Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » technoalpin56 - ovo zasneževanje

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 technoalpin56 - ovo zasneževanje « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2010 8:18 am    Naslov sporočila: technoalpin56 - ovo zasneževanje Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Ko sem videl vremensko napoved prejšnji dan, sem si moral seveda nastaviti budilko za zjutraj, da vidim če bi morebiti delal sneg. Tako sem se danes zbudil, pogledal na internet in videl, da je v Mariboru 1° C. Ker živim malo izven mesta, je tu ponavadi hladneje. Pogledal sem skozi okno ter videl pomrznjen avto. Imel sem samo eno izbiro - iti delat sneg.

Temperatura je bila zelo mejna, vlažnost pa visoka. Prav zato se sneg ni hotel spoprijeti s tlemi, temveč z rokavom moje bunde ter rokavico. Proti koncu ga je bilo nekaj tudi na tleh.

Slike:











Sezona zasneževanja se je začela! Vsem želim čim bolj uspešno sezono!

P.S.: Letošnjo sezono sem začel 80 dni prej kot lani.


Nazadnje urejal/a technoalpin56 Pet Nov 18, 2011 10:48 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 28, 2010 9:31 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Danes je bilo hladno jutro, najnižja temperatura je bila - 3,5°C. Vlažnost zraka je bila relativno visoka. Odločil sem se zagnati Teegun.

Začetna temperatura: - 2,5°C

Končna temperatura: 0°C

Vlažnost zraka: 90%

Ker sem mislil, da so tla pretopla za stik s snegom, sem najprej pobelil drevo:



Kasneje se je izkazalo, da se je sneg začel prijemati tudi tal, zato sem ga preusmeril (pri tem je zelo veliko snega letelo na sosedovo ozemlje):



Na žalost sem komaj na koncu ugotovil, da dobim zelo dobro kvaliteto snega, če naredim bolj bogato mešanico voda/zrak in top usmerim v zrak. Kljub temperaturi okoli 0°C je nastajal sneg, potem pa sem moral top ugasniti. V bistvu je potem moj top deloval bolj kot veliki A/W gun - i, torej Ratniki, ...

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
atomic sl12
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 2:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 20:21
Prispevkov: 197
Kraj: maribor

Lepo da si začel sezono zasneževanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hrošč
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 6:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 9:43
Prispevkov: 494


In kok mas ze kej snega?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 6:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Nazadnje, ko sem delal sneg (zgornje slike) je bilo to bolj, da sem pobelil tla kot kaj drugega. Bilo je za kakšno kepo, ampak Teegun ima na splošno majhen izhodni volumen vode, še posebej v mejnih pogojih.

Ko se bo pa začela "ta prava" zima, pa bom seveda uporabljal nov top z novo batno črpalko, ki ima pretok do 24 l/min, kar je več kot vodovod, zato bom v tistih res hladnih dneh uporabil bazen za akumulacijo vode. S tem topom pozimi pričakujem obilne količine snega, da se pred hišo postavi tudi kak rampa za snowskate.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
juremihamojca
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 02, 2010 10:11 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2008 14:19
Prispevkov: 128


technoalpin56 je napisal/a:
Teegun ima na splošno majhen izhodni volumen vode, še posebej v mejnih pogojih.


Moral bi probat z Vego, ta je baje odlična predvsem v mejnih pogojih!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sob Dec 11, 2010 7:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Začetek: 07:00

Konec: 09:15

Čas zasneževanja: 2,25 h

Začetna temperatura: -4°C

Končna temperatura: - 1°C

Vlažnost zraka: 75%

Pretok vode: 8,6 l/min

Vodni tlak: 25 BAR

Tlak komprimiranega zraka: 6 BAR (5 BAR brez dodane vode)


Po nekaj neuspelih poskusih (težave z elektriko, zmrznjena vodovodna napeljava, ...) mi je danes zjutraj uspelo narediti prvi sneg z novo črpalko, kompresorjem in novim snežnim topom. Za čas zasneževanja je nastal kar lep kupček snega (bil je bolj podolgovat kup, dokler ga nisem preuredil z lopato in naredil klančino za "snowskateanje" ).

Zasneževanje:





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cviček
PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 4:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Bravo technoalpin56, edino vi imate sneg na dvorišču Če bo zelen božič, te najamem da boš pobelil dvorišče in naredil idilo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2010 10:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Današnje okoli 3,5 urno zasneževanje:

Temperatura na začetku: - 0,5°C

Temperatura na koncu: - 2,5°C

Vlažnost zraka: 35%

Nabralo se je kar nekaj snega, na kupu ga je kolikor vidite, okoli kupa pa ga je tudi lepa količina. Poleg tega je zasnežena celotna parcela. Današnje zasneževanje je bilo zelo uspešno, le proti koncu je nagajal veter.



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2011 10:49 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Nova sezona zasneževanja se je začela!

Več TUKAJ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
uros_
PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2011 11:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Jan 2010 15:37
Prispevkov: 143
Kraj: Maribor

Lepo zgleda.. vsaka čast!
zdaj pa samo tak dalje če bodo le temperature..
_________________
Work less, CLIMB more!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » technoalpin56 - ovo zasneževanje
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB