Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Johnson Controls

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Johnson Controls « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sob Jan 16, 2010 5:26 pm    Naslov sporočila: Johnson Controls Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


ledenko je napisal/a:
Nekdo je omenil, da je TA nr.1 na svojem področju. Glede na trenutno prodajo zadnjih dveh let je to resnica, gledano globalno pa je to z naskokom Johnson Controls. Kaj bo prinesla bližnja prihodnost se bo videlo skorajda v nekaj dneh, a to niso teme za forume.


Odprl sem novo temo, ker je debata o tej firmi postala aktualna v temi Techno Alpin.

Kolikor vem, Johnson controls proizvaja samo žirafe in očitno so zelo uspešni. Kolikor vem, je ta firma proizvajalec tudi veliko drugih reči, izven zasneževanja in smučišč, ali se motim? No naslednji teden grem ponovno na smučanje na Helm za en teden, imam tudi novi fotoaparat, tao da pridejo slike topov (Techno Alpin, Johnson Controls in enega novega Demaca imajo na drugi strani Helma). Če pa veš kaj o tej firmi ledenko, pa te prosim da nam jo predstaviš, saj jaz o temne vem čisto nič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 12:29 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Demac... Zanimiva firma =) Oblika topov zgleda dobro, ko pa slišiš o zmogljivostih topov, ki jih proizvajajo, pa misliš da bi se lahko zjokal polek =)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 3:12 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


lenko je napisal/a:
Demac... Zanimiva firma =) Oblika topov zgleda dobro, ko pa slišiš o zmogljivostih topov, ki jih proizvajajo, pa misliš da bi se lahko zjokal polek =)


No naj ti povem da sma z ledenkom debatirala o zmogljivosti teh topov in Demac naredi več snega kot tvoj favorit lenko. No, citiral bom en del iz prvega pogovora:
Citiram:

Lenko, Sufag Power in Vega bi bili približno identični.
- prva trojica (za sufaga smo tako ugotovili da ni kos T60, to pomeni tudi vegi in lenkotu).

Del drugega posta:
Citiram:

Pozabil sem na večjega Demaca, ki je le malenkost za prvo trojico, ob nižjih temperaturah pod -12 oC pa jih zagotovo prekaša.


Res je da piše da je pri višjih temperaturah malo manj zmogljiv, ampak bi se zaradi tega zjokal poleg? Ker zvenelo je kot da ta top zaostaja nevem koliko za ostalimi.

Preidimo na temo, Johnson Controls. Njihova spletna stran:

http://www.johnsoncontrols.com/publish/us/en/products/building_efficiency/market/snowmaking.html?WT.mc_id=123496
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 4:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Koliko sem jas slišal, naj bi za drugimi topovi nekoliko zaostajal, očitno si tisti komentar za zjokat preveč resno vzel, oz. sem ga jaz preslabo ocenil. Top seveda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 5:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


http://www.johnsoncontrolsneige.com/york_gb/safyr.html

Na tem linku je model žirafe te firme, ki jo bom slikal na smučanju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 8:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Eno sliko sem našel tudi na spletni strani Trakkemaskin:



To je edina slika ki sem jo našel na tej spletni strani za to žirafo. Na smučanju sem jo 2x videl delovati in morem priznati da je bil izmet snega res velikanski - temu priča tudi kataloški podatek o pretoku do 47 m3/h! Glede na to, da je žirafa je ta pretok zelo zelo visok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
t600
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 8:27 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2007 23:44
Prispevkov: 20


Mislm, da majo take topove tut v trbižu in na Višarjah, so pa to če se ne motm, visokotlačni topovi in ne klasične žirafe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 8:40 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Delovni tlak žirafe ki jo najbolje od te firme poznam je 25 - 80 BAR, torej imaš prav.

Še nekaj zanimivih slik iz Trakkemaskin - a - nikoli še nisem videl večjih kupov od žirafe, pa tudi če je kdo že videl, žirafe te firme naredijo vellikanske kupe. Prav navdušen sem postal!







Slik je sicer še ogromno, tukaj pa samo nekaj za pokušino.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 9:35 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Komaj zdaj sem se spomnil da ima ta žirafa Safyr pretoka kar 13 l/s! To je več kot velika večina propelercev! Mi res ni jasno kako je to možno. Na začetku se mi je zdelo da je to kapaciteta snega, pa vidim da je pretok vode. No, se en čudim več od kod takšni veliki kupi snega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 9:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3127


Hm, vprašanje pri kakšni temparaturi doseže ta pretok =)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 9:44 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

Na predzadnji sliki se mi zdi da je tudi precej višja od drugih, če primerjaš z bagerjem na sliki. A so kakšni podatki o dimenzijah?
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 9:55 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Žirafo model Borax, ki jo imaš na zadnji sliki dobiš v najslednjih višinah:

- 10m
- 6m
- 3m

Rubis:

- 6m
- 10m

Safyr:

-10m

Tista najmočnejša je Safyr, ki doseže pretok do 47 000 l/h - 13 l/s. Pri kakšni temperaturi seveda ne vem, glede na to da ima velik domet mogoče malo prej kot ostale, najnižja temperatura pri kateri lahko deluje pa je navedena - 20. No ko sem jaz bil na smučanju je zvečer blo - 22°C in je delala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dolenc
PrispevekObjavljeno: Ned Jan 17, 2010 10:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Okt 2006 15:29
Prispevkov: 762
Kraj: Stari vrh

To je pa kar poštena višina že. Sploh v primerjavi z žirafami od TA, Gemini ipd.
_________________
www.tdstarivrh.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2010 4:16 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Za takšno količino razpšene vode rabi nekaj časa da se spremeni v sneg, zato so tako visoke. Mislim da so te žirafe tudi dosti bolj poceni kot propelerci in izdelajo lahko celo več snega kot večina propelercev, zato mislim da se nakup teh žiraf absolutno splača. Več o žirafi pa bom zvedel na smučanju čez 5 dni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Lenuh
PrispevekObjavljeno: Pon Jan 18, 2010 4:45 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Ned Jan 2010 21:51
Prispevkov: 126


to žirafo sem videl že v Avstriji v Schladming. Stala je v areni Ampak takrat se še nisem tako zanimal za topove
Kup je bil res visok " 30 min " sem plezal gor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Žičnice, snežni topovi, teptalci » Johnson Controls
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB