Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » Zavajujoč čas obratovanja naprav

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 Zavajujoč čas obratovanja naprav « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
gargamel
PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 10:58 pm    Naslov sporočila: Zavajujoč čas obratovanja naprav Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2005 20:55
Prispevkov: 16


"Super moderna" 6 sedežnica ne obratuje do 16 ure ampak do 15:55. Mogoče do 16 ure obratuje baby lift ali pa vlečnica Valentin, kar pa je za ceno 24 EUR ali 20 EUR skrajno nesramno do dnevnih oziroma poldnevnih smučarjev. Ne gre za 5 min, gre za pricip proti "pohlepnosti" lastnikov, oziroma "lenobi" žičničarjev na Starem Vrhu.

Sreča, da imamo veliko drugih smučišč v Sloveniji, kjer je zadnja vožnja takrat, ko je objavljen konec obratovanja in ne 5 minut prej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejvi
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 8:41 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snemalec smučišč
Snemalec smučišč

Pridružen/-a: Sre Nov 2005 7:45
Prispevkov: 571


Naj te potolažim, da niso edini. Tudi na Rogli se je to že zgodilo. In kaj narediš? Drugič ne greš več tja, pa naj imajo potem tistih svojih 5 minut.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thazz
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 9:54 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


Lahko pa malo hitreje poješ klobaso in tako pridobiš tistih 5 minut. Mislim s kaksnimi stvarmi se nekateri obremenjujete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 10:33 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


Thazz je napisal/a:
Mislim s kaksnimi stvarmi se nekateri obremenjujete.


ampak res. men še na misel na bi prišlo, da bi jambral zarad takih stvari
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 12:08 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Elan saj zato pa je tako... ker vecina mirno in brez pritozevanja pozre vsa nategovanja. Ja se strinjam... jebes 5min, kdor se v celem dnevu ni nasmucal, mu tudi tistih 5min ne bo pomagalo, ampak tu se gre za princip ne za 5min.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elan
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 12:13 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 9:56
Prispevkov: 496


saj če bi imel pa 5min podaljšan, pa ne bi noben nič rekel.
pa verjamem da se to večkrat zgodi...

res pa je, da nisem človek, ki bi za vsako stvar jambral...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thazz
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 1:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2005 21:19
Prispevkov: 65


Sicer ne vem točno kako je na Starem vrhu, ampak najbrž je ob 15:55 zadnja vožnja s sedežnico, da do približno 16h spravijo vse gor in potem lahko zaključijo. Tako da tehnično gledano naprava obratuje do 16h.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andro_
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 3:24 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Tor Feb 2006 20:39
Prispevkov: 537


Ne pritožujte se...
Pejte enkrat na Zelenico smučat pa boste pol govorili
Vse vlečnice se zaprejo malo čez 15h
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kkiki
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 4:52 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sposoja si smuči od bloškega smučarja
Sposoja si smuči od bloškega smučarja

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 22:46
Prispevkov: 100


drugače pa ni nč zavajanja ker pred vstopom na sedežnico je velika rumena ura na kateri piše zadnja vožnja (last ride)...in kaže 15.55 tko da..
_________________
Keep on snowboarding and drumming
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rannt
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 6:07 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Feb 2008 20:17
Prispevkov: 133


Mislim da nihče tukaj ne zavaja. Ob 15:55 je še zadnja možnost, da se ti prebiješ mimo avtomatov za karte. Ko se ti pripelješ na vrh, je ura 16:00. Torej je obratovalni čas pravilen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mungo
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 7:26 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Dec 2006 16:10
Prispevkov: 163


Res je, zadnja vožnja je povsod 15.55 kaj vam ni jasno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miki
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 9:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moderator
Moderator

Pridružen/-a: Tor Sep 2005 13:25
Prispevkov: 3437
Kraj: Maribor

mungo je napisal/a:
Res je, zadnja vožnja je povsod 15.55 kaj vam ni jasno.

Kaj mi ni jasno? Recimo mi ni jasno, kaj pomeni beseda 'povsod'? Povsod na Starem vrhu ali na splošno? Če je zadnja vožnja ob 16:00, to pomeni, da ob tej uri lahko še prideš mimo avtomatov in se usedeš na sedež, tako da mi prosim ne bluzit da to pomeni da napravo ustavijo ob 16:00. Če bi držala ta čudna logika, bi si moral smučar za vsako žičnico sam izračunat kako dolgo vozi in se toliko prej pripeljati na spodnjo postajo. Na Pohorju sem se zadnjič minuto pred četrto tudi brez težav vsedel na Vzpenjačo, vozi skoraj 15 minut, torej sem 'tehnično' bil na žičnici 15 minut po koncu obratovalnega časa .

Drugače je seveda, če je uradno objavljeno, da je zadnja vožnja ob 15:55. Upam da to objavijo tudi na blagajni pri nakupu kart ...

Na splošno pa: ja, tudi jaz se obremenjujem s takimi zadevami. Celo neskončno me raz****ijo, povsem se strinjam z gargamelom in pj - jem, še preveč se pustimo nategovat. Ni važno če sem cel dan lepo smučal, taka zadeva - namreč zaprtje žičnice 5 minut pred uradnim koncem obratovanja - mi lahko pokvari vtis celega dneva. Sicer pa je dovolj drugih smučišč ...
_________________
Sezona 2023/2024: 39 smučarskih dni = 24 x Pohorje, 3 x Rogla, 2 x Osojščica, Krvavec, 1 x Trije Kralji, Klippitz, Salzstiegl, Gitschberg, Plose, Seiser Alm, Tri Cime, Kope.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
-gorenc-
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 9:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 20:27
Prispevkov: 37


Men se to ne zdi neč narobi. Edin kar bi pa lohk spremenil, bi pa to d bi po nočni smuki luči svetile 10min del. Zdej ugasnejo že ob 22.10, to pomen, da bol d ne greš v kočo na per, k boš poj po temi smučou. Če bi 20 čez ugasnile bi blo pa pomoje dobr. Saj mn se zdi tk. Poj pa še vi povjte kva o tem mislte.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitjaz
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 10:11 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 8:18
Prispevkov: 216


Mah, če je napisano in označeno ni kej praskat, v primeru, da se pa zmišljujejo oz. se jim ne da - takrat sem pa tudi jaz malenkosten in to upravičeno!
So ljudje, ki jim je ravno za vse, drugi smo takšni, ki jim točnost še vedno nekaj pomeni, prav tako organiziranost. Šalabajzerizem osebno najtežje gledam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blajo
PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2009 10:21 pm    Naslov sporočila: obratovalni cas ... Odgovori s citatom

Išče plažo na smučišču
Išče plažo na smučišču

Pridružen/-a: Sre Jun 2006 23:54
Prispevkov: 213


se moj piskercek:

Na Veliki planini imajo res "cisto mimo" napravo, ampak ko pet minut cez uro prides do avtomata in zicnicar rece, "dej, dej, pohiti se eno furo bos stisnu ..."

... Ti pa ostane dober obcutek ...
... pa ceprav je samo ena fura in samo nekaj minut ...


... pa ne me prepricevat, da se ob tem vremenu kot je sedaj ne bi dalo smucati varno do 16:30 ...


... raje se jamra in nas vedno vec bezi tja, kjer na koncu "ostane boljsi obcutek"


lp, b
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran 1, 2  Naslednja Stran 1 od 2

Kazalo po Smucisca.net forumu » Stari vrh » Zavajujoč čas obratovanja naprav
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB