Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan wood core gsx - pozna kdo?

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Elan wood core gsx - pozna kdo? « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
jama
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2011 6:02 pm    Naslov sporočila: Elan wood core gsx - pozna kdo? Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Feb 2005 20:51
Prispevkov: 80
Kraj: KK

Kolega prodaja dva para smuči na katerih piše "Elan Wood core gsx giant slalom world cup." Smuči so velike 203 cm, še zapakirane, brez vezi in so lanski model.
Sem iskal info na stričku Googlu in na Elanovi strani, vendar nisem našel nič kaj konkretnega.
Pozna kdo te smuči in za koliko naj jih kolega proda ?

Hvala vsem za kakršnkoli informacijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2011 6:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

Skoraj nebi vrjel da je to lanski model. Sploh zaradi dolžine 203cm. To bo vrjetno kak starejši model Elanovih GSX veleslalomskih smuči. Wood core pač pomeni kako je smučka zgrajena - (woodcore = lesena sredica). Imaš kakšno sliko teh smuči?
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Thazz
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2011 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


To je pomojem prvi model GSX. Take zelene in črne. Je pa že več kot 10 let star model.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jama
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2011 9:37 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Feb 2005 20:51
Prispevkov: 80
Kraj: KK

Ja sem zaj..., niso lanski model. Lani jih je on dubo. Slike nimam ka jih ma kolega, sam mislim da bo kr drzalo da so stare 10 let. So take zelene pa crne.
Hmm pol glis neki vrednosti nimajo ne ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2011 10:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

Neke vrednosti res nimajo. Pa s tako dolgimi smučmi skoraj nihče več ne smuča.
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Sorty
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2011 11:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


za v peč so dobre
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
spicek
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2011 11:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Nov 2010 15:29
Prispevkov: 142
Kraj: Krim

Na smučarski sejem jih naj nese ( http://www.snezinka.com/2011/09/smucarski-sejem-snezinka-1-4-12-2011/ ). Če jih bo kdo vzel bo lahko vesel, če bo pa še kakšen ? dobil bo pa sploh dobr, kaj več pa naj ne pričakuje.
Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2011 8:05 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Sorty je napisal/a:
za v peč so dobre


Niti ne.....bi ble za sprobat.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 1:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 422
Kraj: pod Strmcem

hm...še posebej, če FIS sprejme nove - "srednjeveške" predloge pravil o geometriji materiala ... (najbolj na udaru je VSL smuča).
_________________
*23/24* : 35x 16x Weinebene, 9x Rogla, "Belvi"- Stadion, Trije Kralji, Gaal, 7x Turnau
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 7:58 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

streif je napisal/a:
hm...še posebej, če FIS sprejme nove - "srednjeveške" predloge pravil o geometriji materiala ... (najbolj na udaru je VSL smuča).


Ni problema.....mi se bomo že znašli oz. ne bo kaj novega....povsem drugače bi bilo z t.i. "carving" generacijo....oja, bi bilo smeha....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 10:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Ma je problem... Po pravici povedano, mi je trenuten stil smucanja krepko bolj vsec, kot tisti izpred 20 let. In najvecji problem je ravno v tem, ker ne vem s cim bom v prihodnje smucal.... 35+m lok mi nekako ni pretirano vsec, vsaj dokler se pogovarjamo o odprtih smuciscih, saj je obcasno ze trenutnih 28-29m malce prehitro. S samo SL dilami pa nekako ne bom prezivel... je le lustno vsake toliko casa peljati malo hitreje
Je pa res, da bo najprej potrebno stopiti na to novo smuco. Ne glede na vse kar se slisi, smuci ne bodo enake tistim izpred 20 let, ceprav bo lok enak. Tehnologija je le sla "malo" naprej, tako da se da narediti smuco, ki ima predpisane mere, da se jo pa vseeno peljati enako ali vsaj podobno kot obstojeco. Tako da zivi bili pa videli

PS:
fischerpro3 je napisal/a:
Ni problema.....mi se bomo že znašli oz. ne bo kaj novega....povsem drugače bi bilo z t.i. "carving" generacijo....oja, bi bilo smeha....

Po moje za to niti ne bo pretirane razlike. Ce danes pogledas po smuciscih, bi vseeno rekel da ene 80% ljudi ne zna odpeljati niti ene same fure na cisto. Ne glede na smuci, jih vecina se lepo oddrsava, ravno tako kot s starimi smucmi pred 20 leti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 10:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Ma ja pj, saj je meni trentutni način smučanja tudi bolj všeč......saj sem že pisal o tem, da smuči z velikim radijem (R:23+) uporabljam dopoldne, ko še ni gužve na smučišču, kasneje postane vse skupaj prenevarno, ker rabiš hitrost in prostor....tega pa v gužvi ni...hotel sem samo reči, da če meni osebno daš planko iz 90 let, ali starejšo (edini pogoj je, da je nabrušena)..se bom peljal...probleme, pa bo imela "carving" generacija (pa četudi pometa z repi)..... 205-215 cm dolgo dilo ni tako preprosto peljat (take sem takrat vozil)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Misfits
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 11:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 20:30
Prispevkov: 68


sam se še spomnim teh zelenih GS smuč...najverjetneje jih je kupil kak višji tekmovalec za trening hitrih disciplin, ali pa kak višji smučar starejše šole, ki je malo preteral višino...

To nikakor niso slabe smučke ampak uporabne le pod zelo specifičnimi pogoji (uporabnik, pač ne bo smel zasledovati zadnjih krikov mode, bo kar precej visok, in, če želi carvat, bo smučal precej hitro-torej potrebuje primeren prostor na smučišču)

da podam še svoj pogled na zadnja dva prispevka o spremembah v FIS-u
sam smučam na FIS slalomkah, pa mi (ker poleti nisem bil dovolj priden) postajajo preveč agresivne. in pogledujem po veleslalomski smuči. tudi ko FISu (nameno ko in ne če, ker sprememba na daljši radij zagotovo bo le o koliko se lahko pogajajo, po mojem skromnem mnenju) uspe izpeljat to spremembo, za rekreativce to ne bo relevantno. v nadaljevanju podajam zakaj.

Glede na izkušnje ob učenju starejših, verjamem, da bodo še vedno obstajali modeli z radiji zavoja med 15 in 20 metri s katerimi ob smiselni mehkobi tudi starejši smučarji lažje začutijo "povečan stranski lok" in ga postopoma začno izkoriščati. posledično je smučanje lažje in lepše in ekonomsko neumno bi bilo trgu NE ponuditi tistega kar si želi in potrebuje.

LP
Misfits
_________________
sezona 13/14: MtRuapehu Whakapapa NZ 93x, Lech/Zurs/St.Anton 59x, Davos 4x

sezona 12/13; 202x = 106x MtRuapehu Whakapapa NZ, 69x Bad Kleinkirchheim, 12x Pohorje, 14xKrvavec, 1xRogla
sezona 2011/12; 65x = 1x Möltall, 5x Risoul, 17x Pohorje, 35x Bad Kleinkirchheim,7x Saalbach

_______________________
http://hendryxskis.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ancksha
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2011 6:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Nov 2011 13:08
Prispevkov: 7


hah ene take ma moj brat in jih včasih še ful rad vozi, ampak to zgleda tko, da greva na vrh neke žičnice in on odsmuča naravnost navzdol, jaz pa počasi za njim, na dnu on mal počaka, se posonči... pol pa šele jaz pridem

So pa še iz tistih časov, ko si rogo stegnil nad glavo in ti je bila smuča prav
_________________
turno smučam na Black Diamond Stigma - sanjska smuča )
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 20, 2011 11:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

Moram reči, da se odkrijem vsakemu stricu, ki jih sicer vse redkeje vidim, ki furajo sulice dolžine 203 cm + po podkorenskemu poligonu in jim gre dobro od nog. Nekaj jih je še. Se namreč spomnim, kako smo se svojčas matrali po tistih razoranih pobočjih s smučmi, ki si jih med kuclji obrnil le z veliko preciznostjo, sicer se je boodisi rep bodisi špica zapela v nanesen sneg. Ko si pogledal po pobočju, je več smučarjev ležalo kot smučalo. Danes po tistih speglanih strminah s karvingom smučam, čeravno 30 let starejši, bistveno hitreje in lažje, pravi hec je. Včasih se mi zdi, da to sploh ni več resno smučanje.

Se spomnim prehoda na karving, ko se mi je prav za malo zdelo, da smuča sama zavije, samo da jo malce obremeniš. Stare Elanove Impulske (vozil jih je Stemark) so na primer zahtevale nenavadno močne razbremenitve, da si tistega hudiča sploh zasukal. Garanje z ramenskim obročem, da si dobil vrtilni moment, ki je sploh lahko obrnil smučke. Ravnovesje, da ti robnik na ledu niso takoj oddrsnili, česar vsega danes sploh ni treba. Danes ni problem, da povečuješ nagib v zavoj, ker te smuča drži, včasih te je odneslo kot psa. S karvingom se še po najhujšem ledu pelješ kot po tračnicah, pa niti ni treba zato kaj prida znati. Mater, pri dvajsetih letih sem na Pokorenu moral vsaj dvakrat ustaviti, da mi ni srce skočilo iz trupla. Danes, pri šestdesetih, pa se človek pelje kar skoz. Na sulice se tudi upal ne bi več.

Če se želiš naučiti dobro smučati in si pridobiti dobro ravnovesje ter občutek za hitrost, kar pojdi najprej na sulice. Tisti karving smučarski stil potem, ko obvladaš sulice, tako ali tako pride sam od sebe, občutki za robnike, nastavke, vrtenje ramenskega obroča in razbremenjevanje, ki so pri sulicah čisto nekaj drugega kot pri šminkerskih karvah, pa ostanejo. Tiste bedarije, kako sta si stila različna, pozabi. Telo s svojimi občutki samo odgovarja na nove pogoje, ker mu je lažje. Poskusi, morda bomo tako videli še koga, pred katerim bom na Podkorenu snel kapo.
_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan wood core gsx - pozna kdo?
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB