, okoliška smučišča nimajo trenutno odprte proge, ki bi lahko konkurirala Piskru po naklonu, predvsem misleč zadnji del Piskra. Pa tudi so ostala smučišča višje, kar pomeni malce bolj suh sneg. Tukaj tiči razlog, zakaj jim dam kar prav kar se tiče o odločitvi o odprtju in ratrakiranju zjutraj. Je pa res to, da bi za teptanje spodnjega dela Piskra potrebovali ratrak na vitli. Glede na to, da sta oba ratraka z vitlo na Arehu ne vidim večjih problemov. Večji problem je lahko v tem, da morda ni bilo voznika, ki bi znal upravljati ratrak z vitlo.
Ne vem pa, zakaj recimo niso uredili Areške.
Če jih je dejansko presenetilo sneženje, se pač posujem s pepelom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 7:56 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Ponoven obisk Skicircusa.
Kot ponavadi: vsaj zame, noro! Res sem imel srečo z vremenom (zadnji teden pred božičem). Podal sem se na iskanje najljubše modre, rdeče in črne proge. Več pa v videu.
https://youtu.be/wuakh3BmJik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurij7
PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2024 9:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 17:02
Prispevkov: 129
Kraj: maribor

Tokrat sem preizkusil smukaško progo prihajajočega svetovnega prvenstva. Verjamem, da je na forumu že kar nekaj takih, ki so jo prevozili.
Vsi odseki niso bili odprti, a za predstavo kako izgleda, prilagam svoj video.
Kapo dol "profijem", ki pridejo na cilj v manj kot dveh minutah.
https://youtu.be/1HQZnSSNRDM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2024 10:20 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Če se prav spomnim, sta v Saalbachu 2 smuk progi Weltcup piste in Weltmeisterschaft piste. Na WC se je vozil svetovni pokal in očitno se bo tudi svetovno prvenstvo. WM je pa tista, na kateri se je vozilo prejšnje svetovno prvenstvo (v prejšnjem stoletju). Se pa ne spomnim, kje točno je šla WM pista, bi moral pogledati na kakšen starejši zemljevid, ker spomnim se, da sta bili na zemljevidu označeni obe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja Stran 9 od 10

Kazalo po Smucisca.net forumu » Avstrija » Saalbach-Hinterglemm
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB