Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Preparacija prog

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Preparacija prog « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Triglavski
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 10:35 am    Naslov sporočila: Preparacija prog Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2012 18:00
Prispevkov: 56


Pisite kaksna se vam zdi idealna priprava prog in kje v Sloveniji se vam zdi najboljsa(primerjava s tujino).Meni se v Sloveniji najbolj dopade kranjskogorska priprava prog,saj tu se nisem srecal stopnic.Najboljsa priprava prog kar sem jo dozivel pa je bila na smuciscu Lienz Hochstein
_________________
Srecno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 12:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Res da glede Slovenije nisem ravno relavanten, glede na to, da vecinoma ne smucam pri nas. Ampak zadnji vikend v Kranjski Gori (poligon) je bil tak, kot da bi smucal po grbinah. Verjetno sem glede tega malo bolj obcutljiv, ker, ce se le da, smucam z GS dilami, pri katerih pa rabis malo vecjo hitrost. In ko sredi strmine pri 80km/h priletis na 20-30cm stengo, te tako prijetno razmece, da te smucanje dokaj hitro mine.
Zelo podobne izkusnje imam tudi iz Italije (Trbiz, Visarje, Sella Nevea, Alta Badia, Val Gardena), medtem ko je (vecinoma) v Avstriji, Nemciji in Svici stvar drugacna. Razlike v strojih ni, ker imajo bolj kot ne vsi zelo podobne masine, tako da je po moje glavna razlika v tem, koliko si kdo casa vzame za pripravo prog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Triglavski
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 7:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Feb 2012 18:00
Prispevkov: 56


Danes bil na Krvavcu in dozivel najslabso pripravo prog mojega zivljenja.Bilo je polno stopnic,lukenj in pa reber.Sam bi Krvavske ratrakiste malce zapeljal pogedat na Tirolsko(vseeno katero) ce bi bil direktor
_________________
Srecno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cimbalca
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2012 7:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Feb 2010 1:40
Prispevkov: 71


@Triglavski jest sem pa pred mesecem dni na Podkornu uletel na stopnico, tako da mi je obe smuče v hipu vzelo, jest sem se pa ustavil 50 -70m naprej z nosom v snegu. Da se ti to zgodi pri -10°C moraš pa res imeti opravka z zvezdnikom med ratrakisti.

Sicer pa pri nas je res najbolje v Kranjski G., Avstrija je seveda boljša pa tudi neprimerno dražja. So pa Italjani carji pred vsemi. Ne vem kako tile južni Tirolci delajo sneg vem pa da ga naredijo takega, da po njem lohk smučaš cel dan, brez napora. Ni stopnic med ratraki. Sicer se pa v impregnacijo porog ne spoznam
_________________
2013/14 Krvavec 1x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Preparacija prog
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB