Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Amphibio....WTF

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 Elan Amphibio....WTF « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
donkihot
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 1:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Jan 2012 0:06
Prispevkov: 1


Že dve leti vozim na Waveflex 12 / 168cm. Ker nikoli nisem našel časa, da bi se udeležil kakšnega testiranja smuči, sem jih kupil "bolj na pamet"... prebral sem nekaj testov in forumov. Kot boljšemu rekreativcu bi mi morale biti pisane na kožo, tudi dolžina na mojo višino 176 cm, naj bi bila O.K.
Na mehkih terenih so lepo vodljive, vendar, ko teren postane trd in hitrosti nekoliko višje, sprednji del smučke "zaplapola"... skratka precej mešani občutki glede same dile.
No, danes sem bolj po naključju na Rogli naletel na Elanovo ekipo, kjer je bilo možno testirati smuči. Vzel sem AMPHIBIO 14 / 160cm, predvsem me je zanimala večja trdota z dvojnim titanom.
Že po prvi vožnji so bili občutki fantastični. Na mehkejšem terenu, kjer so se na določenih progah že delali kupi snega, so smuči dobesedno prebijale neravnine, nobenega potresavanja konic, lahkotno zavijanje tako pri kratkih kot tudi pri dolgih zavojih. Nekako te same silijo, da prestaviš v višjo prestavo...
Da ne pretiravam z slavospevi, če si pred nakupom novih smuči v kakršnih koli dvomih, je vsekakor najbolj priporočljivo, da se smuči preizkusijo na smučišču.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 03, 2012 11:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Poceni? oz. najceneje na netu?
http://www.suvelsport.si/product_info.php?cPath=167_205&products_id=814&osCsid=2f9d0fa81952048d31a769a6b2138170
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 6:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


A mi lahko nekdo prosim pomaga pri razvrstitvi naslednjih Amphibio smuči...

1. Amphibio Waveflex 14 fusion
2. Ampihibio Waveflex 82xti fusion
3. Ampihibio Waveflex 88xti fusion

Glede na "raziskave" je verjetno 14ka najhitrejša in nalažje vodljiva ter najbolj odzivna dila? 82 in 88ka sta verjetno malce bolj "all-mountain" saj sta tudi širši?

edit: 82ka in 88ka imata poleg širine tudi drugačno zgradbo in ojačitve... 14ka naj bi imela boljši oprijem robnika in je kot vse kaže tudi trša.

Prosim, povejte mi, če sem se kje zmotil...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uros_
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2012 1:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

Najtrša od teh tukaj je definitivno WF14.
Ima namreč dvojno ojačitev Titana, medtem ko imata 82xti in 88xti samo enojno ojačitev. Pravtako ima WF14 kot si že omenil boljši robnik in sicer RST stranico, ki se uporablja na vseh tekmovalnih modelih Elan smuči.

WF14 je namenjena za zelo dobre smučarje, ki želijo hitrost, stabilnost. Namenjena pa je za vožnjo po urejenih terenih in je približek tekmovalnim serijam smuči. Na njih je treba kar pošteno delati, je pa res da so pri velikih hitrostih smuči odlično vodljive (preizkušeno ).
Medtem pa sta 82xti, predvsem pa 88xti (ki ima širino pod čevljem 88mm) namenjeni smučanju tako po urejenem terenu kot tudi po celem snegu, allmountain vglavnem
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2012 2:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


Samo popravek glede RST stranice - je že par let pri WF10, torej tudi pri Amphibio 12.

Mimogrede - obstaja kje kakšen seznam testiranj (razen tistega na skipassovih akcijah). Je na njihovi spletni strani link, ampak ne deluje.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cresh
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 01, 2013 9:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Nov 2008 11:59
Prispevkov: 172


Sem končno sprobu od prjatla Amphibio 12 175cm
Na bolj položnem terenu, daljši zavoji nimam pripomb.
Na strmem, ledenem, kratki zavoji se pa moje Fischer rc4 boljš obnesejo.

Sicer bi najbrž bilo mal drugače če bi sporbal wf14 in kakšnih par cm krajše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 23, 2013 12:12 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Citiram:
Že po prvi vožnji so bili občutki fantastični. Na mehkejšem terenu, kjer so se na določenih progah že delali kupi snega, so smuči dobesedno prebijale neravnine, nobenega potresavanja konic, lahkotno zavijanje tako pri kratkih kot tudi pri dolgih zavojih. Nekako te same silijo, da prestaviš v višjo prestavo...
Ne delat tega, če nočeš poleg dvojnega titanala v smučki še titanium kolena. Živ bog ne ve kaj je v kupu snega ali pa kako vlažen je. Smučka mora plavat ne pa prebijat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokyluk
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 06, 2013 8:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 8:52
Prispevkov: 8


Eno čist izvenserijsko vprašanje
Zadnjih 10 let imam dva para 10 let starih smučk.
1 par elan S8 in 1 par Elan Integra 10.0
Sem dober rekreativen smučar, velikokrat opazim koga z odlično opremo, ki pa dejansko ni dorasel svoji opremi pa pustimo to zdaj.
Zanima me ta nova serija smučk OD ELANA in sicer kakšna je dejanska razlika z mojo staro smučko S8 letnika 2003/04.
Testiral nisem še nič, verjetno letos tudi ne bom bo pa drugo leto bolj aktivno.
Hvala za primerjavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jozze47
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 9:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Pon Mar 2010 13:01
Prispevkov: 100
Kraj: Ljubljana

Imam Integro 8.0 (z njimi smučam, kadar je na progi premalo snega, dva vikenda nazaj na Španovem vrhu), z njih sem presedlal na Speedwave 12 (danes WF 12, ki jih nimam več), sicer pa smučam z Amphibio 14. Tako imam oba tipa deloma še "v nogah".

Razlika je uf... res velika. WF tehnologija je bistveno izboljšala Elanove smuči, tako da je skok od Integre na WF smuči precej velik. Takole ne oko bi rekel, da Integre izpolnjujejo morda kakih 60 % performans, ki jih zmoreta oba WF, še posebej Amphibio. Boljše je praktično vse, zlasti držanje smuči v zavojih, dinamičen izhod iz zavoja, držanje smeri, splošna stabilnost smučk, kar se kajpak krepko pozna tudi pri doseženi stopnji smučanja. Avtomatične te prestavi v višje brzine, natančnejše delanje zavojev itd., itd. Morda je edinole treba z WF nekoliko bolj "delati", torej predvsem vertikalno gibati gor- dol da izkoristiš potenciale teh smuči, ker Integra praktično ni dovolj "prijela", da bi omogočila optimalno opiranje na smuči. Sem skusil te razlike 14 dni nazaj, z Integro je bilo smučati kar malce depresivno.

Na S8 nisem smučal, a po pripovedovanju kolegov ta tip ni bil bistven napredek glede na Integro, menda so bile v določenih elementih celo slabše.
_________________
Za smučanje poleg smuči in nog potrebuješ tudi glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Damjan-doc
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 23:31
Prispevkov: 370


Tako kot je rekel Jozze47, sam furam Elan whistler 8.0 carbon, stare cca 10let, razlika med recimo Amphibio je kot bi primerjal barvni in črnobeli televizor, film sicer lahko pogledaš, ampak ko te kdo vpraša kakšne barve tangic je imela glavna igralka....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokyluk
PrispevekObjavljeno: Pet Feb 08, 2013 10:37 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 8:52
Prispevkov: 8


Ja sam se pozanimal v trgovini pri prodajalcu, ko sem kupoval pancarje.
Pa sem mu omenil da jih še nimam namen kupit da me pa zanima kaj je tako revulucionarnega In mi je razložil lepo prijatelsko vse, in mi dal zelo podoben odgovor kot vidva...
Uglavnem treba zadevo stestirat, pa potem vidt kako pa kaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokyluk
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2013 12:34 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sre Feb 2013 8:52
Prispevkov: 8


Včeraj sprobal amphibio 12. Smučka je taka kot so mi jo opisovali.
Čeprav s svojimi S8-kami režem zavoje prav tako kot amphibio - pa pri le teh porabim pol manj moči pa tudi v noge ni dobiti tako močnih udarcev
Uglavnem lepo poberejo vse luknje in so res super. Drugo leto bodo verjetno v mojem repertuarju.

Kar se tiče glede integre in S8- ke je tako da sta tudi te dve smučki kot noč in dan. Integra je taka kot bi imel dva ploha na nogah S8-ka pa je že smučka z bolj poudarjenim lokom in s tem tudi bolj vodljiva . Integra 10.0 176cm - 20M , S8- 14,3M.

No imam kolege ki smučajo že več kot 20 let in pravijo da je to vse isto sranje. Seveda smučajo samo zato da se mal premikajo. Jaz osebno opazim večino sprememb in sem navdušen nad tem kako je razvoj smučke v 10ih letih napredoval...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tommy
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2013 9:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2013 19:37
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

Sam imam od decembra lani ob sebi Elan Amphibio 12 in moram reči da je ta smuča res odlična. V kolikor sem prebiral najprej forume sem bral samo hvalospeve, nato sem jih vzel na probo in kasneje tudi kupil. Kaj hočem povedati - vzemiti smučke najprej na test, šele nato jih kupite. Tako je najbolje (pa še dogovoril sem se tako da so potem od končne cene odšteli najem smuči ).

Drugače pa, resnično odlična vodljivost (tudi pri kratkih zavojih - imam krajše 160 cm), najbolj me je presenetilo da smučka zavija na vsaki podlagi odlično (led in ledene plošče.....hm, kaj je že to ), tresenje in neravnine odlično pobira prav tako ni pretirane razlike pri večjih in manjših hitrostih. Je pa res da vidim nekaj ljudi z Amphibio 14, katerim bi, glede prikazanega znanja in konstitucije, priporočal Amphibio 12, nekaterim pa še to ne (tako pač na žalost je - pomankljivo znanje).
_________________
Be Safe - Sleep With a Firefighter!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Amater:)
PrispevekObjavljeno: Ned Feb 17, 2013 10:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 22:01
Prispevkov: 487


tommy je napisal/a:
Je pa res da vidim nekaj ljudi z Amphibio 14, katerim bi, glede prikazanega znanja in konstitucije, priporočal Amphibio 12, nekaterim pa še to ne (tako pač na žalost je - pomankljivo znanje).


Eh, tipično slovensko...

Je čisto preveč ljudi s smučmi ranga SLX, ki bi se za začetek na waveflex8 lahko sploh naučili smučat.
_________________
10/11: 21x
11/12: 16x
12/13: 13x
13/14: 12x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2013 12:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Tretjo sezono sem odvozu na SLX smučeh (letos sem kombiniral z Fischer GS) in se odločil da jih zamenjam. Med razmišljanjem kaj naj kupim se mi sredi dolomitov pred oči pripeljejo nove SLX smuči z amphibio tehnologijo, ki pridejo na trg v sezoni 2013/2014. Zaljubil sem se! Po malce bolj podrobnem ogledu sem ugotovil, da so nekaj mm širše od predhodnih SLX waveflex smuči kar me spravlja v dvome saj imam rad odzivnejše smuči. Jih je že kdo imel možnost probat in je sposoben naredit primerjavo? Sam bi jih izredno rad testiral a grem ta teden za dlje časa v tujino.
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja Stran 5 od 6

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Elan Amphibio....WTF
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB