Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Cudna smucisca in Evropske Drzave brez smucisc

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Cudna smucisca in Evropske Drzave brez smucisc « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 4:23 pm    Naslov sporočila: Cudna smucisca in Evropske Drzave brez smucisc Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


(Oprostite za pomanjkanje slovenskih crk)

Me zanima, ce nekdo ve, ce nasledujice drzave imajo pa vsaj eno smucisce na njegovih obmocjah:

-Albanija
-Irska/severna Irska
-Valizija

Sem skoraj preprican, da te nimajo nicesar:

-Nizozemska (razen velikega indoor-smucisca Landgraaf s tremi progami)
-Luksemburg
-Moldavija

Druge drzave, ki cudno imajo nekaj smucisc:

-Grcija (VELIKO smucisc!! - nekaj kot 20)
-Ciper
-Belorusija (pribl. 6-8 smucisc, najvecji sta Logojsk in Silici)
-Danska (najvisja gora 171 ? - no tukaj so 4 smucisca!!!)
-Belgija (prib. 10 smucisc)
-Litva
-Latvija (+30 smucisc!! - najvisja gora 280m)
-Anglija
-Portugalska (eno smucisce na najvisji gori drzave - skoraj 2000m)

Ce vam zanima nekaj informacij o smucanje na teh drzavah, lahko vprasate.

Adijo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
humdrum
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 4:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


cudna obmocja so tudi:

Sardinija, Italija:

4 smucisca: 3 manjsa smucisca, od katerih eno novo obratovanje letos
1 srednje smucisce - bo ponavlja obratovalo naslednje leto z novo 2sedo

Sicilija, Italija:

3 srednja smucisca: 2 na Etni (Etna sever in jug), 1 na gorah "Madonie" - na poslednjem obratuje samo eno malo bejbi-vlecnico od 2006/07. Povejo, da celo smucisce bo spet obratovali od naslednjega leta.

Korzika, Francija: 4 smucisca
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
marko
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 5:32 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

Nekaj navedb ne bo čisto držalo. Nizozemska ima tudi odprto smučišče blizu Roterdama. Sem bil tam. Večji del smučišča je prekrit z nekakšno gumo, tako da se smuča tudi poleti. Proge so tri, vlečnice če se prav spomnim 2, dolžine kakih 100 metrov. Hrib je umetnega izvora, mislim, da je bilo to prej odlagališče odpadkov.

Kolikor se spomnim, je na Etni le eno smučišče, bilo pa je še eno, ki je opuščeno. Na tem, ki deluje in ga odlikuje spodobno dolga proga in možnost, da padeš v kakšen krater, sem bil in imam tudi nekaj slik.

Poleti sem si sicer bolj od daleč ogledal tudi smučišče na Cipru, povsem spodobno in dovolj visoko, da o Grških smučiščih ne govorim. Nekaj jih je v rangu Krvavca in o primerni legi govori že dejstvo, da je na njih tudi poleti še moč najti zaplate snega. Modernih naprav je kar nekaj in smučanje je v Grčiji dokaj popularno. Daleč od eksotike. Eksotična je recimo Hrvaška. Pa napiši kaj o Baltskih državah, o smučanju tam jaz še nisem slišal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 6:02 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


Zivijo marko!!

V Italiji na Etni sta od 2001 bili 2 smucisci, od katerih eno je bilo zaprto do 2007(2008?) zaradi lave. Lahko beres nekaj v www.etnasci.it

Res je eno majhen smucisce v Nizozemski?? Imas kaksne slike ali povezave? Pozimi ga zasnezujejo ali vedno obratuje z umetno hmoto (zemljo)?

Jaz tudi sem bil ful , ko sem vidil koliko smucisc je v Latviji!! V Estoniji je pa pribl. 15, v Litvi manj kot 10. Lahko ves nekaj od tega v dobri spletni stran www.slalom.lv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 7:54 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


kaj hudča je valizija?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 8:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Mislim da Wales
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
junche
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 9:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Čet Feb 2009 22:06
Prispevkov: 508


Noja bi vprašal kar za celo Britanijo. 15 let naza sem udaril en sprehod po škotskem "visokogorju".
, ter se povzpel celo na nihov "vršac" Ben Navis ako se ne motin. ampak men se je cela zadeva zdela bolj podobna pohajanju med dolenjskimi zidanicami kjer se desci radi našemijo v babe. Ampak se ne spomnim prav nobenega smučišča.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 10:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Na Škotskem je Fort William, kjer je menda neko smučišče.

http://www.nevisrange.co.uk/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 11:08 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


Skotska je precej "poznana" za smucanje (vsaj vnutri V.Britanije), najvecja so vsa vkljucena na strani ski.visitscotland.com , kje lahko najdete tudi snezne razmere.
Lahko smucajo tudi nekjer v Angliji (Allenheads, Lake Districts, Yad Moss itd....)


Za Marka: to sem nasel: www.outdoorski.nl , ampak se mi zdi, da nikoli to ne gre z resnom snegom (ni umetni ni naravni). A si ti smucal na snegu?


Nazadnje urejal/a humdrum Čet Feb 11, 2010 12:27 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 11:26 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

http://www.jahu.net/video/video/UEGunWpG56g&feature=youtube_gdata/Kosova_Ski_Center.html

Planina Brezovica na Kosovem....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 12:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


Je mogoce smucat ceprav da je to huda situacija?

Lahko tudi Srbski tam smucajo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 2:01 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Srbi jo štejejo za svojo in imajo ime Brezovca, Albanci ji pa pravijo Sharr....smučajo oboji....Več (poglej slikice) pa tukaj..... http://www.skijanje.co.yu/ obstaja na forumu tema o Brezovici, predvsem poročila od njihovega člana Pizzerija Tina, kateri ima zgoraj to pizzerijo.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 4:50 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča za mali srpan
Smuča za mali srpan

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 15:00
Prispevkov: 2833
Kraj: Ljubljana

humdrum je napisal/a:
Zivijo marko!!

V Italiji na Etni sta od 2001 bili 2 smucisci, od katerih eno je bilo zaprto do 2007(2008?) zaradi lave. Lahko beres nekaj v www.etnasci.it

Res je eno majhen smucisce v Nizozemski?? Imas kaksne slike ali povezave? Pozimi ga zasnezujejo ali vedno obratuje z umetno hmoto (zemljo)?

Jaz tudi sem bil ful , ko sem vidil koliko smucisc je v Latviji!! V Estoniji je pa pribl. 15, v Litvi manj kot 10. Lahko ves nekaj od tega v dobri spletni stran www.slalom.lv

Glede Etne imaš očitno prav. Jaz sem mislil, da sem bil na smučišču Etna, pa sedaj niti ne vem, ali sem bil na Linguaglosi ali na Nicolosi. Skozi vas Nicolosi sem se peljal, pa se tam ne spomnim kakšnega smučišča.

Glede Nizozemske nimam nobene slike, ker se mi je takrat zdelo tako bedno, da ni vredno slike. Danes je zanimivo ravno zato. Tam sem bil poleti. Pozimi ga menda tudi zasnežujejo, ampak kakor kdaj.
Nekaj slik iz Etne:

Takole začne počasi zeleneti:

Sneg:

Lahko padeš v kakšen krater:

Pogled z gondole:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
humdrum
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 5:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 12:55
Prispevkov: 128


poglej, ce to nizosemsko smucisce je tisto, od katerega sem pisal povezavo indoorski.nl
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
ledenko
PrispevekObjavljeno: Čet Feb 25, 2010 6:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1891


Makedonija, Črna Gora, Kosovo, Albanija, Grčija in Bolgarija imajo fantastične terene in kar nekaj dobrih smučišč.
Mavrovo z okolico recimo ponuja terene, na katerih se lahko izgubiš med turnim smučanjem, če nisi pazljiv...
Tudi z napravami niso tako na psu, kot bi se slišalo, vsaj tisti, ki so v EUju gredo naprej z dolgimi koraki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Ostale države » Cudna smucisca in Evropske Drzave brez smucisc
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB