Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val d'Allos La Foux - naše izkušnje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 Val d'Allos La Foux - naše izkušnje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
skoro84
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 1:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Tor Feb 2014 13:15
Prispevkov: 6


Dejstvo je, da se v Francijo da it za 300 euro za cel teden. Lani smo bili v SC, app od 3-4* namestitev 4 ljudje v app za 6, prostorno vse novo...plus hrana, pijača, prevoz in ni da ni....vse to za 300 euro...pa še nekaj SC je 6 najboljše francosko smučišče, tako da se s slovenskimi muzeji na odprtem ne more niti primerjat!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 3:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Zanimivo, ker jaz sem bil pa na tistem, ki je bilo lani in letos izbrano za prvo, pa se mi je zdelo muzej na prostem (pa ne samo v primerjavi z Dolomiti).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 3:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Če je skoro84 dobil app+prevoz+hrano in še kaj za 300? ne sme bit faušije - je pač dobil extra ugodno ponudbo (po mojih izkušnjah sicer 100? manjka, pa vseeno).
Izjava, da je Serre Chevalier najboljše smučišče v deželi petelina, pa pade tako hitro, kot mlada bukev sredi Pivke včeraj.
Mani je SC odličen kompromis, gledano celoto. Ocena, zgolj iz vidika naprav, pa ni noben presežek, še najmanj področje Monetier, ki je boljši del smušišča, glede na konfiguracijo prog. Sploh najvišji trojček: Cibouit, Yret in Eychauda. Povprečje hitrosti sedežnic je a-la Zvoh, a odtehtajo ekstra minute, iz mojega vidika.

Skrajni čas je že, da nehamo smetiti to temo in spišem(o) en konkreten report o Serre Chevaliere, v smučišču namenjeni temi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 5:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ni noben rekel, da je najboljše. Napisal je 6 najboljše (6.). Sicer pa tudi ni razloga za fovšijo. Amater piše o 315 pri čisto običajni agencijski ponudbi s prevozom, tule je 300 brez prevoza, če prav razumem. In tudi amater zelo pohvali, tako, da bo najbrž kar držalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 5:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Pardon vsem, "6" sem spregledal.
Če že dlakocepimo, napisano je bilo:
"Dejstvo je, da se v Francijo da it za 300 euro za cel teden. Lani smo bili v SC, app od 3-4* namestitev 4 ljudje v app za 6, prostorno vse novo...plus hrana, pijača, prevoz in ni da ni....vse to za 300 euro"
Ni tu govora o 315+prevoz. Govora je o 300 EUR komplet in ja, lahko je malo zdrave foušije , saj take cene NI v redni ponudbi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 5:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ne, o 315 (z vključenim prevozom) piše amater eno stran prej. Se da preveriti v katalogu SKI fun. Na internetu sicer januarskih ponudb ni več, ampak bom verjel na bessedo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Marko, če nočeš razumeti, ti ni treba. Moja replika je bila zgolj na uporabnika "skoro84", ki je dobil komplet za 300 EUR.
Kakšne so običajne cene francoskih aranžmajev mi je dokaj jasno, glede preživetih 7 zadnjih sezon med petelini (tudi večkrat na sezono).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 6:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

To še ne veva, če ga je res dobil, ker je napisal dvoumno. 315, kar ti omenjaš, pa ni številka od Skoro ampak od Amaterja eno stran nazaj. In tam je napisano nedvoumno paket s prevozom brez hrane v velikem udobnem apartmaju.

Sicer so zame merodajne samo agencijske ponudbe in to kar si lahko rezervira vsak. Če gre en tja na štop, smuča s ponarejeno karto, se prištuli v kakšen apartma ali spi na skednju in doma mami izprazni hladilnik bo pa mogoče res prišel skozi z 10 EUR.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 8:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


marko je napisal/a:
To še ne veva, če ga je res dobil, ker je napisal dvoumno. 315, kar ti omenjaš, pa ni številka od Skoro ampak od Amaterja eno stran nazaj. In tam je napisano nedvoumno paket s prevozom brez hrane v velikem udobnem apartmaju.


Mater, a bom res moral predračun poiskati...

Mi smo plačali 315 eur/osebo za bivanje treh oseb v L2A v apartmaju za 4 osebe. V to ceno je vključeno prevoz, skipass in namestitev, smo pa res morali doplačati še turistično takso cca. 4 eur na osebo za cel teden.

Sem se pa potem spomnil, da smo imeli malo akcijsko ceno, redna je bila 335/osebo in smo potem izkoristili ene dva popusta in prišli na 315. No, če bi bil apartma poln, bi bila cena okrog 300 eur. Je pa seveda vse cenejše, kolikor večje apartmaje gledaš.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 8:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Elan_ka je napisal/a:
Joj kakšna debata se je razvila, polna izkušenj z Val d'Allosom

Skratka vsak ima svoje mnenje in svoj pogled na stvari.

Vsekakor pa hvala vsem za odgovore.


Hja, malo smo zašli...

Upam, da si vseeno dobila dovolj informacij. Jaz se pa tudi že vnaprej opravičujem in zahvaljujem moderatorju, ki bo tole temo pospravil in dal off-topic v nov thread.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 11:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


No pomoje iščete dlako okrog 300 +-50 ,realno recimo 500 z zasilo udobjem smo pa na 700. Če je nekaj več ljudi in volje trpeti jih gre pa tudi malo ceneje. Pa generalno velja to za večji del FR. pustimo sedaj Cahominix, Megeve, VDS ob strani.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 04, 2014 11:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Kako si pa ti prišel sedaj na 500 z za silo udobjem?

Saj nič ne rečem, konec koncev je to tudi stvar pričakovanj posameznika. Jaz sem recimo čisto zadovoljen, če je apartma topel, je dovolj blizu prog, ima vedno toplo vodo in ne rabim odpirati tuš kabine vsakič, ko grem na wc, da dam noter noge.

Če nekdo potrebuje v kompleksu savno, 100+ cm tv in 20 m2 prostora na osebo, bodo pa seveda cene višje. Konec koncev se da najeti tudi luksuzne koče za par jurjev dnevno, pa mislim, da tukaj gor niti ni nikogar, ki bi se šel tak turizem.

Podobno je tudi s stroški hrane in pijače. Ali si po slovensko vzameš s sabo kakšen sendvič, termovko čaja in par piksen pira ali pa greš vsak dan na orank kosilo na 3000m višine. Prvo te stane 3 eur, drugo pa 30...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 12:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Amater:) je napisal/a:
Kako si pa ti prišel sedaj na 500 z za silo udobjem?

Saj nič ne rečem, konec koncev je to tudi stvar pričakovanj posameznika. Jaz sem recimo čisto zadovoljen, če je apartma topel, je dovolj blizu prog, ima vedno toplo vodo in ne rabim odpirati tuš kabine vsakič, ko grem na wc, da dam noter noge.

Če nekdo potrebuje v kompleksu savno, 100+ cm tv in 20 m2 prostora na osebo, bodo pa seveda cene višje. Konec koncev se da najeti tudi luksuzne koče za par jurjev dnevno, pa mislim, da tukaj gor niti ni nikogar, ki bi se šel tak turizem.

Podobno je tudi s stroški hrane in pijače. Ali si po slovensko vzameš s sabo kakšen sendvič, termovko čaja in par piksen pira ali pa greš vsak dan na orank kosilo na 3000m višine. Prvo te stane 3 eur, drugo pa 30...

Ja kosilo na 3000 jurje sem patja je del udobja in doživetja. Ja imamo različne predstave. Nekje si ne predstavljam pohoda na malco v 500 m oddaljen apartma ko se polakotim. Ampak stvar percepcije. Podobno je pri urejenosti prog, osebno mi francoski način ustreza drugim spet ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 05, 2014 12:40 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

junche je napisal/a:
No pomoje iščete dlako okrog 300 +-50 ,realno recimo 500 z zasilo udobjem smo pa na 700. Če je nekaj več ljudi in volje trpeti jih gre pa tudi malo ceneje. Pa generalno velja to za večji del FR. pustimo sedaj Cahominix, Megeve, VDS ob strani.
Januarska ponudba VDS je bila 500 s prevzom za 2 v 4-posteljnem app 3zv. Pri skifun.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Elan_ka
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 06, 2014 12:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Jan 2014 0:00
Prispevkov: 19


Amater:) je napisal/a:
Elan_ka je napisal/a:
Joj kakšna debata se je razvila, polna izkušenj z Val d'Allosom

Skratka vsak ima svoje mnenje in svoj pogled na stvari.

Vsekakor pa hvala vsem za odgovore.


Hja, malo smo zašli...

Upam, da si vseeno dobila dovolj informacij. Jaz se pa tudi že vnaprej opravičujem in zahvaljujem moderatorju, ki bo tole temo pospravil in dal off-topic v nov thread.


Sploh ni problem. sem izvedela, ostalo pa še bom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 Stran 5 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Val d'Allos La Foux - naše izkušnje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB