Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Ski opening 10.12-17.12

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 Ski opening 10.12-17.12 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
aarzzo
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2011 3:12 pm    Naslov sporočila: Ski opening 10.12-17.12 Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 10:50
Prispevkov: 10


Kaj priporočate za Ski opening 10.12.-17.12. - Less Orres/Puy St. Vincent/ Risoul. Za rekreativne smučarje + da je ponoči še kaj dogajanja. Po prebiranju foruma, naj bi bile zimske razmere za ta čas bolj boge - je vsseno dovolj snega, da smučišče normalno obratuje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2011 4:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


Tole je slika iz lanskega decembra iz Puy Saint Vincenta, termin se mi zdi, da 18.-25. december.



Na podlagi lanskih izkušenj in pa ugodne cene gremo mi letos spet tja tokrat v terminu, ki si ga navedel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 21, 2011 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Lani je obratovalo v tem prvem terminu, le nekaj prog ni delalo. Če se želiš nasmučati, bi jaz raje izbral Risoul, se pa v Puyu letos pomojem obeta zelo žurersko vzdušje, tako da če ti je dovolj za dva Krvavca prog in želiš žurat...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2011 10:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


tako kot pravi amater:)...v tem terminu smo bil tudi mi z družbo lani v Puy-u.
Smušišče res ni veliko, a ponavadi sta v aranžmaju za Puy vključena 2 prevoza in karta za sosednja smučišča. Mi smo šli v Serre Chevalier in Les 2 Alpes. Ta kombinacija se mi je zdela res odlična. Zgolj Puy gulit en teden bi bilo bolj žalostno .
Letos bomo probali Risoul.

glede žurerskega vzdušja je pa tako...lani smo Slovenci okupirali otvoritveni teden, a poleg par kafičev in enega "kluba" je bil Puy ghost town. Ampak če je družba OK, pol ni težav, kjerkoli si.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2011 10:42 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Ja, to sem pozabil omeniti, da lahko smučaš tudi na drugih smučiščih (no, vseeno se pred nakupom raje pozanimaj na agenciji, da ne bo kakšnih težav potem ) in če si z lastnim prevozom in ti ni problem pol urce, urca vožnje, imaš lahko precej razgibano...

Glede žura - ravno to mislim, da bo letos precej bolje, ker se na parih agencijah promovira kot party ski opening, pa po mojih informacijah bo tam tudi precej več party infrastrukture, tako da bo verjetno stopničko ali dve višje kot lani.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2011 10:50 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Pa še to: če je družba zagreta, se da z vodiči marsikaj zmenit...če se nabere recimo pol busa folka, vsak da 5-10?...verjemi, da bo voznik rade volje peljal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Misfits
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 14, 2011 11:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 20:30
Prispevkov: 68


novi tu pa vseeno...super forum to zgleda...

Naslednjo nedeljo bi moglo že znežit v Risoulu in okoliških krajih ... ampak se je premaknilo na naslednjo sredo...

Kje spremljate vreme za francijo največ?

vesel ko radio

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2011 1:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


Dobrodošel med nami.

Joj nevem... jst gledam na http://www.j2ski.com pa na http://www.snow-forecast.com pa še na http://www.yr.no...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Misfits
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 15, 2011 10:38 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 20:30
Prispevkov: 68


Hvala za dobrodošlico

pa hvala za linke...že shranjeni...

Letos je namreč prvič v petih letih da me malo skrbi kak bo s snegom v Franciji v tem terminu...

haha-komaj zdej opazu, mi tudi bli v Puy Saint Vincent lani

doslej pa sem "čekiral" tole:

http://en.skiinfo.com/compare-weather-forecasts/risoul-EFRRISOUL-11773-en.jhtml

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
donpale
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2011 1:45 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 1:05
Prispevkov: 16


Amater:) je napisal/a:

Glede žura - ravno to mislim, da bo letos precej bolje, ker se na parih agencijah promovira kot party ski opening, pa po mojih informacijah bo tam tudi precej več party infrastrukture, tako da bo verjetno stopničko ali dve višje kot lani.


letos je na openingu vsaj 250 študentov preko KMŠ in cca. 300 študentov preko erasmus programa tako da...če ne bo snega bo pa čaga
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoya
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 3:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Nov 2011 15:31
Prispevkov: 1


mi s kolegi se tud odpravljamo na ta ski opening, pa nas zanima kake so cene v trgovinah gori, ter nasplošno o smučišču malo.
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2011 7:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Puy ni ravno raj za karvanje, se pa da nasmučati.

Če greste z avtom/kombijem, najbolje, da vse nakupite v Sloveniji. Avtobus se ustavlja v Brianconu za šoping in tam so cene približno enake kot v Sloveniji. Na resortu so kakšnih čez prst kakšnih 20% višje od slovenskih, imajo pa pekarno s svežim kruhom, ki ima normalne cene. Na smučišču pa pač francoske cene - pivo 5 EUR, kuhanček 3-4, čaj tudi tam okrog...
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mala zelena
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 10:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Dec 2010 21:44
Prispevkov: 4


V trgovinici v Puyu itak ni prav veliko izbire, če ti pa kaj zmanjka pa še vedno lahko kupiš tudi tam, mi smo sicer večje nakupe opravili v Brianconu, ponavadi avtobus ustavi v trgovini tudi ko se gre na izlet na drugo smučišče, tako da ni problema... v Puyu pa kupovali predvsem sveže francoske štruce Tako kot pri nas ima tudi ta francoska trgovska mreža (pozabila ime) izdelke pod svojo blagovno znamko, ki je kar ugodna, kar smo mi kupovali je bilo tudi dobro (maslo, mleko,...) Smučišče je fajn ker ponavadi ni gužve, mi smo bili lani januarja in predlani marca, pa je bilo obakrat super. Letos gremo na opening, pa držimo pesti za sneg!!!!
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
donpale
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2011 11:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Nov 2011 1:05
Prispevkov: 16


mala zelena, ta trgovina z njihovimi artikli je v puyu ali briaconeju?

saj, sneg... trenutno ga je za kepanje:
http://ski.puysaintvincent.com/Accueil/Page_68_38_EN.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aarzzo
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2011 2:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Okt 2011 10:50
Prispevkov: 10


Snega za skiiopening je bolj malo, tako da lahko upamo samo na umetno zasneževanje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja Stran 1 od 4

Kazalo po Smucisca.net forumu » Francija » Ski opening 10.12-17.12
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB