Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Zagrepčanka

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Zagrepčanka « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
priško
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 11:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2012 23:28
Prispevkov: 30


No, pa da zaidem malo iz teme o kateri ste zadnje čase debatirali...
Naj bo ograja tam pri Ekartu al ne, naj urejajo cesto al pa tud ne, mi je pa čisto vseeno.
Zakaj? Zaradi Zagrepčanke! www.zagrepcanka.com.hr v primerjavi z Mariborčanko, ki je toliko opevana, je ta karta 3X cenejša!

Domačini smo očitno spet drugo- ali pa tretjerazredno občinstvo oz. nebodigatreba (kot bi rekel miki). Moj domači hrib na katerem sem se naučil smučat in ga vsak dan gledal iz svoje domače sobe, zdaj ga bodo pa Hrvatje očitno čisto zasedli (pa nimam čisto nič proti Hrvatom, da ne bo pomote).

a je res tako težko kopirat kakšno dobro prakso iz Avstrije, kjer imajo recimo domačini prav smešno poceni karte (oni pa v zameno za to ugodnost, od vsake nočitve turista odvajajo kakšen eur upravljalcu smučišča, in evo profita za vse vpletene). V Kitzbuehlu recimo, ti ta ugodnost pripada tudi če nisi domačin, ampak imaš tam registrirano samo podjetje!

No, v glavnem, tista ograja tam pri Ekartu zarad mene lahko kar stoji, ker me letos definitivno ne vidijo na Pohorju. Bom pa jaz raje v Avstrijo nosil svoj denar...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 7:55 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Nekje sem slišal oz. prebral o tej karti....vendar se kaj dosti nisem posvečal vsebini, saj sem mislil, da na neposrečen način promovirajo Sleme....zdaj pa to...Skratka cigansko vse skupaj....zdaj pa samo glejte kako nas bodo preplavili......dobro glejte..... Cigansko se mi zdi, da imajo oni karto za 99?, pri nas pa je karta 295 ?.....me en k...c briga njihova kupna moč.....skratka še en nož v hrbet s strani ŠC Pohorje....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 8:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Čisto prav kar so naredili, če slovenci vozimo gmoto denarja v Avstrijo, naj še nam vozijo hrvati...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 9:18 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Po moje Hrvati pri vsem tem nimajo nic, pac pa so najvecji nateguni vasi ljubi Mariborcani.
Poglej kontakt na tem webu (http://www.zagrepcanka.com.hr/index.php/kontakt) pa vidis, da to niso Zagrebcani pac pa lepo Mariborcani, ki od vas hocejo skoraj 300eur, od nekoga drugega, za celo malenkost vec stvari (pri Mariborcanki imas 10 sicer poljubnih dnevnih smuk, pri Zagrebcanki pa vse sobote), pa samo 90eur. In ja edina resitev tega je to, kar je napisal Priško... iz principa ne gres vec k njim, pa se bodo mogoce enkrat nekaj naucili.
Lenko prosim? Prav? No ja saj to smo ze enkrat ugotovili, da ti izklopi logiko, ko pride do branjenja odlocitev tvojega priljubljenega Pohorja. Ce nisi uspel razumeti, ni problem kdo kam vozi "gmote denarja", pac pa to, da za isto storitev nekomu racunas 330% cene tiste, kar racunas nekomu drugemu za isto storitev... in potem se pricakujes, da bos pri nategnjenem imel podporo za svoje trike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ski_Fanatic
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 9:34 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Dec 2006 23:40
Prispevkov: 247
Kraj: Doma

lenko je napisal/a:
Čisto prav kar so naredili, če slovenci vozimo gmoto denarja v Avstrijo, naj še nam vozijo hrvati...


Bemti...pa koje si ti budalo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
priško
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 10:06 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2012 23:28
Prispevkov: 30


lenko, pa ti si stvarno budala! Vedno, ampak res vedno, sem bil zagovornik Pohorcev (tudi ko kaj niso naredili optimalno), ampak tole je pa preveč! Do zdaj smo bili dobri, da so si lahko določeni nakupili letala, helikopterje in kaj jaz vem kaj še vse, zdaj pa kar naenkrat ne več?
Tudi smučanje v Avstriji je za mene muka, ker enostavno to potegne celo organizacijo za sabo (otroka spakirat v avto, pa vožnja min. 2 uri, potem ne bi ven, ker je zunaj mrzlo,...), na Pohorju pa je to vse bilo pred nosom. Ampak hvala, za 3x ceno pa ne! Da se ne pogovarjamo o tem, da bo sigurno več kot 10 sobot obratovalo smučišče...
Skratka, kot je rekel fischerpro3, cigansko!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 10:49 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Lenko .....GOTOF SI
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 11:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Takšna cenovna diskriminacija pa res smrdi, pa kdo ve, lahko zagrebčanko kupijo tudi Slovenci?

Sicer pa, če pride HRV drugo leto v EU kaj takšnega ne bo več mogoče, saj gre za diskriminacijo na podlagi državljanstva, kar pa je na enotnem trgu EU prepovedano in lahko dobi smučišče za to mastno kazen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 12:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Če še Ljubljančanko napravijo, po moje štajerci zažgete vspenjačo. Je pa to res povsem druga karta kot Mariborčanka, s katero bodo najbrž nekateri naredili tudi 60 dni smuke. Najbrž računajo, da Zagrebčani ne bodo hodili na nočno in bodo v povprečju naredili manj kot 10 dni smuke. Vseeno se mi zdi, da so šli s ceno prenisko, bi bila enako atraktivna pri 150 EUR, tako pa me prav zanima, koliko kart bodo prodali in kakšen bo izpad drugih gostov ob sobotah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kotulc
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 1:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Ned Okt 2006 13:46
Prispevkov: 876


Po mojem mnenju je ta Zagrepčanka strel v koleno za ŠCP:

1. jezni bodo vsi lastniki sezonskih in mariborčank
2.v soboto je za tako ali tako največja gužva, zdaj pa bo še huje -upad dnevnih smučarjev po rednih cenah
3. drugo leto bo velik upad sezonskih - vsi bodo čakali ponudbo tipa Zagrepčanka

Ker v soboto plačat 29,50EUR in se gužvat med Hrvati, med tem ko oni smučajo za 90 EUR celo sezono ...hvala lepa... v soboto me Pohorje zagotovo ne vidi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 2:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


kotulc je napisal/a:
Po mojem mnenju je ta Zagrepčanka strel v koleno za ŠCP:

1. jezni bodo vsi lastniki sezonskih in mariborčank
2.v soboto je za tako ali tako največja gužva, zdaj pa bo še huje -upad dnevnih smučarjev po rednih cenah
3. drugo leto bo velik upad sezonskih - vsi bodo čakali ponudbo tipa Zagrepčanka

Ker v soboto plačat 29,50EUR in se gužvat med Hrvati, med tem ko oni smučajo za 90 EUR celo sezono ...hvala lepa... v soboto me Pohorje zagotovo ne vidi.

ŠPC je itak že tetraplegik tako, da strel v kolene sploh ne porajtajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 6:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3117


Kaj naj vam rečem, nebom vas zmerjal, kot vi zmerjate mene, ker mam spoštovanja do drugih, kot očitno nekdo nima. Na to idejo gledam čisto iz ekonomskih razlogov, predvsem to, da je Rogla veliki konkurent Pohorju, kar se tiče hrvaških gostov. S tem želijo pritegniti hrvate predvsem na drugo stran prostanega hribovja. Seveda so naši južni sosedje naklonjeni k večjemu potrošništvu, kot naše popohorsko ljudstvo. Kaj naj rečem, pametne poteze, za pridobivanje denarja, ki ga krvavo potrebujejo, kar se pa tiče Mariborčanke, pa je res, da je razmerje med obema kartama preveliko. Me zanima, kakšno mnenje so meli Avstrijci o skipass travelu, kjer so cenejše karte le ob meji. Verjetno so sprejeli z velikim sprejemanjem, ker je njim tako lahko dati 40? za dnevno karto, južni sosedje pa jih imajo za 20% ceneje ob meji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 7:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Če bi bilo razmerje 20 % v korist Zagrebčanke, to ne bi bil tak CIGANSKI POSEL....tako pa je (basta, ende, finito, fin)...v kolikor bi nam ponudili Mariborčanko po takšnih cenah, ne bi rabili podaljševati nakupa kart do konca novembra (in zdaj slišim, da bodo ta rok še podaljšali, ker so prodali minorno število kart).......Glede večjega potrošništva Hrvatov pa res ne bi...predvsem pa pri cenah ki jih imajo za pijačo in jedačo, lahko rečem, da grem dol raje lačen in žejn....ali pa si pir v rukzaku prinesem (čeprav tisti, ki me poznajo vedo da temu ni tako).... Ovce so pa zato, da jih strižejo....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 8:58 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Lenko ne vem kaj si Avstrijci mislijo o Ski pass travel, je pa razlika definitivno tako majhna da je sploh skoda govoriti o tem. 20%? Ja ti uspe izracunati, da je 1eur pri 41eur 20%, potem ze, drugace pa bolj ene 2-3%, za razliko od 330% v primeru Pohorja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
priško
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 10:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2012 23:28
Prispevkov: 30


lenko je napisal/a:
Kaj naj vam rečem, nebom vas zmerjal, kot vi zmerjate mene, ker mam spoštovanja do drugih, kot očitno nekdo nima. Na to idejo gledam čisto iz ekonomskih razlogov, predvsem to, da je Rogla veliki konkurent Pohorju, kar se tiče hrvaških gostov. S tem želijo pritegniti hrvate predvsem na drugo stran prostanega hribovja. Seveda so naši južni sosedje naklonjeni k večjemu potrošništvu, kot naše popohorsko ljudstvo. Kaj naj rečem, pametne poteze, za pridobivanje denarja, ki ga krvavo potrebujejo, kar se pa tiče Mariborčanke, pa je res, da je razmerje med obema kartama preveliko. Me zanima, kakšno mnenje so meli Avstrijci o skipass travelu, kjer so cenejše karte le ob meji. Verjetno so sprejeli z velikim sprejemanjem, ker je njim tako lahko dati 40? za dnevno karto, južni sosedje pa jih imajo za 20% ceneje ob meji.
lenko, ne mešaj spet hrušk in jabolk. Skipass travel je agencija, ki prodaja karte za več smučišč in si je pač izboril boljše cene pri "dobaviteljih". Prav tako jih lahko kupiš samo v njihovih poslovalnicah. Tukaj pri zagrepčanki pa so naši Pohorci načrtno diskriminirali nas, domačine. Pa tista z 20% je tud bosa. Če mi zrihtaš karte za Nassfeld ob rednih dnevih (brez raznih openingov in ostalega sranja, ko je gužva na smučišču), za 32 eur jo zdaj kupim! In še enkrat ti povem, da bi tudi jaz razumel vse, če bi to bilo normalno razmerje (konec koncev sem tudi sam ekonomist in delam v prodaji), ampak to je pa cisto mimo. In se nekaj, domačini smo, dokazano, na dolgi rok najboljši potrošniki. Malo premisli o tej tezi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Zagrepčanka
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB