Nalaganje fotografij na forum
Pomoč pogostih vprašanj  Pomoč pogostih vprašanj   Išči  Išči   Seznam članov  Seznam članov   Skupine uporabnikov  Skupine uporabnikov
 
Registriraj se  ::  Prijava Prijava za pregled zasebnih sporočil   
 
Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te

Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 62, 63, 64  Naslednja
 Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te « Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo » 
Avtor Sporočilo
pj
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 11, 2009 12:36 pm    Naslov sporočila: Re: Izbira smuči Odgovori s citatom

Fura slalom med smrekami
Fura slalom med smrekami

Pridružen/-a: Pet Nov 2008 9:43
Prispevkov: 737
Kraj: Malo tu, malo tam

Active Gallus je napisal/a:
VSL smučka pa nima višinske omejitve razen geometrija smučke-radij 27m za moške in 21m za ženske..Od tukaj izhajamo...

Zares ni cisto tako Tudi GS smuci so namrec omejene... za zenske min. 180cm (23m lok in ne vec 21m) in za moske min 185cm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obelix
PrispevekObjavljeno: Pet Dec 18, 2009 3:59 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Ned Dec 2009 16:18
Prispevkov: 11


Pozna kdo smučko elan cross cx, naj bi bila rekreativna. Ali jo lahko primerja z elan speedwave , 8 ? Je še kakšna šmučka v tem rangu sw8, lahko tudi ne elan.

hvala,lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rokk
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2009 7:58 pm    Naslov sporočila: Ženske smuči Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Pon Dec 2009 19:46
Prispevkov: 1


Živjo,

punca kupuje smuči in imam eno vprašanje. Sedaj ima cca. 8 let stare smuči (nek polkarving), smuča dobro (po moji oceni ), raje po urejenih terenih, včasih spusti, drugače pa čista klasika - lepo in počasi/sr.hitro...
Torej rabila bi nove smučke, nek rekreativni razred. Gledala sva Atomic Cloud 8 in Elan Black Magic, pa je težka odločitev. S prodajalci je tako da vsak svoje hvali, ne vem komu verjeti. Kaj vi mislite, katere izmed teh dveh smuči izbrati, katere so trše oz. mehkejše? Oz. naj pogledava še kaj drugega? Cenovni razred je tam okoli 300eur

Hvala, lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Active Gallus
PrispevekObjavljeno: Pon Dec 21, 2009 9:29 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 20:37
Prispevkov: 7


Mogoče ne bi bilo slabo se udeležiti kakšnega ski testa (teh bo zdaj kar veliko)....Najboljše se to "vidi" na terenu...Kar se pa tiče proizvajalca. Do cca.300 eur so več ali manj vse smuči "enake",tukaj ni neke tople vode. Dolžina je sorazmerna z radijem (daljša je smučka večji ima radij in obratno)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ant
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 1:48 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2007 0:06
Prispevkov: 60


Nove black magic so super smučke, pa še slovensko robo je treba podpirati.

Pomoje so nekje med sw8 in sw10.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomy22si
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 9:23 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Pet Jan 2009 11:10
Prispevkov: 32
Kraj: MS

Kero dolžino smučke elan speedwave 12 priporočate za dobrega smučarja višine 188cm in teže 96kg?
_________________
SEZONA 2009/2010: 3x M. Pohorje
SEZONA 2008/2009: 4x M. Pohorje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Active Gallus
PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2009 9:33 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 20:37
Prispevkov: 7


...mislim,da je 176 cm najdaljša (jaz bi to),drugače pa manj od 168 ne bi...stvar odločitve
(krajša ko je smučka manj napak odpušča)
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Marjan
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 11:09 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Sob Dec 2009 23:46
Prispevkov: 6


definitivno najdaljšo, glede na tvojo višino in težo, saj bi s krajšo res imel probleme saj ne dopušča velikih napak glede ravnotežja oz. težišča
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Robi
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 11:30 am    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 11:19
Prispevkov: 23


Active Gallus je napisal/a:
Mogoče ne bi bilo slabo se udeležiti kakšnega ski testa (teh bo zdaj kar veliko)....Najboljše se to "vidi" na terenu...Kar se pa tiče proizvajalca. Do cca.300 eur so več ali manj vse smuči "enake",tukaj ni neke tople vode. Dolžina je sorazmerna z radijem (daljša je smučka večji ima radij in obratno)...


Res je, najboljše je smučke testirati. Glede cene in primerjave znamk pa je tako, da so si cenovno primerljivi modeli tudi po kvaliteti zelo zelo podobni. Torej, če kupuješ smučke za 300 EUR, je skoraj vseeno ali bodo Elan, Atomic, Rossignol, Fischer... vse se približno enako obnašajo na terenu. Seveda je na papirju lahko velika razlika v sestavi in še kakšnih podrobnostih, a povprečen smučar ne bo občutil razlike med primerljivimi modeli. Enako je tudi s smučmi za 500-600 EUR, tudi tu ne bo neke bistvene razlike med Elan, Fischer, Völkl, Atomic ...

Veliko bolj pomembno je izbrati pravi model, ki ustreza tebi, to pa lahko narediš le s pomočjo testiranja. Glede na to, da si večina kupuje smuči vsaj za nekaj let, se splača počakati na teste, ki so med sezono na vseh SLO smučiščih brezplačni in tako najdeš sebi najustreznejšo smučko, s katero boš zadovoljna in boš lahko še napredovala v tehniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Active Gallus
PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2009 12:03 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 20:37
Prispevkov: 7


...Ponavadi v šali rečemo,da pri smučeh nad 300 eur bi si moral nabaviti še vsaj eno uro učitelja smučanja...
...VESEL BOŽIČ VSEM SKUPAJ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Theone2005
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 2:42 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 14:26
Prispevkov: 17


Zdravo,

Odločam se za nakup novih smučk in bi prosil za nasvete:
višina: 190cm
teža: 80kg

DO zdaj sem smučal s starimi elankami integro in sem se moral kar fajn mantrat da nisem drsel po progi, ampak smučam že skoraj vso življenje in smučam kar dobro


Trenutno se odoločam med:
HEAD iXRC RACE SW
FISHER PROGRESSOR 9+
ELAN SPEEDWAVE 12
ELAN SPEEDWAVE 14

Želim si pa vsestransko smučanje. Se pravi bolj se nagibam k hitrosti in daljšim zavojem, nekaj pa me tudi privlačijo kratki slalomski zavoji. Smučka mora biti tudi dovolj trda in primerna tudi za grob teren.

katero od teh bi priporočali ?

Čist na začetku sem bil za speedwave 12, ampak so mi nekateri odsvetovali...torej da bi rabil minimalno speedwave 14...da bo 12ka premehka...Ne vem pa kako bi se naj obneslo to v praksi..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Active Gallus
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 2:53 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča s sulicami
Smuča s sulicami

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 20:37
Prispevkov: 7


Po moje dolžine med 176cm-182cm (odvisno od proizvajalca)...radij pa med 15m-17m..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Theone2005
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 3:21 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 14:26
Prispevkov: 17


Nekje tu ja..
kaj pa primerjava teh smuči? kakšne so razlike oz. podobnosti ?
Bojim se da progressorja nebi obvladal s svojimi 80kg


Nazadnje urejal/a Theone2005 Čet Dec 31, 2009 3:23 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Robi
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 3:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Sre Dec 2009 11:19
Prispevkov: 23


Theone2005 je napisal/a:

Trenutno se odoločam med:
HEAD iXRC RACE SW
FISHER PROGRESSOR 9+
ELAN SPEEDWAVE 12
ELAN SPEEDWAVE 14


Na seznam bi jaz obvezno dodal še Atomic D2 in FIDA Xenon Silver.

Pa seveda test pred nakupom!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Theone2005
PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2009 5:22 pm    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smuča brez pancarjev
Smuča brez pancarjev

Pridružen/-a: Čet Dec 2009 14:26
Prispevkov: 17


Najbolj me muči izbira glede trdote smučke...Nebi se rad nasankal s preveč trdo smučo, še posebej zato ker nisem nek profi karver.
Do sedaj sem smučal z Elan integra 4.0 (ki so verjetno zelo mehke) in nekako moje mnenje je da bi mi morala zadostovati trdota speedwave 12ke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo  Odgovori na to temo Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 62, 63, 64  Naslednja Stran 7 od 64

Kazalo po Smucisca.net forumu » Smučarska oprema » Nakup smuči in vse, kar zadeva le-te
Pojdi na:  



Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
 
 


© 2006-2014 - smucisca.net
Powered by phpBB