Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - Aktualne informacije 2009/2010

Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 51, 52, 53  Naslednja
 Mariborsko Pohorje - Aktualne informacije 2009/2010 « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
lenko
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 8:10 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


Če bi cel teden bilo ponoči -5 in še vsaj podnevi neki pogoji, bi se dalo smučati tudi 14 dni pri+10, vendar s tem da ni sneg preveč široko razgrnjen (recimo na slemenu)

Primer
Lenko FA 3 pri recimo povprečni vlažni temparaturi -3°c in vodi +3°c porabi na minuto 95l, to je l na uro, to je 5700l na uro torej 5,7 kubika vode na uro, uporabimo eno predpostavko da je 1 kubik vode 2,5 kubika snega, torej 5,7 krat 2,5 je enako 14, 25 kubikov snega na uro, to je 342 kubika snega na dan in krat sedem saj si rekel 7 dni minusa to je 2394 kubikov v celem tednu, pa da recimo deluje na tej progi 15 lenkotov fa 540, torej to pomeni da je vse skupaj 35910 kubikov snega, za to progo ki je dolga okoli 1200m in široka 20m bi za 30cm snega potrebovali 7200 kubikov snega. =)
Torej z vsem tem snegom bi naredili prb 1,4m debelo smučarsko skorjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Čet Okt 29, 2009 8:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Ja ampak tisti sneg ki nastane še ni steptan. Ko pa se ga stepta ga je pa pol manj. Sicer pa mislim da ne bi mogli že novembra odpret sezone, al ne?
Sicer pa pohorci nas vedno znova presenečajo, pa se pustimo mi tut presenetit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
alenn
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 3:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Sep 2009 16:36
Prispevkov: 198


ljudje.. v torek je napovedan sneg v mariboru ! zima se začenja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
freesteyle
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 6:09 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Sob Nov 2008 18:41
Prispevkov: 78
Kraj: cerkno

in ti vrjameš v to mogoče bo iz ponedelka na torek pobelilo pa še to ne pod 1000m
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenn
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 9:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Sep 2009 16:36
Prispevkov: 198


no bomo vidli
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2009 9:41 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Če bo al ne bo zapado sneg v torek, če bojo temperature bom jaz delal sneg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
atomic sl12
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 3:46 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Pon Jan 2008 20:21
Prispevkov: 197
Kraj: maribor

Pa je zapadlo kar nekaj snega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Tor Nov 03, 2009 4:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Pohorje ima sedaj čisto drugačno podobo. V Italiji, tam kamor hodimo smučat - Helm, ga je zapadlo kar 30 cm!

Nazadnje urejal/a technoalpin56 Pet Avg 13, 2010 10:41 am; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
alenn
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2009 6:59 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Sep 2009 16:36
Prispevkov: 198


http://www.vecer.com/clanek2009110405483116

med vikendom prvic letos ze smucanje na arehu ? UPAM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 04, 2009 8:14 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

hAhA.Optimizem brez primere( ),me je danes pregnal dolgčas in sem se odpravil malce na areh(drugače kot v živo vsekakor ne gre,ker webcam z areha ne delujejo)Če sem povsem iskren sem pričakoval kak cm več,res,da je lepo pobeljeno a za smuko ta vikend ni kaj prida možnosti.Slik nimam,ker me je med mojim obiskom,tam okoli 14.00 lepo zasipavalo.
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mb pohorje
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2009 4:31 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 16:30
Prispevkov: 1
Kraj: pohorje

Na arehu pa že topi stojijo in čakajo na precej nižje temparature kot so sedaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lenko
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2009 4:36 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohorc
Pohorc

Pridružen/-a: Ned Okt 2005 13:34
Prispevkov: 3128


A vseeno bodo začeli strelat konec mesca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
doppelmayr
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2009 5:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Apr 2007 13:36
Prispevkov: 561
Kraj: Maribor

Pa če bi web came na arehu in cojzarici usposobili nebi imel nič proti.
_________________
Sezona 2009/10: 12xMB Pohorje 3xKope

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
technoalpin56
PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2009 5:17 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pon Dec 2008 23:27
Prispevkov: 604


Ja jaz tudi ne ker kolko sem včeraj videl iz Bresternice je bilo na Cojzerci vse belo, brez kakšnega otoka trave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Fantastic
PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2009 1:39 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pili dile po vsaki furi
Pili dile po vsaki furi

Pridružen/-a: Čet Nov 2007 18:06
Prispevkov: 812
Kraj: wait city

Med mojim sprehodom danes(ogled gradnje)so po belviju postavljali topove.Res pa je,da še kak dober teden ne bo nič z zasneževanjem.
_________________
Lp Georg!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave. Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 51, 52, 53  Naslednja Stran 2 od 53

Kazalo po Smucisca.net forumu » Mariborsko Pohorje » Mariborsko Pohorje - Aktualne informacije 2009/2010
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB