Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Kope - aktualne informacije 2009/2010

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 Kope - aktualne informacije 2009/2010 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 4:30 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


Uff, tolk ste pametni, da sem kar vzel v roke telefon in preveril stvari
-Kaštivnik se zasnežuje gornji del, zapadel sneg je poteptan, ampak ga je 5-10cm in bi ga smučarji po par urah zdrsali (potem pa bi spet jokali, da ste uničili smučke) v sredo in četrtek bosta tam dve FIS tekmi (superveleslalom), v petek opoldne se Kaštivnik odpre za smučarijo
-tudi Kopnik in Pahernik sta poteptana; na Paherniku je strmina spihana, tudi v spodnjem delu je bolj malo snega in je zunaj kamenje; danes baje tja postavljajo topove (niso hoteli obljubit, ampak računajo, da bodo zasnežili in odprli za vikend)
-v jezero se jim je natekla dobra polovica vode in pravijo, da bo to dovolj, da zasnežijo omenjena smučišča

Seveda upam, da jim bo uspelo. Razmere so lahko tudi na manjših razdaljah različne. Za vikend je na Arehu padlo v dveh urah čez 10cm snega, na Belviju pa komaj kak cm.
Vsem naučenim pa priporočam, pojdite na planino, pomagajte z nasveti pohorcem, naučite jih, česar sami ne znajo pai bomo tudi ostali zadovoljni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 4:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


zlatko83 je napisal/a:

Vsem naučenim pa priporočam, pojdite na planino, pomagajte z nasveti pohorcem, naučite jih, česar sami ne znajo pai bomo tudi ostali zadovoljni


Prosim te lepo, nena mi s takimi kislimi. Potem tak najboljše da zaprosijo nasvete pol Slovenije, potem pa tak vemo kje bo smučišče... Nekje v stečajnem postopku =)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ledenko
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mojster zasneževanja
Mojster zasneževanja

Pridružen/-a: Pet Okt 2005 22:49
Prispevkov: 1892


Pohorci so prvi v Sloveniji delali sneg z več kot enim topom in njihov prvi Lenko je bil na sploh med prvimi topovi te znamke!
Včasih znajo biti hudo oholi in včasih znajo biti njihove poteze povsem nerazumljive, ampak konec koncev so vendarle med najuspešnejšimi pri nas. Skupaj z KG imajo pod sabo verjetno enako površino smučišč kot polovica ostalih skupaj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlatko83
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 4:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 10:29
Prispevkov: 168


lenko je napisal/a:
zlatko83 je napisal/a:

Vsem naučenim pa priporočam, pojdite na planino, pomagajte z nasveti pohorcem, naučite jih, česar sami ne znajo pai bomo tudi ostali zadovoljni


Prosim te lepo, nena mi s takimi kislimi. Potem tak najboljše da zaprosijo nasvete pol Slovenije, potem pa tak vemo kje bo smučišče... Nekje v stečajnem postopku =)


Ne vem, kako naj drugače reagiram na takšne in podobne poste????
Kolk poznam te pohorce, mislim, da niso tako zabiti, da ne bi vedeli, kaj počno. Res je, da bi tudi jaz včasih želel, da je kaj drugače, kot je, ampak vsak zakaj ima po navadi svoj zato. Vseeno mislim, da se trudijo, ampak, ko tule berem vso to znanje in izkušnje, zbrane na forumu, zakaj jim ne bi pomagali Papir prenese vse
Pa še tole: korakam že proti 50-im, smučam že več kot 40 let in to za užitkek, marsikomu od vas bi lahko bil oče..... Pa nočem vas diskreditirat, tudi sam sem bil mlad, poln neumnosti in včasih mi je žal, da nisem kdaj poslušal tudi starejših
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 6:43 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Čet Sep 2007 21:12
Prispevkov: 226
Kraj: brežice

kakšna rasprava se je vnela zaradi tega .
želim vse dobro temu smučišču , rad tam smučam ,je lepo tudi drugim iz moje družine .
hotel sem samo povedati, da verjetno gostov ki so tam na počitnicah več dni ,vsaj skaterimi sem jaz govoril ni nič veselilo se drsati za ta denar po eni progi. .jaz ne vem zakaj ne zasnežijo in me tudi kot obiskovalca ne zanima (vreme ,voda ,veter, nedelo ,ni topov cevi ali elektrike).
hotel sem povedat da ,kope stopicajo na mestu.
panaj bo to natura 2000 ali pomanjkanje denarja ,nagajanje kmetov ali zelenih je škoda ker vsaj tisti skaterimi sem govoril jih doooolgo ne bojo več prepričali da naj le pridejo na kope
ve se pa da kateri glas je najboljši,
škoda
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pohorc
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 9:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 23:41
Prispevkov: 73


Hehe, smo vsaj malce potegnali temo izpod naftalina , sicer je pa tako ali tako vsako leto ista zgodba
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
FIDA
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 10:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sre Jan 2010 13:13
Prispevkov: 78
Kraj: Prevalje in Ljubljana

Vse zainteresirane vabimo na brezplačno testiranje novih smuči slovenske blagovne znamke FIDA Mitja Kunc series. Konec tega tedna jih boste lahko preizkusili na kar 3 brezplačnih testih:

- petek, 15. januar, ob 9.00, smučišče CERKNO
- sobota, 16. januar, ob 9.00, smučišče PECA
- nedelja, 17. januar, ob 9.00, smučišče ČRNA NA KOROŠKEM

Vabljeni, saj bomo za vse udeležence pripravili dodatne ugodnosti ob morebitnem nakupu!

http://www.fidasports.com/KV/Aktualno/Novice/noviceizpis/tabid/133/smid/617/ArticleID/11/reftab/39/Default.aspx
V enem izmed naslednjih vikendov bodo navrsti tudi Kope!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
janim
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 10:38 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Jan 2009 8:59
Prispevkov: 52


-Kaštivnik se zasnežuje gornji del, zapadel sneg je poteptan, ampak ga je 5-10cm in bi ga smučarji po par urah zdrsali (potem pa bi spet jokali, da ste uničili smučke) v sredo in četrtek bosta tam dve FIS tekmi (superveleslalom), v petek opoldne se Kaštivnik odpre za smučarijo

SAmo še zadnja stvar...............logična danes je gor 5 do 10 cm snega......jutri in pojutrišnjem bosta pa dve FIS tekmi....ne bi verjel da je res če ne bi bil v nedeljo gor......bilo je vse tako kot mora biti, pa se jim ni dalo delat

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streif
PrispevekObjavljeno: Tor Jan 12, 2010 11:15 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sezuva pancarje na sedežnici
Sezuva pancarje na sedežnici

Pridružen/-a: Pon Dec 2007 13:40
Prispevkov: 423
Kraj: pod Strmcem

janim je napisal/a:


SAmo še zadnja stvar...............logična danes je gor 5 do 10 cm snega......jutri in pojutrišnjem bosta pa dve FIS tekmi....ne bi verjel da je res če ne bi bil v nedeljo gor......bilo je vse tako kot mora biti, pa se jim ni dalo delat

lp


Razpis tudi pravi tako:

http://www.sloski.si/resources/files/pdf/alpsko-smucanje/09-10/fis/Kope-fis-sg-130110.pdf
_________________
*23/24* : 35x 16x Weinebene, 9x Rogla, "Belvi"- Stadion, Trije Kralji, Gaal, 7x Turnau
*22/23* : 40x
*19/20* : Reiteralm, Schladming, Kleinlobming, 9x Turnau, Semmering/Stuhleck, KL Hebalm, Brunnalm-Hohe Veitsch, St. Kathrein am Hauenstein, Präbichl, 11x Rogla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 8:01 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

janez je napisal/a:
kakšna rasprava se je vnela zaradi tega .
želim vse dobro temu smučišču , rad tam smučam ,je lepo tudi drugim iz moje družine .
hotel sem samo povedati, da verjetno gostov ki so tam na počitnicah več dni ,vsaj skaterimi sem jaz govoril ni nič veselilo se drsati za ta denar po eni progi. .jaz ne vem zakaj ne zasnežijo in me tudi kot obiskovalca ne zanima (vreme ,voda ,veter, nedelo ,ni topov cevi ali elektrike).
hotel sem povedat da ,kope stopicajo na mestu.
panaj bo to natura 2000 ali pomanjkanje denarja ,nagajanje kmetov ali zelenih je škoda ker vsaj tisti skaterimi sem govoril jih doooolgo ne bojo več prepričali da naj le pridejo na kope
ve se pa da kateri glas je najboljši,
škoda


Jao, jao........če vse to veš (seveda te ne zanima), potem pa oprosti, res te ne razumem zakaj tega ne moreš nekje povezati .....tudi gosti bodo določene stvari MORALI razumeti......Vse se MORA upoštevati, zeleni, NATURA 2000, prostorski plani, kmetje ponavadi ne nagajajo, ker imajo interes prodat za lep denar gozd......pa veš zakaj?? Zato....ker zakonodaja tako predpisuje......in kakorkoli je to nam všeč ali ne, smo jo DOLŽNI upoštevati...Ti je potegnilo???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zelenec
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 5:04 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Sep 2005 14:17
Prispevkov: 192


Citiram:
kmetje ponavadi ne nagajajo, ker imajo interes prodat za lep denar gozd......pa veš zakaj?? Zato....ker zakonodaja tako predpisuje......


kolikor jaz vem, jim ga ni potrebno prodajat, upravljalec mora pridobiti samo služnosti. Me zanima kateri upravlalec smučišč v Slo je tako bogat, da lahko kupuje še zemljišča na katerih so smučišča in naprave (razen temeljev seveda)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fischerpro3
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 5:19 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča v kavbojkah
Smuča v kavbojkah

Pridružen/-a: Sre Jan 2006 11:32
Prispevkov: 1768
Kraj: sun city

zelenec je napisal/a:
Citiram:
kmetje ponavadi ne nagajajo, ker imajo interes prodat za lep denar gozd......pa veš zakaj?? Zato....ker zakonodaja tako predpisuje......


kolikor jaz vem, jim ga ni potrebno prodajat, upravljalec mora pridobiti samo služnosti. Me zanima kateri upravlalec smučišč v Slo je tako bogat, da lahko kupuje še zemljišča na katerih so smučišča in naprave (razen temeljev seveda)


Marsikaj na Pohorju je razparcelirano...ponekod se točno ve, kje bo kaj stalo, pa še proge ni.....tako da ne bi o tem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pohorc
PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2010 6:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 23:41
Prispevkov: 73


Ali bodo povezave tudi delovale oz. ali bodo vlečnici Kopnik ter Pahernik tudi pognali?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smoky76
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2010 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 17:39
Prispevkov: 15


Bilo je govora, da naj bi MOGOČE za vikend odprli Kaštivnik??? Ob dejstvu, da je bilo konec leta zasnežene 2/3 proge (tako Jesenšek, al kej je že). Danes pa se piše 14.1, menda pa sta bili včeraj in danes dve FIS tekmi. Pa kdo ma koga za norca???
Mi go kdo vrnil denar za sezonsko?

Sistem za zasneževanje? hehe..my ass..tole je skor ko patrie brez opreme
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cviček
PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2010 3:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Okt 2009 15:50
Prispevkov: 137


Na snežnem telefonu piše,da se odpre kaštivnik jutri ob 12. uri.Za povezave ni nobenega podatka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja Stran 5 od 9

Kazalo po Smucisca.net forumu » Kope » Kope - aktualne informacije 2009/2010
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB