Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Kvaliteta smuči določenega proizvajalca in tekmovalni uspehi

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 Kvaliteta smuči določenega proizvajalca in tekmovalni uspehi « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 11:16 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Dejan_007 je napisal/a:
Jaz sem jih imel možnost lani sprobat (Amphibio), pa so bile razgrabljene. Letos upam da jih bom lahko sprobal. So jih pa testiral avstrici pa niso bili navdušeni nad njimi.

Sem pa pred lani hotel nabavit ELAN SL pa jih nisem, ker so bile dražje kot so jih prodajal v Italiji. Fischerce pa sem potem dobil ugodneje kot so bile Elanke pri nas. Sem pa testiral tudi Elan-ke SL pa so tud OK dilce.

Avstrijci niso bili nikoli navdušeni nad Elankami. Če bi bili objektivni bi v njihovih tovarnah delali licenčne Elanke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 2:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

marko je napisal/a:
Avstrijci niso bili nikoli navdušeni nad Elankami. Če bi bili objektivni bi v njihovih tovarnah delali licenčne Elanke.

Ravno tako kot vas vecina ni navdusena na nicemer drugim kot Elanom Realnost pa je na zalost taka, da Elanove smuci niso pretirano kvalitetne... ne trgovinske, se manj pa tekmovalne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 4:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Recimo da imam po kar nekaj letih v tem sportu malce drugacen (pa za vecino nedeljskih smucarjev malce prevec ozko usmerjen) pogled na to, kaj je kvalitetna smuca. In ko enkrat vidis kaj pride iz Elanovega race servica in recimo iz Fischerjevega so ti stvari hitro jasne. Se pa strinjam, da je za nedeljskega smucarja karkoli od tega, pa naj bo ena ali druga firma, dovolj dobro... tudi marketinski nateg ala waveflex
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 8:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Ja, za "običajno" smučanje so prav gotovo zelo dobre, za tekmovalno smučanje pa.............
LP Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Za tekmovalno smučanje se precej dobro vidi že na slikah v iztekih kakšne smuče imajo v rokah tekmovalci na stopničkah. Zadnji res vrhunski smučarji na elankah, ki se jih spomnim, so bili Stenmark, Križaj in Mateja Svet, potem pa so tudi slovenski smučarji zmagovali na drugih znamkah... Košir Rossignol, Tina Maze Stoeckli...

Mogoče še najbolj prepoznaven je bil Mitja Kunc, ampak on roko na srce, ni bil nikoli res vrhunski, ampak 'samo' izredno dober smučar (ni mišljeno v žaljivem smislu, ampak v kontekstu prepoznavnosti pač ni bil tako znan kot katerikoli izmed zgoraj omenjenih).

Takole na uč mi deluje, da sta trenutno glavna na sceni Fischer in Head...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 9:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Uspehi in stevilo medalj dandanes niso vec pravo merilo o kvaliteti smuci. Najlepsi dokaz je ravno Head. Z nic kaj pretresljivimi smucmi, ter se manj presunljivo proizvodnjo, zato pa toliko globjo denarnico lastnika, ki za povrh ni obremenjen z negodovanji delnicarjev, ima z odskokom najvecji pool smucarskih zvezd. Po moje mu ni blizu niti tisti Atomicov pool izpred kaksnih 10 let.
Ampak stvar je dokaj razumljiva... Ko ti nekdo zmanjsa letno placo za 50% (naslednje leto pa se za 30%), drugi pa ti poveza znesek za dvakrat, je odlocitev kaj bos vozil dokaj lahka Kar se pa kvalitete tice, pa tisti, ki imate moznost, povprasajte recimo Svindala, kako je zadovoljen s svojimi DH in SG smucmi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 9:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


jst pa mislim da pri opremi "ta velikih" glavno vlogo odigra sam ponudnik opreme.Kdor ponudi več in je tekmovalcu pripravljen nuditi vse to se pa vozi.Vsaj tako je pri tenisu, Head sklene visoko pogodbo z Djokovičem itak ga prilagodijo njegovim željam on veselo igra ljudje pa veselo kupujejo njihove izdelke..Mislim, da je Elan za takšne podvige premajhen.
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Hm, sedaj ko si to omenil, sem se spomnil točno na to - da bistvene razlike med tekmovalnimi smučmi ni in občutno boljši tekmovalci zmagujejo tudi na 'slabših'. Ampak po tej analogiji tudi Elanove niso tako zanič, le premajhna firma so?
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snowboarder
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 11:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:20
Prispevkov: 328
Kraj: Domžale

elanove smuči po mojem mnenju niso slabe, elan je premajhna firma in finančno ne mora ponuditi toliko kot recimo fischer,salomon... in zato se tekmovalci odločajo za njihovo opreme, ne smemo pa pozabiti da je svetovno rekord v smučarskih poletih bil dosežen na elanovih smučeh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 11:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Razlika je zares ogromna, vsaj kar se tice kvalitete in konstantnosti izdelave. Na koncni rezultat pa ne vpliva tako hudo veliko, kar se pa vidi ze po trenutnih rezultatih.
To, da Elan nima vec (nikakrsne) tekmovalne ekipe, pa je definitivno v prvi vrsti rezultat kolicine denarja, ki ga vlozijo v to.
PS: Smucarski skoki niso nikakrsna referenca. V skokih imas trenutno cele dve firme, ki sploh se delata smuci... Fischer in Elan. In od prvih 30 jih je 25 (ali pa se kaksen vec) na Fischerju, slabih 5 pa na Elanu. Ko se jim bo (Fischerju) zdelo neumno placevati za to (tako kot se je Atomicu, Rossignolu pa se komu), bodo pa zaprli in sli. Denarja pri vsem ni niti toliko da bi pokrili stroske izdelave smuci
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 5:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

Tule marsikaj ni čisto točno. Elan je povsem dovolj veliko podjetje, da bi lahko imel tudi resno tekmovalno ekipo. Ampak so se pač odločili, da je ne bodo imeli in imajo samo še nek približek manjše tekmovalne ekipe. Uspehi so temu primerni, čeprav je že več tekmovalcev izjavilo, da so med testiranjem ravno na Elankah dosegali najboljše čase. Pri skokih je pa v resnici tako, da je še par let nazaj bilo 75% skaklcev na Elanu, potem je pa tudi tu Elan zaprl pipico. Tako si kar nekaj dobrih skakalcev (državnih reprezentantov) ne samo, da ne dobiva premij, pač pa si mora smuči celo kupovati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 6:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Kupovanje smučk navadnega uporabnika, rekreativca, na podlagi tekmovalnih uspehov določene znamke je totalno brezveze in neadekvatno.
10 različnih uporabnikov lahko iz 1 smučke "potegne" 10 različnih stvari, znanj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Frenk
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 11:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 21:52
Prispevkov: 558
Kraj: Šoštanj

Pa povejte mi kolokokrat vam ob vožnji oddrsne,"popustiš" zavoj... ne izpelješ zavoja tako kot treba ( dober smučar to čuti- čutim)
Sem"ostarel" U2,pa, kot sem že napisal,da sem nabavil Progressos 9+ (cenovno ugodno..in lažje-udobnejšo vožnjo)
Smučke moramo imeti pa tudi primerno pripravljene. Vrhunske-tekmovalne smuči so za tekmovalce.

Ugodno zimo z veliko snega vam želim.

Frenk
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Charlie Uno
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2011 9:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:09
Prispevkov: 327


Glede na to, da ferrari v F1 ni več to, kar je bil nekoč, sem se tudi jaz svojemu odrekel. S takšnim avtom pa se res ni mogoče več vozit naokrog...
Tekmovalna smučka in smučka za "splošno uporabo" sta dve povsem različni stvari. Tudi marsikje na drugih področjih je tako. In nekateri proizvajalci se odločijo, da se bodo reklamirali preko tekmovalnih uspehov, kar je lahko sila dvorezno, drugi pa uporabljajo drugačne pristope.
Slovenci pa iz vsega v življenju hočemo narediti dirko. Na vseh nepomembnih področjih, samo v gospodarstvu, kjer bi to bilo nujno potrebno, pa nam je vseeno, če capljamo daleč zadaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2011 1:05 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2837
Kraj: Ljubljana

In zakaj naj bi bili tekmovalna in trgovska smučka dve povsem različni stvari. Po mojih izkušnjah je med tekmovalno smučko in top modelom (razni WC modeli, ki jih v trgovinah prodajajo za tekmovalne) bistveno manj razlike kot med top modelom in modelom za napredne rekreativce, da o mehkejših smučeh ne govorim.

Pa tudi tekmovalci do nekega ranga tekmujejo s seriskimi smučmi (trgovskimi), še ne tako dolgo nazaj pa so tudi vrhunski tekmovalci smučali z običajnimi serijskimi smučmi. Tudi Stenmarku so smuči odbrali kar iz tekočega traku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja Stran 1 od 3

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Kvaliteta smuči določenega proizvajalca in tekmovalni uspehi
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB