Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Najbolj strma proga v Sloveniji

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 Najbolj strma proga v Sloveniji « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

pj je napisal/a:
marko je napisal/a:
Če mi jo sprazniš lahko poskusim . Po moje bi boljše odpeljal kot tale Marcus. Če sem prav štel je 3x zgrešil vrata.

Potem pa kar zacni smuci brusit, ker te bodo nasi izredno veseli cez 10dni v Kranjski Gori. "Tale Marcus" je trenutno enih 5 svetlobnih let pred najboljsim Slovencem v GS oz. za lazje razumevanje... Trenutno 12 ali 13 na GS lestvici svetovnega pokala. medtem ko je Jazbec po dveh letih kot prvi Slovenec koncno prisel do parih tock. Glede na to, da si ti boljsi, te bodo nasi zelo veseli v Kranjski Gori, saj bo tako Slovenija brez problemov po kar nekaj letih koncno imela nekoga v top 10 na GS tekmi Svetovnega pokala.

Glej PJ, jaz vem približno kakšen je moj zaostanek za najboljšimi, ker sem že vozil s tekmovalci na istih progah. Za Jazbecem na Podkornu več kot 15 sekund (ko sem zmagoval na sindikalnih tekmah je to bilo najbrž še vedno več kot 10 sekund). Tisto sem pa napisal Fischerju, ker je mene - ostarelega rekreativca primerjal z vrhunskim tekmovalcem, ki pa je ravno na tistem posnetku zgrešil 3 vrata od 20-ih. To pa ni ravno nekaj, po čemer bi se zgledovali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peky08
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Jan 2011 22:34
Prispevkov: 41


Marko, kje si ti videl, da je zgrešil tri vrata??? Sem si sedaj še 2x pogledal posnetek samo zaradi te izjave pa nisem videl, da bi zgrešil vrata. Če dobro pomislim, ti misliš, da je zgrešil vrata tam, ko so postavljeni(po smučarsko rečeno) loki!!! Tam ni nič zgrešil, je kr pravilno odpeljal!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 10:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
marko je napisal/a:
Če mi jo sprazniš lahko poskusim . Po moje bi boljše odpeljal kot tale Marcus. Če sem prav štel je 3x zgrešil vrata.

Če me razumeš, kaj sem hotel prej povedati. Meni se proga ne zdi ekstremno strma, nekje v rangu Starega vrha, če odštejem ravnino, ali pa klamerce Streifa in podobnih, položnejše od Njivic. Seveda se pa da ubiti tudi na položnem terenu. Jaz sem se enkrat razsul kot kanta pri spusti iz Tamarja. S tekaškimi smučkami.


Ni bil moj namen pokvarit teme o strmih slovenskih progah, pa vendarle...
Marko bodi resen....preizkusi jo ob 8.30....ti je ne rabim praznit, ker se nekje do 10.00 da vozit dokaj sam oz. se malo počaka, pa najdeš kako luknjo, potem pa teraj kolikor te je volja .....To si je Sandell dal na treningu duška in na treningu si lahko marikaj privoščiš (ostalo ti je pj napisal in se z njim povsem strinjam-malo več spoštovanja do teh fantov nikoli ne škodi. Nič mi nisi pokomentiral Carbonove, katera je, lahko mi verjameš, doma na tej progi). Nikoli mi ni jasno od kod tem fantom (pa četudi so iz svetovnega pokala) jajca da ga tako terajo na tej ozki in zaviti progi. BTW zraven Adelbodna in Kranjske Gore, je Alta Badia tretja najbolj zaj...a varianta veleslalomov v WC-u (t.i. 3tre v kolikor nisi vedel). Streif primerjat s Starim vrhom in Krvavcem?? No ja......soištujem tvoje mnenje, ampak mene nisi prepričal.....Glede urejenosti Gran Rise.....zjutraj je bila cel prejšnji teden porihtana v nulo, zato sem tam zmeraj zjutraj, ob povratku pa rdeča varianta....Če je pa bil tvoj namen malo sprovocirat, si pa vsekakor dosegel svoj namen,,,





Ne Fischer, sploh ni bila provokacija. Govora je bilo o strmini prog in ne o zajebanosti. Gran Risa je zahtevna bolj zaradi nagibov, prelomnic, ožin itd. Še najhuje je takrat, ko se po tekmi mešajo odseki betona in svežega snega in to v slabi vidljivosti, ki je ravno na tej progi kar običajna. Ekstremno strma pa ni. To kažejo tudi tisti tvoji podatki. Bolj se mi zdi, da tam poskušajo progi dati tak image. Spomnim se, ko sem pred mnogo leti tja prvič pripeljal otroke, pa je bilo toliko nekih zastraševalnih tabel, da sem jih prvič poslal dol po rdeči progi, da vidim, če se tam sploh da smučati. Če si prišel od tam, je že bližnja Porta Vescovo bolj strma, ki pa je široka in gladka. Da ne govorim o Zwolferhorn nord v Saalbachu (od koder sem ravno prišel), kjer so ravni deli tako strmi kot najstrmejši na Gran Risi. Si pa prav domneval to, da sem na Gran Risi smučal že velikokrat, a nikoli v idealnih razmerah na prazni progi. Ko smo začenjali s smuko na tej strani je bil cel sneg (lani), prej smo pa vedno začenjali drugje in je bilo ob našem prihodu že kucljasto in cel kup ljudi. Zato res ne vem, kako izgleda pravo karvanje tam. Glede spoštovanja je pa tako, da ima vsa stvar neko mejo. Meni se ne zdi toliko spoštovanja vredno, da en mulc, ki ne dela drugega, kot trenira smučanje, lahko eno progo odsmuča malo (precej) hitreje od rekreativcev. Bolj občudujem kakšne dedke, ki pri 80-ih letih veselo šponajo. Zadnjič me je na Starcu eden pri prehitevanju skoraj zbil, ampak sem ga potem vseeno občudoval.

In ni mi žal, da smo , saj debatiramo o eni nam najljubših stvari: smučanju.

p.s.
Sem šel še enkrat pogledat posnetke, kaj je bil tisti komentar od Carbonejeve. Če sem jo prav razumel je vprašala nekako tako: A to se tebi zdi zabavno?

Sem pogledal še tvojega ta malega. Jo dobro žge. Če je bil tisto na prvem posnetku on, se mi pa zdi, da vozi malo preveč po repih. Ampak se slabo vidi na zaslonu NB.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mazyk
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 10:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Jan 2007 17:28
Prispevkov: 168


Amater:) je napisal/a:
Mimogrede, na take piknike: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2717243845211&set=a.1066495257528.2011494.1080442405&type=3&l=95ab6b804a&theater

Italijani niso imeli nič pripomb?

sicer off topic ampak ne niso, pa smo gor delal to vsak dan in to že delamo par let. v kronplatzu (kje tudi to je) imajo v zgornji restavraciji celo picnic room in noter lahk prneseš vse svoje pa nč noben ne teži.
ne dam jim na vrhu zaslužit niti evra, raj prnesem ruzak.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 10:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Marko problem je v tem s čim si jo primerjal....Z posnetkom te nisem hotel primerjat, ampak ti povedat da jo probaj kdaj (seveda po svojih zmožnostih, vsaj pogojno tako odpeljat, na fraj brez kolov)-... zastraševalnih tabel nisem videl nikjer, mogoče celo res so....Glede na to da si velikokrat smučal na njej, me čudi, da nisi pogruntal da zna biti najlepša in z najmanj ljudi ravno zgodaj zjutraj..... Zdaj če misliš spust iz Porta Vescova oz. variante do Arabbe- Portados in Fodomo je to, vsaj zame, piece of cake oz. so to široke avtoceste z lepimi izteki....in če slučajno tu zabrišeš, se sicer ne boš ustavil, se boš pa v izteku z lahkoto dvignil braz kakšne omembe vredne poškodbe....Oja, jaz pa spoštujem vsakega mulca, ki se je resno posvetil smučariji in vlaga ves prosti čas in denar staršev v šport, ki ga ljubi....Ja Sandell je rekel da je bilo zabavno......in ona mu je dala malce ironičen odgovor/vprašanje, kar samo po sebi pove dosti....Nimam občutka da bi sin vozil po repih, je pa res da se malo preveč zvija v zavojih, kar pa skušava odpraviti....

No, pa sem še sam šel pogledat posnetek in Sandell je sfalil samo zadnja vratca....če pa nekdo ne loči vende (banane), kjer v zavoju zajameš po spodnji strani v enem tako rdeča kot modra vrata (sicer baje je pri enojni postavitvi pravilna tudi varianta med koli), zna bit pa problem pri štetju napak....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 11:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Ok očitno smo se slabo razumeli, potem pa skačemo, preden pomislimo, kaj je drug mislil. Iz enega majhnega posnetka dveh zavojev tvojega sina mojega komentarja res ni treba preveč resno jemati. Sploh ker je moja filozofija smučanja taka, da ni treba, da vsi smučamo enako.

Seveda vem, kdaj je Gran Risa najboljša (razen svetlobe, ki je v zgodnji zimi zjutraj rada difuzna), očitno nisi najbolje prebral. Lani, ko sem bil 2x v tistih koncih (decembra in februarja), sem obakrat prišel tja iz Kronplatza, enkrat smo bili ravno v času SP ko je bila proga zaprta, drugič je ponoči padlo 30 cm snega, parkirali smo pod Sponato, jasno da je bilo takoj vse razrito.

Prejšnja leta sem imel vedno bazo v Canazei-u ali v Val Gardeni, tako da bi pred 10. tudi teoretično težko prišel tja, sploh ker za sabo vedno vlečem družinske člane in je pravi podvig, če so zjutraj do 9-ih na žičnici.

Še enkrat za dobre smučarje je Porta vescova je res piece of cake (za tistega, ki se ne boji strmine, , sploh ker ne pomnim, da tam ne bi bile idealne razmere), ampak če lepo zakarvaš, pa dobiš res fino brzino. Meni se pa tam nad 90/h začnejo že malo tresti noge. V čem bi bil pa za dobrega smučarja problem na GR pa ne vem. Če nimaš dovolj zanja, moči, razmer ali opreme za 80/h, greš pač 60 ali pa 50. Eni grejo pa 10, pa se potem hvalijo pri prijateljih, kje da so smučali.

Mulce, ki vlagajo ves svoj čas sicer tudi jaz spoštujem. Kosteliču bi na avtobusu odstopil sedež, čeprav je pol mlajši (najbrž tudi težje stoji). Ne pa tudi tistih, katerih trening je 5 voženj, potem pa v hotel. In takih je kar nekaj tudi v svetovnem pokalu. Ne vem pa, med katere spada Marcus.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 7:47 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Nič ne skačem glede sina, toliko da sva si na jasnem...drugače pa eni sami izgovori in vlečenje ven. Fora mojega filmčka iz GR ni bil v tem da bi primerjal ostarelega rekreativca s tekmovalcem, temveč zmožnost odpeljat progo pri 80-90+ na uro v celoti (toliko so bile letos izmerjene moje najvišje hitrosti-sicer tem telefosnkim GPS-om ne zaupam najbolj). Zdaj nekaj klepaš o Kosteliču, o Sandellu si pa govoril podcenjujoče (ne zdaj o teh ki jih dnevno videvaš na treningih, o teh se nismo pogovarjali)...se bo treba odločit, ker dečkov čas prihaja...V kolikor bi sam tolikokrat smučal v Dolomitih, ni vrag da ne bi enkrat reskiral 10 l bencina in familijo popeljal v La Villo, da bi odsmučal na deviški GR.....Bi se splačalo.... Glede difuze....ehh, še en izgovor več...GR probaj enkrat odpeljat v celoti od križišča z rdečo do zobate, mogoče ti bo potem kaj bolj jasno. Nič mi nisi pokomentiral 3x-ni izpust vratic Sandella na treningu? Je bil tudi to nesporazum???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 9:32 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

marko je napisal/a:
Glej PJ, jaz vem približno kakšen je moj zaostanek za najboljšimi, ker sem že vozil s tekmovalci na istih progah. Za Jazbecem na Podkornu več kot 15 sekund (ko sem zmagoval na sindikalnih tekmah je to bilo najbrž še vedno več kot 10 sekund).

Mocno dvomim Pa ves zakaj... ker ima recimo Schildova, ki je zadnji dve leti vozila kot predtekmovalec v Schladmingu, cca. 8sec zaostanka na 50sec slaloma. In po moje vsi vemo kdo je Marlies Schild. Tako mocno dvomim, da bo en "ostarel rekreativec" imel, na kar nekaj daljsi progi, 10-15sec zaostanka. Na zalost sem videl ene par sindikalnih tekem, zraven pa krepko vec WC dirk, tako da vem kaksno je smucanje na enih in drugih. Prav tako pa kaksen je teren, preparacija in postavitev na enih in na drugih. Tako da lahko z hudo veliko verjetnostjo recem, da bi na Podkorenu in pri pravi WC postavitvi kdorkoli od prisotnih imel 15sec zaostanka do prvega zvisna... ce bi do tja sploh prisel... sploh ce je stvar se malo polita.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 12:20 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

PJ smučaš dobro, bereš slabše. Napisal sem več kot 15 sekund za Jazbecem in ostalimi našimi in ne 15 sekund in ne za najboljšimi. Zakaj sem napisal tako ti tudi lahko povem. Mnogi rekreativni smučarji se delajo norca iz raznih Libanonskih, Iranskih itd. smučarjev, ki na SP ali OI zaostanejo več kot 10 sekund. Sem že velikokrat slišal komentarje, da bi sami smučali hitreje. Mogoče tako na televiziji tudi zgleda, ampak če enkrat v resnici vidiš na isti progi tekmovalca in rekreativca ti postane marsikaj jasno. Jaz se recimo spomnim raznih šolskih tekmovanj, kjer so včasih nastopali tudi kakšni aktivni tekmovalci. Enkrat je na eni taki polminutni lahki progici ena mladinska reprezentantka (kasneje tudi članska) nažgala tudi vse fante, jasno tudi mene, za več kot 3 sekunde. Pa so med njimi bili tudi taki, ki so še kakšno leto nazaj čisto resno trenirali. Pa se mi zdi, da niti ni šla na vso moč. Spomnim se tudi nekakšne različice iger brez meja, kjer je bil za nekakšen fil rouge kratek paralelni slalom (enih 6,7 vrat). Zmagovalec je šel vsakič za ena vrata gor. Naši so v ekipo dali če se spomniš Ziblerja, ki je bil nekako na meji A-reprezentance. Zmagoval je toliko časa, da je imel 2x daljšo progo od ostalih, pa so bili tudi drugi prav dobri smučarji.

Brez skrbi, meni je čisto jasno, kakšne so razlike. Nimam namena tekmovati z najboljšimi. Bi mnoral biti 40 let mlajši in trenirati cele dneve. Saj tudi s kolesom ne tekmujem proti formuli 1, ampak grem raje na Franjo.

Glede Schildove sem pa jaz slišal, da je lani postavila takšen čas, da bi bila med 30. Letos sta se še komentatorja hecala, da je bolje, da njenega časa ne pokažejo njenemu partnerju. Menda je tudi Svetova kot predtekmovalka postavljala take čase, da so nekateri moški zardevali. Ti gotovo veš več o tem iz prve roke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 12:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Se strinjam, da po TV izgleda vse veliko lazje, ko pa si enkrat sam na taksni progi, predvsem pa na taksni podlagi, ki ni primerljiva z nobenim "ledom" na odprtih smuciscih, gredo pa tiste sekunde veliko hitreje Za Schildovo (lani) sem slisal od trenerjev parih tujih reprezentanc, da je bil zaostanek 8sec. Za letos pa ne vem, ampak mocno dvomim, da bi bilo kaj dosti boljse. Konec koncev ze na pogled izgleda hudo slabo v primerjavi z moskimi, tako da ne dvomim da je tistih 8sec realnih. In ne, niti na pogled ne bi rekel, da bi bila sposobna priti v top 30.. ne glede na to, kaksna je bila proga pri tistih s stevilko 40+, medtem ko je bila pri njej se spolirana.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

fischerpro3 je napisal/a:
Nič ne skačem glede sina, toliko da sva si na jasnem...drugače pa eni sami izgovori in vlečenje ven. Fora mojega filmčka iz GR ni bil v tem da bi primerjal ostarelega rekreativca s tekmovalcem, temveč zmožnost odpeljat progo pri 80-90+ na uro v celoti (toliko so bile letos izmerjene moje najvišje hitrosti-sicer tem telefosnkim GPS-om ne zaupam najbolj). Zdaj nekaj klepaš o Kosteliču, o Sandellu si pa govoril podcenjujoče (ne zdaj o teh ki jih dnevno videvaš na treningih, o teh se nismo pogovarjali)...se bo treba odločit, ker dečkov čas prihaja...V kolikor bi sam tolikokrat smučal v Dolomitih, ni vrag da ne bi enkrat reskiral 10 l bencina in familijo popeljal v La Villo, da bi odsmučal na deviški GR.....Bi se splačalo.... Glede difuze....ehh, še en izgovor več...GR probaj enkrat odpeljat v celoti od križišča z rdečo do zobate, mogoče ti bo potem kaj bolj jasno. Nič mi nisi pokomentiral 3x-ni izpust vratic Sandella na treningu? Je bil tudi to nesporazum???

Tisto glede skakanja nisem mislil na sinovo smučanje, ampak glede vsega drugega. To sva si na jasnem. In jaz se nič ne vlečem ven in se ti ne rabim izgovarjati. Pogovarjali smo se samo o eni progi, ki se meni ne zdi nič posebnega (menda imam pravico do svojega mnenja), ti pa me na vsak način hočeš prepričati da je. Tudi podatki kažejo, da sploh ni med nakstrmejšimi progami. Lahko, da je ena bolj zaguljenih za SP, pa še tu bi se morda našla kakšna hujša (PJ? mogoče Adelboden, Wengen, kakšna tretja).

Sandela v bistvu sploh ne poznam, ne vem, ali je vzhajajoča zvezda ali samo še en povprečnež. Mnenje sem dal samo o posnetku, ki si ga prilepil, na katerem se sploh ne vidi kdo in kako smuča, vidi se samo, da vozi precej stran od kolov in da je nekaj vrat zgrešil, čeprav se mu je meril čas. Potem si me pa ti obtožil, da ne spoštujem tekmovalcev. Zdaj a ti lahko privlečeš v pogovor enega Sandela, jaz pa ne smem Kosteliča, ki sem ga pa v živo lani gledal smučati po GR. So nam namreč zaprli za 5 minut tudi rdečo progo, ker je iz Gardene priletel s helikopterjem. Žal sem ga gledal le do razcepa, ker je bila potem proga zaprta in so se naše poti ločile.

Zdaj ne vem, če misliš, da moram zdaj občudujoče vzdihniti: vau, bravo, po tofani si šel 80-90. Bi za to moral najprej videti, ali si šel lepo in varno, ali kot samo še ena kamikaza, kakršnih je na smučiščih vsepolno. Glede na to, kot te poznam, verjamem da bolj prvo, ampak glede na to kako v tej temi prisegaš samo na hitrost pa nisem več povsem prepričan (jasno, slalomisti so itak samo reve, ki si ne upajo voziti smuka Name naredi večji vtis nekdo ki smuča lepo, kot nekdo, ki smuča hitro. Na GR so se pa še trenerji vozili s koli na ramenih in bormašinami v rokah enih 60-70. Smo jih samo gledali.

Ti bi na mojem mestu mogoče se res odpeljal do GR. Ampak če bi jaz mojim predlagal, da iz Canazeia iz apartmaja ob smučišču vstanem uro prej in se peljem čez 2 prelaza, da bom lahko se potem po forumih hvalil, da sem vozil tam 90/h (in seveda tudi užival v smučanju) bi poklicali zdravnika. Sploh ker je vmes še kakšna proga, ki je tudi deviška perfektna (meni ljube proge iz Porta Vescovo, pa naj bodo zate to pussy proge, pa obe črni progi iz Ciampinoia, pa offpiste, pa...).

Tega pa ne razumem, kaj misliš s tem, da naj jo odpeljem v celoti. A misliš, da sem šel do polovice, potem pa smučke na ramo ali kaj. Glede tistih 3 vrat tudi ne vem, kaj misliš, imam tak občutek, da se hočeš kar nekaj kregati in mi dokazovati, pa ne vem točno kaj. Glede difuze tudi ne vem točno, kaj si hotel povedati. Kakšni izgovori? To je tako, kot, da bi jaz tebi rekel, da se izgovarjaš, da je GR strma in neugodna.

Sicer se mi pa ne daveč, tole sploh ni več zabavno, niti zame, kaj šele za druge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kokekec
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 2:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2010 8:48
Prispevkov: 37


ojoj, eni se pa res zapnete za malenkosti.
Kar se teme tiče bi jaz napisal le to, da so najstrmejše proge v Sloveniji že pozabljene (zaraščene). Verjetno je tako tudi prav, glede na veliko pomanjkanje samokritičnosti.

Kar se pa druge debate v tej temi tiče, pa ste deloma že ugotovili, da se pogovarjate o zelo različnih zadevah. O izmerjenih naklonih (poletnih, zimskih), ki so lahko izmerjeni zelo različno, saj skoraj vsak teren še kam visi, pogovarjate so o različno dolgih odsekih oziroma celotnih progah od vrha do konca. Potem je tu še zahtevnost, ki ima s strmino le delno povezavo in nazadnje je tu še wuaw faktor, ki vsebuje še druge elemente doživljanja smučanja.

Večino omenjenih zadev sem presmučal in Gran Risa definitivno izstopa, pomoje predvsem zaradi dolžine strmine. Proga se malo lomi levo, desno ampak kake večje prelomnice, da bi se človek mičken oddahnu (pred njo) ni. Je pa zelo zaprta v gozdu in zato kakšnega posebnega wuaw faktorja zame nima. Da pa bi ocenjeval težavnost proge po tem koliko izletnega prostora ima ali celo koliko "ciljne ravnine" ima, mi je pa čist tuj in zgrešen princip.

Ker pa še ni bila omenjena, bom povedal katera je mi je najbolj wuaw proga. Spinale direttissima v Madonni. Nobenih izmerjenih presežkov (naklon se očitno tudi spreminja - glej slike), veliko ravnin in zanimivih prelomnic, z zelo pestrim naborom bočnih odklonov, tako da jo lahko presmučaš na mnogo načinov, pri wuaw pa zmaga zadnja prelomnica, kjer te mora mičken sračkat prijet zaradi občutka, da boš padel direktno med hiše, na videu po 2:15.

http://www.welove2ski.com/images/features/madonna_streif.jpg
http://www.skiforum.it/forum/attachments/freeride-fuoripista-scialpinismo/4776d1136228316-freeride-sulla-direttissima-dello-spinale-campiglio007_504.jpg
http://sk7.it/foto/albums/userpics/10996/n_spinale-direttissima-1.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=xvZhe6LbjW4
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 4:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Fine slike, izgleda kar hudo. Huje kot na filmčku. Če bi videl samo film, bi mislil, da je to ena družinska proga. Lahko ti povem, kaj je pri meni wau faktor. To, da iz relativno položne proge se proga prelomi in vidiš pred sabo samo prepad, po možnosti 2000 metrov niže. Tako je recimo na vlečnici na Tuxu (mislim da je Kaserer), kjer proga sploh ni ne grozna, ne posebno strma, označena je celo z rdečo, ampak na enem mestu imaš občutek, kot da skačeš s padalom. Podobno je na Harakiriju, kjer ko si gor, vidiš samo dno, vmes pa je par 100 metrov nevidnega pobočja. Malo me stisne tudi na kakšnem strmem pobočju, kjer je nevarnost plazu, sem pač enkrat res za las ušel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 8:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

marko je napisal/a:
fischerpro3 je napisal/a:
Nič ne skačem glede sina, toliko da sva si na jasnem...drugače pa eni sami izgovori in vlečenje ven. Fora mojega filmčka iz GR ni bil v tem da bi primerjal ostarelega rekreativca s tekmovalcem, temveč zmožnost odpeljat progo pri 80-90+ na uro v celoti (toliko so bile letos izmerjene moje najvišje hitrosti-sicer tem telefosnkim GPS-om ne zaupam najbolj). Zdaj nekaj klepaš o Kosteliču, o Sandellu si pa govoril podcenjujoče (ne zdaj o teh ki jih dnevno videvaš na treningih, o teh se nismo pogovarjali)...se bo treba odločit, ker dečkov čas prihaja...V kolikor bi sam tolikokrat smučal v Dolomitih, ni vrag da ne bi enkrat reskiral 10 l bencina in familijo popeljal v La Villo, da bi odsmučal na deviški GR.....Bi se splačalo.... Glede difuze....ehh, še en izgovor več...GR probaj enkrat odpeljat v celoti od križišča z rdečo do zobate, mogoče ti bo potem kaj bolj jasno. Nič mi nisi pokomentiral 3x-ni izpust vratic Sandella na treningu? Je bil tudi to nesporazum???

Tisto glede skakanja nisem mislil na sinovo smučanje, ampak glede vsega drugega. To sva si na jasnem. In jaz se nič ne vlečem ven in se ti ne rabim izgovarjati. Pogovarjali smo se samo o eni progi, ki se meni ne zdi nič posebnega (menda imam pravico do svojega mnenja), ti pa me na vsak način hočeš prepričati da je. Tudi podatki kažejo, da sploh ni med nakstrmejšimi progami. Lahko, da je ena bolj zaguljenih za SP, pa še tu bi se morda našla kakšna hujša (PJ? mogoče Adelboden, Wengen, kakšna tretja).

Sandela v bistvu sploh ne poznam, ne vem, ali je vzhajajoča zvezda ali samo še en povprečnež. Mnenje sem dal samo o posnetku, ki si ga prilepil, na katerem se sploh ne vidi kdo in kako smuča, vidi se samo, da vozi precej stran od kolov in da je nekaj vrat zgrešil, čeprav se mu je meril čas. Potem si me pa ti obtožil, da ne spoštujem tekmovalcev. Zdaj a ti lahko privlečeš v pogovor enega Sandela, jaz pa ne smem Kosteliča, ki sem ga pa v živo lani gledal smučati po GR. So nam namreč zaprli za 5 minut tudi rdečo progo, ker je iz Gardene priletel s helikopterjem. Žal sem ga gledal le do razcepa, ker je bila potem proga zaprta in so se naše poti ločile.

Zdaj ne vem, če misliš, da moram zdaj občudujoče vzdihniti: vau, bravo, po tofani si šel 80-90. Bi za to moral najprej videti, ali si šel lepo in varno, ali kot samo še ena kamikaza, kakršnih je na smučiščih vsepolno. Glede na to, kot te poznam, verjamem da bolj prvo, ampak glede na to kako v tej temi prisegaš samo na hitrost pa nisem več povsem prepričan (jasno, slalomisti so itak samo reve, ki si ne upajo voziti smuka Name naredi večji vtis nekdo ki smuča lepo, kot nekdo, ki smuča hitro. Na GR so se pa še trenerji vozili s koli na ramenih in bormašinami v rokah enih 60-70. Smo jih samo gledali.

Ti bi na mojem mestu mogoče se res odpeljal do GR. Ampak če bi jaz mojim predlagal, da iz Canazeia iz apartmaja ob smučišču vstanem uro prej in se peljem čez 2 prelaza, da bom lahko se potem po forumih hvalil, da sem vozil tam 90/h (in seveda tudi užival v smučanju) bi poklicali zdravnika. Sploh ker je vmes še kakšna proga, ki je tudi deviška perfektna (meni ljube proge iz Porta Vescovo, pa naj bodo zate to pussy proge, pa obe črni progi iz Ciampinoia, pa offpiste, pa...).

Tega pa ne razumem, kaj misliš s tem, da naj jo odpeljem v celoti. A misliš, da sem šel do polovice, potem pa smučke na ramo ali kaj. Glede tistih 3 vrat tudi ne vem, kaj misliš, imam tak občutek, da se hočeš kar nekaj kregati in mi dokazovati, pa ne vem točno kaj. Glede difuze tudi ne vem točno, kaj si hotel povedati. Kakšni izgovori? To je tako, kot, da bi jaz tebi rekel, da se izgovarjaš, da je GR strma in neugodna.

Sicer se mi pa ne daveč, tole sploh ni več zabavno, niti zame, kaj šele za druge.


Meni tudi ne več, ker pač določenih stvari nočeš razumet....edino glede nepak na treningu: še enkrat Sandell ni naredil nobene napake, nada niente....če pa ti ne ločiš vende od normalnega VSL zavoja, je pa to tvoj problem.....pa to ni nobeno kregarija, to so dejstva marko in že dva sva ti to tukaj na forumu povedala, ti pa še kar po svoje....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2012 2:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Mater si težek. Sem šel še enkrat pogledat posnetek. Zadnja vrata je gotov narobe odpeljal oziroma ne vem, zakaj je zavil proti njim, če naj bi bila tisto zunanja ciljna vrata. Da nadaljujem v tvojem stilu: če pa ti ne ločiš vratic od smreke, je pa tvoj problem.

Sem šel še enkrat gledat začetek debate. Začelo se je čisto v redu, vsak je povedal svoje mnnje, potem pa z vsakim postom več pametovanja, nesporazumov in prepričevanja. Sem namerno pustil prvi odstavek, če nadaljujeva v takem slogu, je samo še par postov, ko bova tulila "TI SI IDIOT".

Mislim, da moramo malo bolj spoštovati različna mnenja: tebi se zdi proga ena najzahtevnejših, meni ne, ti obožuješ Marcusa, zame je samo še eden od mnogih smučarjev, tebi je merilo kvalitete smučanja hitrost, meni stil. In kaj potem. Lahko se pa kregava o dejstvih. OK pri Marcusu in njegovi vožnji sem zamočil, ti pa glede strmine.

Da pa ne bo samo brez vezen post, še nekaj podatkov iz interneta:
Gran Risa: 1255 m, 448 m padca, povprečje 36% (to smo že videli)
Streif: povprečje 27%, max. 85% (mišelovka), min 2%; povprečje precej zniža raven odsek
Adelboden: 1290 m, 420m, povprečje 33% (slalom 34%), po TV sodeč se mi je zdelo bolj strmo

Pogledal sem še FIS pravila. Za slalom je predpisana naklonina 33-45%, na kratkih odsekih lahko tudi presega 52%. Po teh podatkih je Adelboden praktično na spodnji meji položnih slalomišč, GR (slalom ima po mojih izračunih povprečno 33% (199/610) in ne 35%, kot piše na njihovi strani) pa tudi. Zanimivo je, da v teh pravilih ni predpisane naklonine za ostale discipline (vsaj jaz tega nisem našel).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja Stran 3 od 5

Kazalo po Smucisca.net forumu » Splošno o smučanju » Najbolj strma proga v Sloveniji
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB