Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Kope - aktualne informacije

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45, 46  Naslednja
 Kope - aktualne informacije « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
everts72
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 07, 2008 5:51 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Sob Dec 2006 20:53
Prispevkov: 335
Kraj: na robniku

Ali je črna proga na Kaštivniku zratrakirana, ali so se odločli, da ne bo letos nič z nje?
_________________
-Artiče Extreme Carving Team: www.facebook.com/CarvingTeam

www.worldofwindsurf.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carpio
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 07, 2008 8:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 17:27
Prispevkov: 32
Kraj: Koroška

Črna proga ni zratrakirana. V spodnjem delu je za resno smuko premalo snega, mogoče z kamnožerkami, pa še te bi se ti smilile. Pred tem novim snegom je bil spodnji del brez snega, sedaj pa ga je mogoče 20 cm in še tega je na nekaterih mestih spihalo.
Naslednji teden sem si hotel vzeti med tednom par dni za smučanje, ker so sedaj pogoji za smučanje dobri, pa me je ob pogledu na obvestilo, ki so ga Pohorci napisali pod snežnimi razmerami kar minilo. Za dva tedna smo dobri, nič ne bo s smučanjem med tednom po Kaštivniku.

Citiram:"V ponedeljek 10.3.2008 bo zaprta proga Kaštivnik rdeča od 8.00 do 15.00 ter v torek,11.3.,sredo,12.3. in četrtek,13.3.2008 od 8.00 do predvidoma 12.00 ure zaradi državnega prvenstva. V dneh od 17.3. do 20.3.2008 bosta zaprti progi Kaštivnik rdeča in Mala Kopa od 8.00 do 15.00 zaradi državne tekme v smuku. Hvala za razumevanje! "
Pa saj ne moreš verjeti.!!!! Pa izkoristi sezonsko če jo moreš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carlo
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 08, 2008 7:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 21:05
Prispevkov: 22


Ja če je kaštivnik zaprt res skoraj nima kaj gor delat.
Drgač sem pa bil danes gor.
Zopet nekaj novega snega po vrhu.
Kaštivnik nekaj ur zjutraj kar v dobrem stanju, potem pa je vse skup že šlo na kupe.
Bila je zelo moteča megla, rahlo sneženje niti ni bilo moteče.
Bi pa zelo skritiziral oznečenost prog, zlasti tisti ipsilon prehod, kjer v megli kot je bila sploh ne veš kje peljati, progo imajo označeno s lesenimi kolci tu pa tam kateri. Me je spominjalo na cestarje, ki v jeseni označijo cesto za pluženje. Sem bil kaj hitro s proge in tudi pošteno na riti, pa nisem pretiraval.
Druga stvar, pa je zelo velika nemarnost žičničarjev, ki se sicer tu že bila kritizirana. Gužve ni ni bilo, ampak gospodje se niso mogli potruditi, da bi vsaj malo očistili z metlo sedeže, so se obnašali, kot da niso ob tam, poleg tega pa sploh niso reagirali na številne težave, ki so jih imeli smučarji s kartami, ker črtne kode niso prijemale. Tako da sploh ne vem za kaj so sploh ti ljudje tam. Ne bom kritiziral vseh, ampak tale posadka, ki je bila danes na kaštivniku spodaj, bi rekel zelo slabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MORIS
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2008 6:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2006 19:16
Prispevkov: 653


Danes sem bil po dveh mescih spet gor. Proge primerne vremenu.
Zjutraj od 8. pa do okol pol 10. trdo(odlično) ko se pa pol upre sonce je pa konec .
Sicer se najprej zmehča zgornji del podlage tako da bi miki užival. To je nekje do 12. potem je pa tako južno da te kar na glavo meče

Še nekaj slik:

Pogled proti veliki kopi:



Kopnik:



Snega je v zgornjem delu dovolj le na Y je malo rjavo venar brez kakšnega kamenja.

Vlečnica Pahernik:



"Autobahn" na Pungartu:




Mala kopa:



Pogled v dolino in na kam-sav alpe:



Kaštivnik je spodaj že čisto rjav in bo še ob 5 dneh takšnega vremena preteklost:



Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SMUČAR (KOPE)
PrispevekObjavljeno: Sob Mar 15, 2008 10:57 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Jun 2006 11:28
Prispevkov: 385


Do kdaj pa sploh nameravajo še obratovat, oz. do kdaj so lani obratovali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 23, 2008 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

Do 11 fenomenalna smučarija na Kštivniku (kasneje megla). Zjutraj je pa bil tako zrihtan, kot da smučaš nekje v Corvari.....Črna nesteptana in namenjena freeriderjem, samo pazite spodnji del, ker je kar nekaj kamenja....Jaz sem celo z veleslomsko GS 11 naredil par fur po celem, še zdaj ne morm verjet da je kar solidno šlo.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vlkišef
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 23, 2008 7:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pet Okt 2006 12:47
Prispevkov: 2


naslednji teden baje spet zaprt Kaštivnik,to pa je že preveč,da bi te vsaj črno zrihtali ta čas,ne,zapret pa ko vas jebe,dnar smo vam tak že spipali,treba jih je dat v cajtnge
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carpio
PrispevekObjavljeno: Ned Mar 23, 2008 9:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sob Okt 2007 17:27
Prispevkov: 32
Kraj: Koroška

Sedaj nas že tretji teden vlečejo za nos.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 24, 2008 9:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

vlkišef je napisal/a:
naslednji teden baje spet zaprt Kaštivnik,to pa je že preveč,da bi te vsaj črno zrihtali ta čas,ne,zapret pa ko vas jebe,dnar smo vam tak že spipali,treba jih je dat v cajtnge

Izvoli, kar 'daj jih v cajtnge', po moje se bo Rataj od groze kar podelal v gate . Dajmo se že no sprijaznit, da je sezona pri koncu in da se smučišča zapirajo, pa čeprav je na progah meter snega ali več. Danes sem tudi na Koralpah smučal v perfektnih zimskih razmerah, z jutrišnjim dnem pa zapirajo. In to vse naprave, ne tako kot na Kopah ko pustijo vsaj dve vlečnici. Tudi jaz imam sezonsko, apmak čeprav so mi ob dobrih snežnih razmerah zaprli Koralpe, Peco, Klippitz, nimam niti najmanjšega namena kogarkoli dajati v cajtnge (me pa razpi**i če objavijo da delajo, potem pa prideš do spodnje postaje pa nič ne dela, kot danes na Peci - ampak to je druga zgodba). Po Veliki Noči je z zapiranjem smučišč - ne glede na snežne razmere - pač potrebno računati, če nam je to všeč ali ne .
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špik
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 24, 2008 11:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec
Snemalec

Pridružen/-a: Pon Sep 2005 12:14
Prispevkov: 1021


Saj ne zapirajo... no za nekatere ne...

Citiram:
Zaradi izvedbe slovenskega državnega prvenstva za člane-ice in mladince-ke bodo do sobote, 29.3.2008 zaprte vse naprave, razen vlečnic Pungart in Sedlo, ki bosta obratovali vsak dan od 8.00 do 15.00 ure. Smuka je ugodna. Proge so urejene.

_________________
Sezona 2017/18 - 30x : 3x Sölden, Killington, 3x Lake Louise, Sunshine Village, 2x St. Moritz, Španov vrh, 4x Garmisch Partenkirchen, 3x Cortina d'Ampezzo, 2x Crans Montana, 2x Kvitfjell, 2x Åre, 2x KrG, 3x Vogel, Kanin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Pon Mar 24, 2008 11:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3454
Kraj: Maribor

No, meni je načeloma vseeno ali zapirajo zaradi državnega prvenstva ali zaradi konca sezone . Zaradi mene lahko ima smučarski klub iz Wolfsberga še vsak dan do 1. maja na Koralpah treninge, zame je smučišče žal zaprto ...

Očitno na Kopah ne zapirajo izključno zaradi DP, drugače bi recimo Kopnik in Pahernik lahko obratovala - ampak tudi zato ker se sezona bliža koncu?
_________________
Sezona 2023/2024: 40 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, Osojščica, 2 x Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SMUČAR (KOPE)
PrispevekObjavljeno: Tor Mar 25, 2008 10:00 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Tor Jun 2006 11:28
Prispevkov: 385


Kako dolgo bodo torej še obratovali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 3:02 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

Mah, saj je skoraj vseeno, itak so že zajebali, zdaj te dni bi morali delati, ko je novi sneg IN še dovolj hladno. Ker od naslednjega tedna dalje se, kot trenutno kaže, obetajo temperature v rangu 15 stopinj, zalogo snega bodo sicer verjetno še imeli, ampak kaj jim to pomaga, če se ne bo noben šel skiat v to čofto. OK, vem, da te dolgo- ali srednjeročne napovedi niso povsem zanesljive, ampak glede na datum je po enem tednu slabega vremena logično pričakovati izboljšanje in otoplitve.
Je pa evidentno, da se jim očitno ne da več, drugače bi lahko, kot je rekel miki, vsaj Kopnik in Pahernik delala. Sicer ne vem, zakaj jim je to taki problem, dvomim, da bi bili toliko večji stroški, če bi še ti dve vlečnici zraven laufali, bi pa mogoče privabilo kakega smučarja več in tudi do imetnikov sezonskih bi bilo pošteno. So pa recimo z veseljem obratovali zdaj čez vikend, ko je bilo itak tako slabo vreme, da človek ni imel veselja kam gor it.
To s tem DP pa bi tudi po moje lahko kako tako rešili, da ne bi bilo ravno vse dni skozi zaprto, če bi le bila volja. Pa tudi zanima me, kako bi vse skupaj izvedli, če ne bi bilo zdaj tega snega...
Sicer se načeloma ne bi niti toliko jezil, je še dosti drugih smučišč, ki kljub iztekanju sezone še vedno lepo na ful laufajo (Golte, Rogla, Krvavec) in bi jim ze veseljem naredo biznis, problem mi je v tem, da imam še eno karto za Branikova smučišča, ki je še nisem izkoristo, in sem pač mislo zdaj lepo na Kopah ...tako bom pač verjetno kr tu v MB mogo it se na vlečnice matrat .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Mar 26, 2008 8:03 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

mariborcan je napisal/a:
Mah, saj je skoraj vseeno, itak so že zajebali, zdaj te dni bi morali delati, ko je novi sneg IN še dovolj hladno. Ker od naslednjega tedna dalje se, kot trenutno kaže, obetajo temperature v rangu 15 stopinj, zalogo snega bodo sicer verjetno še imeli, ampak kaj jim to pomaga, če se ne bo noben šel skiat v to čofto. OK, vem, da te dolgo- ali srednjeročne napovedi niso povsem zanesljive, ampak glede na datum je po enem tednu slabega vremena logično pričakovati izboljšanje in otoplitve.
Je pa evidentno, da se jim očitno ne da več, drugače bi lahko, kot je rekel miki, vsaj Kopnik in Pahernik delala. Sicer ne vem, zakaj jim je to taki problem, dvomim, da bi bili toliko večji stroški, če bi še ti dve vlečnici zraven laufali, bi pa mogoče privabilo kakega smučarja več in tudi do imetnikov sezonskih bi bilo pošteno. So pa recimo z veseljem obratovali zdaj čez vikend, ko je bilo itak tako slabo vreme, da človek ni imel veselja kam gor it.
To s tem DP pa bi tudi po moje lahko kako tako rešili, da ne bi bilo ravno vse dni skozi zaprto, če bi le bila volja. Pa tudi zanima me, kako bi vse skupaj izvedli, če ne bi bilo zdaj tega snega...
Sicer se načeloma ne bi niti toliko jezil, je še dosti drugih smučišč, ki kljub iztekanju sezone še vedno lepo na ful laufajo (Golte, Rogla, Krvavec) in bi jim ze veseljem naredo biznis, problem mi je v tem, da imam še eno karto za Branikova smučišča, ki je še nisem izkoristo, in sem pač mislo zdaj lepo na Kopah ...tako bom pač verjetno kr tu v MB mogo it se na vlečnice matrat .


Takole ti bom rekel: ta vikend je bil čisto OK. V soboto se je na Cojzarici po 12 uri dvignila megla, in se je dalo čisto OK smučat, v nedeljo sem bil na Kaštivniku ob 8.10 zjutraj in je bilo sonce (do 9.30), šele ob 11. se je začela spuščati megla (v pasovih-BTW takrat mi je bilo že čisto vseeno, ker sem šel počasi domov), edino v ponedeljek je na Cojzarici bil sneg in občasno megla. Kaj sem hotel povedat?? Da se je dalo čisto solidno smučat vse tri dni. Če pa nimaš veselja in hočeš čakat na sonce, pa čakaj.....samo ne jamrat...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariborcan
PrispevekObjavljeno: Pet Mar 28, 2008 9:17 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pet Mar 2007 3:45
Prispevkov: 400
Kraj: Maribor

fischerpro3 je napisal/a:
Takole ti bom rekel: ta vikend je bil čisto OK. V soboto se je na Cojzarici po 12 uri dvignila megla, in se je dalo čisto OK smučat, v nedeljo sem bil na Kaštivniku ob 8.10 zjutraj in je bilo sonce (do 9.30), šele ob 11. se je začela spuščati megla (v pasovih-BTW takrat mi je bilo že čisto vseeno, ker sem šel počasi domov), edino v ponedeljek je na Cojzarici bil sneg in občasno megla. Kaj sem hotel povedat?? Da se je dalo čisto solidno smučat vse tri dni. Če pa nimaš veselja in hočeš čakat na sonce, pa čakaj.....samo ne jamrat...
Hja, za nazaj je lahko govoriti, napoved pač ni bila ravno ugodna. Pa tudi je razlika, če imaš sezonsko, takrat sem jaz tudi hodo v vseh mogočih razmerah gor (mislim tu v MB, na Kope se ravno nisem vozo) in pač tudi hitro domov, če ni bilo fajn. Če pa moram plačat karto in prevoz, pa se v neki slabi napovedi sigurno ne bom vozo na Kope...poleg tega sam praviš, da je ob 11 nastala megla, jaz pa brez letne pač grem nekje okvirno za cel dan. Kaj sem hotel povedat?? Da je v mojem primeru smiselno počakati na vsaj kolikor toliko lepo napoved, jamram pa zato, ker se mi zdi neumno in me jezi, da v teh ugodnih razmerah zadnja dva dni (sre., čet.) niso obratovali v večjem obsegu (Pungart in Sedlo sta tak brez veze).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45, 46  Naslednja Stran 43 od 46

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Kope - aktualne informacije
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB