Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Smučišče planina (nad Podbočjem)

Objavi novo temo  Odgovori na to temo
 Smučišče planina (nad Podbočjem) « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Pon Sep 27, 2010 5:14 pm    Naslov sporočila: Smučišče planina (nad Podbočjem) Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


Ker sem motorist in lovim še zadnje lepe letošnje dni sem se zapeljal na Planino, da iz firbca preverim stanje.Smučišče naj bi nazadnje obratovalo marca 2003 potem pa so ga ustavili ker ni podpore domačinov.m. Prav to smučišče je namreč brežiškim in krškim ljubiteljem belih strmin omogočalo enodnevno smuko ter šolarjem športne dneve in smučarske tečaje, saj je bilo blizu in poceni. Zdaj omenjeno smučišče ni več vredno tega imena, naprave samevajo in propadajo, že več kot tri leta tudi ne potekajo nikakršne aktivnosti, da bi smučišče na Planini vendarle spet zaživelo.

-list na "blagajni"


-Koča, ki je bila pred kratkim prekrita.Začuda še dobro ohranjena potrebna le malo barve..


-Pogled od koče na smučišče.Spodaj vasica Planina


-Spodnja postaja manjše vlečnice


-Vrh


-Dokaz da se je tu smučalo tudi ponoči


-Zgornja postaja


Po mojih ocenah je za ureditev potrebno le malo denarja vendar kaj ko ni pravega interesa
_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aragorn
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 12:25 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2010 0:15
Prispevkov: 2


A mogoče kdo ve, kdo je sedaj lastnik žičnice in spremljajočih objektov na Planini nad Podbočjem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 1:13 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Nisem siguren, ampak mislim, da občina Krško.
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Hvala za lepo reportažo, Sorty. Poslal si slike z žal opuščenega smučišča, ki ga večina od nas verjetno ne pozna (zame je že bila popolna novost ). Edino fotke so bile občutno prevelike, ampak ker sem danes dobre volje, sem ti jih pomanjšal! Ima kdo kakšen plan prog (če obstaja) ali panoramsko tablo? Sta Planina 1 in 2 zaporedni vlečnici? Stvar me je začela zanimati in sem malo pogledal na karto, tereni na Planinski gori zgledajo še kar zanimivi, seveda kratki, ampak dokaj strmi.

Škoda za še eno propadlo slovensko smučišče, in to ravno v občini ki potegne kar nekaj denarja za nuklearko in ga bo še več ko bo zgrajeno odlagališče, pa da ne bi zmogla nekaj sto tisoč evrov za ratrak in nekaj topov? Krško in Brežice ni tako malo zaledje za tri vlečnice, pa še kakega zagrebčana bi lahko privabili (Slijeme je za milijonsko mesto občutno premajhno). Vem, spet sanjam ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gapi202
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 4:28 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 22:08
Prispevkov: 2328


kakšna je pa nadmorska višina
_________________
10/11=12x
11/12=16x
12/13=17x
13/14=17x
14/15=23x
15/16=23x
16/17=62x
17/18=31x
18/19=34x
19/20=6xLesOrres,1x Katsci,2xKanin,5xkrgora,1xRudno, 3xStražaBled,4xMojstrana,2xStariVrh,1x Schladming,1xCerkno,
20/21=5xVogel2xMojstrana,3xSoriška,8xKr.gora, 3xKrvavec+15xturno
21/22=15xVogel,21x Kranjska Gora,1xstari vrh,1xkrvavec,3xKanin
22/23=21xVogel,17xKranjska Gora,1xKanin
23/24=1xVogel,2xKranjska Gora,1xKozji hrbet,1xMojstrana, 2xStari vrh
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sorty
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 6:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 16:37
Prispevkov: 310


kot je razvidno iz slik je dolžina vlečnice 1. 520m, vlečnice 2. pa 330m.Smučišče je na nadmorski višini 800m. Pa še slikca, kako iz zraka izgleda smučišče


_________________
2012/2013: 1x Molltal, 5x Kronplatz
2011/2012: 20x
2010/2011: 20x
2009/2010: 20x
www.vikom.si

z GLAVO na glavo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 1:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Enkarat lani, sem se pogovarjal z človekom iz krškega kluba in pravi, da je bilo na Planini več težav. Eden je seveda, kot povsod denar. Občina ga seveda nima, razen za cigane Na Planini so bili tudi problemi s lokalci, na slikah se vidi vas zraven smučišča.Kaj točno ne vem, so pa precej težav delali klubu. Enkrat je celo klub hotel kupit zemljišče, pa se ne spomnem točno zakaj se ni spelalo to. Se bom pa vsekakor pozanimal, kaj točno je bilo in kako je trenutno stanje. So pa imeli svoj ratrag, prvi je bil predelan iz traktorja potem pa je že prišel "taprau". Škoda u glavnem, ker ne obratuje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aragorn
PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 5:18 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2010 0:15
Prispevkov: 2


Oj.

Hvala za odgovore. Res ni ne vem kako velika zadeva, je pa škoda, da smučišče propada. Smo se mel prav lušno, ko je še obratovalo.
@cviček, če kaj izveš pa le povej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomek
PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2010 11:24 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Čet Mar 2008 22:56
Prispevkov: 181
Kraj: Maribor

Ja, za nas lokalce je bila Planina vedno dobrodošla, še posebej, ko se je dalo med tednom za kako urco ali dve skočit na nočno. Sem pa letos slišal neke govorice, da bi naj spet poskusili zagnati naprave, ampak po slikah sodeč iz te moke žal ne bo kruha.
_________________
15/16: 3x Obertauern
14/15: 13x 13/14: 11x 12/13: 23x 11/12: 12x 10/11: 63x
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pet Jun 14, 2019 4:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

Ta teden me je službena pot zanesla na Dolenjsko, pa sem izkoristil priložnost in se zapeljal na Planino, seveda ne brez fotoaparata. Teren ob levi, daljši vlečnici se vidi že od daleč, s košnjo in pašo skrbijo tudi da se proga ne zaraste:






Okoli zgornje postaje pa tako:






Ko sem se ponovno zapeljal nazaj v Planino in poskusil poiskati še drugo vlečnico, ki bi naj nekoč obratovala na tem smučišču, me je eden od domačinov (ne prav prijazno) povprašal, če je kaj narobe. BTW, hodil sem po cesti, torej po javni površini, da ne bo kdo mislil da stikam ljudem po dvoriščih. Ko sem mu razložil kaj me zanima, in upal da dobim kakšne informacije o ne-obratovanju žičnice in razlogih za to stanje, me je zelo na hitro odpravil da 'tega ne komentira' in da naj 'vprašam na občini'. Ko sem ga povprašal še po drugi vlečnici mi je še bolj na hitro razložil da je 'v hosti ne bom našel'. Skratka, dal mi je vedeti da s fotoaparatom in neumnimi vprašanji tukaj nisem dobrodošel, malo čudno za človeka ki ima turistično kmetijo (!). No, s ceste sem uspel poslikat vsaj spodnjo postajo ta kratke (desne) vlečnice, trasa in proga so že krepko zaraščeni:


Vtis: za desno vlečnico ne morem komentirat, ampak teren ob daljši izgleda prav simpatično. Lepo lokalno smučišče bi lahko bilo, ampak ob tem kar sem doživel si povsem predstavljam da je bilo točno tako kot je pisal Cviček novembra 2010 :
Citiram:
Na Planini so bili tudi problemi s lokalci, na slikah se vidi vas zraven smučišča. Kaj točno ne vem, so pa precej težav delali klubu.

Zgleda da gre folku še čisto preveč dobro ... čeprav pogled na hišo na zadnji fotki tega nekako ne potrjuje ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jama
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 18, 2021 10:06 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Tor Feb 2005 20:51
Prispevkov: 80
Kraj: KK

https://www.eposavje.com/ostale-novice/zelje-o-ozivitvi-smucarskega-centra-na-planini
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Stran 1 od 1

Kazalo po Smucisca.net forumu » Projekti in ostala smučišča » Smučišče planina (nad Podbočjem)
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB